صفحه 131 از 139 نخستنخست ... 3181121122123124125126127128129130131132133134135136137138139 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,301 تا 1,310 , از مجموع 1390

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

سلام دوستان.
    دو تا سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید.

1. من تو مرداد گواهی عدم کاریابی رو از اداره کار گرفتم اما هنوز نرفتم دانشگاه مدرک اصلیم رو بگیرم. میخواستم الان اقدام کنم و برم که یکی از دوستام بهم گفت از تاریخ نامه ت نباید بیشتر از یک ماه بگذره. خواستم بپرسم آیا همچین قانونی هست؟ و اگر بله، اگه باز برم اداره کار بهم نامه رو میدن با تاریخ جدید؟

2. الان که من نامه رو گرفتم، باید تو سامانه سجاد ثبت نام کنم یا خودم برم دانشگاه؟ مرحله بعد این چیه کلا؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط samvi نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    دو تا سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید.

1. من تو مرداد گواهی عدم کاریابی رو از اداره کار گرفتم اما هنوز نرفتم دانشگاه مدرک اصلیم رو بگیرم. میخواستم الان اقدام کنم و برم که یکی از دوستام بهم گفت از تاریخ نامه ت نباید بیشتر از یک ماه بگذره. خواستم بپرسم آیا همچین قانونی هست؟ و اگر بله، اگه باز برم اداره کار بهم نامه رو میدن با تاریخ جدید؟

2. الان که من نامه رو گرفتم، باید تو سامانه سجاد ثبت نام کنم یا خودم برم دانشگاه؟ مرحله بعد این چیه کلا؟
    اول سوال دوم: مراحلش اینطوره که گواهی عدم کاریابی رو میبری اداره کار اونا یک نامه دیگه بهت میدن، اون نامه رو تو سامانه سجاد آپلود میکنی بعد دانشگاه مدارکت و بررسی میکنه و در صورت تایید بعدش خود سازمان امور دانشجویان باید تایید کنه بعد که تایید کرد یه گواهی مانندی داره بصورت آنلاین خودشون تو همون سامانه سجاد میذارن که میتونی باهاش مدرکت و بگیری
    بستگی به این داره که دانشگاهت نزدیکته یا نه اگه نزدیکه برو به مسئولش بگو تایید کنه مدارکتو تو سامانه سجاد (برای سریع تر انجام شدن کارها) اگه نه معمولا ی ایمیلی یا شماره ای دارن هر دانشگاه بعد آپلود بهش ایمیل بده که تقاضای من رو تایید کنید که احتمالا ازت میخواد که ی سری مدارک رو براش بفرستی یا ببری مثل اصل مدرک موقت و اصل نامه عدم کاریابی اداره کار و یک سری مدارک دیگه جهت ارسال پستی و ی سری مدارک شناسایی
    حالا سوال اول: اطلاع دقیق ندارم

Junior Member

سلام دوستان وقتتون بخیر. من در تاریخ 9 خرداد ماه کاریابی ثبت نام کردم. اما روز ثبت نام حواسم نبود که باید مدرک موقت ارشد و لیسانسم هر دوتاشو داشته باشم. من فقط مدرک موقت ارشدم همراهم بود. چون وقت نداشتم و همون روز 6 ماه از تاریخ کارت پایان خدمتم گذشته بود کاریابی ثبت نام کرد ولی گفت برو مدرک موقت لیسانستو بیار. من دو سه هفته بعد مدرک موقت لیسانسمو از دانشگاه گرفتم و بردم کاریابی. یعنی تاریخ صدور مدرک موقت لیسانسم بعد از تاریخ ثبت نام کاریابیه. الان کلی نگرانم که این موضوع باعث بشه مدرک لیسانسمو ازاد نکنن. کسی تا حالا به این مشکل برخورده؟؟؟

Junior Member

سلام. شما در این موردی که نوشتین به نتیجه ای رسیدین؟

نقل قول نوشته اصلی توسط rohanipoor نمایش پست ها
    با سلام.
    بنده در حال گذراندن خدمت سربازی از طریق تسهیلات نظام وظیفه تخصصی بنیاد ملی نخبگان (پروژه جایگزین خدمت) هستم. بنیاد نخبگان نیروهای مسلح در حین انجام پروژه به ما "گواهی عدم منع استخدام در سازمان های غیر نظامی" می دهند و ظاهرا محدودیتی در قبال کارت پایان خدمت نداریم. به عبارتی بدون نیاز به کارت پایان خدمت، و در طول خدمت نظام وظیفه، می توانیم در سازمان ها استخدام شویم.
    همچنین بنیاد نخبگان نیروهای مسلح به ما "گواهي اشتغال به خدمت براي آزاد سازي مدرك تحصيلي" هم می دهد.
    می خواستم بپرسم با شرایط فعلی بنده، و گواهی هایی که بنیاد نخبگان به ما می دهد، می توانم از طریق عدم کاریابی مدارک تحصیلی ام رو آزاد کنم؟ آیا کسی بوده که شرایط من رو داشته باشه و تونسته مدارکش رو آزاد کنه؟
    ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

Junior Member

دوستان اگر کسی در مورد پست بالا که دوستمون قبلا مطرح کردن اطلاعاتی داره لطفا در اختیار ما هم قرار بده.
    الان دغدغه من هم هست.
    ممنون

مهم

������ ابطال مصوبه وزارت علوم درباره مهلت ۶ ماهه فارغ‌التحصیلان برای مراجعه به کاریابی‌ها

������هیأت عمومی دیوان عدالت اداری بند ۱ تصمیم شماره ۱۷۶۶۴۴؍۳؍۴۱-۱؍۳؍۱۳۹۶ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را ابطال کرد.

������متن مقرره مورد اعتراض به این شرح است:

دانش آموختگان از تاریخ فارغ التحصیلی به مدت شش ماه وقت دارند در دفاتر کاریابی تقاضای کار نمایند و در صورت عدم دستیابی به فرصت شغلی می توانند نسبت به آزادسازی مدارک تحصیلی از دانشگاه پیگیری نمایند.

������در رأی هیأت عمومی دیوان آمده است:

آن قسمت از بند ۱ مقرره مورد اعتراض که ثبت نام بعد از مهلت شش ماهه را موجب عدم بهره مندی از امتیازات لغو تعهد از طریق عدم کاریابی دانسته و این ایجاد محدودیت زمانی خارج از حدود اختیارات است، بنابراین مستند به بند ۱ ماده ۱۲ و مواد ۸۸ و ۱۳ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال ۱۳۹۲ از تاریخ تصویب ابطال می شود.

https://www.ekhtebar.com/?p=48808

سلام این قانون امروز منتشر شده میخواستم بدونم از همین امروز اجرا میشه یا اینکه باید صبر کنیم تا ابلاغ بشه به دانشگاه ها ؟
    من دو هفته پیش به خاطر این قانون درخواستم برای آزادسازی رد شد حالا دوباره درخواست بدم یا نه؟

Junior Member

سلام به همه.
    متاسفانه من قبلا مراجعه کردم دفاتر کاریابی شهرستان و دفاتر توجیه نبودن در مورد طرح جایگزین خدمت نخبگی و گفتند فقط با کارت پایان خدمت میتونید این کار رو انجام بدید.
    شاید دفاتر کاریابی شهرهای بزرگ مثل شهر تهران، بیشتر در جریان این موضوع باشند.
    موفق باشید

Junior Member

ممنونم از پاسخ ...

نقل قول نوشته اصلی توسط rohanipoor نمایش پست ها
    سلام به همه.
    متاسفانه من قبلا مراجعه کردم دفاتر کاریابی شهرستان و دفاتر توجیه نبودن در مورد طرح جایگزین خدمت نخبگی و گفتند فقط با کارت پایان خدمت میتونید این کار رو انجام بدید.
    شاید دفاتر کاریابی شهرهای بزرگ مثل شهر تهران، بیشتر در جریان این موضوع باشند.
    موفق باشید

Junior Member

سلام خدمت همه دوستان

من پایان خدمت خودم رو در تاریخ 1391 تمام کردم

بهمن 1392 تاریخ شروع کاردانی من و تاریخ 1394 تاریخ پایان
    بهمن 1394 تاریخ شروع کارشناسی من وتاریخ 1396 تاریخ پایان

سپس تاریخ شهریور 1396 تا اردیبهشت 1397 کار کردم وسابقه بیمه رد شده برای من

به نظر دوستان هیچ امکانی برای من هست
    آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudkhb نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان

من پایان خدمت خودم رو در تاریخ 1391 تمام کردم

بهمن 1392 تاریخ شروع کاردانی من و تاریخ 1394 تاریخ پایان
    بهمن 1394 تاریخ شروع کارشناسی من وتاریخ 1396 تاریخ پایان

سپس تاریخ شهریور 1396 تا اردیبهشت 1397 کار کردم وسابقه بیمه رد شده برای من

به نظر دوستان هیچ امکانی برای من هست
    آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی؟؟؟؟
    اگر قصد آزاد سازی مدرک خود را از طریق عدم کاریابی دارید، نباید در جایی شاغل باشید چون با رد شدن سابقه بیمه برای شما، مدرک شما ازین طریق آزاد نخواهد شد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)