صفحه 89 از 139 نخستنخست ... 39798081828384858687888990919293949596979899 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 881 تا 890 , از مجموع 1390

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

سلام
    تاریخ فارغ التحصیلی من شهریور 92 هست و تاریخ صدور کارت پایان خدمت آبان 94. اما من بعد از اتمام خدمت سربازی برای گرفتن گواهی موقت به دانشگاه مراجعه نکردم. سوال این هست که اگر تاریخ صدور گواهی موقت همان زمان مراجعه من به دانشگاه باشه آیا آزاد کردن مدرک از طریق گواهی عدم کاریابی میسر هست یا خیر؟
    موسسات کاریابی شهر تهران به این موضوع پاسخ های متنوعی میدن برخی تاریخ فارغ التحصیلی رو ملاک قرار میدن، برخی تاریخ صدور کارت پایان خدمت و برخی تاریخ صدور گواهی موقت که در گزینه آخر مسیر برای اقدام برای مواردی مانند من هموار میشه اما من نمیدونم مگر قانون یکی نیست چرا هر موسسه ای پاسخ متفاوتی به یک موضوع مشخص میده؟ با وجود این پاسخ های متنوع، چگونه میشه اعتماد کرد حتی به اون موسساتی که معیارشون تاریخ صدور گواهی هست؟ به هر حال برخی موسسات در اینجا یا اطلاعات بروز شده ای ندارن و یا کم کاری میکنن. نگرانی از این جهت هست که همون هایی که میگن میشه به دلیل تاریخ صدور گواهی موقت،وقت و هزینه برای اونا صرف بشه و بعد مشخص بشه که اشتباه کردن.
    لطفا اگر افرادی پس از این آیین نامه جدید، تجارب مشابهی دارن به من اطلاع بدن که مطمئن بشم نهایتا قابل اقدام هست یا خیر.
    از همکاری شما پیشاپیش متشکرم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Statistics

تجربه من از ثبت نام درکاریابی
    من در کاریابی آتی ساز واقع در تهرانسر ثبت نام کردم. خواستم بگم، از نظر هزینه خیلی منصف بودن و برابر با تعرفه دولتی مبلغ 20000 تومن از من دریافت کردن. اینو نوشتم چون بسیاری از موسسات سودجو مبلغ خیلی بیشتری رو از دوستان دریافت کرده بودن.

تلفن تماس: 44565962

Junior Member AAliA آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MechEng_KNTU

سلام، من دو هفته ست که کارت پایان خدمتم به دستم رسیده و میخوام برای آزاد کردن مدرک کارشناسی اقدام کنم... سوالم اینه که الان برای ثبت نام در کاریابی باید از دانشگاه نامه ای دریافت کنم، یا نیازی نیست...؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Mr_Engineer نمایش پست ها
    آیین نامه نهایی میگه که بررسی گذشت یک سال بر عهده دانشگاه هست و مراحل نامه عدم کاریابی فقط و فقط مشروط به گذشت شش ماه تو کاریابی هست.
    و عنوان کرده که کاریابی یا اداره کار نباید این مورد رو شرط قرار بده.

میتونید آیین نامه رو با خودتون ببرید بهشون یادآوری بکنید!

فقط نمیدونم شما چطور تحصیلتون اونور شروع میشه در حالی که مدرکتون رو قرار نیست موقع ثبت نام بهشون ارائه بدید!؟

یه نکته هم اینکه در کل کاریابی راست میگه.
    حتی اگه با آیین نامه پیش برن و بتونی نامه را بگیری، برا دانشگاه دوباره باید صبر کنی.
    و احتمال اینکه حضور شما الزامی باشه برای کارای دانشگاه هم زیاده.

البته میتونید با دید مثبت به حرفای من بنگرید و برید دانشگاه رو پرس و جو کنید و راضیشون بکنید که بدون حضور شما در اون موقع، مدرکتون رو آزاد کنند.
    برای مثال، نامه عدم کاریابی رو ببرید به دانشگاه و وقتی گفتند برو یک سال دیگه بیا، قضیه رو توضیج بده. شاید قبول کردند که الان ازتون بگیرن و بعد اینکه اون مدته سپری شد کاراش رو ادامه بدن( شاید هم یه وکیل از طرفتون قبول کردند).

موفق باشید.
    خیلی ممنون از پاسختون
    دانشگاه خارج از کشور به من وقت میده تا پایان ترم اول تا مدرکم رو بفرستم چون فعلا گواهی موقت دارم و سربازی معاف بودم

نامه عدم وجود کار رو کاریابی به من میده ولی میگه چون هنوز یک سال از پایان تحصیلم نگذشته، اگر نامه هم بگیرم در مراحل بعدی کمکی بهم نمی کنه و اینکه نامه کاریابی هم فقط 2 هفته معتبره و عملا نمی تونم 3 ماه نگهش دارم تا یک سال از پایان تحصیلم گذشته باشه و پدرم بره بقیه کار هارو انجام بده

کاریابی گفت اگر نامه عدم وجود کار رو به من بده( که چون 6 ماه گذشته از ثبت نام مشکلی از این بابت نداره) توی مراحل بعدی اداره کار و ... قبول نمی کنن کارهارو جلو ببرن اگر خودم حضور نداشته باشم

ینی شما میفرمایید اگر من نامه رو از کاریابی بگیرم، مراحل مربوط به اداره کار رو می تونم طی کنم و فقط در مرحله آخر که دانشگاه هست قبول نمیکنه؟
    اگر اینجور باشه دانشگاه احتمالش کمتر هست که روی حضور خودم تاکید داشته باشه در زمانی که فاصله زمانی یک ساله ایجاد شد. بنابراین تا خودم ایران هستم می تونم مراحل مربوط به اداره کار رو انجام بدم که بیشتر روی حضور خودم حساس هستند

Junior Member

سلام
    من 2 سال پیش از کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شدم و الان در حال گذراندن پروژه جایگزین خدمت بنیاد نخبگان هستم میخواستم بدونم با شرایطی که در ادامه خدمتتون میگم می تونم مدرکمو از طریق عدم کاریابی آزاد کنم یا خیر؟
    در این دو سال و در حین گذراندن پروژه بنیاد نخبگان مشغول به کار بودم و بیمه برام رد میشده
    می تونم از بنیاد نخبگان برای آزاد سازی مدرک نامه عدم منع استخدام بگیرم

اگه کسی با توجه به شرایط من اطلاعاتی داره که کمکم میکنه ممنون میشم راهنماییم کنه

Junior Member sunshine21 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Agricultural Sciences and Natural Resources

با سلام. آیا این درسته که فقط یکبار با نامه عدم کاریابی میشه مدارک رو آزاد کرد؟!. یعنی برای مقاطع بعدی (اگر شخص در ایران باشد)، نمیشه دوباره نامه گرفت؟.

Junior Member

سلام دوستان
    سوالی دارم
    اداره کاریابی ثبت نام میکنه چون معیارش تاریخ صدور گواهی موقت هست و تاریخ صدور گواهی موقت تحصیلی هنوز یک ماه هم ازش نگذشته اما از تاریخ صدور کارت پایان خدمت حدود دو سال گذشته.
    الآن من اگه وارد این مسیر بشم و داخل کاریابی ثبت نام کنم نمیدونم قابل اقدام هست یا خیر.

سلام
    دوستان کسی تاحالا تونسته در فاصله کمتر از 1 سال از فارغ التحصیلی مدرکش رو از طریق کاریابی آزاد کنه؟

من 9 ماه هست کاریابی ثبت نام کردم و 9 ماه هست که فارغ التحصیل شدم و میخوام مدرکم رو آزاد کنم

سلام دوستان
    من با نامه عدم کاریابی مدرک کارشناسی مو آزاد کردم ولی قبل از آزاد کردن مدرک، دانشگاه پیام نور تدریس میکردم
    حالا برای آزاد کردن مدرک ارشد، میگن چون از دانشگاه پیام نور استعلام شده، نامه لغو تعهد کارشناسی با تاریخ استعلام تطابق نداره
    حالا یا باید از پیام نور نامه ای بیاری که در تاریخ استعلام اونجا کار نمیکردی (که کار میکردم) یا باید هزینه مدرک کارشناسی ت رو هم پرداخت کنی که نامه لغو تعهدت به صورت پرداخت هزینه باشه
    حالا سوالم اینه که من مدرک کارشناسیم دستمه و آزاد کردم... الان برم به دانشگاه کارشناسی بگم دوباره میخوام مدرکمو آزاد کنم و هزینه شو بدم؟
    در ضمن من هزینه مدرک ارشد رو هم کامل پرداخت کردم ولی باز گیر دادن به این استعلام
    بعد هزینه آزاد کردن مدرک کارشناسی برای ورودی سال 88 چقدر میشه حدودا؟ رشته برق

Member Mr_Engineer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EEngineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Jack9 نمایش پست ها
    سلام
    تاریخ فارغ التحصیلی من شهریور 92 هست و تاریخ صدور کارت پایان خدمت آبان 94. اما من بعد از اتمام خدمت سربازی برای گرفتن گواهی موقت به دانشگاه مراجعه نکردم. سوال این هست که اگر تاریخ صدور گواهی موقت همان زمان مراجعه من به دانشگاه باشه آیا آزاد کردن مدرک از طریق گواهی عدم کاریابی میسر هست یا خیر؟
    موسسات کاریابی شهر تهران به این موضوع پاسخ های متنوعی میدن برخی تاریخ فارغ التحصیلی رو ملاک قرار میدن، برخی تاریخ صدور کارت پایان خدمت و برخی تاریخ صدور گواهی موقت که در گزینه آخر مسیر برای اقدام برای مواردی مانند من هموار میشه اما من نمیدونم مگر قانون یکی نیست چرا هر موسسه ای پاسخ متفاوتی به یک موضوع مشخص میده؟ با وجود این پاسخ های متنوع، چگونه میشه اعتماد کرد حتی به اون موسساتی که معیارشون تاریخ صدور گواهی هست؟ به هر حال برخی موسسات در اینجا یا اطلاعات بروز شده ای ندارن و یا کم کاری میکنن. نگرانی از این جهت هست که همون هایی که میگن میشه به دلیل تاریخ صدور گواهی موقت،وقت و هزینه برای اونا صرف بشه و بعد مشخص بشه که اشتباه کردن.
    لطفا اگر افرادی پس از این آیین نامه جدید، تجارب مشابهی دارن به من اطلاع بدن که مطمئن بشم نهایتا قابل اقدام هست یا خیر.
    از همکاری شما پیشاپیش متشکرم
    تاریخ های مهم و تاثیر گذار در این روش:
    1- تاریخ فارغ التحصیلی(نه صدور مدرک موقت)
    2- تاریخ صدور کارت پایان خدمت یا معافیت
    3- خرداد 1396

دوستان توجه داشته باشند که این تاریخ ها مهم هستند، بقیه رو کاری نداشته باشید.

فارغ التحصیلان قبل خرداد 96 یا کسانی که تاریخ صدور کارت پایان خدمتشون قبل خرداد 96 هست، مشمول فرصت شش ماهه بعد از فارغ التحصیلی برای ثبت نام در کاریابی نمیشوند.
    کسانی که بعد از این تاریخ فارغ التحصیل میشوند یا خدمتشان تمام میشود، توجه داشته باشند که فقط شش ماه فرصت دارند که در کاریابی ثبت نام کنند.

در نظر داشته باشید که تاریخ ثبت نام در کاریابی، چه خصوصی چه دولتی، از بهمن ماه 96 به بعد به صورت آنلاین سیستمی شده و نمیتوان آن را دستکاری نمود.
    پس مراقب کلاهبرداری ها باشید.

شما دوست عزیز، با شرایطی که عنوان کردید، به راحتی به یک کاریابی مراجعه کنید و بگید که اسمتون رو وارد لیست کارجویان کنند.
    کاریابی های شهرستان با صرفه تر هست. 18 هزار تومان نه چیز دیگر.

موفق باشید.
    """خلاصه کلام اینکه، لطفا بیایید مهربانی رو نسبت به هم نوع خودمون دریغ نکنیم. دنیا دو روزه.
    برای ساخت جامعه امون باید با هم باشیم نه مقابل هم."""

Instead of goals, try this: Focus on Process; Results are side-effects of processes

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)