صفحه 8 از 139 نخستنخست 12345678910111213141516171858108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 1390

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق "عدم کاریابی" (پست اول حتما خوانده شود)

آخه تو فروم همسایه زده بود، توی فرم آخرین مدرک رو میپرسن و نیاز به دو بار اقدام نیست
    جسارتا قطعی میدونین؟ (برا این میپرسم که لیسانس پیشم نیس و نمیخوام برم دانشگاه سابق)

Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس آی تی

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق "عدم کاریابی" (پست اول حتما خوانده شود)

1) من 7/9/94 سربازی ام تموم شده اما متاسفانه کارت سربازی ام با دو ماه تاخیر صادر شده. واسه آزادسازی یک سال باید بعد از تاریخ اتمام سربازی بگذره یا یک سال بعد از تاریخ صدور کارت؟
    2) وقتی بریم توی کاریابی و توضیح بدیم که ما واسه آزاد کردن مدرک داریم تلاش می کنیم، بعد از گذشت 6 ماه اگه یارو دبه کرد چی کار کنیم؟ مثلا گفت کار پیدا شده و نمیشه کاریش کرد و باید یه پولی بدی که نامه عدم کاریابی را بهت بدم. بهتر نیست که مثلا همزمان دو کاریابی اسم بنویسیم تا اگه یکی دبه کرد، کارمون با دیگری راه بیافته؟

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط e133218228 نمایش پست ها
    1) من 7/9/94 سربازی ام تموم شده اما متاسفانه کارت سربازی ام با دو ماه تاخیر صادر شده. واسه آزادسازی یک سال باید بعد از تاریخ اتمام سربازی بگذره یا یک سال بعد از تاریخ صدور کارت؟
    2) وقتی بریم توی کاریابی و توضیح بدیم که ما واسه آزاد کردن مدرک داریم تلاش می کنیم، بعد از گذشت 6 ماه اگه یارو دبه کرد چی کار کنیم؟ مثلا گفت کار پیدا شده و نمیشه کاریش کرد و باید یه پولی بدی که نامه عدم کاریابی را بهت بدم. بهتر نیست که مثلا همزمان دو کاریابی اسم بنویسیم تا اگه یکی دبه کرد، کارمون با دیگری راه بیافته؟

در مورد سوال دوم: نه دبه در نمیارن! من تا به حال ندیدم! نهایتش یک شماره همراه که خاموشه بهشون میدین! نه هیچ پولی اضافه بر اون مبلغ اولیه که بسیار ناچیز هست نمی تونن درخواست کنن!
    ولی اینکه برای راحتی خیال خودتون در 2 کاریابی ثبت نام کنین به نظر شخصی خودتون بستگی داره. ولی این در حد کار کاریابی ها نیست که بخوان اذیت کنن، روزی چندین مراجعه کننده نظیر شما دارن. اصلا شما از ابتدا می گین که برای آزادسازی مدرک می خواین اقدام کنین و کاری هم ندارن. اونا تنها بعد از 6 ماه نامه رو بهتون میدن.

Junior Member

سلام
    من سال 92 ارشد رو تموم کردم (روزانه دولتی). الان هم جایی مشغول به کارم و واسم بیمه رد میشه. اگه از همین الان به مدت 6 ماه بگم بیمه واسم رد نکنن و یا کلا سر کار نرم و همزمان تو یه کاریابی اسم بنویسم. میشه بعد 6 ماه مدارکمو از طریق عدم کاریابی آزاد کنم یا نه چون واسم 4-5 ماهی بعد از سربازی بیمه رد شده امکانش نیست؟
    اینم بگم که من سربازیم که تمام شد یه کاریابی بلافاصله اسم نوشتم (حدود 5 ماه قبل) اما متاسفانه با وجود اینکه تاکید کرده بودم شرکت واسم بیمه رد نکنه، رد کرده!
    در ضمن تا 7 ماه بعد یکسال از تاریخ پایان خدمتم میگذره.

Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس آی تی

نقل قول نوشته اصلی توسط e133218228 نمایش پست ها
    جواب سوالمو خودم فهمیدم و اینجا میگم که به درد دوستان شاید بخوره. قبلا یکی از دوستان در فروم قبلی (آرشیو) گفته بود که قانونا باید یک سال بعد از صدور کارت اقدام کرد اما اداره کار شهرش یک سال بعد از پایان سربازی این مدرکش را داده. من از اداره کار شهر خودم سوال کردم و گفت که یک سال بعد از پایان خدمت ما برگه را میدیدم و کاری به صدور کارت نداریم چون کارت پایان خدمت ممکنه به هر دلیلی دیر صادر بشه.

سلام
    من مهر 93 ارشدم رو تموم کردم. بلافاصله بعد از اون یک ترم رو در دانشگاه علمی کاربردی تدریس کردم به صورت حق التدریسی. بعد از اون یک سال بیکار بودم و مجددا ترم گذشته حق التدریسی بودم.
    اگر الان برم کاریابی و تقاضا بدم و تا شش ماه کار برام پیدا نشه میتونم مدرکم رو آزاد کنم؟ آخه خیلی مسخره میشه اگر نشه!
    و سوال دیگه اینکه آیا کسی تجربه داره که دانشگاه علمی کاربردی آیا مدرک رو از دانشگاهم استعلام میکنه یا نه؟
    و آخرین سوال اینکه اگر از کاریابی زنگ زدن و گفتن کار پیدا شده چطوری باید از زیرش در بریم؟
    ممنون

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط TIMETRAVELER نمایش پست ها
    سلام
    من مهر 93 ارشدم رو تموم کردم. بلافاصله بعد از اون یک ترم رو در دانشگاه علمی کاربردی تدریس کردم به صورت حق التدریسی. بعد از اون یک سال بیکار بودم و مجددا ترم گذشته حق التدریسی بودم.
    اگر الان برم کاریابی و تقاضا بدم و تا شش ماه کار برام پیدا نشه میتونم مدرکم رو آزاد کنم؟ آخه خیلی مسخره میشه اگر نشه!
    و سوال دیگه اینکه آیا کسی تجربه داره که دانشگاه علمی کاربردی آیا مدرک رو از دانشگاهم استعلام میکنه یا نه؟
    و آخرین سوال اینکه اگر از کاریابی زنگ زدن و گفتن کار پیدا شده چطوری باید از زیرش در بریم؟
    ممنون
    سلام. شما رشتتون چیه که نگرانید کار پیدا شه دوست من؟ کار نیست! مگه حسابداری ایی چیزی باشید!
    شما الان مدرکتونو بزارید کاریابی اول دی آزاده. ترجیحا کاریابی ایی برید که یکی تجربه داشته باشه قبلا اونجا. بعضیاشون گویا اذیت می کنن. اولشم که رفتید بگید برای عدم کاریابی اومدم.
    محل کارتونم امکانش کمه برای نیروی حق التدریسی استعلام گرفته باشه. وسواس نشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط rtrt نمایش پست ها
    سلام. شما رشتتون چیه که نگرانید کار پیدا شه دوست من؟ کار نیست! مگه حسابداری ایی چیزی باشید!
    شما الان مدرکتونو بزارید کاریابی اول دی آزاده. ترجیحا کاریابی ایی برید که یکی تجربه داشته باشه قبلا اونجا. بعضیاشون گویا اذیت می کنن. اولشم که رفتید بگید برای عدم کاریابی اومدم.
    محل کارتونم امکانش کمه برای نیروی حق التدریسی استعلام گرفته باشه. وسواس نشید.
    سلام
    ممنون از پاسختون. من برق خوندم.
    اما مشکل اصلی من این هست که بعد از فارغ التحصیلی یه مدت کوتاه سر کار بودم(حق التدریسی) و مجددا به مدت یک سال بیکار. حالا آیا همون مدت کوتاه شاغل بودن میتونه مشکل ساز بشه؟ یعنی این شش ماه عدم کاریابی میتونه قبلش یک دوره اشتغال هم باشه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    university of manitoba

سلام
    دوستان راهنمایی بفرمایید
    من پروسه ی عدم کاریابی را انجام دادم و نامه از اداره کار برای هر دو دانشگاه مقطع کارشناسی و ارشد نیز دریافت کردم، فقط مشکل اینجاس که رشته ای که برای مقطع کارشناسی در نامه قید شده، مربوط به مقطع ارشد هست، از شخص کارشناس بخش اداره کار پرسیدم چرا؟ گفت بالاترین مدرک تحصیل در هر دو نامه قید میشود، چون شما با مدرک ارشد تقاضای بیکاری کردید، در هر دو نامه، رشته ی ارشد مد نظر هست، آیا برای شما هم همینه؟؟
    رشته کارشناسی مهندسی شیمی
    رشته ارشد مهندسی پلیمر
    ولی در هر دونامه مهندسی پلیمر قید شد،
    منتظر جوابتون هستم،
    فدایی دارید

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط iman6764 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان راهنمایی بفرمایید
    من پروسه ی عدم کاریابی را انجام دادم و نامه از اداره کار برای هر دو دانشگاه مقطع کارشناسی و ارشد نیز دریافت کردم، فقط مشکل اینجاس که رشته ای که برای مقطع کارشناسی در نامه قید شده، مربوط به مقطع ارشد هست، از شخص کارشناس بخش اداره کار پرسیدم چرا؟ گفت بالاترین مدرک تحصیل در هر دو نامه قید میشود، چون شما با مدرک ارشد تقاضای بیکاری کردید، در هر دو نامه، رشته ی ارشد مد نظر هست، آیا برای شما هم همینه؟؟
    رشته کارشناسی مهندسی شیمی
    رشته ارشد مهندسی پلیمر
    ولی در هر دونامه مهندسی پلیمر قید شد،
    منتظر جوابتون هستم،
    فدایی دارید
    فدایی احتیاج نیست.
    نه برای من هر مقطع رو جداگانه دادن و به نام رشته خودش.
    اینکه آیا مشکل زا هست یا نه رو اطلاع ندارم، بس که قوانین متفاوت برای هر دانشگاه وجود داره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)