صفحه 52 از 139 نخستنخست ... 2424344454647484950515253545556575859606162102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 1390

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی منابع طبیعی دانشگاه تهران - دانشگاه گرگان

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammadhash نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    ممنون از راهنماییت. درست میفرمایید باید بخشنامه رو ببریم با خودمون. اگر دوستان بخشنامه رو دارن لطفا اپلود کنند من هرچی سرچ کردم پیدا نکردم متاسفانه.
    حتی دانشگاه شیراز توی سایت خودش هم قرار داده که حتی اگر از اداره کار نامه بیارید قبول نداریم!! (در این لینک http://shirazu.ac.ir/fa/node/1932 ) واقعا کارشون غیر قانونیه که بخشنامه دوم رو در نظر نمیگیرند.

سلام دوست عزیز. توی سایت دیوان عدالت اداری نوشته که قوانین عطف به ما سوبق نمیشن و اگر بخشنامه ای صادر بشه که بخواد قوانین رو برای قبل از تاریخ صدورش وضع کنه باطل هست. در این مورد حتی میتونید به صورت آنلاین توی سایت دیوان عدالت اداری درخواست بدید و این موضوع رو مطرح کنید که معمولا زود جواب میدن. من هم میخوام ازین طریق اقدام کنم قبل از این که دیر بشه. چون دانشگاه شیراز حسابی طمع کرده!!

اگه میتونی برو وزارت علوم بهشون بگو که دانشگاهتون داره نقض قانون میکنه و ازشون نامه بگیر خطاب به دانشگاه؛ که توش توضیح بده شما باید با قانون قبل اعمال بشین.
    اگه به نتیجه رسیدی لطفاً خبر بده چون منم احتمالاً تا ماه آینده به همین مشکل بخورم.

Junior Member Donnie آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nadia65 نمایش پست ها
    دوست عزیز من بدون گواهی موقت موسسه کاریابی ثبت نام کردم.نه تنها من..حتی از دوستم هم نخواسته بود. بعد هم من وقتی هشت ماه گذشت تازه گواهی موقت گرفتم که دو هفته بعدش مجدد برای صدور دانشنامه پست کردم برای خود دانشگاه...
    تعجب میکنم از حرفی که این فرد به شما زده...
    اصلا کسی به تاریخ کوچیک گوشه برگه که با مهر نه حتی تایپی کنار گواهی موقت زده شده نگاه نمیکنه
    شما قبل از ثبت نام مجدد در موسسه کاریابی بهتره از اداره کار قانونشو بپرسید. چون تاریخ فراغت تحصیل مهمه ..اون موقع طرف شما رو فرستاده دنبال نخود سیاه..چون اصلا حرفی که زده خیلی مسخره است. من حتی موسسه کاریابی رنگ گواهی موقت منو ندید. و اصلا اهمیتی نمیدن. بعدش هم نگاه میکنند ببیند که شما تو دوره شش ماه بعد فراغت تحصیل یا پایان خدمت رفتید ثبت نام کردید یا خیر... اصلا گواهی موقت کی دستتون رسیده مهم نیست.
    گواهی موقت فقط فقط ثابت میکنه شما فارغ التحصیل شدید. همین ..صدور این گزارش تحصیلی تاریخش اهمیتی نداره.
    فقط زمانی که میرید اداره کار استان میخوان از شما گواهی موقتو نشون بدین و یک کپی هم ازش بدین بهشون. همین

نامه موسسه کاریابی اولیتون رو نگهدارید.
    مدارک فوق : نامه عدم کار درشش ماه و گواهی موقت و کار پایان خدمت و کپی شناسنامه و کارت ملی

اما من نمیدونم اون یکسال فاصله بین فراغت از تحصیل و شروع خدمت اجازه استفاده از این روش بهتون میده یا نه؟
    اینو باید از اداره کل استان بپرسید.

من دیروز و امروز رفتم اداره کار استان پرسیدم.

مسئول آزادسازی مدرک می گفت کاریابی موردنظر باید همون موقع با گواهی موقت ثبت نامتون می کرد ! من بهشون گفتم من یک مدرک داشتم که از این دانشگاه فارغ التحصیل شدم، کارت پایان خدمتم هم که اومده بود و مشکلی نداشتم. تازه همون موقع درخواست به دانشگاه داده بودم که صدور گواهی موقت طول کشید. به من گفت به فرض کاریابی براتون کار پیدا می کرد اونوقت با چی میرفتین ثبت نام می کردید؟ گفتم خب تا اون موقع گواهی موقت دستم می رسید، این دیگه چه حرفیه.

تازه بهشون گفتم کاریابی شهرستان گفته با این گواهی موقت گفته میتونید دوباره ثبت نام کنید و اگر تا شش ماه دیگه براتون کار پیدا نشد دوباره میتونید اقدام کنید! گفت اصلاً امکان پذیر نیست شما خدمت رفتید و الان شش ماه از کارت پایان خدمتتون گذشته. منم گفتم خب الان نه من به قانون جدید خوردم نه به قانون قدیم !!!!!! گفت خیلی ها مشکل شما رو دارن !!!!!!

گفت باید برید امور دانشجویان صحبت کنید، امور دانشجویان این نامه رو صادر کرده و اونا باید مشکلتو حل کنن!!! به نظرتون باید برم تهران و امور دانشجویان بپرسم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    M.SC of Genetic Engineering & Breeding plants at University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط Donnie نمایش پست ها
    من دیروز و امروز رفتم اداره کار استان پرسیدم.

مسئول آزادسازی مدرک می گفت کاریابی موردنظر باید همون موقع با گواهی موقت ثبت نامتون می کرد ! من بهشون گفتم من یک مدرک داشتم که از این دانشگاه فارغ التحصیل شدم، کارت پایان خدمتم هم که اومده بود و مشکلی نداشتم. تازه همون موقع درخواست به دانشگاه داده بودم که صدور گواهی موقت طول کشید. به من گفت به فرض کاریابی براتون کار پیدا می کرد اونوقت با چی میرفتین ثبت نام می کردید؟ گفتم خب تا اون موقع گواهی موقت دستم می رسید، این دیگه چه حرفیه.

تازه بهشون گفتم کاریابی شهرستان گفته با این گواهی موقت گفته میتونید دوباره ثبت نام کنید و اگر تا شش ماه دیگه براتون کار پیدا نشد دوباره میتونید اقدام کنید! گفت اصلاً امکان پذیر نیست شما خدمت رفتید و الان شش ماه از کارت پایان خدمتتون گذشته. منم گفتم خب الان نه من به قانون جدید خوردم نه به قانون قدیم !!!!!! گفت خیلی ها مشکل شما رو دارن !!!!!!

گفت باید برید امور دانشجویان صحبت کنید، امور دانشجویان این نامه رو صادر کرده و اونا باید مشکلتو حل کنن!!! به نظرتون باید برم تهران و امور دانشجویان بپرسم؟
    شما با افراد بدی برخورد داشتید. گیر الکی بهتون داده. به نظرم کلا تهران اقدام کنید بهتره. همون نامه موسسه کاریابی اتونو ببرید یک موسسه کاریابی . باید اشنا پیدا کنید. شش ماه اسمتون باشه تو موسسه تهران (شاید ادم خوبی باشه همونجا بهتون مجدد نامه بده( چون شما شش ماه انتظارو داشتید) بعد ببرید اداره کار استان تهران.
    این یک روش هست. شاید راه های بهتری هم باشه .
    فقط میتونم بگم کارمندی که باهش برخورد داشتید با شما لج افتاده و کلا از اوناست که میز گرفتتش. زیادند از این قبیل ادما تو ادارات ایران.
    خیلی تو این مملکت کار برای جوونا هست مدرک بچه ها رو نمیدن که نکنه اون یک روزنه امید برای رفتن به خارج از کشور هم داشته باشند. کل سیستم ازادسازی مدرک مسخره است. شما خیلی دیگه صادقانه جلو نرید. صداقت زیاد تو این جامعه کارتون عقب می افته.

"گفت باید برید امور دانشجویان صحبت کنید، امور دانشجویان این نامه رو صادر کرده و اونا باید مشکلتو حل کنن"
    من متوجه این حرفتون نشدم. مگه اموردانشجویان براتون نامه صادر کرده؟ کلا نامه موسسه کاریابی رو باید میبردید ادره کار شهرستان. که تاییدیه رو میفرستاد اداره کار استان
    اونجا هم برای اموزش دانشگاه نامه میزدند.
    کلا دو تا نامه بیشتر نیست.
    امور دانشجویان رو من نشنیدم.
    روزهای سخت دوام نمی آورند، اما انسانهای سخت چرا!

Junior Member Donnie آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nadia65 نمایش پست ها
    شما با افراد بدی برخورد داشتید. گیر الکی بهتون داده. به نظرم کلا تهران اقدام کنید بهتره. همون نامه موسسه کاریابی اتونو ببرید یک موسسه کاریابی . باید اشنا پیدا کنید. شش ماه اسمتون باشه تو موسسه تهران (شاید ادم خوبی باشه همونجا بهتون مجدد نامه بده( چون شما شش ماه انتظارو داشتید) بعد ببرید اداره کار استان تهران.
    این یک روش هست. شاید راه های بهتری هم باشه .
    فقط میتونم بگم کارمندی که باهش برخورد داشتید با شما لج افتاده و کلا از اوناست که میز گرفتتش. زیادند از این قبیل ادما تو ادارات ایران.
    خیلی تو این مملکت کار برای جوونا هست مدرک بچه ها رو نمیدن که نکنه اون یک روزنه امید برای رفتن به خارج از کشور هم داشته باشند. کل سیستم ازادسازی مدرک مسخره است. شما خیلی دیگه صادقانه جلو نرید. صداقت زیاد تو این جامعه کارتون عقب می افته.

"گفت باید برید امور دانشجویان صحبت کنید، امور دانشجویان این نامه رو صادر کرده و اونا باید مشکلتو حل کنن"
    من متوجه این حرفتون نشدم. مگه اموردانشجویان براتون نامه صادر کرده؟ کلا نامه موسسه کاریابی رو باید میبردید ادره کار شهرستان. که تاییدیه رو میفرستاد اداره کار استان
    اونجا هم برای اموزش دانشگاه نامه میزدند.
    کلا دو تا نامه بیشتر نیست.
    امور دانشجویان رو من نشنیدم.
    به خدا همه ی حرفاتون درسته. به خاطر یک تاریخ صدور (در حالی که سه سال و خورده ای از فارغ التحصیلی گذشته) کار رو راه نمیندازن. حالا من نه، ممکنه خیلی ها همین مشکل منو داشته باشن و این موارد در بعضی استان ها براشون پیش بیاد.

برام خیلی عجیبه که قانون هایی که ازش صحبت می کنن در تناقض با همدیگر هست. کاریابی ها که بعضی هاشون کلاً از بخشنامه ها مطلع نیستن (امروز با دوتاشون توی شهرمون صحبت کردم) ، اداره کار شهرستان میگه با این بخشنامه جدید تاریخ بعد از صدور گواهی موقت مهم هست، اداره کار استان میگه تاریخ بعد از سربازی! بعد شرایط افرادی مثل من کلاً این وسط نقض میشه.

توی تمام مراحل اداری هم که رفتم بهشون احترام گذاشتم و با اینکه از این تناقض هایی که داشتن به شدت عصبانی هم بودم ولی با آرامش و منطقی صحبت کردم. اصلاً چیزی رو پنهان نکردم. ولی...
    با این مسئول اداره کار استان صحبت می کردم آخرش دیگه ضمنی گفت حرفتون منطقیه ولی ما طبق بخشنامه عمل می کنیم.

-----------------------------------

اون بخشنامه ای که در صفحه ی قبل گذاشتید مربوط به سازمان امور دانشجویان هست. می گفت اونا بخشنامه صادر کردن برید از اونجا پیگیری کنید. منم بهشون گفتم که دانشگاه مهمه و دانشگاه ما اصلاً با این تاریخ صدور فکر نکنم کاری داشته باشه.

آره ایشالا سعی می کنم ببینم میتونم از اینجا جواب بگیرم و یا راه حل های دیگه ای هست یا خیر.

بسیار ممنون از توضیحاتتون. خیلی لطف کردید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Donnie نمایش پست ها
    به خدا همه ی حرفاتون درسته. به خاطر یک تاریخ صدور (در حالی که سه سال و خورده ای از فارغ التحصیلی گذشته) کار رو راه نمیندازن. حالا من نه، ممکنه خیلی ها همین مشکل منو داشته باشن و این موارد در بعضی استان ها براشون پیش بیاد.

برام خیلی عجیبه که قانون هایی که ازش صحبت می کنن در تناقض با همدیگر هست. کاریابی ها که بعضی هاشون کلاً از بخشنامه ها مطلع نیستن (امروز با دوتاشون توی شهرمون صحبت کردم) ، اداره کار شهرستان میگه با این بخشنامه جدید تاریخ بعد از صدور گواهی موقت مهم هست، اداره کار استان میگه تاریخ بعد از سربازی! بعد شرایط افرادی مثل من کلاً این وسط نقض میشه.

توی تمام مراحل اداری هم که رفتم بهشون احترام گذاشتم و با اینکه از این تناقض هایی که داشتن به شدت عصبانی هم بودم ولی با آرامش و منطقی صحبت کردم. اصلاً چیزی رو پنهان نکردم. ولی...
    با این مسئول اداره کار استان صحبت می کردم آخرش دیگه ضمنی گفت حرفتون منطقیه ولی ما طبق بخشنامه عمل می کنیم.

-----------------------------------

اون بخشنامه ای که در صفحه ی قبل گذاشتید مربوط به سازمان امور دانشجویان هست. می گفت اونا بخشنامه صادر کردن برید از اونجا پیگیری کنید. منم بهشون گفتم که دانشگاه مهمه و دانشگاه ما اصلاً با این تاریخ صدور فکر نکنم کاری داشته باشه.

آره ایشالا سعی می کنم ببینم میتونم از اینجا جواب بگیرم و یا راه حل های دیگه ای هست یا خیر.

بسیار ممنون از توضیحاتتون. خیلی لطف کردید.
    سلام دوست عزیز.حرف کاریابی تون کاملا اشتباهه که تاریخ گواهی موقت براشون ملاکه.شما برین یه شهر دیگه ثبت نام کنین.با تهران رفتنم فکر نمیکنم مشکلتون حل بشه.این آزاد کردن خدمت سه بخش داره.1. کاریابی 2. اداره کار 3. دانشگاه که همشون سلیقه ای عمل میکنن و به ترتیب درجشم از 1 به 3 زیاد میشه.ایشالا که کارتون درست میشه.منم یه جور دیگه به مشکل خوردم.

Junior Member

سلام دوستان.

من با توجه به قانون جدید یه کم گیج شدم. من توی بخش نامه خوندم که این قانون جدید (که حداکثر 6 ماه فرصت هست برای ثبت نام توی بنگاه بعد از فارغالتحصیلی) شامل کسایی میشه که بعد از تاریخ 3-3-96 توی بنگاه های کاریابی ثبت نام کردند. ولی برای اینکه مطمین بشم شرایطم رو مینویسم و خیلی خیلی ممنون میشم اگر به من بگید که با این شرایط می تونم مدرک ارشدم رو ازاد کنم یا خیر.

1- وضعیت خدمت: معافیت پزشکی - چند سال پیش کارتم رو گرفتم
    2- تاریخ فارغ التحصیلی 27-7-95
    3-تاریخ صدور مدرک موقت 28-1-96
    4- تاریخ ثبت نام در مرکز کاریابی 10-2-96

ممنون

Member

خب با این حساب کسی که بعد شش ماه از فارغ التحصیلی مدرک موقتش رو گرفته نمیتونه با عدم کاریابی آزاد کنه؟ این بخشنامه واقعا ناشیانه است.
    ویرایش توسط maxi1 : January 8th, 2018 در ساعت 09:21 AM دلیل: حذف نقل قول

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی منابع طبیعی دانشگاه تهران - دانشگاه گرگان

نقل قول نوشته اصلی توسط lakistanl نمایش پست ها
    خب با این حساب کسی که بعد شش ماه از فارغ التحصیلی مدرک موقتش رو گرفته نمیتونه با عدم کاریابی آزاد کنه؟ این بخشنامه واقعا ناشیانه است.
    بخشنامه رو دقیق بخونید تو هیچ کدوم از مواردش حرف از تاریخ فارغ التحصیلی نزده. ملاک همه بندها تاریخ صدور مدرک موقته....... ممنون از maxi1 عزیز، خیلی عالی بود

دوستان یک راهنمایی خیلی ضروری و فوری میخوام ازتون
    من هقته دیگه نامه عدم کاریابی رو برای هر دو مقطع لیسانس و فوق لیسانس میگیرم. دانشگاه مقطع ارشد، دانشنامه لیسانس رو میخواد ولی صدورش 2،3 ماه طول میکشه. از طرفی هم نامه عدم کاریابی فقط یک ماه اعتبار داره.
    تو پست های قبلی نوشته بود باید از دانشگاه لیسانس خطاب به دانشگاه ارشدم نامه بگیرم ولی امروز که تماس گرفتم مسئولش گفت قبول نمیکنیم حتماً باید دانشنانه لیسانس باشه.
    لطفاً راهنمایی کنید که باید چیکار کنم؟
    ویرایش توسط ali_me2010 : September 21st, 2017 در ساعت 09:32 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط EAR نمایش پست ها
    سلام دوستان.

من با توجه به قانون جدید یه کم گیج شدم. من توی بخش نامه خوندم که این قانون جدید (که حداکثر 6 ماه فرصت هست برای ثبت نام توی بنگاه بعد از فارغالتحصیلی) شامل کسایی میشه که بعد از تاریخ 3-3-96 توی بنگاه های کاریابی ثبت نام کردند. ولی برای اینکه مطمین بشم شرایطم رو مینویسم و خیلی خیلی ممنون میشم اگر به من بگید که با این شرایط می تونم مدرک ارشدم رو ازاد کنم یا خیر.

1- وضعیت خدمت: معافیت پزشکی - چند سال پیش کارتم رو گرفتم
    2- تاریخ فارغ التحصیلی 27-7-95
    3-تاریخ صدور مدرک موقت 28-1-96
    4- تاریخ ثبت نام در مرکز کاریابی 10-2-96

ممنون
    سلام.شما شامل بخشنامه مسخره گند جدید نمیشید خوشبختانه.10.8.96 تشریف ببرید و نامتونو بگیرین و مراحلو انجام بدین.

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_me2010 نمایش پست ها
    بخشنامه رو دقیق بخونید تو هیچ کدوم از مواردش حرف از تاریخ فارغ التحصیلی نزده. ملاک همه بندها تاریخ صدور مدرک موقته....... ممنون از maxi1 عزیز، خیلی عالی بود

دوستان یک راهنمایی خیلی ضروری و فوری میخوام ازتون
    من هقته دیگه نامه عدم کاریابی رو برای هر دو مقطع لیسانس و فوق لیسانس میگیرم. دانشگاه مقطع ارشد، دانشنامه لیسانس رو میخواد ولی صدورش 2،3 ماه طول میکشه. از طرفی هم نامه عدم کاریابی فقط یک ماه اعتبار داره.
    تو پست های قبلی نوشته بود باید از دانشگاه لیسانس خطاب به دانشگاه ارشدم نامه بگیرم ولی امروز که تماس گرفتم مسئولش گفت قبول نمیکنیم حتماً باید دانشنانه لیسانس باشه.
    لطفاً راهنمایی کنید که باید چیکار کنم؟
    تا جایی که بنده میدونم نهایتا 1 ماه طبق قانون دانشگاه باید دانشنامتو بده.یه دانشنامه که 1 روزه هم میشه گرفت نیازی به 3 ماه وقت نداره.در ضمن به نظر میاد اون یک ماه اعتبار نامه وقتی دردسرساز میشه که شما تو این یک ماه برای لیسانس اقدام نکرده باشی که کردی.بقیش مگه دست شما بوده؟به نظرم شما با پیگیری بیشتر از دانشگاه لیسانس حتی حضوری و گفتن این مطالب زوتر دانشنامتو میگیری.نگران نباش.
    ویرایش توسط maxi1 : September 22nd, 2017 در ساعت 11:00 AM

سوال : الان طبق این بخشنامه جدید که حاصل یه ذهن ناقص با 5 دقیقه تفکر هست نهایتا.بنده که 27.4.96 رفتم کاریابی و ثبت نام کردم و مدرک موقتو نخواستن ازم و تازه گرفتم که بدم بهشون الان باید یکسال دیگه صبر کنم؟در صورتیکه در حالت عادی 2 ماه دیگه آزاد بود.این چه وضعیه آخه.اگه یکی نخواسته باشه مدرک موقتشو به هر دلیلی یا نتونسته باشه بگیره بعد فارغ التحصیلی تکلیف چیه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)