صفحه 73 از 139 نخستنخست ... 23636465666768697071727374757677787980818283123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 721 تا 730 , از مجموع 1390

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

سلام دوستان،
    اگه ۲۵ میلیونی که برای سربازی لازمه پرداخت کنیم (یعنی کارت پایان خدمت یا معافیت نداشته باشیم)، امکان آزاد کردن مدرک از این طریق هست؟

Junior Member

سلام و ممنون از جوابتون. بله تاریخ فارغی ارشدم شهریور ۹۶ه و سربازی هم ندارم، چون دخترم. بازم ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad747 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من خودم هم با این قانون جدید مشکل دارم و توی یه حالت بلاتکلیفی هستم.اما گفتم نظرم رو بگم شاید،بازم تاکید می‌کنم شاید بدرت بخوره.

اولا اینکه شما تاریخ فارغ‌التحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد جفتشون رو نوشتی سال ۹۳!من بنا رو بر این میذارم که کارشناسی سال ۹۳ فارغ التحصیل شدی و ارشد ۲۹ شهریور ۹۶.
    ثانیا در رابطه با وضعیت سربازیتون هم چیزی گفته نشده.اینجا هم بنا رو بر این میذاریم که یا اصلا شما سربازی نداری یا کارت پایان خدمت یا معافیت داری.

اما در رابطه با سوال شما :
    طبق تبصره‌ی ماده ۵۳ قانونی که در ۲ بهمن ۹۶ تصویب شده،اگر رشته تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد متفاوت باشه،در هر مقطع، گواهی عدم کاریابی مربوط به رشته‌ی همون مقطع مورد نیاز هست.یعنی شما باید هم برای رشته مهندسیتون گواهی عدم کاریابی داشته باشین هم برای رشته علوم انسانی.

نظر من اینه با توجه به اینکه شما تا پایان شش ماه ذکر شده در قانون چند روز بیشتر فرصت ندارین(۲۹ اسفند) پس هرچه سریعتر برین کاریابی برای هر دو مدرکتون ثبت نام کنین.فوقش حدود ۲۰ هزار تومن ضرر میکنن.اما بعد از شش ماه شاید دیگه نشه کاری کرد.
    این نظر من بود.حالا اگر از دوستان حاضر در اینجا ،کسی به این قوانین بیشتر تسلط داره حتما به حرف اون فرد گوش کنید.

Member Mr_Engineer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EEngineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Aileen123 نمایش پست ها
    سلام، یه موردی رو میخوام بگم! خیلی ها اینجا اطلاعات اشتباه میدن!خودم اینجا پرسیده بودم.که سابقه بیمه داشته باشم مشکلی هست؟چند نفر گفتن بله، حتی یک ماه هم نباید برات رد شده باشه! امروز رفتم کاریابی میگفت کی همچین حرفی زده! از زمانی که توی اداره کاریابی ثبت نام می کنید نباید بیمه برات رد بشه! به قبلش کاری ندارن
    یه خواهش دارم! حداقل اطلاعاتتون و کامل کنید، بعد بیایید اینجا نظر بدید، می دونید چه قدر از کارام عقب افتادم!
    ممنونم
    سلام

کاریابی من رو در حالی که دو تا امتحانم مونده بود، ثبت نام کرد و گفتش که مشکلی نیست، زمان شش ماهه بعد تموم کردن اون امتحانا حساب میشه. ولی وقتی بعد پنج ماه بهشون زنگ زدم، گفتش که ما هم میخواستیم بهت بزنگیم به خاطر اینکه پرونده ات مشکلی داره و این رو قانون تازگیا قبول نمیکنه. و مجبور شدم دوباره تو یه کاریابی دیگه ثبت نام بکنم و شش ماهه اضافی صبر!!

کاریابی ها اکثرا در مورد اون مهلت شش ماهه بعد فارغ التحصیلی برای استفاده از این روش(قانون 96) اطلاع ندارن و ثبت نام میکننت.
    کاریابی ها اکثرا نامه رو بعد یک سال از فارغ التحصیلی صادر میکنند در حالی که عوض شده قانونش.

کاریابی رو ملاک قرار نده. حالا اگه شما خوش شانسی آوردید و همچین راهیی پیدا کردید، سریع برید دنبالش و کارتون رو حل بکنید.
    ولی یادتون باشه نامه اصلی رو اداره کار صادر میکنه. اونجاست که سابقه بیمه رو در میارن نه کاریابی. تو کاریابی هیچگونه بررسی سابقه انجام نمیشه، فقط ثبت اطلاعات شما هستش.

کاریابی فقط یه نامه میده که این فرد شش ماه اینجا منتظر کار بوده و براش نتونستیم کار پیدا کنیم.

فلسفه استفاده از این روش آزادسازی مدرک رو باید درک بکنید.
    شما تعهد دادید که خدمت بکنید در صورتی که، کشور بتونه برات کار بده.

وقتی نتونست برات کار بده، شما میگی مدرکمو بده برم یه کشور دیگه کار پیدا کنم. والسلام.

وقتی سابقه بیمه دارید، نشون میده که برات کار داده ولی شما دلتون نخواسته ادامش بدید و استعفا دادید. نه اینکه کار برات نبوده!!!

با احترام
    """خلاصه کلام اینکه، لطفا بیایید مهربانی رو نسبت به هم نوع خودمون دریغ نکنیم. دنیا دو روزه.
    برای ساخت جامعه امون باید با هم باشیم نه مقابل هم."""

Instead of goals, try this: Focus on Process; Results are side-effects of processes

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناس ارشد اقتصاد انرژی از دانشگاه تهران

سلام دوستان

من 24 بهمن از پایان نامم در مقطع ارشد دفاع کردم و قصد دارم تیر کارهای فارغ التحصیلیم رو انجام بدم و مدرک موقتم رو بگیرم
    با این شرایط، من می تونم علی رغم اینکه بیش از شیش ماه از فارغ التحصیلی لیسانسم گذشته برای آزاد سازی لیسانسم اقدام کنم یا اینکه باید با نامه ی عدم کاریابی ارشدم مدرک لیسانسم رو آزاد کنم؟
    با این شرایطی که گفتم امکانش هست تا آخر بهمن امسال(که یکسال از فارغ التحصیلی ارشدم میگذره) هر دو مدرکم رو آزاد کنم؟

در ضمن سابقه بیمه ندارم و سه سالی از معافیت از خدمتم می گذره.لیسانس دانشگاه مازندران و ارشد دانشگاه تهران بودم

لطفا اگر امکانش هست راهنماییم کنید
    پیشاپیش ممنون
    ویرایش توسط mehdi72ahmadi : March 28th, 2018 در ساعت 07:46 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناس ارشد اقتصاد انرژی از دانشگاه تهران

این مطلب رو تو یه سایت تحت عنوان"نحوه ی آزاد سازی مدرک بدون پرداخت هزینه" خوندم که نوشته بود:
    ""از شبهات این بخشنامه می توان به مورد زیر اشاره کرد که اگر فردی دارای دو مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد باشد می‌تواند فقط مدرک کارشناسی ارشد خود به دلیل نگذشتن بیش از 6 ماه از زمان فارغ التحصیلی آزاد کند در صورتی که در ابتدا این فرد می‌بایست مدرک کارشناسی خود را آزاد کند( مدرک کارشناسی بهدلیل گذشتن بیش از 6 ماه از زمان فارغ التحصیلی دیگر از این طریق آزاد نخواهد شد) با این اوصاف فرد مورد نظر برای آزادسازی مدرک کارشناسی ارشد خود، مجبور به پرداخت هزینه بابت مدارک کارشناسی است.""
    همچین چیزی صحت داره؟
    واقعا آیین نامه ی جدید خیلی مبهمه و کلی تناقض توش وجود داره.کسی اطلاع دقیق تر از این موضوع داره؟

رشته و دانشگاه
    EEngineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi72ahmadi نمایش پست ها
    این مطلب رو تو یه سایت تحت عنوان"نحوه ی آزاد سازی مدرک بدون پرداخت هزینه" خوندم که نوشته بود:
    ""از شبهات این بخشنامه می توان به مورد زیر اشاره کرد که اگر فردی دارای دو مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد باشد می‌تواند فقط مدرک کارشناسی ارشد خود به دلیل نگذشتن بیش از 6 ماه از زمان فارغ التحصیلی آزاد کند در صورتی که در ابتدا این فرد می‌بایست مدرک کارشناسی خود را آزاد کند( مدرک کارشناسی بهدلیل گذشتن بیش از 6 ماه از زمان فارغ التحصیلی دیگر از این طریق آزاد نخواهد شد) با این اوصاف فرد مورد نظر برای آزادسازی مدرک کارشناسی ارشد خود، مجبور به پرداخت هزینه بابت مدارک کارشناسی است.""
    همچین چیزی صحت داره؟
    واقعا آیین نامه ی جدید خیلی مبهمه و کلی تناقض توش وجود داره.کسی اطلاع دقیق تر از این موضوع داره؟
    این مطلب کاملا اشتباه است.
    دلیل اشتباه بودنش هم واضحح هستش؛ چرا که وقتی بعد کارشناسی شروع به تحصیل در مقطع ارشد میکنی، یعنی درحال تحصیل هستی، عملا نمیتونی تو کاریابی ثبت نام کنی. پس دانشجو هستی تا اون موقع.
    بعد تموم شدن ارشد، میری ثبت نام میکنی و هردوش رو آزاد میکنی.

شک نکن به اشتباه بودن اون مطلبه. همه بدون مشکل هر دوش رو آزاد کردن!
    """خلاصه کلام اینکه، لطفا بیایید مهربانی رو نسبت به هم نوع خودمون دریغ نکنیم. دنیا دو روزه.

Instead of goals, try this: Focus on Process; Results are side-effects of processes

رشته و دانشگاه
    EEngineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi72ahmadi نمایش پست ها
    سلام دوستان

من 24 بهمن از پایان نامم در مقطع ارشد دفاع کردم و قصد دارم تیر کارهای فارغ التحصیلیم رو انجام بدم و مدرک موقتم رو بگیرم
    با این شرایط، من می تونم علی رغم اینکه بیش از شیش ماه از فارغ التحصیلی لیسانسم گذشته برای آزاد سازی لیسانسم اقدام کنم یا اینکه باید با نامه ی عدم کاریابی ارشدم مدرک لیسانسم رو آزاد کنم؟
    با این شرایطی که گفتم امکانش هست تا آخر بهمن امسال(که یکسال از فارغ التحصیلی ارشدم میگذره) هر دو مدرکم رو آزاد کنم؟

در ضمن سابقه بیمه ندارم و سه سالی از معافیت از خدمتم می گذره.لیسانس دانشگاه مازندران و ارشد دانشگاه تهران بودم

لطفا اگر امکانش هست راهنماییم کنید
    پیشاپیش ممنون
    تاریخ فارغ التحصیلی همون تاریخ ثبت نمره آخرین واحد درسی هست. و مهلت شش ماهه از اون موقع حساب میشه. بستگی به شرایطت داره، اگه فرصت داری میتونی اواخر اون مهلت، تو کاریابی ثبت نام کنی.
    وقتی رشته لیسانس و ارشد یکی باشن، با گذاشتن فقط مدرک ارشد تو کاریابی، میتونی هردوش رو آزاد کنی.
    درصورت تفاوت، هردوش رو میذاری و برا هرکدوم یه نامه میگیری!

وقتی داری ارشد میخونی، یعنی هنوز فارغ التحصیل نیستی!

منظور از "ترتیب" در آزادسازی اینه که بعد گرفتن نامه از اداره کار، اول میری به دانشگاه کارشناسی بعد میری سراغ دانشگاه ارشدت.

این برا اینه که جلو سوءاستفاده گرفته بشه؛ چراکه اونوقت یک نفر فقط ارشدش رو پول میداد آزاد میکرد. چون برا ثبت نام در مقطع دکترا نیاز به مدرک ارشد هست که اونم داره و نیازی نبود کارشناسی رو آزاد کنی!!!

Junior Member Aileen123 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط Mr_Engineer نمایش پست ها
    سلام

کاریابی من رو در حالی که دو تا امتحانم مونده بود، ثبت نام کرد و گفتش که مشکلی نیست، زمان شش ماهه بعد تموم کردن اون امتحانا حساب میشه. ولی وقتی بعد پنج ماه بهشون زنگ زدم، گفتش که ما هم میخواستیم بهت بزنگیم به خاطر اینکه پرونده ات مشکلی داره و این رو قانون تازگیا قبول نمیکنه. و مجبور شدم دوباره تو یه کاریابی دیگه ثبت نام بکنم و شش ماهه اضافی صبر!!

کاریابی ها اکثرا در مورد اون مهلت شش ماهه بعد فارغ التحصیلی برای استفاده از این روش(قانون 96) اطلاع ندارن و ثبت نام میکننت.
    کاریابی ها اکثرا نامه رو بعد یک سال از فارغ التحصیلی صادر میکنند در حالی که عوض شده قانونش.

کاریابی رو ملاک قرار نده. حالا اگه شما خوش شانسی آوردید و همچین راهیی پیدا کردید، سریع برید دنبالش و کارتون رو حل بکنید.
    ولی یادتون باشه نامه اصلی رو اداره کار صادر میکنه. اونجاست که سابقه بیمه رو در میارن نه کاریابی. تو کاریابی هیچگونه بررسی سابقه انجام نمیشه، فقط ثبت اطلاعات شما هستش.

کاریابی فقط یه نامه میده که این فرد شش ماه اینجا منتظر کار بوده و براش نتونستیم کار پیدا کنیم.

فلسفه استفاده از این روش آزادسازی مدرک رو باید درک بکنید.
    شما تعهد دادید که خدمت بکنید در صورتی که، کشور بتونه برات کار بده.

وقتی نتونست برات کار بده، شما میگی مدرکمو بده برم یه کشور دیگه کار پیدا کنم. والسلام.

وقتی سابقه بیمه دارید، نشون میده که برات کار داده ولی شما دلتون نخواسته ادامش بدید و استعفا دادید. نه اینکه کار برات نبوده!!!

با احترام
    سلام
    فکر میکنم اشتباه متوجه شدید! بنده دی ماه 94 دفاع کردم، چند ماه سابقه بیمه توی سال 96 داشتم و الآن چندماه هست که کار بیمه ای ندارم!توی کاریابی که ثبت نام کردم، گفتند از همین الان به بعد دیگه نباید برات بیمه رد بشه و ملاک زمانی هستش که توی کاریابی ثبت نام می کنی و به قبلش کاری ندارن! با اداره کار تماس گرفتم و با مسئول مستقیم صحبت کردم، ایشون هم حرفای کاریابی رو تایید کردند، حتی بهشون گفتم میخوام بیمه اختیاری رد کنم ایرادی نداره، گفتند خیر، بیمه اختیاری مشکلی نداره
    الآن متوجه شدید!؟

Junior Member

سلام به همگی

دوستان، من به تازگی از کارشناسی فارغ التحصیل شدم، و مشمول هستم. از یه دانشگاه کانادایی پذیرش گرفتم. با توجه به اینکه آزادکردن مدرک بایستی با ارائه پایان خدمت انجام بشه (اونطور که اینجا خوندم). من چطور میتونم مدرکم رو آزاد کنم در حالی که سربازی نرفتم. و میخوام با استفاده از معافیت تحصیلی به کانادا برم؟ اصلا امکان این کار هست یا نه؟

رشته و دانشگاه
    EEngineering

نقل قول نوشته اصلی توسط thehead نمایش پست ها
    سلام به همگی

دوستان، من به تازگی از کارشناسی فارغ التحصیل شدم، و مشمول هستم. از یه دانشگاه کانادایی پذیرش گرفتم. با توجه به اینکه آزادکردن مدرک بایستی با ارائه پایان خدمت انجام بشه (اونطور که اینجا خوندم). من چطور میتونم مدرکم رو آزاد کنم در حالی که سربازی نرفتم. و میخوام با استفاده از معافیت تحصیلی به کانادا برم؟ اصلا امکان این کار هست یا نه؟
    شما مشکل خاصی که نداری! فقط کافیه هزینه تحصیل رایگانت رو پرداخت کنی. و همچنین یک مبلغی رو ضمانت بگذاری برا خدمتت!
    ولی در این شرایط نمیتونی از طریق عدم کاریابی اقدام کنی!!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)