صفحه 37 از 139 نخستنخست ... 27282930313233343536373839404142434445464787137 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 361 تا 370 , از مجموع 1390

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

سلام دوستان
    من تو این هفته دنبال کارای ازاد کردن مدرک با کاریابی بودم و تجربیاتم رو بهتون میگم.
    نکته اول اینکه قانون جدید کامل صحت داره و حداکثر 6 ماه بعد فارغ التحصیلی وقت دارید به کاریابی مراجعه کنید. ولی نکته خوبش اینه که لازم نیست یکسال از فارغ التحصیلیتون بگذره. من بهمن دفاع کردم و الان که میشه تیر بهم دادن.
    نکته دوم اینکه من تهران فارغ التحصیل شدم ارشد و تهران موندم ولی گفتن باید برگردم شهر خودم سنندج درخواست کار بدم.
    3. کاریابی مجبورم کردن هم برای کارشناسی و هم برای ارشد اسم بنویسم و دو تا هزینه پرداخت کردم که البته پولی نبود ولی بعدا اداره کار گفت فقط یک نامه بهت میدیم برای بالاترین مقطع تحصیلیت و مدارک پایین تر خودکار ازاد میشن.
    4. تو مراحل اداره کار علاوه بر استعلام از بیمه (باید بیمه نداشته باشید) از دانشگاه کردستان(شهر محل زندگیم) و دانشگاه آزاد و پیام نور هم استعلام گرفتن . پس حواستون باشه اونجاهام براتون سابقه رد نکنن.
    5. در اخر اینکه نامه اداره کار فقط یک ماه اعتبار داره و دوباره هم صادر نمیشه..قبلا کامل برنامه ریزی کنید مخصوصا برای تسویه حساب های دانشگاه (وام تحصیلی و ..)
    موفق باشید

سلام دوستان
    در مورد این قانون جدید آیا کسی اطلاعات بیشتری داره؟
    من سال 93 فارغ التحصیل شدم. مهر ماه گذشته توی کاریابی ثبت نام کردم. بعد از عید 6 ماه تمام شده اما متاسفانه تنبلی کردم و نرفتم اداره کار.
    حالا به نظر شما آیا امکانش هست که نامه عدم کاریابی اتوماتیک برام صادر شده باشه؟ یا اینکه بگم چون تاریخ ثبت نام من در کاریابی و 6 ماه بعدش هنوز بخشنامه جدیده نبوده، پس من شامل این قانون جدید نشم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematical Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_ow نمایش پست ها
    دوستان عزيز
    صرفا جهت اطلاع عرض ميكنم

براي آزادسازي مدرك ليسانس كه تاريخ فارغ التحصيلي ١٥ تير بود و بنده ١٥ دي مدارك رو تحويل اداره كاريابي دادم كه ١٥ تير امسال تحويل بگيرم تجربياتمو در اختيارتون ميزارم. بخشنامه جديد اومده كه از تاريخ فارغ التحصيلي بايستي حداقل ٦ ماه گذشته باشه بعد به كلريابي مراجعه كنين و ثبت نام و اين داستانا. يعني اگه بنده ١٤ دي ميرفتم كاريابي الان ميبايستي ميخريدم مدركمو و دقيقا و خوشبختانه روي مرزم. حواستون باشه اين بخشنامه خرداد ٩٦ داده شده. باشد كه نسل هاي پس از ما بكار گيرند.

سلام. ببخشید ولی اون طوری که من از کاریابی فهمیدم و بر اساس چیزی که اولین پست همین بخش اومده به نظر می رسه شما اگر 16 دی می رفتید باید مدرک می خرید و حداکثر 6 ماه باید بگذره نه حداقل.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematical Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط biopoya نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من تو این هفته دنبال کارای ازاد کردن مدرک با کاریابی بودم و تجربیاتم رو بهتون میگم.
    نکته اول اینکه قانون جدید کامل صحت داره و حداکثر 6 ماه بعد فارغ التحصیلی وقت دارید به کاریابی مراجعه کنید. ولی نکته خوبش اینه که لازم نیست یکسال از فارغ التحصیلیتون بگذره. من بهمن دفاع کردم و الان که میشه تیر بهم دادن.
    نکته دوم اینکه من تهران فارغ التحصیل شدم ارشد و تهران موندم ولی گفتن باید برگردم شهر خودم سنندج درخواست کار بدم.
    3. کاریابی مجبورم کردن هم برای کارشناسی و هم برای ارشد اسم بنویسم و دو تا هزینه پرداخت کردم که البته پولی نبود ولی بعدا اداره کار گفت فقط یک نامه بهت میدیم برای بالاترین مقطع تحصیلیت و مدارک پایین تر خودکار ازاد میشن.
    4. تو مراحل اداره کار علاوه بر استعلام از بیمه (باید بیمه نداشته باشید) از دانشگاه کردستان(شهر محل زندگیم) و دانشگاه آزاد و پیام نور هم استعلام گرفتن . پس حواستون باشه اونجاهام براتون سابقه رد نکنن.
    5. در اخر اینکه نامه اداره کار فقط یک ماه اعتبار داره و دوباره هم صادر نمیشه..قبلا کامل برنامه ریزی کنید مخصوصا برای تسویه حساب های دانشگاه (وام تحصیلی و ..)
    موفق باشید

سلام. الان شما تونستید مدرکتون رو آزاد کنید؟ یعنی می خوام بدونم اگر فردی روز بعد از فارغ التحصیل شدنش بره کاریابی ثبت نام کنه، 6 ماه بعد از اون تاریخ مدرکش آزاد می شه؟ و دیگه تاریخ یک ساله رو نباید متنظر باشه؟ و اگر امکان پذیره ممنون می شم بفرمائید در چه تاریخی رفتید کاریابی، این جور که شما نوشتید و اگر فرض کنیم مدت زمان 6 ماه باید از تاریخ ثبت نام بگذره یعنی شما روز بعد دفاعتون رفتید؟ و این متنی که در پست اول همین بخش اومده منو نگران کرده که نوشته
    "
    1) در هنگام اقدام برای آزاد سازی مدرک نباید در حال تحصیل باشید و باید از فارغ التحصیلی شما شش ماه گذشته باشد.
    "
    منظورش چیه؟ که 6 ماه بگذره؟ نیابد 6 ماه بگذره این جور. من 2/31 رفتم کاریابی یعنی الان 8/31 می تونم برم کاریابی نامه رو ازشون بگیرم؟
    ویرایش توسط Azam54 : July 9th, 2017 در ساعت 11:43 AM

Junior Member

سلام و ارادت
    اخرین سند وزارت کار که در این سایت آمده است می گوید شش ماه بعد فارغ التحصیلی، آخرین مهلت ثبت نام در ادارات کاریابی است ولی بعد این سند که در 3 خرداد 96 منتشر شده یک نامه دیگر دو هفته بعد به عنوان تبصره منتشر شده و متذکر شده که شش ماه مهلت، از زمان صدور گواهی موقت حساب می شود. من تلاش کردم نامه دوم را اینجا آپلود کنم. شما هم این نامه را دیده اید؟

...................................
    دوست عزيز سلام و تبريك
    من نامه اي ديدم كه عنوان ميكنه شش ماه از زماني محسوب ميشه كه مدرك موقت رو ميگيريد. يعني تاريخ صدور مدرك موقت. شما بين فارغ التحصيلي و اقدامتون چقدر فاصله بود؟

نقل قول نوشته اصلی توسط biopoya نمایش پست ها
    سلام دوستان
    موفق باشید
    ویرایش توسط maxi1 : July 11th, 2017 در ساعت 10:00 PM

دوستان من فقط کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی بودم
    و قبل از شروع کارشناسی ارشد 3 ماه بیمه رد شده برام
    این سه ماه مشکل سازه ؟

Member

دوستان، کسی میتونه اینجا به من کمک کنه؟! من مدرک کارشناسیم رو خرداد ماه 92 گرفتم. و اردیبهشت 96 توی کاریابی گذاشتم. این مدت ارشد می خوندم و سابقه ی کاری ندارم. بیمه جایی هم نیستم. میتونم با عدم کاریابی، شش ماه بعد مدرکم رو بگیرم؟!

Member
    رشته و دانشگاه
    Uni of Guilan

نقل قول نوشته اصلی توسط Azam54 نمایش پست ها
    سلام. ببخشید ولی اون طوری که من از کاریابی فهمیدم و بر اساس چیزی که اولین پست همین بخش اومده به نظر می رسه شما اگر 16 دی می رفتید باید مدرک می خرید و حداکثر 6 ماه باید بگذره نه حداقل.

من عدرخواهي ميكنم. ضد و نقيض بهم حرف زدن منم اشتباه فهميدم. "تا ٦ ماه" صحيحه. تاريخ مراجعه شما به كاريابي مهمه. بله اگه ١٦ ام ميرفتم الان نميتونستم آزاد كنم كه خداروشكر ١٦ ام ٥ شنبه بودو تعطيل و من مارو ١٥ ام انجام دادم.

و اينكه كاريابي ها استعلام ميدن كه چه كسايي چه تاريخي بهشون مراجعه كرده. هر ماه. يعني شما نميتونيد پول بديد بگيد من اصلا نيومدم يا تاريخ مراجعه بزن. اداره كار اينا استعلام ميگيره خودم ليست ١٢ نفري كه توي دي ثبت نام كرده بودنو ديدم. برگه رو هم همون دي داده بودن به اداره كار. حواستون باشه اگه كسي گفت ميكنم برات پول بده به نظر مياد ميخواد پول بگيره و كاري انجام نده، مگر اينكه راه ديگه اي بلد باشه. چون بخش اداره اشتغال هم باز با كاريابي چك ميكنه.
    تعادل برای گوجه است، تو این مسیر باید فریک باشی!
    <دوستان دانشگاه گیلانی: اگر در روند پست مدارک از دانشگاه مشکل دارید بهم پیغام بدین
    >

Junior Member

سلام
    من مدرکم مال قبل سال 90 هست و سربازی هم سال 91 تموم شده و الان می خوام مدرکمو از طریق کاریابی آزاد کنم.
    آیا با این قانون جدید نمی شود چنین کاری کرد؟ یا این قانون برای فارغ تحصیلان جدیده؟
    ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    M.SC of Genetic Engineering & Breeding plants at University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط fard85 نمایش پست ها
    سلام
    من مدرکم مال قبل سال 90 هست و سربازی هم سال 91 تموم شده و الان می خوام مدرکمو از طریق کاریابی آزاد کنم.
    آیا با این قانون جدید نمی شود چنین کاری کرد؟ یا این قانون برای فارغ تحصیلان جدیده؟
    ممنون
    دوست عزیز هیچ قانون جدیدی وجود نداره به نظرم بچه ها اشتباه فهمیدن
    اتفاقا برای شما که خیلی وقته فارغ التحصیلی سریعا نامه میدن
    قانون نیست روی دیوار ادره وزارت کار زده
    باید حداقل 6 ماه از فراغت التحصیل گذشته باشه که بری اداره کاریابی و شش ماه اونجا اسمت باشه. بعد نامه رو بگیری از اداره کاریابی
    ببری وزارت کار بهت نامه بده برای اموزش

این مال افرادیه که مثلا فردای فارغ التحصیلی میخوان برن اداره کاریابی که نامه بیکاری بگیرن
    شما وقتی میری وزارت کار به تاریخ فراغت تحصیلت خیلی نگاه میکنند
    کافی یکسال از تاریخ گذشته باشه
    که شما 91 فارغ التحصیل شدی
    اصلا بهت گیر نمیدن

خیالت تخت
    من تازه مدرکمو خودم گرفتم سال 93 فارغ التحصیل بودم..طرف تا دید 93 هست..نامه زد برای اموزش
    هر کسی مثل من تو سپهبد قرنی ..سالهای 95 به بعد بود در جا براشون نامه میزد

تازه من بدون گواهی موقت درخواست زدم تو اداره کاریابی
    طی اون شش ماه انتظار گواهی موقتم اومد
    اصلا دانشگاه نگفت ما ، ماه پیش برات گواهی موقت فرستادیم
    پس چرا االان دانشنامه میخوای
    فقط تاریخ فراغت تحصیل و اینکه مبادا الان جایی درس نخونم براشون مهم بود

موفق باشی
    روزهای سخت دوام نمی آورند، اما انسانهای سخت چرا!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)