صفحه 40 از 139 نخستنخست ... 30313233343536373839404142434445464748495090 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 391 تا 400 , از مجموع 1390

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

نقل قول نوشته اصلی توسط TIMETRAVELER نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید خانم nadia65
    این بخش نامه ای که ضمیمه کردید، به وضوح مغایر با قانون قبلی هست که طبق اون قانون، برای ثبت نام در کاریابی ها اول باید 6 ماه از فراغت تحصیل گذشته باشه. این بخشنامه جدید بر عکس میگه نباید 6 ماه یا بیشتر از فراغت تحصیل گذشته باشه.
    با این حساب منظورتون از اینکه میفرمایید هیچ قانون جدیدی وجود نداره چیه؟
    این عکسی که ضمیمه کردن کاملا واضح بود. دو حالت داره:
    1- شما بعد از فارغ التحصیل شدن یا کارت پایان خدمت داشته باشید یا اینکه معافیت، در اینصورت 6ماه فرصت دارید تا در کاریابی ثبت نام کنید.
    2- بعد از فارغ التحصیلی برید سربازی و بعد از اینکه سربازی تموم شد و کارت پایان خدمت گرفتید 6ماه فرصت دارید تا در کاریابی ثبت نام کنید.

Junior Member

من تمامي بحث هارو خوندم ولي همچنان اين قانون جديد برام مبهم مونده. طبق قانون جديد بايد حتما در بازه ي زماني ٦ماهه بعد از فارغ التحصيلي براي كاريابي اقدام كرد ولي يكسري ميگن اشتباه متوجه ميشيد و مثل قبله و بايد يكسال از زمان فارغ التحصيلي گذشته باشه، بالاخره كدومش درسته؟

Member
    رشته و دانشگاه
    M.SC of Genetic Engineering & Breeding plants at University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط TIMETRAVELER نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید خانم nadia65
    این بخش نامه ای که ضمیمه کردید، به وضوح مغایر با قانون قبلی هست که طبق اون قانون، برای ثبت نام در کاریابی ها اول باید 6 ماه از فراغت تحصیل گذشته باشه. این بخشنامه جدید بر عکس میگه نباید 6 ماه یا بیشتر از فراغت تحصیل گذشته باشه.
    با این حساب منظورتون از اینکه میفرمایید هیچ قانون جدیدی وجود نداره چیه؟
    سلام
    دوست عزیز این دستورالعمل از وزارت علوم به وزارت کار ابلاغ شده ولی اجرا نشده
    وزارت کار هنوز طبق روال قبل داره مدارک ازاد میکنه و حتی به دانشگاه ها ابلاغ نشده است.

دوستان این لینک دانشگاه تهران رو ببنید
    نوشته شده:
    ارائه نامه از وزارت کار مبنی برعدم کاریابی در مدت شش ماه انتظار، بدیهی است در زمان ارائه نامه از وزارت کار باید یکسال از تاریخ فراغت از تحصیل گذشته باشد.
    خوب این قانون اموزش دانشگاه تهران بطور مثال هست که یعنی من زمانی دانشنامه میدم که یکسال از فراغتت گذشته باشه
    این تقریبا قانون 90% دانشگاه هاست
    نمیگم 100%
    ............

من سه ماه بعد از تاریخ این دستور العمل وزارت علوم مدارکمو ازاد کردم و چیزی را برای بچه ها توی فروم گفتم که عملا خودم تا چند هفته پیش انجام دادم...قانون نشده و یا هنوز قانون جدیدی وجود نداره اجرا بشه
    به چشم خودم دیدم و هنوز م همین هست که
    توی وزارت کار افرادی نامه برای اموزش گرفتند که سالهای 93-91-90 فارغ التحصیل شدند حتی 89 ای هم بود. مثل خود من که فارغ التحصیل 93 بودم
    و هیچکدوم از ما شش ماه پشت فراغت نرفته بودیم کاریابی ثبت نام کنیم تازه بعد 2 سال خود من از این روش استفاده کردم..پس قانون جدید وجود نداره

متن نامه وزارت کارم
    برای من این نامه پانزده خرداد 96 دادند
    احتراما در راستای اجرای لغو تعهد دانش اموختگان متعهد خدمت اموزش رایگان به اطلاع می رساند.
    خانم.........فارغ التحصیل مقطع......در رشته.........در تاریخ
    95/05/18
    در کاریابی غیردولتی---ثبت نام نموده و ضمن تایید اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی جنوب غرب طی نامه شماره....مورخ 96/3/15
    تاکنون ایشان بعلت عدم دسترسی فرصت شغلی متناسب با تخصص نامبرده مشغول بکار نشده است. ضمنا متقاضی متعهد گردیده است که در هیچیک از بخشهای دولتی و خصوصوی اشتغال بکار نداشته و در مقطع بالاتر نیز مشغول به تحصیل نمیباشدو

امضای مدیر کل وزارت کار با مهر برجسته زیرش

اینو برای هر دو مقطع لیسانس و فوق دو ورق جدا دادند.

خوب من که 93 فارغ التحصیل شدم
    من که 6 ماه بعدش هم نرفتم دنبال عدم کاریابی..دوسال بعد رفتم....پس چطور طبق قانون جدیدی که من میگم اصلا جدید نیست یا اگر هم باشه اجرا نمیشه
    به من نامه دادند؟

این هم که باید یکسال از تاریخ فراغت بگذره جز قوانین اموزش دانشگاست که زمان ارائه نامه از وزارت کار باید یکسال از تاریخ فراغت از تحصیل گذشته باشه (با روش ازادکردن طبق عدم کاریابی)

تاریخ ثبت نام در اداره کاریابی (اینکه حتی توی این نامه اومده: شش ماه فیت پشت فراغت) ربطی به دستورالعمل دانشگاه برای زمان صدور دانشنامه نداره.
    تاریخ ثبت نام در اداره کاریابی اتون رو توی همون بازه شش ماه پشت فراغت انجام بدین
    ولی زمانی از وزارت کار برای اموزش نامه بگیرید که یکسال از فراغت گذشته باشه...مگر اینکه قانونی به دانشگاه ها ابلاغ بشه که شش ماهه دانشنامه تحویل بدین

موفق باشید
    ویرایش توسط nadia65 : July 30th, 2017 در ساعت 08:41 PM
    روزهای سخت دوام نمی آورند، اما انسانهای سخت چرا!

Junior Member

دوستان من تجربه خودم رو خواستم خدمتتون عرض کنم شاید مفید باشه و کمکتون کنه. از اونجا که خودم خیلی از این سایت و اطلاعات مفید بقیه عزیزان استفاده کردم وظیفه خودم دونستم اینکارو بکنم. فقط اینو بگم که من از قانون جدید خبری ندارم که به چه شکل هستش.

و اما آزادسازی مدرک:
    1- من مدرک کارشناسی رو قبل از عید (اسفند ماه) و ارشد رو اردیبهشت ماه همین امسال از طریق عدم کاریابی آزاد کردم. ترتیب آزادسازی از مقطع پایینتر به بالاتر هستش و وقتی مدرک مقطع پایین آزاد شد یه نامه که نحوه آزادسازی مدرک بر روی اون قید شده بهمراه ریزنمرات و دانشنامه دانشگاه تحویلتون میده. وقتی برای آزادسازی مقطع بعدی اقدام میکنید این نامه رو دانشگاه ازتون میگیره (حواستون باشه قبلش اسکنش کنید و یا با گوشی ازش عکس بگیرید و داشته باشیدش).
    2- من از اواخر سال 94 واسه کاریابی اقدام کرده بودم (درست بعد از اتمام دوره سربازی در یه کاریابی تو شهرستان ثبت نام کردم). با توجه به اینکه باید یک سال از پایان خدمت بگذره تا بشه مدارکو آزاد کرد، رو همین حساب مدارکم هم یک سال تمام تو کاریابی موند. میتونستم 6 ماه وایستم و بعد برم کاریابی ثبت نام کنم. در هر صورت فرقی نمیکرد و روال کار یکسانه.
    3- بعد از یک سال رفتم کاریابی و نامه های مجزا واسه هر مقطع زد و بردمش اداره کار و اونجام دقیقا به همین منوال واسه هر مقطع خطاب به دانشگاه مربوطه نامه جداگونه زدن (روشون تاریخ انقضا یک ماهه که بعضی از دوستان اشاره میکنن، نبود)
    4- با این نامه مراجعه میکنید به دانشگاه و ریزنمرات و دانشنامه رو آزاد میکنید.

دوتا نکته:
    1- تا اونجا که من متوجه شدم بیمه حین تحصیل مشکلی بابت آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی ایجاد نمیکنه. اینو یه کارشناس اداره کاریابی اطراف میدون رسالت تهران بهم گفت، به نقل از ایشون دارم میگم.
    2- اگر براتون بعد از اتمام فارغ التحصیلی و یا بعد از اتمام دوره سربازی بیمه رد شده باشه لزوما به این معنی نیست که نتونید از این طریق مدرکتونو آزاد کنید. کاریابی ها که اصلا کاری به این موضوع ندارن که آیا در مدتی که مدرکتون کاریابی بوده و یا قبلش بیمه واستون رد شده یا نه، اداره کارها هم گاها چک نمیکنند و نامه های عدم کاریابی رو صادر میکنن. برای خود منو چک نکردن با اینکه بیمه داشتم و مشکلی پیش نیومد.
    طبق شنیده ها ادراه کارهای تهران تو این موضوع سخت گیرترن.

موفق باشید

Junior Member

دوست عزیز

من تمام پست های اخیر شما مبنی بر اینکه میگید قانون جدیدی وجود نداره رو در این تاپیک خوندم .. اما شما به یه نکته دقت نکردید و اون اینه که قانون جدید ابلاغ شده، تاریخش خرداد 96 هست (البته تو خود متن نامه گفته از دی ماه 95 به استناد نامه مدیر کل) و در صورت اجرایی شدن فک نکنم شامل حال شماهایی که قبل این تاریخ برای مراجعه به کاریابی اقدام کردید بشه ... به نظرم تنها کسانی که بعد از خرداد 96 و گذشت بیشتر از 6 ماه از فارغ التحصیلی به کاریابی مراجعه کردن، میتونن پاسخگو باشن... من خودم مرداد ماه اقدام کردم و مجبورم تا بهمن ماه صبر کنم و خدا کنه اونجوری باشه که شما میگید، هنوز عملی نشده باشه...

نقل قول نوشته اصلی توسط nadia65 نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز این دستورالعمل از وزارت علوم به وزارت کار ابلاغ شده ولی اجرا نشده
    وزارت کار هنوز طبق روال قبل داره مدارک ازاد میکنه و حتی به دانشگاه ها ابلاغ نشده است.

دوستان این لینک دانشگاه تهران رو ببنید
    نوشته شده:
    ارائه نامه از وزارت کار مبنی برعدم کاریابی در مدت شش ماه انتظار، بدیهی است در زمان ارائه نامه از وزارت کار باید یکسال از تاریخ فراغت از تحصیل گذشته باشد.
    خوب این قانون اموزش دانشگاه تهران بطور مثال هست که یعنی من زمانی دانشنامه میدم که یکسال از فراغتت گذشته باشه
    این تقریبا قانون 90% دانشگاه هاست
    نمیگم 100%
    ............

من سه ماه بعد از تاریخ این دستور العمل وزارت علوم مدارکمو ازاد کردم و چیزی را برای بچه ها توی فروم گفتم که عملا خودم تا چند هفته پیش انجام دادم...قانون نشده و یا هنوز قانون جدیدی وجود نداره اجرا بشه
    به چشم خودم دیدم و هنوز م همین هست که
    توی وزارت کار افرادی نامه برای اموزش گرفتند که سالهای 93-91-90 فارغ التحصیل شدند حتی 89 ای هم بود. مثل خود من که فارغ التحصیل 93 بودم
    و هیچکدوم از ما شش ماه پشت فراغت نرفته بودیم کاریابی ثبت نام کنیم تازه بعد 2 سال خود من از این روش استفاده کردم..پس قانون جدید وجود نداره

متن نامه وزارت کارم
    برای من این نامه پانزده خرداد 96 دادند
    احتراما در راستای اجرای لغو تعهد دانش اموختگان متعهد خدمت اموزش رایگان به اطلاع می رساند.
    خانم.........فارغ التحصیل مقطع......در رشته.........در تاریخ
    95/05/18
    در کاریابی غیردولتی---ثبت نام نموده و ضمن تایید اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی جنوب غرب طی نامه شماره....مورخ 96/3/15
    تاکنون ایشان بعلت عدم دسترسی فرصت شغلی متناسب با تخصص نامبرده مشغول بکار نشده است. ضمنا متقاضی متعهد گردیده است که در هیچیک از بخشهای دولتی و خصوصوی اشتغال بکار نداشته و در مقطع بالاتر نیز مشغول به تحصیل نمیباشدو

امضای مدیر کل وزارت کار با مهر برجسته زیرش

اینو برای هر دو مقطع لیسانس و فوق دو ورق جدا دادند.

خوب من که 93 فارغ التحصیل شدم
    من که 6 ماه بعدش هم نرفتم دنبال عدم کاریابی..دوسال بعد رفتم....پس چطور طبق قانون جدیدی که من میگم اصلا جدید نیست یا اگر هم باشه اجرا نمیشه
    به من نامه دادند؟

این هم که باید یکسال از تاریخ فراغت بگذره جز قوانین اموزش دانشگاست که زمان ارائه نامه از وزارت کار باید یکسال از تاریخ فراغت از تحصیل گذشته باشه (با روش ازادکردن طبق عدم کاریابی)

تاریخ ثبت نام در اداره کاریابی (اینکه حتی توی این نامه اومده: شش ماه فیت پشت فراغت) ربطی به دستورالعمل دانشگاه برای زمان صدور دانشنامه نداره.
    تاریخ ثبت نام در اداره کاریابی اتون رو توی همون بازه شش ماه پشت فراغت انجام بدین
    ولی زمانی از وزارت کار برای اموزش نامه بگیرید که یکسال از فراغت گذشته باشه...مگر اینکه قانونی به دانشگاه ها ابلاغ بشه که شش ماهه دانشنامه تحویل بدین

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Bahram2015 نمایش پست ها
    دوستان من تجربه خودم رو خواستم خدمتتون عرض کنم شاید مفید باشه و کمکتون کنه. از اونجا که خودم خیلی از این سایت و اطلاعات مفید بقیه عزیزان استفاده کردم وظیفه خودم دونستم اینکارو بکنم. فقط اینو بگم که من از قانون جدید خبری ندارم که به چه شکل هستش.

و اما آزادسازی مدرک:
    1- من مدرک کارشناسی رو قبل از عید (اسفند ماه) و ارشد رو اردیبهشت ماه همین امسال از طریق عدم کاریابی آزاد کردم. ترتیب آزادسازی از مقطع پایینتر به بالاتر هستش و وقتی مدرک مقطع پایین آزاد شد یه نامه که نحوه آزادسازی مدرک بر روی اون قید شده بهمراه ریزنمرات و دانشنامه دانشگاه تحویلتون میده. وقتی برای آزادسازی مقطع بعدی اقدام میکنید این نامه رو دانشگاه ازتون میگیره (حواستون باشه قبلش اسکنش کنید و یا با گوشی ازش عکس بگیرید و داشته باشیدش).
    2- من از اواخر سال 94 واسه کاریابی اقدام کرده بودم (درست بعد از اتمام دوره سربازی در یه کاریابی تو شهرستان ثبت نام کردم). با توجه به اینکه باید یک سال از پایان خدمت بگذره تا بشه مدارکو آزاد کرد، رو همین حساب مدارکم هم یک سال تمام تو کاریابی موند. میتونستم 6 ماه وایستم و بعد برم کاریابی ثبت نام کنم. در هر صورت فرقی نمیکرد و روال کار یکسانه.
    3- بعد از یک سال رفتم کاریابی و نامه های مجزا واسه هر مقطع زد و بردمش اداره کار و اونجام دقیقا به همین منوال واسه هر مقطع خطاب به دانشگاه مربوطه نامه جداگونه زدن (روشون تاریخ انقضا یک ماهه که بعضی از دوستان اشاره میکنن، نبود)
    4- با این نامه مراجعه میکنید به دانشگاه و ریزنمرات و دانشنامه رو آزاد میکنید.

دوتا نکته:
    1- تا اونجا که من متوجه شدم بیمه حین تحصیل مشکلی بابت آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی ایجاد نمیکنه. اینو یه کارشناس اداره کاریابی اطراف میدون رسالت تهران بهم گفت، به نقل از ایشون دارم میگم.
    2- اگر براتون بعد از اتمام فارغ التحصیلی و یا بعد از اتمام دوره سربازی بیمه رد شده باشه لزوما به این معنی نیست که نتونید از این طریق مدرکتونو آزاد کنید. کاریابی ها که اصلا کاری به این موضوع ندارن که آیا در مدتی که مدرکتون کاریابی بوده و یا قبلش بیمه واستون رد شده یا نه، اداره کارها هم گاها چک نمیکنند و نامه های عدم کاریابی رو صادر میکنن. برای خود منو چک نکردن با اینکه بیمه داشتم و مشکلی پیش نیومد.
    طبق شنیده ها ادراه کارهای تهران تو این موضوع سخت گیرترن.

موفق باشید
    شما توی مورد دوم گفتین "با توجه به اینکه باید یک سال از پایان خدمت بگذره تا بشه مدارکو آزاد کرد، رو همین حساب مدارکم هم یک سال تمام تو کاریابی موند. میتونستم 6 ماه وایستم و بعد برم کاریابی ثبت نام کنم. در هر صورت فرقی نمیکرد و روال کار یکسانه"
    در صورتی که طبق عکسی که کاربرnadia65 گذاشتن نوشته شده که بعد اتمام سربازی تا 6ماه فرصت دارین ثبت نام کنید...یعنی یکی مثل من که یکماه دیگه خدمتش تموم میشه میتونه بعد اتمام سریع ثبت نام کنه و بعد 6ماه مدرک رو آزاد کنه(یعنی اول اسفند).
    شما مطمئنی که باید 1سال از کارت پایان خدمت بگذره؟کجا این قانون نوشته شده؟

Member
    رشته و دانشگاه
    M.SC of Genetic Engineering & Breeding plants at University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط fsky87 نمایش پست ها
    دوست عزیز

من تمام پست های اخیر شما مبنی بر اینکه میگید قانون جدیدی وجود نداره رو در این تاپیک خوندم .. اما شما به یه نکته دقت نکردید و اون اینه که قانون جدید ابلاغ شده، تاریخش خرداد 96 هست (البته تو خود متن نامه گفته از دی ماه 95 به استناد نامه مدیر کل) و در صورت اجرایی شدن فک نکنم شامل حال شماهایی که قبل این تاریخ برای مراجعه به کاریابی اقدام کردید بشه ... به نظرم تنها کسانی که بعد از خرداد 96 و گذشت بیشتر از 6 ماه از فارغ التحصیلی به کاریابی مراجعه کردن، میتونن پاسخگو باشن... من خودم مرداد ماه اقدام کردم و مجبورم تا بهمن ماه صبر کنم و خدا کنه اونجوری باشه که شما میگید، هنوز عملی نشده باشه...
    سلام
    بله حرف شما صحیح هست
    ممکنه همین علتش باشه
    امیدورام برای شما هم براحتی مدرکتون رو دریافت کنید و اصلا درگیر مشکلی نشوید...
    ببینید فکر کنم به دانشگاهتون بستگی داره
    دانشگاه ما کلا داره مثل قبل عمل میکنه و لااقل فکر میکنم این نامه به گوشش نخورده.
    اما الان دیدم مثلا دانشگاه اراک داره طبق دستورالعمل جدید اقدام میکنه
    اگر دانشگاهتون روال قبل رو داشته باشه شما هم براحتی مدرکتون رو میگیرید. ایشالله به گوش دانشگاه شما هم نرسیده باشه

این بخشنامه اگر قرار باشه اجرا بشه برای افرادی که تازه فارغ التحصیل میشن خوبه...چون زودتر عرض 6 ماه بعد فراغت مدرکشون دستشونه
    اما برای افرادی که فرضا یک سال قبل فارغ التحصیل شدندو تازه میخواهند اداره کاریابی ثبت نام کنند اصلا خوب نیست ...عملا باید مدرکشونو با خریدن ازاد کنند چون گزینه عدم کاریابی حذف میشه..
    اما چیزی که واضحه اینه که هنوز عمومی نشده
    روزهای سخت دوام نمی آورند، اما انسانهای سخت چرا!

یکی جواب سوال مارو بده دقیق لطفا، الان من گیج شدم!

اواخر سال 94 فارغ التحصیل شدم و دی ماه 95 اعزام به سربازی شدم و آخر این ماه سربازیم تموم میشه.حالا میتونم توی کاریابی ثبت نام کنم و مدرکمو آزاد کنم؟
    چه طبق قانون جدید باشه و چه قدیم.

Member

دوستان چرا دقت نمیکنید، گفته شش ماه بعد از صدور مدرک نه شش ماه بعد فارغ التحصیلی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behi16 نمایش پست ها
    شما توی مورد دوم گفتین "با توجه به اینکه باید یک سال از پایان خدمت بگذره تا بشه مدارکو آزاد کرد، رو همین حساب مدارکم هم یک سال تمام تو کاریابی موند. میتونستم 6 ماه وایستم و بعد برم کاریابی ثبت نام کنم. در هر صورت فرقی نمیکرد و روال کار یکسانه"
    در صورتی که طبق عکسی که کاربرnadia65 گذاشتن نوشته شده که بعد اتمام سربازی تا 6ماه فرصت دارین ثبت نام کنید...یعنی یکی مثل من که یکماه دیگه خدمتش تموم میشه میتونه بعد اتمام سریع ثبت نام کنه و بعد 6ماه مدرک رو آزاد کنه(یعنی اول اسفند).
    شما مطمئنی که باید 1سال از کارت پایان خدمت بگذره؟کجا این قانون نوشته شده؟
    دوست عزیز اولشم گفتم من از قانون جدید بی خبرم.
    قبلا (زمانی که من اقدام کردم)،
    سپری شدن حداقل یکسال تمام از تاریخ صدور کارت پایان خدمت یا معافیت دائم (پزشکی یا غیر پزشکی) الزامی بود. ولی الان تو "صفحه نسخت همین فروم" که نگاه کردم زده سپری شدن 6 ماه کفایت میکنه. اگه اینطور شده باشه به نفع بچه هاست. منتها من اطلاعی ندارم در این خصوص.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)