صفحه 72 از 139 نخستنخست ... 22626364656667686970717273747576777879808182122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 711 تا 720 , از مجموع 1390

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

نقل قول نوشته اصلی توسط mmoazami نمایش پست ها
    با سلام.من فارغ التحصیل ارشد 91.10.12 هستم از فروردین 93 هم کاریابی ثبت نام کردم و نامه اش رو چند روز پیش گرفتم بردم دانشگاه اونا هم تاییدش کردن.منها گفتن باید توی سامانه portal.sarog ثبت نام کنی.این کارو کردم و کارمند دانشگاه بهم گفت برامون اومده که باید هزینه پرداخت کنی تا تایید بشه و کارمو نصفه نیمه رها کردن.در صورتی که هیج ایمیلی یا پیامی توی کارتابل ساروق مبنی بر پرداخت وجه برای من نیومده.میشه بگید من باید چیکار کنم الان.و ایا این کارشون قانونیه به توجه به بند 9 بخشنامه وزارت کار که ایتدای این بحث اپلود شده.مرسی
    سلام
    من مورد خودم رو مثال میزنم. زمانی که من اقدام کردم برای کارشناسی لازم نبود توی پرتال ثبت نام کنی (آبان 96) ولی برای ارشدم گفتند باید ثبت نام کنی(آذر 96) اما هزینه ای پرداخت نکردم. تنها هزینه صدور مدرک بود که ده هزار و بیست هزار تومن بود. الان برای تایید مدارکم باید توی سامانه خدمات آموزشی ثبت نام کنم و هر مقطع چیزی حدود 40 هزار تومن بدم تا مهر وزارت علوم بخوره و قابل ترجمه بشه... الان واقعا نمیدونم سیستم چطوریه و آیا این تایید مدارک شما همونه که مهر وزارت علوم میخوره یا نه...

Junior Member

سلام دوستان.
    من در سال 86 وارد مقطع کاردانی پیوسته شدم و مرداد سال 89 فارغ التحصیل شدم. مجموعاً 2.5 سال تعهد خدمت ناشی از آموزش رایگان در گواهی موقت دوره کاردانی‌ام ثبت شده.
    در مهر همان سال 89 که در کاردانی پیوسته فارغ التحصیل شدم، در کارشناسی ناپیوسته غیر انتفاعی وارد شدم و شهریور 91 فارغ التحصیل شدم.
    در برج 2 سال 92 کارت معافیت از خدمت نظام وظیفه‌ام صادر شده.
    در مهر سال 95 وارد مقطع ارشد دانشگاه آزاد شدم و در حال تحصیل هستم.
    از سال 93 تا 96 به مدت سه سال و 10 ماه سابقه بیمه تأمین اجتماعی مشاغل آزاد دارم. البته واسه این موضوع چیزی مثل پروانه کسب ندارم.
    حالا مساله اینه که دانشگاه آزاد میگه واسه اینکه از پایان نامه دفاع کنی، باید اصل دانشنامه مقطع کارشناسی رو بیاوری و بابت آوردن آن پنج میلیون تومان سفته گرفته و گواهی موقت کارشناسی ام رو بهم داده که ببرم و اصل دانشنامه رو از دانشگاه کارشناسی بگیرم.
    دانشگاه کارشناسی(غیر انتفاعی هم مدرک موقت دوره کاردانی‌ام رو با گرفتن کارت ملی به عنوان گرویی)، گواهی موقت کاردانی رو بهم داده تا ببرم اصل مدرک کاردانی رو بگیرم تا اصل دانشنامه کارشناسی‌ام رو بده.
    امّا دانشگاه کاردانی میگه چون معادل سابقه بیمه مشاغل آزادت، پروانه کسب نداری، این سابقه بیمه قبول نیست و باید مدرکت رو بخری یا بروی و هر وقت سابقه کار آوردی، بیایی و یک نامه داده واسه اون دوتا دانشگاه که این باید دو سال و نیم سابقه کار به همراه بیمه داشته باشه تا مدرکش را بدهیم.

سوالات من:
    1-آیا دانشگاه آزاد حق داره که با وجود اینکه گواهی موقت دوره کارشناسی رو بهش داده‌ام، خواستار دریافت اصل دانشنامه دوره کارشناسی من باشه؟ آیا قاعدتاً نباید اونها هم فقط چون من دانشنامه کارشناسی‌ام حاضر نمیشه، فقط دانشنامه ارشد رو ندهند و صرفا گواهی موقت ارشد رو بهم بدهند؟ چرا دانشگاه آزاد اصرار بر دریافت اصل دانشنامه کارشناسی‌ام داره؟ بابتش سفته میگیره و میگه برای اجازه دفاع از پایان نامه باید اون رو بیاوری؟ البته زبانی مسئولش بعد از اینکه مشکلم رو گفنم، گفت مشکلی نداره. ولی باز هم نگرانم بعدا مشکل ساز بشه و گیر کنم.
    2-آیا میشه من واسه کاریابی ثبت نامه کنم و بعد از شش ماه نامه عدم کاریابی ببرم و مدرک کاردانی رو آزاد کنم؟ (با توجه به شرایطی که بالا گفتم) خودم با بررسی‌ای که کردم و بر اساس بخشنامه جدید میگم نمیشه چون بیش از شش ماه از صدور معافیت نظام وظیفه میگذره. ولی مثل اینکه اینجا دوستان میگن بخشنامه جدید واسه فارغ التحصیلان جدید است. بخشنامه قدیم رو هم پیدا نکردم. آیا چهار سال سابقه بیمه مشاغل آزادم دردسر نمیشه؟
    3-به دانشگاه دوره کاردانی‌ام گفتم کار بورس(خرید و فروش سهام) انجام میدهم و سابقه بیمه مشاغل آزاد هم که دارم. گفتند: کار بورس قبول نیست. خرید و فروش سهام کار محسوب نمیشه! این بیزنس هست! و قبول نکردند. آیا از این موضوع میشه به دیوان عدالت اداری شکایت کرد؟ هر چقدر به سازمان امور دانشجویان هم زنگ زدم، کسی جواب نمیده که ببینم کار بورس رو به همراه بیمه مشاغل آزاد قبول دارند یا نه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fazelm911 نمایش پست ها
    سلام
    من مورد خودم رو مثال میزنم. زمانی که من اقدام کردم برای کارشناسی لازم نبود توی پرتال ثبت نام کنی (آبان 96) ولی برای ارشدم گفتند باید ثبت نام کنی(آذر 96) اما هزینه ای پرداخت نکردم. تنها هزینه صدور مدرک بود که ده هزار و بیست هزار تومن بود. الان برای تایید مدارکم باید توی سامانه خدمات آموزشی ثبت نام کنم و هر مقطع چیزی حدود 40 هزار تومن بدم تا مهر وزارت علوم بخوره و قابل ترجمه بشه... الان واقعا نمیدونم سیستم چطوریه و آیا این تایید مدارک شما همونه که مهر وزارت علوم میخوره یا نه...
    ممنونم از اینکه جواب منو دادین.البته من هنوز دانشنامه ارشدم رو نگرفتم و دانشگاه گفت باید این پرداخت هزینه که توی کارتابل ما اومده رو بپردازی تا وزارت هم تایید کنه ما دانشنامه ات رو بدیم بهت.من حتی نمیدونم این هزینه چقدره و بابت چیه. فقط نگرانم که نامه کاریابیم رو قبول نکرده باشن و بگن باید همه هزینه ارشدت رو بدی.من سال 93 کاریابی ثبت نام کردم و نامه اش رو هم به دانشگاه دادم هم توی سامانه ساروق آپلود کردم.آیا امکانش هست قبولش نکرده باشن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک

نقل قول نوشته اصلی توسط mmoazami نمایش پست ها
    ممنونم از اینکه جواب منو دادین.البته من هنوز دانشنامه ارشدم رو نگرفتم و دانشگاه گفت باید این پرداخت هزینه که توی کارتابل ما اومده رو بپردازی تا وزارت هم تایید کنه ما دانشنامه ات رو بدیم بهت.من حتی نمیدونم این هزینه چقدره و بابت چیه. فقط نگرانم که نامه کاریابیم رو قبول نکرده باشن و بگن باید همه هزینه ارشدت رو بدی.من سال 93 کاریابی ثبت نام کردم و نامه اش رو هم به دانشگاه دادم هم توی سامانه ساروق آپلود کردم.آیا امکانش هست قبولش نکرده باشن
    ان شاالله هزینه ی زیادی نیست. اگر مقدار هزینه معلوم بشه راحتتر میشه نظر داد. نامه های کاریابی تاریخ انقضا دارند (البته بعضی دانشگاهها به تاریخش گیر نمیدن)، اما تا جایی که من میدونم یکبار قابل تمدید هستن... به فرض اینکه قبول نکرده باشند، برای تمدید نامه میتونید اقدام کنید(با همون کارت ثبت نام کاریابی سال 93)

Junior Member

سلام
    یه سوالی دارم ممنون میشم اگه کسی اطلاع داره پاسخ بده
    زمانی که بعد از ثبت نام در کاریابی اداره کار بهمون نامه میده..آیا این نامه تاریخ اعتبار داره..به من گفتن فقط 10 روز اعتبار داره و شما باید ظرف 10 روز به دانشگاه تون مراجعه کنید..ایا این صحت داره؟؟

و یه سوال دیگه اینکه بعد از گرفتن نامه از اداره کار باید بریم سامانه سجاد ثبت نام کنیم؟

Junior Member

سلام به همه. دوستان من یک سوال فوری دارم. من کارشناسیم یک رشته‌ی مهندسیه و شهریور ۹۳ فارغ‌التحصیل شدم. بعد از اون سریع رفتم ارشد یک رشته‌ی انسانی و تاریخ فارغیم ۲۹ شهریور ۹۳ است و گواهی رو ۱۶ اسفند گرفتم. حالا با توجه به قانون جدید فقط مدرک ارشد من آزاد میشه؟ و باید برای آزادسازی کارشناسی پول بدم؟
    چون خوندم که بعضی‌ها گفتن که کاریابی نامه میده به دانشگاه کارشناسی، که من نتونستم با مدرک ارشد کار پیدا کنم و اونم آزاد میشه. از طرفی من چون رشته‌ی ارشدم با لیسانس فرق داره، این شرایط در مورد من هم درسته یا باید دوتا نامه برای دو مدرک بگیرم؟ و آیا برای ثبت‌نام کاریابی بگم برای هر دو مدرکم بررسی کنن؟
    خیلی خیلی ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rsh1991 نمایش پست ها
    سلام به همه. دوستان من یک سوال فوری دارم. من کارشناسیم یک رشته‌ی مهندسیه و شهریور ۹۳ فارغ‌التحصیل شدم. بعد از اون سریع رفتم ارشد یک رشته‌ی انسانی و تاریخ فارغیم ۲۹ شهریور ۹۳ است و گواهی رو ۱۶ اسفند گرفتم. حالا با توجه به قانون جدید فقط مدرک ارشد من آزاد میشه؟ و باید برای آزادسازی کارشناسی پول بدم؟
    چون خوندم که بعضی‌ها گفتن که کاریابی نامه میده به دانشگاه کارشناسی، که من نتونستم با مدرک ارشد کار پیدا کنم و اونم آزاد میشه. از طرفی من چون رشته‌ی ارشدم با لیسانس فرق داره، این شرایط در مورد من هم درسته یا باید دوتا نامه برای دو مدرک بگیرم؟ و آیا برای ثبت‌نام کاریابی بگم برای هر دو مدرکم بررسی کنن؟
    خیلی خیلی ممنون
    پست #691 بخونید قوانین مشخصه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nastin نمایش پست ها
    سلام
    یه سوالی دارم ممنون میشم اگه کسی اطلاع داره پاسخ بده
    زمانی که بعد از ثبت نام در کاریابی اداره کار بهمون نامه میده..آیا این نامه تاریخ اعتبار داره..به من گفتن فقط 10 روز اعتبار داره و شما باید ظرف 10 روز به دانشگاه تون مراجعه کنید..ایا این صحت داره؟؟

و یه سوال دیگه اینکه بعد از گرفتن نامه از اداره کار باید بریم سامانه سجاد ثبت نام کنیم؟
    فک میکنم تا یک ماه اعتبار داره
    بله باید در سامانه سجاد درخواست لغو تعهد بدید
    سامانه راهنما داره مطالعه کنید

Junior Member Aileen123 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

سلام، یه موردی رو میخوام بگم! خیلی ها اینجا اطلاعات اشتباه میدن!خودم اینجا پرسیده بودم.که سابقه بیمه داشته باشم مشکلی هست؟چند نفر گفتن بله، حتی یک ماه هم نباید برات رد شده باشه! امروز رفتم کاریابی میگفت کی همچین حرفی زده! از زمانی که توی اداره کاریابی ثبت نام می کنید نباید بیمه برات رد بشه! به قبلش کاری ندارن
    یه خواهش دارم! حداقل اطلاعاتتون و کامل کنید، بعد بیایید اینجا نظر بدید، می دونید چه قدر از کارام عقب افتادم!
    ممنونم

Junior Member ahmad747 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط rsh1991 نمایش پست ها
    خیلی خیلی ممنون

سلام دوست عزیز
    من خودم هم با این قانون جدید مشکل دارم و توی یه حالت بلاتکلیفی هستم.اما گفتم نظرم رو بگم شاید،بازم تاکید می‌کنم شاید بدرت بخوره.

اولا اینکه شما تاریخ فارغ‌التحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد جفتشون رو نوشتی سال ۹۳!من بنا رو بر این میذارم که کارشناسی سال ۹۳ فارغ التحصیل شدی و ارشد ۲۹ شهریور ۹۶.
    ثانیا در رابطه با وضعیت سربازیتون هم چیزی گفته نشده.اینجا هم بنا رو بر این میذاریم که یا اصلا شما سربازی نداری یا کارت پایان خدمت یا معافیت داری.

اما در رابطه با سوال شما :
    طبق تبصره‌ی ماده ۵۳ قانونی که در ۲ بهمن ۹۶ تصویب شده،اگر رشته تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد متفاوت باشه،در هر مقطع، گواهی عدم کاریابی مربوط به رشته‌ی همون مقطع مورد نیاز هست.یعنی شما باید هم برای رشته مهندسیتون گواهی عدم کاریابی داشته باشین هم برای رشته علوم انسانی.

نظر من اینه با توجه به اینکه شما تا پایان شش ماه ذکر شده در قانون چند روز بیشتر فرصت ندارین(۲۹ اسفند) پس هرچه سریعتر برین کاریابی برای هر دو مدرکتون ثبت نام کنین.فوقش حدود ۲۰ هزار تومن ضرر میکنن.اما بعد از شش ماه شاید دیگه نشه کاری کرد.
    این نظر من بود.حالا اگر از دوستان حاضر در اینجا ،کسی به این قوانین بیشتر تسلط داره حتما به حرف اون فرد گوش کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)