صفحه 9 از 139 نخستنخست 1234567891011121314151617181959109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 1390

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس آی تی

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق "عدم کاریابی" (پست اول حتما خوانده شود)

نقل قول نوشته اصلی توسط TIMETRAVELER نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از پاسختون. من برق خوندم.
    اما مشکل اصلی من این هست که بعد از فارغ التحصیلی یه مدت کوتاه سر کار بودم(حق التدریسی) و مجددا به مدت یک سال بیکار. حالا آیا همون مدت کوتاه شاغل بودن میتونه مشکل ساز بشه؟ یعنی این شش ماه عدم کاریابی میتونه قبلش یک دوره اشتغال هم باشه؟
    من خودم حق التدریس تو دانشگاه دولتی درس دادم و دیروز رفتم سوال کردم و از 7-8 مسئول سوال کردم تا مشخص شد که واسه مدرک ارشد من استعلام نگرفتن. وقتی هم که استعلام نکنن، یعنی جایی مشخص نیست که کار کردید. احتمالا واسه شما هم استعلام نشده. اگه می خوای خیالت راحت بشه بهتره بری دانشگاه سوال کنی.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق "عدم کاریابی" (پست اول حتما خوانده شود)

سلام دوستان
    من یه سوال فوری و مهم دارم
    ممنون میشم هر چه سریع تر پاسخ بدین...
    من مدرکمو به تازگی دادم یه دانشگاه برای تدریس (حق التدریس)(سابقه کار برای رزومه ام .).....
    تازه یادم افتاد که برای آزاد یابی مدارک نباید این کار رو می کردم ....
    حالا از دوستان مطلع خواهش می کنم راهنماییم بفرمایید چه کار کنم که باز هم بشه از طریق کاریابی اقدام کنم ؟! ......
    هر کاری لازمه که یک طوری بشه هم از طریق کاریابی بتونم اقدام کنم و با مشکل مواجه نشم هم سابقه کار برای رزومه اپلایم بشه...اگه استعلام نکنن میشه؟....چون ریاست دانشگاه استادمه و خودشون کارامو درست کردن هر کمکی در این زمینه از دستشون بر بیاد برام انجام میدن ....چی باید بهشون بگم دقیقا؟...... یا چی ازشون بخوام؟
    از دوستان خواهش می کنم که بهترین راه رو بهم نشون بدن تا دیر نشده ...بیشتر دلم میخواد اگه راهی هست که به هر دو برسم راهنماییم کنین اگه هم هیچ راهی نیست حاضرم از خیر سابقه کاری رزومه ام بگذرم ....
    بسیار بسیار ممنونم از لطفتون
    نیست در شهر نگاری که دل ما ببرد...
    بختم ار یار شود رختم از اینجا ببرد...
    به امید موفقیت همه...

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط parnian93 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه سوال فوری و مهم دارم
    ممنون میشم هر چه سریع تر پاسخ بدین...
    من مدرکمو به تازگی دادم یه دانشگاه برای تدریس (حق التدریس)(سابقه کار برای رزومه ام .).....
    تازه یادم افتاد که برای آزاد یابی مدارک نباید این کار رو می کردم ....
    حالا از دوستان مطلع خواهش می کنم راهنماییم بفرمایید چه کار کنم که باز هم بشه از طریق کاریابی اقدام کنم ؟! ......
    هر کاری لازمه که یک طوری بشه هم از طریق کاریابی بتونم اقدام کنم و با مشکل مواجه نشم هم سابقه کار برای رزومه اپلایم بشه...اگه استعلام نکنن میشه؟....چون ریاست دانشگاه استادمه و خودشون کارامو درست کردن هر کمکی در این زمینه از دستشون بر بیاد برام انجام میدن ....چی باید بهشون بگم دقیقا؟...... یا چی ازشون بخوام؟
    از دوستان خواهش می کنم که بهترین راه رو بهم نشون بدن تا دیر نشده ...بیشتر دلم میخواد اگه راهی هست که به هر دو برسم راهنماییم کنین اگه هم هیچ راهی نیست حاضرم از خیر سابقه کاری رزومه ام بگذرم ....
    بسیار بسیار ممنونم از لطفتون

تو پیام هم بهت گفتم حراست دانشگاهه که استعلام می کنه و نه رییس!
    درضمن من دو دانشگاه تدریس می کنم که یکی استعلام گرفت و اون یکی نگرفت! یعنی باید هماهنگ کنی که نگیرن!
    ویرایش توسط Fairymaid : June 23rd, 2016 در ساعت 08:55 AM

Junior Member

سلام. من شهریور امسال فارغ میشم و سربازی هم ۴ سال پیش معاف شدم. به صورت عادی یک سال دیگه میتونم مدرکم را با این روش آزاد کنم. اما رتبه کنکورم خوب شده. به نظر شما اگه من برم ارشد و بعدش که پذیرش گرفتم سال دیگه انصراف بدم، دیگه نمیتونم مدرکم رو ازین طریق آزاد کنم؟؟

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rahafrouz نمایش پست ها
    سلام. من شهریور امسال فارغ میشم و سربازی هم ۴ سال پیش معاف شدم. به صورت عادی یک سال دیگه میتونم مدرکم را با این روش آزاد کنم. اما رتبه کنکورم خوب شده. به نظر شما اگه من برم ارشد و بعدش که پذیرش گرفتم سال دیگه انصراف بدم، دیگه نمیتونم مدرکم رو ازین طریق آزاد کنم؟؟
    اگه بین انصرافت و درخواستت واسه آزاد سازی مدرک، فاصله لازم که در پست اول گفته شده نباشه، خیر نمی تونی آزاد کنی. باید از زمان تحصیلت زمان مشخصی گذشته باشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mining Engineering-University of Tehran

سلام دوستان. من کلیات قوانین رو خوندم ولی چون فکر کردم یکم مورد من خاصه گفتم سوال بپرسم شاید کسی جوابم رو بدونه.

شرایط من:
    من دانشجوی لیسانس دانشکده فنی دانشگاه تهران هستم. 2-3 روز پیش آخرین امتحان دوره لیسانسم رو دادم و در حقیقت الان فارغ التحصیل به حساب میام و بعد از اومدن نمراتم باید برم دنبال تسویه حسابام.
    از طرفی برای فوق لیسانس هم توی دانشکده خودمون بدون کنکور پذیرفته شدم و از ترم بعد هم میتونم فوقم رو همینجا ادامه بدم.
    همزمان با تحصیل در دوران لیسانسم حدود 3 سال در یک شرکتی کار میکردم و برام بیمه تمام وقت هم رد شده. اما در حال حاظر جایی مشغول به کار نیستم.
    من قصد دارم اپلای کنم و دوتا از استادام هم چند جا رو پیشنهاد کردن که برام صحبت کنن که برای ارشد برم انجاها ولی چون هنوز زبانم تکمیل نشده و تا الانم اقدام جدی برای اپلای نکردم تصمیم گرفتم 1 سال ارشد رو همینجا بخونم و همزمان زبان بخونم و کارای اپلای رو هم انجام بدم برای مهر سال آینده.
    مشکل سربازی هم ندارم و سالهاست که معافیت پزشکی گرفتم.
    من ورودی 91 هستم. بخشنامه شهریه سال های 91 و 92 رو دیدم که 9% نسبت به هم افزایش داشتن ولی بخشنامه های 93 و 94 رو حتی تو سایت وزارت علوم ندیدم. با احتساب همون 9% افزایش سالیانه و 20% تخفیفی که به من تعلق میگیره حدود 7.5 ملیون من باید برای آزادی مدرکم پرداخت کنم.

اما سوال من:
    اگر من الان برم و تسویه حسابام رو بکنم، مدرک موقتم رو بگیرم، 6 ماه بعد ببرم کاریابی و سر سال نامه کاریابی رو ببرم اداره کار و نامه اداره کارم بیارم برای دانشگاه خودمون اون بخشی که نامه رو تو آموزش بررسی میکنه متوجه میشه که من همونجا دارم فوق میخونم؟ یعنی استعلام خاصی وجود داره؟ یا اینکه اصلا وقتی که من بدون کنکور دارم ارشد میخونم موقع ثبت نام ارشدم استعلام خاصی توی پرونده لیسانسم قرار میگیره که موقع آزاد کردن مدرک اون رو ببینن و داستان رو متوجه شن و ردش کنن؟
    اصلا ارزش داره آدم بره دنبال این موضوع یا خیلی شیک و مجلسی بریم پول رو بدیم و مدرک رو بگیریم؟

Junior Member Mechanical-eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

با سلام و احترام

شرکت در آزمون نظام مهندسی (البته بدون عضویت در سازمان نظام مهندسی، که عضویت در آن برای شرکت در آزمون اجباری نیست)، میتونه پروسه عدم کاریابی رو مختل کنه؟
    ممنون
    NO PAIN NO GAIN

با سلام
    مطالب مفید بود .ولی من یک سوالی داشتم و اینکه اول باید مدرک کارشناسی رو ازاد کرد و بعد مدرک کارشناسی ارشد رو؟؟؟ یا اینکه میشه هر دوتاشو باهم اقدام کرد؟؟
    و اینکه من ارشد ورودی مهر 92 دانشگاه تهران بودم و تازه 2 ماهه دفاع کردم. الان هنوز کارای فارغ التحصیلیمو انجام ندادم میتونم همینجوری مثل بعضی از دوستان که گفته بودن ،برم کاریابی ثبت نام کنم؟؟ یا بزارم 6 ماه از زمانش بگذره؟؟
    1 سوال دیگه الان حالا تا کارای فارغ التحصیلی ارشدمو بکنم میتونم واسه لیسانسم تو کاریابی ثبت نام کنم؟؟

ممنون

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط DreamDream نمایش پست ها
    با سلام
    مطالب مفید بود .ولی من یک سوالی داشتم و اینکه اول باید مدرک کارشناسی رو ازاد کرد و بعد مدرک کارشناسی ارشد رو؟؟؟ یا اینکه میشه هر دوتاشو باهم اقدام کرد؟؟
    و اینکه من ارشد ورودی مهر 92 دانشگاه تهران بودم و تازه 2 ماهه دفاع کردم. الان هنوز کارای فارغ التحصیلیمو انجام ندادم میتونم همینجوری مثل بعضی از دوستان که گفته بودن ،برم کاریابی ثبت نام کنم؟؟ یا بزارم 6 ماه از زمانش بگذره؟؟
    1 سوال دیگه الان حالا تا کارای فارغ التحصیلی ارشدمو بکنم میتونم واسه لیسانسم تو کاریابی ثبت نام کنم؟؟

ممنون
    سلام.
    الانم بزارید کاریابی با 4 ماه دیگه فرقی نداره. چون کلا مدارک شما 10 ماه دیگه آزاد می شه. چه الان بزارید کاریابی چه 4 ماه دیگه.
    الان کارای فارغ التحصیلی رو سر فرصت بکنید، بعد مدرک رو بزارید کاریابی. سر یک سال برید که پروسه ی اداره کار رو انجام بدید.
    نامه رو که از اداره کار گرفتید، تشریف می برید دانشگاه لیسانستون، دانشنامه لیسانس که آزاد شد، اونو به علاوه بقیه مدارک مورد نیاز می برید دانشگاه ارشدتون و مدرک ارشد هم آزاد می شه.
    پروسه ی اداره کار کلا یک بار انجام می شه. یعنی برای لیسانسو ارشد کلا یک بار نامه می گیرید.
    پ.ن. اینا با فرض اینه که شما مشکل سربازی ندارید! وگرنه یه تبصره هایی اضافه می شه.

Junior Member

با سلام. من کل مطالب رو خوندم مفید بودن اما چند سوال دارم. لطفا دوستان با تجربه جواب بدن ممنون میشم. در ابتدا شرایطم رو توضیح میدم.
    فارغ التحصیل کارشناسی ارشد سال 90 هستم. و بیش از 3 سال هم از پایان خدمتم میگذره. بیش از 2 ساله که در یک ارگان دولتی " با مدرک لیسانسم " استخدام شدم و مشغول به کار هستم. محل کارم مطلع از فارغ التحصیلی ارشد من هستن.
    ...
    بهترین و کم هزینه ترین روش برای آزاد کردن مدارک لیسانس و فوق لیسانسم چیه ؟
    آیا من میتونم بدون هزینه (غیر از هزینه ثبت نام کاریابی) مدارکم رو آزاد کنم ؟
    ...
    پیشاپیش از پاسخ گویی شما تشکر می کنم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)