صفحه 55 از 139 نخستنخست ... 5454647484950515253545556575859606162636465105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 1390

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

سلام
    دوستان عزیز اگر کسی جواب سوال من رو میدونه لطفا کمک کنه
    من حدود هفت ماهه از فارق التحصیلی ارشدم میگذره دیگه نمی تونم از طریق کاریابی مدرکم رو آزاد کنم ؟!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی منابع طبیعی دانشگاه تهران - دانشگاه گرگان

نقل قول نوشته اصلی توسط mona_good نمایش پست ها
    سلام
    دوستان عزیز اگر کسی جواب سوال من رو میدونه لطفا کمک کنه
    من حدود هفت ماهه از فارق التحصیلی ارشدم میگذره دیگه نمی تونم از طریق کاریابی مدرکم رو آزاد کنم ؟!
    سلام تنها کاری که میتونی بکنی اینه که بری با کاریابی ها صحبت کنی تاریخ ثبت نامتو بزنن قبل تر، یعنی تو همون شیش ماه.

سلام. من امروز از اداره اموزش دانشگاه شیراز پرسیدم. گویا الان نامه عدم کاریابی رو برای کسانی که فارغ التحصیل سالهای پیش هستند و قبل از خرداد در کاریابی ثبت نام کردند, قبول میکنند

نقل قول نوشته اصلی توسط TIMETRAVELER نمایش پست ها
    سلام. من امروز از اداره اموزش دانشگاه شیراز پرسیدم. گویا الان نامه عدم کاریابی رو برای کسانی که فارغ التحصیل سالهای پیش هستند و قبل از خرداد در کاریابی ثبت نام کردند, قبول میکنند
    مرسی که خبر دادی. من فردا میرم دانشگاه شیراز و پیگیری میکنم نتیجه رو خبر میدم. امیدوارم که کار همه راه بیفته. به علاوه همچنان برای بقیه ی افرادی که این قوانین یک شبه به ضررشون تموم شده به شکایت و نامه نگاری ادامه میدم. تا الان هم به وزارت علوم شکایت نوشتم از طریق لینکی که دوستمون در چند پست قبل قرار دادن. به دیوان عدالت اداری هم نامه دادم. و به اداره ی کار و رفاه مثلا اجتماعی هم نامه خواهم داد...

Junior Member

برای ازادساری مدارک از طریق عدم کاریابی تاریخ فارغ التحصیلی ملاکه یا صدورگواهی موقت؟

نقل قول نوشته اصلی توسط aynaz73 نمایش پست ها
    برای ازادساری مدارک از طریق عدم کاریابی تاریخ فارغ التحصیلی ملاکه یا صدورگواهی موقت؟
    تاریخ صدور گواهی موقت

دوستان عزیز

من امروز رفتم امور دانشجویان داخل توی تهران
    پیش کسی که نامه مربوط به کاریابی ها رو امضا کرده، و اون رو به وزارت کار و کاریابی ها دستور داده یعنی دکتر جاماسب نوذری.
    به ایشون گفتم چرا کسی که شش ماه و یک روز از تاریخ فارغ التحصیلیش گذشته نمی تونه مدرکش رو آزاد کنه؟! حضرت هیچ دلیل منطقی نتونستند، برای من بیارن، فقط گفتند ما از کجا بدونیم که شما بعد از فارغ التحصیلی سر کار نرفتید! گفتم سابقه بیمه! گفت از کجا معلوم بدون بیمه سرکار نرفتی!! گفتم اونو دیگه نه من می تونم اثبات کنم نه شما!

ایشان در ادامه افزودند: این قانون مال سال 55 مجلس است، و تا حالا هم طبق این قانون عمل می شده(!!!) و اگر هم عمل نمیشده به کاریابی ها گفتیم که عمل کنند!
    نکته جالبش این بود که حتی من وقتی پیش معاونت حقوقی وزارت رفتم کارشناسش فرمودند داری اشتباه می کنی تا حالا طبق همین قانون عمل میشده!!

دوستان اینا همشون این مطلب رو چنان با قاطعیت می گفتن که من به خودم شک کردم!!

خلاصه کنم دوستان، جناب نوذری که نامه کاریابی ها رو زده میگه من فقط مجری قانون ام! من تصمیم گیرنده نیستم! وقتی به ایشون گفتم پس ما باید به کی شکایت کنیم، گفت به مجلس شورای اسلامی!

من فکر می کنم که توی این غوغای بیکاری، سیل بچه هاست که هجوم بردن برای آزاد کردن مدرکشون (چه بخوان اپلای کنن، چه نخوان اپلای کنن، شایدم با خودشون میگن شاید یه روزی اپلای کنن!!) و وزرات خونه هم دیده موقعیت خوبیه که یک کاسبی راه بندازه! یا شاید از این طریق جلوی فرار خیلی ها رو از کشور بگیره!

اما راه حل چیه؟!

به نظرم تنها یه راه برای شکایت وجود داره و اون دیوان عدالت اداریه! چون قانون جدید کاریابی "بخشنامه" جدید وزارت علومه. و فقط از طریق شکایت از طریق دیوان عدالت اداری میشه به حقمون - و اینکه این قانون از پایه بدون منطق است- برسیم.

بچه هایی که در تهران، کرج و حومه هستن و تمام بچه هایی که دست رسی به تهران براشون آسون تره و میخوان از طریق قانون به حقشون برسن، باید یه لطفی بکنن و به دیوان عدالت اداری واقع در شهرک غرب، بزرگراه ستاری، خیابان مخبری، سر خیابان ایران زمین، دیوان عدالت اداری کشور برن و یک شکایت نامه علیه قانون جدید کاریابی تنظیم کنن و اون رو به دیوان بدن تا بررسی بشه.

فرم های تنظیم شکایت نامه توی لینک زیر هست.

https://divan-edalat.ir/show.php?page=dadkhast

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کشاورزی

با سلام . دوستان سوالی داشتم در زمینه آزاد سازی مدارک مقاطع کارشناسی و ارشد. بنده سال 90 از مقطع ارشد فارغ االتحصیل شدم . همون موقع برای کاریابی اقدام کرده بودم و یه مدتی گذشت و دو تا نامه گرفتم برای هم دانشگاه ارشد و هم کارشناسی که مدرکم رو آزاد کنم . متاسفانه این کار رو انجام ندادم تا امسال که برای آزاد سازی مدرک کارشناسی اقدام کردم و با همین نامه و یه نفر آشنا کارشناسی رو آزاد کردم . برای ارشدم که اقدام کردم از من این نامه کاریابی رو قبول نمیکنند به دلیل تاریخش که مربوط به سال 91 هست . از طریق سابقه کار و بیمه هم میگه امکانش نیست و سابقه بیمه باید برای کارشناسی حساب بشه و این یه قانونه.من از این قانون اطلاعی ندارم و هنوز چیزی پیدا نکردم . شما راهی سراغ دارید که بشه بدون هزینه مدرک ارشدم رو آزاد کنم؟ یکی از دوستان میگه مجدد برو کاریابی و نامه بگیر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shervinsh نمایش پست ها
    تاریخ صدور گواهی موقت
    من فارغ التحصیل سال 92 ارشد هستم اما به دلایلی تا الان گواهی مدرک موقتم رو نگرفتم و اقدامی برای کارای فارغ التحصیلیم نکردم ایا الان اقدام کنم تاریخش رو برای امسال میزنند یا همون سال 92؟ و ایا میتونم از کاریابی ازادش کنم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی منابع طبیعی دانشگاه تهران - دانشگاه گرگان

نقل قول نوشته اصلی توسط Fariba12 نمایش پست ها
    من فارغ التحصیل سال 92 ارشد هستم اما به دلایلی تا الان گواهی مدرک موقتم رو نگرفتم و اقدامی برای کارای فارغ التحصیلیم نکردم ایا الان اقدام کنم تاریخش رو برای امسال میزنند یا همون سال 92؟ و ایا میتونم از کاریابی ازادش کنم؟
    سلام هر روزی که گواهی موقتتون رو بگیرید تاریخ همون روز توش درج میشه. فرصت شش ماهه هم از همون روز صدور گواهی موقت حساب میشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)