صفحه 46 از 139 نخستنخست ... 36373839404142434445464748495051525354555696 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 451 تا 460 , از مجموع 1390

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

سلام به همه.
    من فارغ التحصیل کارشناسی وزارت علوم هستم. ورودی 89 و فارغ التحصیل 93. در حال حاضر هم دانشجوی ارشد بهداشت هستم. تازه به فکر مدرک آزاد کردن افتادم. و تا اونجایی که من متوجه شدم قانون جدیدی هست که طبق او باید تا 6 ماه بعد از فارغ التحصیلی اقدام به آزاد کردن مدرک کرد. الان من نمی دونم آیا هنوز گزینه آزاد کردن مدرک با عدم کاریابی رو دارم یا خیر. زمانی که من فارغ التحصیل شدم قانون می گفت یک سال بعد از زمان فارغ التحصیلی باید اقدام کرد. من اون یک سال جایی کار نکردم و بعد هم که مشغول ارشد شدم. از دوستانی که اینجا هستند کسی می تونه بهم کمک کنه؟
    با تشکر

سلام
    من میخوام بعد پایان خدمت مدرک ارشدمو( لیسانسم آزاده) بذارم کاریابی و یک سال طول میکشه تا آزاد بشه( یک سال باید از پایان خدمت بگذره). اگه من تو این یک سال مثلأ 6 ماه بعد از اینکه گذاشتم کاریابی پذیرش دکتری بگیرم و از ایران برم باز هم بعد از یک سال مدرکم آزاد میشه؟
    ممنون

سلام

اینطور که من فهمیدم، وقتی میخواید دانشنامه یک مقطع رو آزاد کنید، باید مدرکی داشته باشید که نشون بده دانشنامه مقطع قبلی رو چطور آزاد کردید.
    حالا من یه مشکل برام پیش اومده. من فارغ التحصیل ارشد 93 دانشگاه تهران هستم و لیسانسم دانشگاه شیراز بوده. من مهرماه سال قبل در کاریابی ثبت نام کردم اما دانشگاه شیراز میگه طبق قانون جدید شما دیگه نمیتونید از عدم کاریابی استفاده کنید چون فقط در بازه زمانی 6 ماهه بعد از فارغ التحصیلی باید اقدام میکردید. اما دانشگاه تهران گویا هنوز برای کسانی که قبل از بخشنامه جدید اقدام به ثبت نام در کاریابی کرده اند، همون روال قدیم رو انجام میده.
    حالا اگر من دانشنامه لیسانسم رو از دانشگاه شیراز با پرداخت هزینه آزاد کنم، آیا ممکنه که دانشگاه تهران هم دیگه نامه کاریابی رو از من قبول نکنه و بگه چونکه مدرک قبلی ات رو خریدی پس مدرک بعدی رو نمیتونی با عدم کاریابی آزاد کنی؟

Member
    رشته و دانشگاه
    M.SC of Genetic Engineering & Breeding plants at University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط ali2991 نمایش پست ها
    سلام به همه.
    من فارغ التحصیل کارشناسی وزارت علوم هستم. ورودی 89 و فارغ التحصیل 93. در حال حاضر هم دانشجوی ارشد بهداشت هستم. تازه به فکر مدرک آزاد کردن افتادم. و تا اونجایی که من متوجه شدم قانون جدیدی هست که طبق او باید تا 6 ماه بعد از فارغ التحصیلی اقدام به آزاد کردن مدرک کرد. الان من نمی دونم آیا هنوز گزینه آزاد کردن مدرک با عدم کاریابی رو دارم یا خیر. زمانی که من فارغ التحصیل شدم قانون می گفت یک سال بعد از زمان فارغ التحصیلی باید اقدام کرد. من اون یک سال جایی کار نکردم و بعد هم که مشغول ارشد شدم. از دوستانی که اینجا هستند کسی می تونه بهم کمک کنه؟
    با تشکر
    دوست عزیز زمانی میشه از روش عدم کاریابی استفاده کرد که مشغول به تحصیل نباشید یعنی بعد از اتمام ارشد اقدام باید بکنید. شما هنوز درگیر سیستم اموزشی و استفاده از تعهد خدمت رایگان هستید و هنوز مدت تعهد خدمت مشخص نیست...بعد از فراغت از ارشد برایتان کل مدت تحصیل محاسبه میشه...و بعد هر دو مدرک لیسانس و فوق را باید باز کنید. الان نمیشه...نه سر کار باید باشید نه مشغول به تحصیل...اگر ارشد نمیخوندید میتونستید لیسانس رو باز کنید.
    لیسانس و وفوق باهم ازاد میشن نگران نباشید

نقل قول نوشته اصلی توسط hosein_geraili نمایش پست ها
    سلام
    من میخوام بعد پایان خدمت مدرک ارشدمو( لیسانسم آزاده) بذارم کاریابی و یک سال طول میکشه تا آزاد بشه( یک سال باید از پایان خدمت بگذره). اگه من تو این یک سال مثلأ 6 ماه بعد از اینکه گذاشتم کاریابی پذیرش دکتری بگیرم و از ایران برم باز هم بعد از یک سال مدرکم آزاد میشه؟
    ممنون
    در صورت داشتن وکالت رسمی به نزدیکان و بستگان درجه اول..اونها میتونند دانشنامه شما رو اخذ کنند و هیچ مشکلی نداره
    اگر دکترای ایران پذیرش میگرفتید نه نمیشد چون مجدد درگیر سیستم اموزش رایگان و اخذ تعهد میشدید یعنی دولت خرجتون رو میداد و در ازاش توقع کار داشت
    اما دکترای خارج هیچ ربطی به ایران نداره و مشکلی نیست. خیلی ها بستگانشون مدارکشونو میگیرند و میفرستند براشون.

نقل قول نوشته اصلی توسط TIMETRAVELER نمایش پست ها
    سلام

اینطور که من فهمیدم، وقتی میخواید دانشنامه یک مقطع رو آزاد کنید، باید مدرکی داشته باشید که نشون بده دانشنامه مقطع قبلی رو چطور آزاد کردید.
    حالا من یه مشکل برام پیش اومده. من فارغ التحصیل ارشد 93 دانشگاه تهران هستم و لیسانسم دانشگاه شیراز بوده. من مهرماه سال قبل در کاریابی ثبت نام کردم اما دانشگاه شیراز میگه طبق قانون جدید شما دیگه نمیتونید از عدم کاریابی استفاده کنید چون فقط در بازه زمانی 6 ماهه بعد از فارغ التحصیلی باید اقدام میکردید. اما دانشگاه تهران گویا هنوز برای کسانی که قبل از بخشنامه جدید اقدام به ثبت نام در کاریابی کرده اند، همون روال قدیم رو انجام میده.
    حالا اگر من دانشنامه لیسانسم رو از دانشگاه شیراز با پرداخت هزینه آزاد کنم، آیا ممکنه که دانشگاه تهران هم دیگه نامه کاریابی رو از من قبول نکنه و بگه چونکه مدرک قبلی ات رو خریدی پس مدرک بعدی رو نمیتونی با عدم کاریابی آزاد کنی؟
    ببینید شما وقتی وارد سیستم گلستان میشین (برای دانشگاه تهران) شش گزینه باید در سایت اپلود کنید (بخش پیش خوان خدمت سایت برای اخذ دانشنامه به همراه ریزنمرات)
    1- عکس2- پشت و رو کارت ملی و صفحه اول شناسنامه 3- تصویر دانشنامه لیسانس 4- کارت خدمت 5- نامه عدم کاریابی که وزارت کار داده (برای فوق لیسانس) 6- یک تعهد نامه که باید پرینت بگیرد امضا کنید.مال خود دانشگاه تهرانه که تاریخ فراغت و رشته رو میزنید و امضاتونو میخوان.

پس نامه نحوه لغو تعهد مدرک لیسانسو نمیخوان و تصویر اصل دانشنامه رو میخوان...به نظرم به امتحانش می ارزه...نهایتا گفتنن نمیشه اون موقع به گزینه خرید ارشد هم فکر میکنید..سخت نگیرید سخت پیش نمیره
    ویرایش توسط maxi1 : August 30th, 2017 در ساعت 09:21 AM
    روزهای سخت دوام نمی آورند، اما انسانهای سخت چرا!

Junior Member

سلام
    من اواخر شهریور فارغ التحصیل می شم و شرایط اقدام برای آزادسازی مدرک رو دارم. از طرفی می توانم برای ارشد در داخل کشور ثبت نام کنم.سوالی که دارم اینه که آیا اگر بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی پروسه آزادسازی مدرک رو که 1 سال طول می کشه شروع کنم آیا مدرکم برای ثبت نام در دانشگاه مقصد( خارج از کشور- ترم فال) به دستم می رسد؟ آیا با وکالت می شود مدرک را آزاد کرد؟ دانشگاه ها چه زمانی مدرک اصلی را از ما می خواهند؟
    پاسخ سوال مهمه. چون الان باید تصمیم بگیرم که اگر آزادسازی مدرک امکان پذیر است ارشد داخل را شروع نکنم. و اگر امکان پذیر نیست، تا گرفتن پذیرش از دانشگاه خارجی، ارشد را اینجا ادامه دهم.

سلام
    لطفا یکی از دوستانی که جدیدا از دانشگاه تهران مدرک آزاد کرده در مورد رونداش توضیح بده. قبلا توی یه سامانه به اسم مداد باید ثبت نام می کردیم. جدیدا مثل اینکه باید از طریق ems رفت. درسته؟ آیا همه چیز از طریق این سایت هست؟ و در نهایت همین جا میگن که مدرک آماده است؟ یا توی سایت دیگری هم باید درخواست بدیم؟ یکی از دوستان راجع به سایتی به اسم portal.saorg.ir میگفت.
    مرسی

Junior Member Aileen123 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

سلام،آخر دی ماه سال 94 دفاع کردم.ولی هنوز دنبال گواهی موقت هم نرفتم.حالا من میتونم از طریق عدم کاریابی مدرکمو آزاد کنم؟قانون جدید شامل حال منم میشه؟نگرانم.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (پست اول حتما خوانده شود)

سلام دوستان
    کسی تا حالا دانشگاه ازش خواسته که تو سامانه امور دانشجویان وزارت علوم ثبت نام کنه ؟
    و اینکه این سامانه جا برای اپلود مدرک نظام مهندسی نداره ولی بعد اپلود کامل 2 روز بعد به من پیام دادن که
    نامه عدم صدور پروانه اشتغال از نظام مهندسی رو اپلود کنید
    کسی در این مورد اطلاعی داره ؟
    ممنون

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط bet123 نمایش پست ها
    سلام
    من اواخر شهریور فارغ التحصیل می شم و شرایط اقدام برای آزادسازی مدرک رو دارم. از طرفی می توانم برای ارشد در داخل کشور ثبت نام کنم.سوالی که دارم اینه که آیا اگر بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی پروسه آزادسازی مدرک رو که 1 سال طول می کشه شروع کنم آیا مدرکم برای ثبت نام در دانشگاه مقصد( خارج از کشور- ترم فال) به دستم می رسد؟ آیا با وکالت می شود مدرک را آزاد کرد؟ دانشگاه ها چه زمانی مدرک اصلی را از ما می خواهند؟
    پاسخ سوال مهمه. چون الان باید تصمیم بگیرم که اگر آزادسازی مدرک امکان پذیر است ارشد داخل را شروع نکنم. و اگر امکان پذیر نیست، تا گرفتن پذیرش از دانشگاه خارجی، ارشد را اینجا ادامه دهم.
    شما اگر زمان ازادسازی مدرک مشغول تحصیل نباشید (ارشد شروع نشده باشه ) مشکلی ندارید نباید زمان ثبت نام در اداره کاریابی مجدد درگیر سیستم اموزش رایگان باشین. (نگاه میکنند دانشجو نباشید) شما بعد شش ماه فراغت از لیسانس یعنی از مهر تا اسفند باید اسمتون توی یکی از این ادارات کاریابی مورد تایید وزارت کار باشه (توی این بین که گواهی موقتتون میاد یک کپی ازش ببرید اداره کاریابی بعضی هاشون سختگیرند و از همون ابتدا گواهی موقتو میخوان که خود صدور گواهی موقت 30 تا 45 روز طول میکشه) بعد از ثبت نام اداره کاریابی برای پانزده فروردین میرین نامه ازشون میگیرید میبرید وزارت کار بهتون همون روز نامه ازادسازی مدرک لیسانس برای اموزش دانشگاه میده نباید در این زمان اصلا مشغول بکار یا تحصیل باشد
    همون موقع هم ببرید بدین دانشگاه...حدودا سی روز یا چهل روز بسته به دانشگاه طول میکشه دانشنامه بیاد پس در مجموع شما خرداد دانشنامه و ریزنمرات دستتون هست.

اما درباره وکالت..بله اگر شما ایران نباشید هم، خانواده درجه یک با برگه وکالت از شما میتونند مدرکتون رو بگیرند یک چیز کاملا روتین هست.
    ببینید برای خارج از کشور باید قبل از زمان ددلاین برای اپلای کردن، مدارکتون رو ترجمه و مهر کرده باشید ..پس باید ریزنمراتتون رو بفرستید وضعیت تحصیلیتونو بررسی کنند.
    پس برای پاییز در پیشرو نه . برای پاییزسال بعد میشه.
    شاید راه هایی باشه برای اینکه کارنامه غیر رسمی بفرستید و با دانشگاه صحبت کنید که براشون مدرک اصلی رو میارید. همه جا یک سختگیری نداره ..کشورتون و دانشگاهتونو انتخاب کردید از بچه های پذیرفته شده بپرسید بهترین رفرنس در این باره هستند.
    ولی اینو میدونم خانوادتون با وکالت از شما میتونند مدرکتونو بگیرند (بستگان درجه یک).

اگر ارشد شروع کردید هر دو مدرک با هم ازاد میشود (بعد از فراغت از فوق لیسانس) ..اگر معدل لیانستون خوبه اینم بدونید
    گاهی در یک کشور پذیرش ارشد راحتتر از دکتراست. پس قبل از تصمیم برای شروع ارشد داخل، درباره کشوری که قصد رفتن دارید خوب تحقیق کنید که عمرتونو برای ارشد داخل حروم نکرده باشید..چون برای دکترا درگیر مقاله و یکسری مسائل دیگه هم میشین... این چند ماه معطلی هم برای اخذ مدرک در هر دو حالت دارید. چه برای اپلای ارشد چه اپلای دکترا.

موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ghassempasandi نمایش پست ها
    سلام
    لطفا یکی از دوستانی که جدیدا از دانشگاه تهران مدرک آزاد کرده در مورد رونداش توضیح بده. قبلا توی یه سامانه به اسم مداد باید ثبت نام می کردیم. جدیدا مثل اینکه باید از طریق ems رفت. درسته؟ آیا همه چیز از طریق این سایت هست؟ و در نهایت همین جا میگن که مدرک آماده است؟ یا توی سایت دیگری هم باید درخواست بدیم؟ یکی از دوستان راجع به سایتی به اسم portal.saorg.ir میگفت.
    مرسی
    سلام الان از سایت گلستان دانشگاه تهران که همون ems هست باید برید( روی بخش پیش خوان خدمت)-> بعد بخش درخواست مدارک تحصیلی ->انتخاب گزینه دانشنامه و ریزنمرات->و بعدواریز پول حدود 60 تومان با کارت -ان یک بخش جدید باز میشه که تک تک مدارک خواسته شده اعم از تصویر کارت ملی و شناسنامه و کارت پایان خدمت و برگه نحوه لغو تعهد و ... را اپلود کنید
    بعد درخواست دو روز بعد مراحل اجرای کار در همین قسمت قابل مشاهده است و میتونید از طریق ان پیگیری کنید.
    بله همینجا مسئول اموزش اداره کل میزنه که دانشنامه و ریزنمرات برایتان تا عرض سی تا چهل روز ارسال میشود خواهشا گواهی موقت خود را به نشانی اداره کل اموزش پست نمایید و ادرس براتون میزنه
    همه چی از طریق این سایت انجام میشه.حضوری اصلا انجام نمیدن.

نقل قول نوشته اصلی توسط Aileen123 نمایش پست ها
    سلام،آخر دی ماه سال 94 دفاع کردم.ولی هنوز دنبال گواهی موقت هم نرفتم.حالا من میتونم از طریق عدم کاریابی مدرکمو آزاد کنم؟قانون جدید شامل حال منم میشه؟نگرانم.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    میدونم میشه بدون گواهی موقت ادراه کاریابی ثبت نام کرد ولی زمانبردن نامه اداره کاریابی به وزارت کار...از شما میخوان گواهی موقتو ببینند. پس در مدت 6 ماه انتظار میشه برید دنبال گواهی موقت..
    در مورد سوال دوم که قانون جدید شامل حال شما میشه یا خیر هیچی نمیتونم بگم. 80 درصد باید بگم خیر. اگر تازه الان بخواین اداره کاریابی ثبت نام کنید شاید بگن نه..ایا وزارت کار بهتون نامه بده رو نمیدونم؟...اگر نامه لغو تعهد رو بده دانشگاه هم این قانون نباید به گوشش خورده باشه. قانون جدید میگه تا 6 ماه از فراغتت تو اداره کاریابی ثبت نام کردی میتونی از این روش مدرکتو ازاد کنی.
    اما شاید بشه با اداره کاریابی صحبت کنید تاریخ ثبت نام اتونو عقبتر بزنه...
    ویرایش توسط nadia65 : September 4th, 2017 در ساعت 01:59 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)