صفحه 3 از 139 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 1390

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (پست اول حتما خوانده شود)

سلام.
    من کارشناسی مو از دانشگاه دولتی روزانه تهران فارغ التحصیل شدم که ای کاش نمیشدم .از دانشگاه علوم پزشکی.ولی رشتم پیراپزشکی نیست.
    رشتم طرح اختیاری هست یعنی اجباری در گذروندن طرحش نیست.

رشته ما کلا کار نداره خودشونم میدونن مازاد بر نیاز هستیم واسه همین طرح اختیاری شدیم(اجباری نیستیم مثل پرستارها ..) واسه همین طرح هم چندین ماه تو نوبت بودیم تا ورداشتن.
    من 6 ماه طرح گذروندم و 6 ما بیمه رد شده واسم واسه همین طرح،
    حالا میخوام مدرکمو آزاد کنم.2 تا سوال دارم

1.من خودم به خاطر شرایطم توقف طرح زدم.حالا داستان نشه بگن خودت از کار زدی بیرون؟

2.چون این بیمه ی من واسه طرح هست و تاییدیه مدرکمو حتما از دانشگاه گرفتن و طرحمو تو یه دانشگاه علوم پزشکی دیگه گذروندم،داستان میشه واسم؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (پست اول حتما خوانده شود)

با سلام
    دوستان من میخوام تجربه خودم را در مورد آزاد کردن مدرک بهتون بگم شاید باعث بشه هزینه های الکی توی فرآیند اپلای کمتر بشه. بعضی وقتها به دلیل عدم آگاهی هزینه های گزافی میپردازیم که میشه ازش جلوگیری کرد.

من بهمن 93 از مقطع ارشد فارغ التحصیل شدم. چند ماه بعد از فارغ التحصیلیم مدرکم رو گذاشتم کاریابی و البته مسئولش باهام همکاری کرد و تاریخ ارائه مدرکم به کاریابی رو یک روز بعد از فارغ التحصیلی زد.
    من قبل از فارغ التحصیلی از ارشد، با مدرک لیسانس استخدام رسمی یکی از ارگان های دولتی شدم. یعنی در رسمی ترین حالت ممکن استخدام شدم و سابقه بیمه هم برام رد میشه. ولی به هرحال شانس خودم رو امتحان کردم. من بهمن 94 (دقیقا یک سال بعد از فارغ التحصیلی) رفتم نامه کاریابی رو گرفتم و بردم اداره کار. اونجا هم خوشبختانه سابقه بیمه رو چک نکردن و نامه معرفی به دانشگاه رو دادند. باز هم خوشبختانه از دانشگاه هیچ استعلامی برای مدرکم نشده بود و مدرک لیسانسم آزاد شد. بعد از آزاد شدن مدرک لیسانس رفتم سراغ فوق لیسانس و اونم به راحتی آزاد شد.

چندتا نکته:
    1- اگر سابقه بیمه دارید، سعی کنید از مراکز استان های کوچکتر برای کاریابی اقدام کنید تا چک نکنند.
    2- ابتدا باید مدرک مقطع پایین تر آزاد بشه بعدش مقطع بالاتر. اگر از دانشگاه لیسانس من استعلام شده بود قطعا هیچ کدوم از مدارک من با کاریابی آزاد نمی شد و باید هزینه پرداخت میکردم. چون نحوه آزادسازی مدرک مقطع پایین تر توی نامه لغو تعهد ذکر میشه.
    3- کاریابی مبلغ 14 هزار تومان از من گرفت. پس به هیییییییچ وجه زیر بار مبالغ کلان نرید.

ایشالا که مفید واقع بشه.
    موفق باشید.

Junior Member

سلام دوستان
    متشکر از اونهایی که تجربیاتشون رو در اختیار ما میذارن. من خارج از کشور هستم و می خواهم مدرکم را از طریق عدم کاریابی آزاد کنم. در فروم قبلی دوستی نوشته بودند که نتوانستند مدرکشان را از طریق پدرشان که وکالت قاونی داشتند آزاد کنند.کمی برای من عجیب بود.آیا کس دیگری تجربه ی آزاد سازی مدرک، توسط وکیل و از طریق عدم کاریابی را دارد؟

سلام...دوستان من مهر 94 دفاع کردم و الآن یه ماهی میشه که تو یه شرکت معتبر (فیلد کاری گاز) در زمینه رشتم (مکانیک) مشغول به کار شدم. هنوز بیمه ام رو رد نکردن و قراره اواسط فروردین رد بشه. راستش من دوس دارم یه خورده کار کنم و با محیط های کاری و صنعتی آشنا بشم و یه خورده تجربه و پول جمع کنم. فرض کنید این پروسه بین 6 ماه تا 3 سال قراره طول بکشه و اون موقع تصمیم نهاییمو بگیرم که میتونم توی سیستم ایران کار و پیشرفت کنم یا نه. و بعد در صورت منفی بوذن جواب می خوام برای دکترا اپلای کنم. از طرفی یکی دیگه از دلایل کار کردنم، پایین آوردن فشار و استرس پروسه اپلای و همون ضرب المثل معروف Dont putt all your eggs in a basket هست. من جفت مدارکمو می تونم مهر 95 از طریق عدم کاریابی آزاد کنم. شاید به سختی بتونم شرکت رو راضی کنم تا اون موقع بیمم رو رد نکنه. آیا منطقیه این کار؟ یا با در نظر گرفتن همه جوانب، اقتصادی تر اینه که بیمه ام رد شه، سابقه کارم با وجود بیمه رسمی تر و پررنگ تر بشه و نهایتا در صورت تصمیم به اپلای مدارکمو بخرم؟ می دونم سوالم بستگی به خیلی چیزا داره ولی می خوام نظراتونو بدونم. مرسی

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط miladsaadat نمایش پست ها
    سلام...دوستان من مهر 94 دفاع کردم و الآن یه ماهی میشه که تو یه شرکت معتبر (فیلد کاری گاز) در زمینه رشتم (مکانیک) مشغول به کار شدم. هنوز بیمه ام رو رد نکردن و قراره اواسط فروردین رد بشه. راستش من دوس دارم یه خورده کار کنم و با محیط های کاری و صنعتی آشنا بشم و یه خورده تجربه و پول جمع کنم. فرض کنید این پروسه بین 6 ماه تا 3 سال قراره طول بکشه و اون موقع تصمیم نهاییمو بگیرم که میتونم توی سیستم ایران کار و پیشرفت کنم یا نه. و بعد در صورت منفی بوذن جواب می خوام برای دکترا اپلای کنم. از طرفی یکی دیگه از دلایل کار کردنم، پایین آوردن فشار و استرس پروسه اپلای و همون ضرب المثل معروف Dont putt all your eggs in a basket هست. من جفت مدارکمو می تونم مهر 95 از طریق عدم کاریابی آزاد کنم. شاید به سختی بتونم شرکت رو راضی کنم تا اون موقع بیمم رو رد نکنه. آیا منطقیه این کار؟ یا با در نظر گرفتن همه جوانب، اقتصادی تر اینه که بیمه ام رد شه، سابقه کارم با وجود بیمه رسمی تر و پررنگ تر بشه و نهایتا در صورت تصمیم به اپلای مدارکمو بخرم؟ می دونم سوالم بستگی به خیلی چیزا داره ولی می خوام نظراتونو بدونم. مرسی
    سلام.
    اگر نظر شخصی می خواید اینجا ، به نظر من منطقیه. شما 6ماه سابقه بیمتون رو از دست میدید و به جاش نگرانی ازاد کردن مدرک ندارید.
    هزینه ازاد سازی ارشد خیلی زیاده.

مطمئنا حالت ایده ال اینه که شما زودتر تصمیم زندگیتو بگیری، ولی دراین حالت که بلاتکلیف هستی با خودت ، 6ماه سابقه بیمه خیلی بهای سنگینی نیست!

Junior Member

سلام
    من 4 ماهه که از دوره دکتری فارغ التحصیل شدم و می خوام مدرک دکترام رو آزاد کنم. حدود 7 ساله که از یک شرکتی برای من بیمه رد میشه و من مدرک کارشناسی ام رو با این بیمه آزاد کردم و مدرک ارشدم رو هم با پرداخت هزینه خریدم و آزاد کردم. حالا میشه به اون شرکت بگم برام بیمه رد نکنه و بتونم مدرک دکترام رو از طریق عدم کاریابی آزاد کنم؟ یا اینکه به مشکل میخورم؟ ممنون میشم کمکم کنید.

Junior Member

سلام دوستان،

ممنون از تجربیاتتون، من تهران تحصیل کردم اما خودم ساکن شهرستان هستم، ممکنه از طریق کاریابی شهرستان مدرکمو ازاد کنم؟
    این لیست به عنوان کاریابی‌های معتبر درسته؟ http://www.mcls.gov.ir/fa/kar/karyabi/ostanha/

ممنون.

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa9191 نمایش پست ها
    سلام دوستان،

ممنون از تجربیاتتون، من تهران تحصیل کردم اما خودم ساکن شهرستان هستم، ممکنه از طریق کاریابی شهرستان مدرکمو ازاد کنم؟
    این لیست به عنوان کاریابی‌های معتبر درسته؟ http://www.mcls.gov.ir/fa/kar/karyabi/ostanha/

ممنون.
    بله، هیچ فرقی نمی کنه می تونین از شهر خودتون درخواست کاریابی بدین.
    قسمت دوم سوالتون، بله درسته.

سلام.من آذر پارسال ارشدم را فارع التحصیل شدم.یعنی 4ماه پیش. الان دکتری مرحله ی اول قبول شدم. میخام مدرک ارشدمو بذارم کاریابی تا اذر امسال بتونم آزادش کنم. اما نمیخام اینجا را هم ازدست بدم! اگه الان کاریابی ثبت نام کنم و از طرفی اینجا از مهر دانشجوی دکتری بشم هیچ راهی نداره بتونم مدارک لیسانس و فوقمو با عدم کاریابی آزاد کنم؟! آخه بخشنامه ها را که میخوندم فقط نوشته بود در زمان ثبت نام در کاریابی نباید در مقطع بالاتر دانشجو باشم! هیچ جا قانون مرتبط با وضعیتم پیدا نکردم! میتونید کمکم کنید لطفا؟ همش روزانه هستم. و دانشگاه فوق و دکتریم احتمالا یکی خواهد شد.

Junior Member mida آواتار ها

سلام دوستان
    من به یک اداره کاریابی مراجعه کردم. موقع ثبت نان علاوه بر15 تومن مبلغ ثبت نام گفتن حدود 400 تومن هم بریزید به حساب تا براتون کار پیدا کنیم. گفتن به محض اینکه اون 15 تومن و حداقل 250 تومن پولو بریزید شروع میکنیم به پیدا کردن کار برای شما یعنی اسم منم میره تولیست کارجوها.
    میخواستم بدونم این قضیه ش چجوریه و اینکه من باید به کاریابی بگم که دنبال کار نیستم و فقط میخوام بعد 6 ماه مدرکم ازاد بشه؟ اگر کار پیدا شد تو این مدت باید چیکار کرد؟

سوال دیگه اینکه بعد آزادسازی مدرک میشه کار کرد دیگه با بیمه؟ نمیگن الان کار پیدا کردی باید پول مدرک بدی؟

ممنون.
    گاهي بايد بي رحم بود! نه با دوست نه با دشمن! بلكه با خودت و چه بزرگت مي كند آن سيلي كه خودت مي خواباني توي صورتت!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)