صفحه 38 از 139 نخستنخست ... 28293031323334353637383940414243444546474888138 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 371 تا 380 , از مجموع 1390

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

سلام دوستان ... دو تا سوال:
    1- من خرداد 94 فازغ التحصیل ارشد شدم... امسال مدرک لیسانسم رو خریدم.... میتونم مدرک ارشدم رو با کاریابی ازاد کنم؟ بعد 6 ماه ازاد میشه یا 1 سال؟ کارت پایان خدمتم تازه رسیده دستم.
    2- کسی ادرس کاریابی طرفای میدان ولیعصر و فردوسی و یا انقلاب همراه با شمارشون داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hesam121 نمایش پست ها
    با سلام
    من مهر 94 مدرک فوقمو گرفتم. اسفند 94 تا خرداد 95 رفتم سر کار و واسم بیمه رد شد. تیر 95 رفتم مدرکو گذاشتم کاریابی . دی 95 رفتم نامه ازاد سازی مدرکو گرفتم و اداره کارم تایید کرد و نامه رو بم داد که برم دانشگاه مدرکو بگیرم. حالا سوال اینجاست که دانشگاه میفهمه من چند ماه بیمه واسم رد شده و مدرکو نمیده ؟؟؟ استعلامی هم از دانشگاه انجام نشده. اداره کار هم نامه مربوط به آزادسازی رو بهم تحویل داد.
    لطفا راهنمایی کنید. ممنون
    سلام دوست عزیز
    مدرکتون رو به سلامتی گرفتید؟شما از تیر 95 تا دی 95 بیمه براتون رد نشد؟یا اون تایم هم بیمه براتون رد میشده؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط niloufar_daemi نمایش پست ها
    سلام
    من تهران تو یه شرکت خصوصی کار میکنم و یک سال سابقه بیمه دارم.
    شنیده بودم که از تامین اجتماعی استعلام نمیگیرن و با وجود بیمه باز هم میتونم مدرک رو با عدم کاریابی آزاد کنم. حتی زنگ زدم کاریابی پرسیدم کسی بیمه باشه میتونه از این طریق مدرک آزاد کنه مسئول بیمه کاریابی گفت آره چون استعلام نمیگیرن. کسی تجربه مشابه داره؟ من تیر تو همین کاریابی که گفته بود اوکی هست و تو شهرستانه ثبت نام کردم (البته سوال رو تلفنی پرسیده بودم تابلو نباشه) و یه سال هم از فارغ التحصیلیم گذشته. الان هم کاریابی گفته بیا نامه ت رو بگیر. حالا ببرم اداره کار استعلام میگیرن؟ یا دانشگاه ها؟ این رو مطمئنم که محل کارم از دانشگاهها استعلامی نگرفته.
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    سلام..تونستید موفق بشید؟ و براتون استعلام گرفتند یا خیر؟
    ویرایش توسط maxi1 : July 21st, 2017 در ساعت 01:17 AM

Member
    رشته و دانشگاه
    M.SC of Genetic Engineering & Breeding plants at University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط jab نمایش پست ها
    سلام دوستان ... دو تا سوال:
    1- من خرداد 94 فازغ التحصیل ارشد شدم... امسال مدرک لیسانسم رو خریدم.... میتونم مدرک ارشدم رو با کاریابی ازاد کنم؟ بعد 6 ماه ازاد میشه یا 1 سال؟ کارت پایان خدمتم تازه رسیده دستم.
    2- کسی ادرس کاریابی طرفای میدان ولیعصر و فردوسی و یا انقلاب همراه با شمارشون داره؟
    سلام
    1- بعد شش ماه انتظار در اداره کاریابی (یکسال مال کسی هست که همین الان فارغ التحصیل شده باشه) باید شش ماه از تاریخ فارغ التحصیلی گذشته باشه که تازه بتونید برید به اداره کاریابی و اسمتون اونجا باشه که شما 94 فارغ التحصیل شدید
    2-باید از وزارت کار سخایی طبقه سوم یا وزارت کار خیابان سپهبدقرنی لیست کاریابی های امسال رو بگیرید. بهتون خودشون معرفی میکنند. خیلی از ادارات کاریابی به دلیل اخذ پول برای دادن نامه عدم کاریابی به فرد متقاضی لغو مجوز شدند. اگر از انها نامه بگیرید چون بلک لیست هستند قبول نمیکنند.
    روزهای سخت دوام نمی آورند، اما انسانهای سخت چرا!

Junior Member

سلام دوستان من فارغ التحصیل 29/6/95 هستم و مدرک موقتم 11/2/96 صادر شده با این قانون جدید من نمیتونم دیگه از طریق کاریابی مدرکمو آزاد کنم؟
    .................................................. ..............................
    دوست عزیز با این تفاسیر، یا وجود اینکه من مدرک موقتم رو 3 ماهه گرفتم ولی شهریور 95 فارغ التحصیل شدم یعنی نمیتونم برای آزادسازی اقدام کنم درسته؟ کسی به تازگی رفته با این شرایط مدرک آزاد کنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط pmforlife نمایش پست ها
    بله، اونا هم این فرصت رو دارن...تو پست بعد عکس بخش نامه رو میذارم

ویرایش توسط maxi1 : July 23rd, 2017 در ساعت 05:01 PM

Junior Member

استعلامی که سازمان نظام مهندسی از دانشگاه انجام میده هم میتونه مشکل ساز باشه؟ چون بابت عضویت تو سازمان مدرک رو استعلام میگیرن

سلام . دوستان من امروز بلاخره مدارک ارشد هم تونستم ازاد کنم. میخوام تجربه خودمو درباره ازاد سازی مدارک بهتوند بگم. امیدوارم به دردتون بخوره.
    1- موضوع اول در باره این قانونی که جدیدا اومده اینه که هنوز کاملا اجرایی نشده.یعنی بخشنامه میگه حتما تا قبل شش ماه گذشتن از فارغ التحصیلیتون باید تو کاریابی ثبت نام کنید .واسه من از شش ماه گذشته بود ولی گیری بابت این موضوع بهم ندادن.
    2- بنده تقریبا 7 ماه بعد فارغ التحصیلی ثبت نام کردم بعد 6 ماه که از ثبت نام تو کاریابی گذشته بود( البته 1 سال از فارغ التحصیلی هم گذشته بود ) رفتم و 1 نامه ای از موسسه گرفتم . کل هزینه ای که بنده دادم 15000 تومان برای ثبت نام و 20000 تومان هم شیرینی.
    *به این موضوع دقت کنید که موقع ثبت نام تو کاریابی حتما ثبت نام شما کامل شده باشه و شماره خورده باشه ( واسه من نزده بودن که 1 ذره اذیت شدم) و واسه اطمینان با هر دو مقطع ثبت نام کنید تگه راض ی نشدن با مقطع ارشد ثبت نام کنید.
    3- نامه رو با مدارک تحصیلی بردم اداره کار همون شهر و اونا هم 1 نامه برام زدن واسه اداره کل استان .
    4- رفتم اداره کار استان 2 تا نامه واسه جفت مقاطع گرفتم ( هم کارشناسی و هم ارشد ). مدت نامه ها 1 ماهه است. و شما اول باید برید مدرک کارشناسی رو ازاد کنید و بعد اینکه مدرک دکارشناسی براتون پست شد با مدرک و اون نامه اداره کار میرید واسه ارشد.( جا داره بگم تو استان ما هیچ استعلامی از بیمه تامین اجتماعی نگرفتن.)
    * دقت کنید که نامه ها 1 ماه است و ممکنه مدرک کارشناسی طول بکشه بیاد . واسه من 3 هفته طول کشید و چون دانشگاه ارشدم خیلی دور بوددوباره رفتم اداره کار ازشون خواهش کردم 1 نامه دیگه با تاریخ جدید بهم دادن.
    *جا داره از همین جا 1 تشکر از کارمندای اداره کل استان بکنم که واقعا سنگ تموم گذاشتن. تا حالا من تو هیچ اداره ای همچین رفتار خوب و مودبانه و سرعت عملی ندیدم تو هر دو باری که رفتم اونجا منو متعجب کردن . منم نمیدونستم چطوری ازشون تشکر کنم فقط ب ذهنم رسید 1 نامه واسه ریاست زدم و اسم 3 نفری مه من با هاشون برخورد داشتم و نوشتم و خواهش کردم که ازشون تقدیر کنن. ( هنوزم در عجبم . امیدوارم روزی برسه که همه اداراتمون همینجوری بشن )
    5-با مدرک کارشناسی و نامه اداره کار رفتم دانشگاه ارشدم. چون دستی کارارو انجام دادم خیلی سریع تموم شد ظرف مدت 1 ساعت ریز نمرات و نامه عدم تعهد رو گرفتم و بعد 4 روز دانشنامه برام پست شد.
    * حواستون باشه که موقع ازاد کردن مدارک علاوه بر دانشنامه و ریز نمرات حتما نامه عدم تعهد رو از دانشگاه بگیرید.( واسه ترجمه حتما باید باشه )
    * البته دوستان من تو این مراحل به 1 موضاعاتی پی بردم که اینجا نمیتونم بگم . ممکنه بدرد خیلی از دوستان که هنتوز اقدام نکردن بخوره . هم واسه اوناییکه بیمه تامین اجتماعی دارن و نمیتونن مدرک ازاد کنن و هم واسه اونایی که نمیتونن 6 ماه منتظر بمونن.
    بنده دانشکاه کارشناسیم گیلان بوده و ارشدمو دانشگاه تبریز خوندم
    .................................................. .................................................. ...
    در ضمن من به همه کسایی که میخوان این مراحل رو شروع کنن پیشنهاد میکنم حتما و حتما تمام این تاپیک ها رو برای هر موضوعی که میخوان اقدام کنن حتما بخونن . بنده وقته زیادی رو واسه مطالعه همه تاپیکها گذاشتم . خیلی خیلی کمکم کرد و جلوی خیلی از ضرر های زمانی و مالی رو تا همین الان که تازه شروع ب کار کردم رو گرفته. از همه کسایی که تجربه هاشونو تو این چند سال گذاشتن ممنونم . امیدوارم منم بتونم ب نوبه خودم کسیو کمک کنم .
    . بازم میگم راه برای اینکه 6 ماه منتظر نمونید هست.
    ویرایش توسط maxi1 : July 23rd, 2017 در ساعت 05:04 PM

Junior Member

سلام دوستان. اگر کسی اطلاعات داره ممنون میشم منو راهنمایی کنه. من ارشدم رو بلافاصله بعد از کارشناسی خوندم و الان فارغ التحصیل شدم یعنی در تیرماه ۹۶. برای آزاد کردن مدارکم برای جداگانه اقدام کنم؟ یعنی اول کارشناسی رو آزاد کنم و بعد ارشد رو یا با آزاد شدن ارشد، مدرک کارشناسی هم به صورت خودکار آزاد میشه.

اگر کسی کمک کنه واقعا ممنونش میشم.

سلام . اگه فقط متن بالایی رو میخوندید متوجه میشدید.
    شما اول باید مدرک کارشناسی رو ازاد کنید و بعد با در دست داشتن مدرک کارشناسی برید واسه ارشد اقدام کنید .
    در ضمن شما نگفتید به چه طریقی میخواید ازاد کنید ؟ اگه با نامه عدم کاریابیه که شما اول 1 نامه واسه دانشگاه کارشناسی میگیرید و کارشناسی رو ازاد میکنید و بعد میرید واسه ارشد

Member
    رشته و دانشگاه
    M.SC of Genetic Engineering & Breeding plants at University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط fardin4030 نمایش پست ها
    سلام . دوستان من امروز بلاخره مدارک ارشد هم تونستم ازاد کنم. میخوام تجربه خودمو درباره ازاد سازی مدارک بهتوند بگم. امیدوارم به دردتون بخوره.
    1- موضوع اول در باره این قانونی که جدیدا اومده اینه که هنوز کاملا اجرایی نشده.یعنی بخشنامه میگه حتما تا قبل شش ماه گذشتن از فارغ التحصیلیتون باید تو کاریابی ثبت نام کنید .واسه من از شش ماه گذشته بود ولی گیری بابت این موضوع بهم ندادن.
    2- بنده تقریبا 7 ماه بعد فارغ التحصیلی ثبت نام کردم بعد 6 ماه که از ثبت نام تو کاریابی گذشته بود( البته 1 سال از فارغ التحصیلی هم گذشته بود ) رفتم و 1 نامه ای از موسسه گرفتم . کل هزینه ای که بنده دادم 15000 تومان برای ثبت نام و 20000 تومان هم شیرینی.
    *به این موضوع دقت کنید که موقع ثبت نام تو کاریابی حتما ثبت نام شما کامل شده باشه و شماره خورده باشه ( واسه من نزده بودن که 1 ذره اذیت شدم) و واسه اطمینان با هر دو مقطع ثبت نام کنید تگه راض ی نشدن با مقطع ارشد ثبت نام کنید.
    3- نامه رو با مدارک تحصیلی بردم اداره کار همون شهر و اونا هم 1 نامه برام زدن واسه اداره کل استان .
    4- رفتم اداره کار استان 2 تا نامه واسه جفت مقاطع گرفتم ( هم کارشناسی و هم ارشد ). مدت نامه ها 1 ماهه است. و شما اول باید برید مدرک کارشناسی رو ازاد کنید و بعد اینکه مدرک دکارشناسی براتون پست شد با مدرک و اون نامه اداره کار میرید واسه ارشد.( جا داره بگم تو استان ما هیچ استعلامی از بیمه تامین اجتماعی نگرفتن.)
    * دقت کنید که نامه ها 1 ماه است و ممکنه مدرک کارشناسی طول بکشه بیاد . واسه من 3 هفته طول کشید و چون دانشگاه ارشدم خیلی دور بوددوباره رفتم اداره کار ازشون خواهش کردم 1 نامه دیگه با تاریخ جدید بهم دادن.
    *جا داره از همین جا 1 تشکر از کارمندای اداره کل استان بکنم که واقعا سنگ تموم گذاشتن. تا حالا من تو هیچ اداره ای همچین رفتار خوب و مودبانه و سرعت عملی ندیدم تو هر دو باری که رفتم اونجا منو متعجب کردن . منم نمیدونستم چطوری ازشون تشکر کنم فقط ب ذهنم رسید 1 نامه واسه ریاست زدم و اسم 3 نفری مه من با هاشون برخورد داشتم و نوشتم و خواهش کردم که ازشون تقدیر کنن. ( هنوزم در عجبم . امیدوارم روزی برسه که همه اداراتمون همینجوری بشن )
    5-با مدرک کارشناسی و نامه اداره کار رفتم دانشگاه ارشدم. چون دستی کارارو انجام دادم خیلی سریع تموم شد ظرف مدت 1 ساعت ریز نمرات و نامه عدم تعهد رو گرفتم و بعد 4 روز دانشنامه برام پست شد.
    * حواستون باشه که موقع ازاد کردن مدارک علاوه بر دانشنامه و ریز نمرات حتما نامه عدم تعهد رو از دانشگاه بگیرید.( واسه ترجمه حتما باید باشه )
    * البته دوستان من تو این مراحل به 1 موضاعاتی پی بردم که اینجا نمیتونم بگم . ممکنه بدرد خیلی از دوستان که هنتوز اقدام نکردن بخوره . هم واسه اوناییکه بیمه تامین اجتماعی دارن و نمیتونن مدرک ازاد کنن و هم واسه اونایی که نمیتونن 6 ماه منتظر بمونن.
    بنده دانشکاه کارشناسیم گیلان بوده و ارشدمو دانشگاه تبریز خوندم
    .................................................. .................................................. ...
    در ضمن من به همه کسایی که میخوان این مراحل رو شروع کنن پیشنهاد میکنم حتما و حتما تمام این تاپیک ها رو برای هر موضوعی که میخوان اقدام کنن حتما بخونن . بنده وقته زیادی رو واسه مطالعه همه تاپیکها گذاشتم . خیلی خیلی کمکم کرد و جلوی خیلی از ضرر های زمانی و مالی رو تا همین الان که تازه شروع ب کار کردم رو گرفته. از همه کسایی که تجربه هاشونو تو این چند سال گذاشتن ممنونم . امیدوارم منم بتونم ب نوبه خودم کسیو کمک کنم .
    . بازم میگم راه برای اینکه 6 ماه منتظر نمونید هست.

دوست عزیز؛ همه مثل شما نیازی به گرفتن نامه مجدد بعد یک ماه ندارند...بستگی به کارشناس اموزشتون داره..من برای ازادسازی هر دو همزمان اقدام کردم و با اینکه دانشنامه لیسانسم طول میکشید بیاد خود کارشناس اموزش کل دانشگاه تهران برای مسئول کارشناس ارشد یک نسخه از نامه لغو تعهد را فرستاد و با همون هر دو باهم ارسال شد.
    در ضمن اگر مراکز کاریابی بگن بدون انتظار شش ماه نامه بیکاری میدن (یعنی بیشتر از 15 هزار تومان ثبت نام اخذ کنند.. یک نمونه اش توی تهرانپارس سیصد میگرفت نامه میداد) اکثرا لغو امتیاز شدند و کلا غیر قانونی هست. خواهشا راه اشتباه معرفی نکنید
    در ضمن من و دوستان مثل من که از سال های 90 تا 93 فارغ التحصیل بودیم را درجا نامه بهمون داد اداره وزارت کار سپهبد قرنی..ولی کسی که یکسال از تاریخ فراغتش نگذشته بود ندادند...شما فکر کنم قانونو برعکس متوجه شدید...باید حداقل شش ماه گذشته باشه...بنده خودم دو سال گذشته بود از تاریخ فراغت تحصیلم...تازه رفتم کاریابی سپرده بودم... برام عجیبه حرفتون
    روزهای سخت دوام نمی آورند، اما انسانهای سخت چرا!

نقل قول نوشته اصلی توسط nadia65 نمایش پست ها
    دوست عزیز؛ همه مثل شما نیازی به گرفتن نامه مجدد بعد یک ماه ندارند...بستگی به کارشناس اموزشتون داره..من برای ازادسازی هر دو همزمان اقدام کردم و با اینکه دانشنامه لیسانسم طول میکشید بیاد خود کارشناس اموزش کل دانشگاه تهران برای مسئول کارشناس ارشد یک نسخه از نامه لغو تعهد را فرستاد و با همون هر دو باهم ارسال شد.
    در ضمن اگر مراکز کاریابی بگن بدون انتظار شش ماه نامه بیکاری میدن (یعنی بیشتر از 15 هزار تومان ثبت نام اخذ کنند.. یک نمونه اش توی تهرانپارس سیصد میگرفت نامه میداد) اکثرا لغو امتیاز شدند و کلا غیر قانونی هست. خواهشا راه اشتباه معرفی نکنید
    در ضمن من و دوستان مثل من که از سال های 90 تا 93 فارغ التحصیل بودیم را درجا نامه بهمون داد اداره وزارت کار سپهبد قرنی..ولی کسی که یکسال از تاریخ فراغتش نگذشته بود ندادند...شما فکر کنم قانونو برعکس متوجه شدید...باید حداقل شش ماه گذشته باشه...بنده خودم دو سال گذشته بود از تاریخ فراغت تحصیلم...تازه رفتم کاریابی سپرده بودم... برام عجیبه حرفتون

با سلام
    در مورد بحث اولتون که میگید لازم نیست نامه دوباره گرفته بشه : بنده هم نگفتم حتما باید گرفته بشه ، خودتون میگید به کارشناس اموزشی دانشگاه مربوطه ( خودتون بهتر میدونید هر دانشگاهی قانون خودشو داره) دانشگاه بنده زیر بار این موضوع نرفت و بنده نیز گفتم واسه محکم کاری و برای اینکه دوباره کاری نشه گرفتم.
    بحث دوم : خودتون میگید شما بعد دوسال از فارغ التحصیلی رفتید ثبت نام کردید ولی الان قانون جدید میگه باید تا 6 ماه بعد فارغ التحصیلی حتما ثبت نام کنید پس قانون عوض شده
    در ضمن بنده هیچ راهی هنوز به هیشکی پیشنهاد ندادم. گفتم اگه کسی شرایط اینو که 6 ماه منتظر بمونه رو نداره میتونه اینکارو بکنه.( خودم 6 ماه منتظر موندم) ولی بعد 6 ماه متوجه شدم موسسه کاریابی اصلا موقع ثبت نام کارامو انجام نداده یعنی اصلا منو ثبت نام نکرده بود ( دیگه نمیدنم قانونی یا غیر قانونی کار منو انجام داد ) خودش که میگفت کارم قانونی بوده .
    پس دوست عزیز اینو بدونید اگه این قانون جدید که میگه حتما تو 6 ماه باید بعد فارغ التحصیلی ثبت نام کرده باشید اجرایی بشه خیلی از بچه ها دچار مشکل میشن. بنده هم وقتی دیدم این موسسات چطور راهو برای خودشون باز گذاشتن این حرفو زدم و فقط قصدم کمک بود . ( یعنی هم کارت بهتون میدن . هم تاریخ میزنن وهم ثبت میکنن ) و البته هزینشم اونقدی که شما گفتید نبود
    البته بازم ازتون بابت تذکراتتون ممنون. امیدوارم همگی به 1 جمع بندی برسن و کاراشونو انجام بدن
    و فقط میمونه جواب 1 سوال که اگه لطف کنید و جواب بدید ممنون میشم : اگه این قانون جدید با جدیت اجرا بشه و کسی مثل خود من یا خیلی های دیگه که از زمان فارغ التحصیلی تا زمان ثبت نام تو کاریابی بیشتر از 6 ماه طول میکشه ( حالا ب هر دلیلی ) باید چجوری مدارکو ازاد کنه ؟
    ویرایش توسط fardin4030 : July 25th, 2017 در ساعت 07:01 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)