صفحه 49 از 139 نخستنخست ... 39404142434445464748495051525354555657585999 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 481 تا 490 , از مجموع 1390

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

Member
    رشته و دانشگاه
    M.SC of Genetic Engineering & Breeding plants at University of Tehran

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

نقل قول نوشته اصلی توسط mk_200628 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من دقیقا سوم خرداد کاریابی ثبت نام کردم که از زمان صدور کارت پایان خدمتم 6 ماه 4 روز گذشته بوده. الان کسی می تونه راهنمایی کنه که تکلیف من چی میشه؟

خیلی ممنون
    هیچ مشکلی نداره، نگران نباشید نامه کاریابی رو بگیرید و ببرید وزارت کار و بعد هم دانشگاه و دانشنامه اتونو بگیرید.

نقل قول نوشته اصلی توسط alirabiei نمایش پست ها
    سلام من نامه ی کاریابی رو اول تابستون گرفتم که مدرک لیسانس رو آزاد کنم(سال 93 تموم شد لیسانسم و سربازی هم رفته بودم و تمام زمان ها رو سپری کردم)، چون پول نداشتم که وام اداره ی رفاه رو تسویه حساب کنم نامه ام بدردنخور شده بود، همزمان تو همین اردیبهشت کنکور هم دادم و تو مقطع ارشد دانشگاه تهران قبول شدم چند روز پیش، الان که این رو مینویسم هنوز ثبت نام نکردم و دانشجوی اونجا نیستم ظاهرا ،

چند روز پیش پول وامم رو جور کردم و رفتم دانشگاه لیسانسم و گفتم دانشنامه رو میخوام؛ بهشون گفتم من تا الان دانشجو نیستم و میتونم از این نامه عدم کاریابی استفاده کنم،ولی هفته ی دیگه اعتبار نامه ی من از بین میره و دیگه نمیتونم ازش استفاده کنم چون دانشجو میشم، اون کارمند فارق التحصیلان به من گفت نگران نباش چون شما برای ثبت نام ارشد که بری باید گواهی موقت رو به اونا بدی(درست میگفت) و ما الان ازت نمیگیریمش، دانشجو شدن شما نامه ی اداره کار رو باطل نمیکنه ولی اگر سر کار رفته باشی این نامه بی اعتبار میشه ، من گفتم داری اشتباه میکنی و اینا و گفت نه اقا من میدونم یا شما!!

حالا سوالم اینه که میدونید نامه ی اداره کار با دانشجوی ارشد شدن باطل میشه یا نه؟ بجز اون چیزی که ی نفر تو سال 89 تجربه کرده کسی بوده همچین شرایطی داشته باشه؟

سلام، خانوم نادیا میشه سوال من هم که تو پست آخر هست رو جواب بدید.

خلاصه ش اینه:
    نامه ی کاریابی رو پنج ماه بود که داشتم(از آخر اردیبهشت) (فارق التحصیل 93 هستم و سربازی هم رفتم) الان ارشد دانشگاه تهران قبول شدم، اگر ثبت نام کنم نامه ی کاریابی من بی اعتبار میشه؟ کارمند دانشگاه لیسانسم بهم گفت نمیشه و خیالت راحت چون سرکار نرفتی و بیمه نداری.
    *علت اقدام نکردنم تو این مدت این بود که پول وام اداره رفاه رو نداشتم که تسویه کنم، بعد از اومدن نتایج نهایی کنکور و اینکه ارشد قبول شدم پول جور شد.

دوست عزیز نامه کاریابی یا وزارت کار؟
    اگر نامه کاریابی پنج ماهه؟ نه نمیشه...
    اگر نامه دومی یعنی صادر شده از وزارت کار دارید بله میشه (قبل از ثبت نام در دانشگاه تهران و صدور شماره دانشجویی جدید)
    البته الان که میخوای مجدد درگیر سیستم اموزش رایگان بشی گرفتن دانشنامه لیسانس عملا بیخوده. چون بعد از ارشد باید مجدد شش ماه انتظارو داشته باشی و مدرک ارشدو باز کنی.
    یک موقع این تصور رو نداشته باشی چون لیسانس باز شد ارشد هم بازه
    شما برای هر سال استفاده از اموزش رایگان (حتی بعد از دریافت دانشنامه های مدارک قبلی) باید هزینه یا معادلش کار برای مدت جدید استفاده از اموزش رایگان داشته باشی یا با شش ماه انتظار ثابت کنی کار برام نیست...

اگر براتون گرفتن دانشنامه خیلی حیاتیه

میتونی دانشنامه اتو بگیری ...اما قبل از صدور شماره دانشجویی جدید

اول مدارکتو بدی دانشگاه لیسانس پروسه یک ماهه که شروع شد برای صدور دانشنامه بعد بری ثبت نام دانشگاه تهران (منتها با کپی گواهی موقت ) چون اصلش رو ازت دانشگاه لیسانس برای دانشنامه میگیره
    باید دانشگاه تهران رو متقاعد کنی که مدرکتو چند روز بعد ثبت نام تحویلشون میدی... من خودم دانشجوی دانشگاه تهران بودم بهت پیشنهاد میدم یک کاری کنی
    همین الان از گواهی موقت اسکن کن یک عکس کامل تو کامپیوتر داشته باش که بخوای اپلود کنی دم دستت باشه مدرکت..نود درصد کارهای دانشگاه تهران حتی ثبت نام از طریق سایت گلستان و اینترنتی هست... حداقل کامپیوتریشو داری..میشه مثلا بگی گم کردی و... درخواست المثنی دادی...ماه دیگه میاد دستت..کپی اشو داشته باش...که موقع ثبت نام بدی
    به دانشگاه لیسانس نگو الان دانشنامه امو برای ثبت نام ارشد میخوام...دردسر نشه

اما شما فوق لیسانست با این نامه کاریابی هرگز باز نمیشه
    هر کدوم جداست
    میتونی بعد ارشد (پشت فراغت از تحصیل) هردو رو باهم باز کنی
    ویرایش توسط nadia65 : September 8th, 2017 در ساعت 10:00 PM
    روزهای سخت دوام نمی آورند، اما انسانهای سخت چرا!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک

سلام
    در مورد بخشنامه جدید من تنها بخشنامه مربوط به سازمان امور دانشجویان رو دیدم که تاریخش اول خرداد هست. کسی از دوستان احیانا بخشنامه بعدتر که وزارت علوم فرستاده رو نداره که تاریخش 22 خرداد هست و شمارش ۱۸۳۶۱/۳/۴۱
    متشکرم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shervinsh نمایش پست ها
    اگر تاریخ فارغ التحصیلیتون خورده 18 بهمن الان از 6 ماه گذشته و کاریابی ثبت نام هم بکنه 6 ماه دیگه دانشگاه اگه طبق قانون بخواد برخورد کنه آزاد نمیکنن حتی اگه قبلش اداره کار هم تایید کرده باشه.شما هم باید مثل من را بیفتین یه کاریابی پیدا کنین که تاریخ ثبت نامتونو بزنه قبل 18 مرداد امسال.در ضمن تاریخ صدور مدرک موقت اصلا ملاک نیست و شما بدون مدرک موقت هم میتونین ثبت نام کنین.مدارکتونو اون آخر که میخوان نامه بزنن به اداره کار ازتون میخوان.پس فردا یا علی برو دنبال کاریابی.لطفا خبر کارتونم اینجا بذارین.
    والا نمیدونم هرکی یه چیزی میگه.یکی میگه تاریخ مدرک موقت هم مهمه یکی میگه نیست،این کاریابی شهر ما میگه ثبت نام ها ثبت همون روز هستش و گفت این کار غیرقانونیه که تاریخش رو جابجا کنیم، گفت ما انجام نمیدیم!و اینکه هرچی از بخشنامه جدید گفتم گفتن دنبال بخشنامه جدید نباش و کلی بعد از تو اومدن مث سابق دارن ثبت نام میکنن! خودم به هوای تاریخ صدور مدرک ارشدم هستم که میخام برم فردا ثبت نام کنم، اینا که میگن همه چی مثل قبله، شهر ما کوچیک هست و دوتا کاریابیش همین وضع رو داره، برای مدرک لیسانسم احتمالا شهر دیگه ای که نزدیک هست اقدام کنم که یکم راحتتر هم میگیرن، اینجا کلا حیلی قانونمدارن!فقط اینکه توی دو تا شهر گیر نمیدن برای دو تا مدرکم؟یا فقط برای ارشد ثبت نام کنم کفایت میکنه؟ سوال دیگم اینه اگر بخوایم هزینه یکی از مدارکمون رو بپردازیم فقط سالهایی که مونده رو باید پرداخت کنیم دیگه؟
    از دوستان دیگه هم اگر اطلاعاتی دارن ممنون میشم راهنمایی بفرمایند...سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط lakistanl نمایش پست ها
    ]
    1-به کاریابی بگین، براتون تاریخ کاریابی ارشد رو جلوتر بزنه، مثلا تیرماه، که تو بازه شش ماهه بیافتین. بعد مدرک موقت رو گرفتین، کپی مدرک رو بدین کاریابی. واسه لیسانس هم همین کار رو کنین، تاریخش رو قبل این بخشنامه بزنین که بتونین ازاد کنین مدارکتون رو

2-بدون مدرک موقت، میشه ثبت نام کرد. با تاخیر یک ماهه ببریم مدرک موقت رو
    .....................
    3-دوستان، یه سوال دیگه، ثبت نام کاریابی باید حتما تو شهر خودمون باشه؟
    1-خب وقتی اسامی همون روز ثبت کامپیوتری میشه چطور میشه تاریخ دو ماه قبل رو زد؟ من جایی رو پیدا نکردم متاسفانه تو شهر محل سکونت
    2-اگر بدون مدرک میشه پس تاریخ صدور مدرک مهم نیس دیگه...
    3-چوابی درمورد امکان اقدام از شهر دیگه پیدا کردید؟
    ویرایش توسط maxi1 : September 10th, 2017 در ساعت 03:36 PM

سلام خواهرم امروز نامه از اداره کار گرفت تا بتونه مدرکش رو آزاد کنه.
    تاریخ فارغ التحصیلی بهمن 94
    تاریخ گرفتن گواهی موقت دی 95
    تاریخ ثبت نام در کاریابی دی 95
    تاریخ مراجعه به اداره کار شهریور 96
    کل مراحل گرفتن گواهی نهایی از اداره کار 4 ساعت شد.
    ضمنا مسئولین اداره کار میگفتن که این بخشنامه ای که توی خرداد اومده فقط مربوط به کسایی میشه که بعد از این تاریخ فارغ التحصیل شدند یا توی کاریابی اسم نوشتند و شامل افراد قبل این تاریخ نمیشه. در کل به نظر میرسه الان سریع تر اقدام کنید بهتره. چون خود مسئولین اداره کار میگفتن ما هم سر در گم هستیم هر روز یه بخشنامه ای صادر میکنن!
    و نکته ی آخر من وقتی به کاریابی زنگ زدم گفتن که نمیتونید دیگه مدرکتون رو آزاد کنید شامل شما نمیشه!! اما وقتی رفتم اداره کار به راحتی کارم رو انجام دادند. پس به گفته ها و شنیده ها زیاد تکیه نکنید و زودتر خودتون اقدام کنید.
    موفق باشید همگی

Junior Member

من امروز مراجعه کردم اداره کار

طبق گفته های مسئولش تاریخ صدور گواهی موقت مهمه، یعنی حتی اگه شما سال 94 فارغ التحصیل بشید ولی سال 96 گواهی رو بگیرید اون 96 مهمه و یک سال باید از اون بگذره و بر اساس اون 6 ماه نباید بیشتر بگذره (بخشنامه جدید). من گفتم ما که سربازی بودیم مگه تاریخ صدور کارت پایان خدمت مهم نیست گفت نه اونم باید یک سال بگذره. اخه اصلا مگه میشه بدون کارت پایان خدمت به جنس مذکر گواهی موقت تحصیلی بدن؟ جز شروطش تعیین تکلیف وضعیت خدمته. اصلا معلوم نیست کی چی میگه. دوستان نظری ندارن؟

ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط CSaeed نمایش پست ها
    سلام دوستان.

من کاریابی رو ثبت نام کردم حدود یک ماه پیش. حالا شرایطی برام پیش اومده که میخوام خارج از کشور ادامه تحصیل بدم.

حالا میخواستم بدونم اگه در سامانه نشا ثبت نام کنم (برای دریافت ارز)، سال دیگه که برای آزاد کردن مدرک با استفاده از کاریابی اقدام کنم، ممکنه مشکل ساز بشه و اجازه آزاد کردن رو بهم ندن؟
    چون تو قوانینش هست که باید توی اون بازه ی زمانی مورد نیاز داخل کشور باشید.

دوستان لطفا در این مورد اگر کسی اطلاعاتی داره بگه. اینکه آیا موقع آزاد کردن مدرک چک میکنن که توی اون بازه ی زمانی لازم از شروع کاریابی شما خروج از کشور داشتین یا نه، و اینکه این رو از چه طریقی میتونن انجام بدن (مثلا مستقیم خروج ها رو چک کنن یا از سامانه ی نشا استفاده کنن). به نظرم میرسه که وزارت کار که طبیعتا این کار رو نمیکنه و اگر قرار باشه جایی چک بشه از طریق وزارت علوم یا خود دانشگاهه.

Junior Member Donnie آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mk_200628 نمایش پست ها
    من امروز مراجعه کردم اداره کار

طبق گفته های مسئولش تاریخ صدور گواهی موقت مهمه، یعنی حتی اگه شما سال 94 فارغ التحصیل بشید ولی سال 96 گواهی رو بگیرید اون 96 مهمه و یک سال باید از اون بگذره و بر اساس اون 6 ماه نباید بیشتر بگذره (بخشنامه جدید). من گفتم ما که سربازی بودیم مگه تاریخ صدور کارت پایان خدمت مهم نیست گفت نه اونم باید یک سال بگذره. اخه اصلا مگه میشه بدون کارت پایان خدمت به جنس مذکر گواهی موقت تحصیلی بدن؟ جز شروطش تعیین تکلیف وضعیت خدمته. اصلا معلوم نیست کی چی میگه. دوستان نظری ندارن؟

ممنون
    دوست عزیز من هم شرایط شما رو دارم.
    من فارغ التحصیل ۹۳ ارشد هستم. خدمتم آذر پارسال تموم شد و اسفند کاریابی ثبت نام کردم (موقع ثبت نام نامه ی دانشگاه به نظام وظیفه رو نشون دادم و گفتم مدرک موقتم هنوز آماده نیست. گفتن اشکال نداره بعدٱ بیار‌.) بعد صدور گواهی موقت که تاریخ صدورش اردیبهشت ماه ۹۶ بود بردم و داخل پروندم قرار دادم.
    الان نامه کاریابی رو گرفتم بردم اداره کار شهرستان، میگن که شما باید بعد تاریخ مدرک موقتت به کاریابی مراجعه می کردین. گفتم برای من قبل از قانون جدید صدق می کنه و اونجا تاریخ فارغ التحصیلی مد نظر هست نه تاریخ صدور گواهی موقت. متأسفانه مسئولش همکاری نکرد که نامه منو برای اداره کار استان بزنه.
    واقعا نمیدونم چیکار کنم. میخوام برم اداره کار استان‌ در مورد شرایطم بپرسم.

از طرفی قانون جدید داره میگه برای پسران که خدمت کردن شش ماه بعد از خدمت هست. یعنی عملٱ به هیچ قانون قدیم و جدیدی نخوردم

از دوستان کسی هست در این مورد تجربه داشته باشه؟
    ویرایش توسط Donnie : September 12th, 2017 در ساعت 02:10 PM

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Donnie نمایش پست ها
    من فارغ التحصیل ۹۳ ارشد هستم. خدمتم آذر پارسال تموم شد و اسفند کاریابی ثبت نام کردم (موقع ثبت نام نامه ی دانشگاه به نظام وظیفه رو نشون دادم و گفتم مدرک موقتم هنوز آماده نیست. گفتن اشکال نداره بعدٱ بیار‌.) بعد صدور گواهی موقت که تاریخ صدورش اردیبهشت ماه ۹۶ بود بردم و داخل پروندم قرار دادم.
    الان نامه کاریابی رو گرفتم بردم اداره کار شهرستان، میگن که شما باید بعد تاریخ مدرک موقتت به کاریابی مراجعه می کردین. گفتم برای من قبل از قانون جدید صدق می کنه و اونجا تاریخ فارغ التحصیلی مد نظر هست نه تاریخ صدور گواهی موقت. متأسفانه مسئولش همکاری نکرد که نامه منو برای اداره کار استان بزنه.

از طرفی قانون جدید داره میگه برای پسران که خدمت کردن شش ماه بعد از خدمت هست. یعنی عملٱ به هیچ قانون قدیم و جدیدی نخوردم

خب یه کاریابی گیر بیارین ثبت نامتون رو از همون صدور مدرک موقتتون بزنه

متاسفانه خیلی راحت قانون ها رو یک شبه عوض میکنند، با این هدف که یه عده ای این وسط طوری گیر بیافتند که نه بتونند از مزایای قانون قبلی بهره مند بشن و نه از مزایای قانون جدید.
    هیچ فلسفه و منطقی هم پشت این تغییر قانون نیست. کاش یه نفر به من بگه که طبق چه منطقی ، فقط 6 ماه بعد از فارغ التحصیلی میتونید به اداره کار برید و بعد از اون دیگه بیکار محسوب نمیشید؟!!! در حالی که منطقی تر این هست که کسی که چند سال پس از فارغ التحصیلی همچنان نتونسته کار پیدا کنه و حالا به کاریابی ها متوسل شده، اون بیکار محسوب بشه.
    و باز هم متاسفانه، هر دانشگاه و هر اداره کاری برای خودش یه قانونی رو اجرا میکنه. من مدرک لیسانسم رو باید از دانشگاه شیراز آزاد کنم و مدرک ارشدم رو از دانشگاه تهران. گویا هنوز دانشگاه تهران برای فارغ التحصیلهای قدیمی طبق قانون قبلی عمل میکنه
    من برای مدرک کارشناسیم به دانشگاه شیراز مراجعه کردم - با استفاده از نامه عدم کاریابی- میگن شما هم که خیلی وقت پیش فارغ التحصیل شدی طبق قانون جدید دیگه نمیتونی مدرکت رو با کاریابی آزاد کنی و باید بخری. میگن ممکنه بعدا اعلام بشه از وزارت علوم که فارغ التحصیل های قبل از خرداد 96 رو با مون روند قبلی برخورد بشه. اما من نگرانم که اگر صبر کنم و منتظر استعلام از وزارت علوم بشم، اونوقت دیگه دانشگاه تهران هم ازم نامه کاریابی رو قبول نکنه . در اینصورت علاوه بر 2 ملیون هزینه خرید مدرک از دانشگاه شیراز، باید 12 ملیون هم برای خرید مدرک ارشدم از دانشگاه تهران پول بدم.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Donnie نمایش پست ها

نقل قول نوشته اصلی توسط TIMETRAVELER نمایش پست ها
    متاسفانه خیلی راحت قانون ها رو یک شبه عوض میکنند، با این هدف که یه عده ای این وسط طوری گیر بیافتند که نه بتونند از مزایای قانون قبلی بهره مند بشن و نه از مزایای قانون جدید.
    هیچ فلسفه و منطقی هم پشت این تغییر قانون نیست. کاش یه نفر به من بگه که طبق چه منطقی ، فقط 6 ماه بعد از فارغ التحصیلی میتونید به اداره کار برید و بعد از اون دیگه بیکار محسوب نمیشید؟!!! در حالی که منطقی تر این هست که کسی که چند سال پس از فارغ التحصیلی همچنان نتونسته کار پیدا کنه و حالا به کاریابی ها متوسل شده، اون بیکار محسوب بشه.
    و باز هم متاسفانه، هر دانشگاه و هر اداره کاری برای خودش یه قانونی رو اجرا میکنه. من مدرک لیسانسم رو باید از دانشگاه شیراز آزاد کنم و مدرک ارشدم رو از دانشگاه تهران. گویا هنوز دانشگاه تهران برای فارغ التحصیلهای قدیمی طبق قانون قبلی عمل میکنه
    من برای مدرک کارشناسیم به دانشگاه شیراز مراجعه کردم - با استفاده از نامه عدم کاریابی- میگن شما هم که خیلی وقت پیش فارغ التحصیل شدی طبق قانون جدید دیگه نمیتونی مدرکت رو با کاریابی آزاد کنی و باید بخری. میگن ممکنه بعدا اعلام بشه از وزارت علوم که فارغ التحصیل های قبل از خرداد 96 رو با مون روند قبلی برخورد بشه. اما من نگرانم که اگر صبر کنم و منتظر استعلام از وزارت علوم بشم، اونوقت دیگه دانشگاه تهران هم ازم نامه کاریابی رو قبول نکنه . در اینصورت علاوه بر 2 ملیون هزینه خرید مدرک از دانشگاه شیراز، باید 12 ملیون هم برای خرید مدرک ارشدم از دانشگاه تهران پول بدم.
    دوست عزیزم، کلا قوانین اداری نباید عطف به ماسبق شن، مگه بگیم تو ممکلت ما، حقوق مدنی کلا وجود نداره که اصلا بعید نیست، با این حساب نخبه های نسل بعد باید درس بگیرن و به هیچ عنوان وارد دانشگاههای ایران نشن.
    ویرایش توسط lakistanl : September 12th, 2017 در ساعت 03:46 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)