صفحه 133 از 139 نخستنخست ... 3383123124125126127128129130131132133134135136137138139 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,321 تا 1,330 , از مجموع 1390

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (پست اول حتما خوانده شود)

سلام و ممنون از دوستانی که وقت می‌گذارند.
    ۱-اگر از پایان تحصیل/پایان خدمت بیش از شش ماه گذشته باشه نمی‌توان در کاریابی ثبت‌نام کرد؟
    ۲-آیا اگر بیش از شش ماه گذشته باشه راهی وجود داره که بدون پرداخت هزینه مدرک رو آزاد کرد؟
    ۳-هزینه آزادسازی مدرک کارشناسی روزانه چقدر هست؟
    ۴-مدرک ارشدم شبانه هست، آزادسازی اون هزینه نداره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    زنجان

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

دوستان سلام

یک سوال داشتم
    من ورودی 88 عمرانم (روزانه) و کارشناسیمو تموم کردم
    سال 93 ارشد عمران (شبانه) قبول شدم و توی مدت تحصیلم تا شهریور 96 حدود 6 ماه کار کردم و سابقه بیمه برام رد شده (از اسفند 95 تا مرداد 96)
    توی اسفند 96 تا ابان 98 خدمت سربازی رو تموم کردم (بصورت امریه)

میخواستم بدونم ایا من میتونم از ازادسازی مدرک لیسانسم بصورت عدم کاریابی استفاده کنم؟؟
    ماده 52 قانون میگه: گواهی عدم کاریابی در صورتی که از تاریخ فراغت تحصیل تا زمان اقدام به تصفیه تعهد خدمت، هیچگونه تاییدیه تحصیلی مربوط به اشتغال در پرونده یا سابقه بیمه نداشته باشد، مورد قبول می باشد.

چون برام سواله، زده از تاریخ فراغت تحصیل (اینجا ارشد میشه یا لیسانس) با توجه به اینکه من میخوام لیسانس رو ازاد کنم؟؟

باز هم خبری جدیدی از ابطال مهلت 6 ماهه ثبت نام در کاریابی. اما همچنان درخواست های ما توسط دانشگاه و امور دانشجویان رد میشه. اگر کسی تجربه ای داره ممنون میشم به اشتراک بذاره.

رای شماره ۲۳۶۲ هیات عمومی دیوان عدالت اداری با موضوع ابطال بخشی از ماده ۳ و قسمتهایی از بخش ج ـ ۳ از دستورالعمل جامع ایفای تعهد خدمت آموزش رایگان مصوب ۱۳۹۶/۱۰/۲۶ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

ج: نظر به اینکه در ماده ۷ لایحه قانونی اصلاح مواد هفت و هشت قانون تأمین وسایل و امکانات تحصیل اطفال و جوانان ایران مصوب سال ۱۳۵۸ و آیین‌نامه اجرایی تبصره ماده ۷ قانون مذکور، محدودیت زمانی برای دانش‌آموختگان تعیین شده است، بنابراین محدودیت شش ماهه مقرر در تبصره ۱ ماده ۵۰ «دستورالعمل جامع ایفای تعهد خدمت آموزش رایگان» مغایر قانون است و مستند به بند ۱ ماده ۱۲ و ماده ۸۸ و قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال ۱۳۹۲ ابطال می‌شود.

https://dotic.ir/news/6392

سلام. اگه شش ماه بیشتر از فارغ التحصیلی گذشته باشه نمیشه با عدم کاریابی مدرک ازاد کرد؟من ارشد روزانه بودم و بعدش دکترا شبانه قبول شدم که خی قاعدتا مدرکش ازاده.حالا میگن اگه ارشدت ازاد نشه مدرکت رو نمیدیم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Daneshmandsh نمایش پست ها
    سلام. اگه شش ماه بیشتر از فارغ التحصیلی گذشته باشه نمیشه با عدم کاریابی مدرک ازاد کرد؟من ارشد روزانه بودم و بعدش دکترا شبانه قبول شدم که خی قاعدتا مدرکش ازاده.حالا میگن اگه ارشدت ازاد نشه مدرکت رو نمیدیم
    سلام بله مدرک مقطع بالاتر را تنها در صورتی تحویل می دهند که مدرک مقطع پایین تر آزاد باشه. دوست منم ارشد شبانه بود اما چون نتونست کارشناسی رو ازاد بکنه مدرک رو تحویل ندادند.
    جریان اون شش ماه هم اخیرا شنیدم برداشته شده. شما پیگیری کنید اگر درست باشه. میتونید ازاد کنید و بعد مدرک دکترا رو تحویل بگیرید.

Junior Member

سلام دوستان ، خسته نباشید.
    من 1395/6/31 کارشناسی روزانه فارغ التحصیل شدم و بلافاصلاه بعدش هم رفتم ارشد روزانه .
    ارشد هم 1398/6/12 دفاع شد ولی تازه مدرک موقت اومده و همین تاریخ دفاع رو برای فارغ التحصیلی زده (دو ماهی اصلاحیه پایان نامه طول کشید تا استادم قبول کرد)
    حین ارشد هم به خاطر بیماری پدرم معافیت کفالت گرفتم که صدورش 1397/12/12 هست .
    تا الان هم درگیر بیماری پدرم بودم و فرصت نداشتم. الان راهی هست که مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد رو آزاد کنم؟
    (تو سایتای خبری از ابطال شدن مهلت شش ماهه گفته بودن ولی کاریابی من پرسیدم گفتن هنوز ابلاغ نشده به ما)
    ممنون میشم راهنمایی کنید

Junior Member ahmad747 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط sh007kh نمایش پست ها
    سلام دوستان ، خسته نباشید.
    من 1395/6/31 کارشناسی روزانه فارغ التحصیل شدم و بلافاصلاه بعدش هم رفتم ارشد روزانه .
    ارشد هم 1398/6/12 دفاع شد ولی تازه مدرک موقت اومده و همین تاریخ دفاع رو برای فارغ التحصیلی زده (دو ماهی اصلاحیه پایان نامه طول کشید تا استادم قبول کرد)
    حین ارشد هم به خاطر بیماری پدرم معافیت کفالت گرفتم که صدورش 1397/12/12 هست .
    تا الان هم درگیر بیماری پدرم بودم و فرصت نداشتم. الان راهی هست که مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد رو آزاد کنم؟
    (تو سایتای خبری از ابطال شدن مهلت شش ماهه گفته بودن ولی کاریابی من پرسیدم گفتن هنوز ابلاغ نشده به ما)
    ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام دوست گرامی
    من دقیقا متوجه مشکل شما نمیشم!الان مشکل شما کجاست؟
    طبق گفته‌ی خودتون،۱۲ شهریور امسال فارغ التحصیل شدید و چون تاریخ فارغ التحصیلی ارشد شما بعد از تاریخ صدور مدرک نظام وظیفه هست،اون مهلت شش ماهه از تاریخ فارغ التحصیلی ارشدتون(۱۲ شهریور ۹۸) حساب میشه.یعنی شما تا تاریخ ۱۲ اسفند امسال (حدود ۲۰ روز دیگه) فرصت دارید توی کاریابی ثبت‌نام کنید.از اونجایی که بلافاصله بعد از پایان دوره‌ی کارشناسی،دوره‌ی ارشدتون رو شروع کردید،برای آزادسازی مدرک کارشناسیتون هم مشکلی نخواهید داشت.من که مشکلی توی آزادسازی مدرک شما نمی‌بینم اگر وجود داره لطفا صراحتا بگید کجاست تا بشه کمک کرد.
    توصیه میکنم هر چه سریعتر و با مدارک کامل به کاریابی تشریف ببرید و ثبت‌نام کنید.

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad747 نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی
    من دقیقا متوجه مشکل شما نمیشم!الان مشکل شما کجاست؟
    طبق گفته‌ی خودتون،۱۲ شهریور امسال فارغ التحصیل شدید و چون تاریخ فارغ التحصیلی ارشد شما بعد از تاریخ صدور مدرک نظام وظیفه هست،اون مهلت شش ماهه از تاریخ فارغ التحصیلی ارشدتون(۱۲ شهریور ۹۸) حساب میشه.یعنی شما تا تاریخ ۱۲ اسفند امسال (حدود ۲۰ روز دیگه) فرصت دارید توی کاریابی ثبت‌نام کنید.از اونجایی که بلافاصله بعد از پایان دوره‌ی کارشناسی،دوره‌ی ارشدتون رو شروع کردید،برای آزادسازی مدرک کارشناسیتون هم مشکلی نخواهید داشت.من که مشکلی توی آزادسازی مدرک شما نمی‌بینم اگر وجود داره لطفا صراحتا بگید کجاست تا بشه کمک کرد.
    توصیه میکنم هر چه سریعتر و با مدارک کامل به کاریابی تشریف ببرید و ثبت‌نام کنید.

موفق باشید
    شرمنده ، نگاه کردم تاریخ صدور کارت پایان خدمت 97/10/27 خورده بود . الان کاریابی یک هفته پیش ثبت نام کردم (حدود 98/11/20) و قصدم اینه که مدرک لیسانس رو آزاد کنم اول ولی روند آزادسازی مدرک لیسانس و بعد فوق لیسانس رو بلد نیستم . اگر راهنمایی کنید ممنون میشم . ( به خاطر اینکه دو تا مدرک با همه روند کارهای اداری رو اگر امکان داره توضیح مختصری بدید )

Junior Member

شرمنده ، نگاه کردم تاریخ صدور کارت پایان خدمت 97/10/27 خورده بود . الان کاریابی یک هفته پیش ثبت نام کردم (حدود 98/11/20) و قصدم اینه که مدرک لیسانس رو آزاد کنم اول ولی روند آزادسازی مدرک لیسانس و بعد فوق لیسانس رو بلد نیستم . اگر راهنمایی کنید ممنون میشم . ( به خاطر اینکه دو تا مدرک با همه روند کارهای اداری رو اگر امکان داره توضیح مختصری بدید )
    سلام ببینید شما تا 6 ماه بعد از فارغ التحصیلی ارشد میتونید مدارک رو ببرید کاریابی. هر دو رو هم باهم باید ازاد کنید. به این صورت که کپی گواهی موقت هر دو مقطع رو با کپی کارت پایان خدمتتون و عکس ببرید کاریابی ثبت نام کنید. مدارک 6 ماه باید کاریابی بمونه و زمانی که میرید نامه عدم کار رو بگیرید باید از فارغ التحصیلیتون یکسال گذشته باشه. یعنی شما الان مدارک رو بذارید کاریابی. شهریور سال دیگه برید نامه رو بگیرید. نامه رو ببرید اداره کار. باز نامه میدن که داخل سامانه سجاد بارگزاری کنید. که اول مدارک کارشناسی رو بارگزاری کنید بعد که تایید شد مدارک ارشد.

Junior Member ahmad747 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

کاریر گرامی m1993 جواب سوالتون رو دادند.فقط من در تکمیل صحبت‌هاشون بگم که:

۱.اگر رشته‌ی تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس شما یکی هست(مثلا هر دو مهندسی برق)،در هنگام ثبت‌نام توی کاریابی اگر فقط مدرک ارشدتون رو بذارید کفایت میکنه(به عبارتی فقط برای مدرک ارشدتون دنبال کار بگردید).بعد از یکسال از تاریخ فارغ التحصیلی تشریف میبرید کاریابی اونم یه نامه میده برای وزارت کار.وقتی به وزارت کار رفتید ازشون بخواید که یه نامه خطاب به دانشگاه لیسانستون بدن و یکی به ارشد.اگرم ندادن مشکل خاصی پیش نمیاد ولی اگر بگیرین بهتره.
    اما اگر رشته‌ی تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس شما یکی نیست(مثلا یکی مهندسی برق و یکی مهندسی مکانیک)،اونوقت شما حتما باید در هنگام ثبت‌نام توی کاریابی هم مدرک کارشناسیتون رو بذارید و هم مدرک ارشدتون رو(به عبارتی برای هر دو مدرک دنبال کار بگردید).در این حالت موسسات کاریابی دو برابر پول میگیرن.بقیه ی روال کاری هم همون طور هست که قبلا گفتم اما این بار موسسه‌ی کاریابی دو تا نامه میده و وزارت کار هم دو تا.این نکته‌ی بسیار مهمی هست.موردی سراغ دارم به خاطر اینکه دو رشته متفاوت درس خوند و فقط یه مدرکش رو گذاشت کاریابی نتونست مدرکش رو آزاد کنه!

۲. تاریخ صدور کارت پایان خدمت 97/10/27 با 97/12/12 هیچ تفاوتی نمیکنه!چون شما مدرکتون رو بعد از تاریخ صدور کارت پایان خدمت گرفتین.شما باید از ۱۲(یا یهتر بگم ۱۳) شهریور سال آینده تشریف ببرید کاریابی و مراحل گفته شده رو طی کنید.

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)