صفحه 56 از 139 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 1390

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

دوستان
    من دو روز پیش رفتم سازمان امور دانشجویان داخل
    پیش ابلاغ کننده فرصت شش ماهه به کاریابی ها (آقای دکتر جاماسب نوذری).
    ایشون به من گفتن که من فقط قانون مصوب مجلس در سال 55 رو به کاریابی ها ابلاغ کردم و ما فقط مجری هستیم. از میون حرف های ایشون فهمیدم که این قانون بخش نامه وزارت خونه است.
    طبق اطلاعاتی که من دارم میشه با طرح شکایت در دیوان عدالت اداری، از این قانون شکایت کرد (من قبلن برای مشکل دیگری برای خودم به دیوان شکایت کردم). و از اون جایی که کاملا مشخص است که پشت این قانون هیچ منطق مشخصی وجود ندارد، می توان در دیوان عدالت اداری خواستار ابطال این قانون را کرد.
    برای کسایی که میتونن وقت بذارن و برن دیوان آدرسشو می نویسم:
    شهرک غرب، بزرگ راه ستاری، خیابان مخبری، خیابان ایران زمین دیوان عدالت اداری.

برگه دادخواست بدوی رو از لینک زیر بردارید:
    https://divan-edalat.ir/show.php?page=dadkhast

برگه تجدید نظر برای موقعی است که بخواید به رای دیوان اعتراض مجدد بکنید.

برگه درخواست رو با مشخصاتتون پرکنید و در قسمت "طرفیت" باید اون سازمانی که حکم فرصت شش ماهه کاریابی رو بخشنامه کرده بنویسید،
    بعد طرح شکایت رو با دلیل و منطق و استناد به قانون و دلیل اشتباه بودن بخش نامه رو توضیح می دید، آخرش هم امضا می کنید و فرم رو به دبیرخونه دیوان عدالت می دید. (شاید بین 20 تا 40 هزار تومان هزینه داشته باشه)، سعی کنید مستندات رو ضمیه کنید.
    دیوان عدالت موظفه که حداکثر ظرف مدت یک ماه به دادخواست شما رای بده.
    در نهایت اگر مورد اعتراض درست باشه، دیوان این قانون رو ابطال خواهد کرد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی منابع طبیعی دانشگاه تهران - دانشگاه گرگان

نقل قول نوشته اصلی توسط amy19851364 نمایش پست ها
    با سلام . دوستان سوالی داشتم در زمینه آزاد سازی مدارک مقاطع کارشناسی و ارشد. بنده سال 90 از مقطع ارشد فارغ االتحصیل شدم . همون موقع برای کاریابی اقدام کرده بودم و یه مدتی گذشت و دو تا نامه گرفتم برای هم دانشگاه ارشد و هم کارشناسی که مدرکم رو آزاد کنم . متاسفانه این کار رو انجام ندادم تا امسال که برای آزاد سازی مدرک کارشناسی اقدام کردم و با همین نامه و یه نفر آشنا کارشناسی رو آزاد کردم . برای ارشدم که اقدام کردم از من این نامه کاریابی رو قبول نمیکنند به دلیل تاریخش که مربوط به سال 91 هست . از طریق سابقه کار و بیمه هم میگه امکانش نیست و سابقه بیمه باید برای کارشناسی حساب بشه و این یه قانونه.من از این قانون اطلاعی ندارم و هنوز چیزی پیدا نکردم . شما راهی سراغ دارید که بشه بدون هزینه مدرک ارشدم رو آزاد کنم؟ یکی از دوستان میگه مجدد برو کاریابی و نامه بگیر
    خوب برو اداره کار نامه قدیمی رو بهشون بده بگو تاریخ جدید بزنن. من که ازشون پرسیدم گفتن هروقت بیاری تاریخ جدید میزنیم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کشاورزی

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_me2010 نمایش پست ها
    خوب برو اداره کار نامه قدیمی رو بهشون بده بگو تاریخ جدید بزنن. من که ازشون پرسیدم گفتن هروقت بیاری تاریخ جدید میزنیم
    ممنون از راهنماییتون. یعنی به سابقه کار و بیمه من کاری ندارند؟
    چک نمیکنند که آیا بعد از این تاریخ سابقه کار و بیمه داریم یا نه
    چون دو سالی کار کردم
    ولی الان دوباره بیکار شدم

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط amy19851364 نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون. یعنی به سابقه کار و بیمه من کاری ندارند؟
    چک نمیکنند که آیا بعد از این تاریخ سابقه کار و بیمه داریم یا نه
    چون دو سالی کار کردم
    ولی الان دوباره بیکار شدم
    بستگی به شانستون داره، بعضی جاها چک نمیکنن

دوستان من 12/93 فارغ التحصیل شدم 8/95 سربازیم تموم شد مدرک موقتم 12/95 گرفتم 12/95 در کاریابی ثبت نام کردم به نظرتون کی مدرکم باید آزاد کنم؟
    1-آیا باید یکسال بعد از پایان خدمت یعنی 8/96 اقدام کنم؟
    2-در قانون نوشته 6 ماه باید بگذره از ثبت نام در کاریابی تابشه مدرک آزاد کرد. آیا اگر من 7/96 برام سابقه بیمه کار ردبشه با توجه به 6 ماه ثبت نام و عدم کاریابی ایا می تونم مدرکم آزاد کنم؟
    3-آیا باید یکسال از تاریخ فارغ التصیلی بگذره یا یکسال از تاریخ صدور گواهی موقت؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط amirda نمایش پست ها
    دوستان من 12/93 فارغ التحصیل شدم 8/95 سربازیم تموم شد مدرک موقتم 12/95 گرفتم 12/95 در کاریابی ثبت نام کردم به نظرتون کی مدرکم باید آزاد کنم؟
    1-آیا باید یکسال بعد از پایان خدمت یعنی 8/96 اقدام کنم؟
    2-در قانون نوشته 6 ماه باید بگذره از ثبت نام در کاریابی تابشه مدرک آزاد کرد. آیا اگر من 7/96 برام سابقه بیمه کار ردبشه با توجه به 6 ماه ثبت نام و عدم کاریابی ایا می تونم مدرکم آزاد کنم؟
    3-آیا باید یکسال از تاریخ فارغ التصیلی بگذره یا یکسال از تاریخ صدور گواهی موقت؟
    دوست عزیز چون گواهی موقت رو بعد از پایان خدمت گرفتی باید یکسال از صدور گواهی موقتت بگزره یعنی تا ۱۲/۹۶ باید صبر کنی.
    تو این مدت یکسال اگه بیمه برات رد بشه دیگه نمیتونی نامه عدم کاریابی بگیری

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_me2010 نمایش پست ها
    دوست عزیز چون گواهی موقت رو بعد از پایان خدمت گرفتی باید یکسال از صدور گواهی موقتت بگزره یعنی تا ۱۲/۹۶ باید صبر کنی.
    تو این مدت یکسال اگه بیمه برات رد بشه دیگه نمیتونی نامه عدم کاریابی بگیری
    من قبل از سال 96 اقدام کردمآیا قانون قدیم برای من اجرا نمیشه؟ من از کاریابی پرسیدم گفتند بعد از یکسال از پایان خدمت یعنی 8/96 میتونم مدرکمو ازاد کنم

نه اینطور نیست.. من هم تازه ثبت نام کردم، تاریخ پایان خدمت (البته تاریخ صدور کارت پایان خدمت) مهمه فقط در این زمینه. این رو مسول اداره کار شهرستان خودم گفت، حرف کاریابی ها زیاد معتبر نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط amirda نمایش پست ها
    من قبل از سال 96 اقدام کردمآیا قانون قدیم برای من اجرا نمیشه؟ من از کاریابی پرسیدم گفتند بعد از یکسال از پایان خدمت یعنی 8/96 میتونم مدرکمو ازاد کنم
    همینی که گفتی هست.. دوستمون اشتباه میکنن
    ویرایش توسط maxi1 : October 13th, 2017 در ساعت 09:37 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط pourya_sanru88 نمایش پست ها
    نه اینطور نیست.. من هم تازه ثبت نام کردم، تاریخ پایان خدمت (البته تاریخ صدور کارت پایان خدمت) مهمه فقط در این زمینه. این رو مسول اداره کار شهرستان خودم گفت، حرف کاریابی ها زیاد معتبر نیست.

همینی که گفتی هست.. دوستمون اشتباه میکنن
    دوست عزیز بخشنامه های پیوست صفحه اول رو ببینید هم باید یکسال از صدور گواهی موقت گذشته باشه و هم صدور کارت پایان خدمت

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammadhash نمایش پست ها
    سلام خواهرم امروز نامه از اداره کار گرفت تا بتونه مدرکش رو آزاد کنه.
    تاریخ فارغ التحصیلی بهمن 94
    تاریخ گرفتن گواهی موقت دی 95
    تاریخ ثبت نام در کاریابی دی 95
    تاریخ مراجعه به اداره کار شهریور 96
    کل مراحل گرفتن گواهی نهایی از اداره کار 4 ساعت شد.
    ضمنا مسئولین اداره کار میگفتن که این بخشنامه ای که توی خرداد اومده فقط مربوط به کسایی میشه که بعد از این تاریخ فارغ التحصیل شدند یا توی کاریابی اسم نوشتند و شامل افراد قبل این تاریخ نمیشه. در کل به نظر میرسه الان سریع تر اقدام کنید بهتره. چون خود مسئولین اداره کار میگفتن ما هم سر در گم هستیم هر روز یه بخشنامه ای صادر میکنن!
    و نکته ی آخر من وقتی به کاریابی زنگ زدم گفتن که نمیتونید دیگه مدرکتون رو آزاد کنید شامل شما نمیشه!! اما وقتی رفتم اداره کار به راحتی کارم رو انجام دادند. پس به گفته ها و شنیده ها زیاد تکیه نکنید و زودتر خودتون اقدام کنید.
    موفق باشید همگی
    دوست عزیز ایشون هم یک سال از تاریخ صدور مدرک مدرک موقت فارغ التحصیلیشون نگذشته بوده که مدرکشون ازاد کردند. درضمن اونهایی که قبل از خرداد 96 ثبت نام کردند قانون قبلی براشون اجرا میشه و باید یکسال از تاریخ فارغ التحصیلیشون بگذره

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)