صفحه 93 از 139 نخستنخست ... 438384858687888990919293949596979899100101102103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 921 تا 930 , از مجموع 1390

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

سلام. من ورودی 90 کارشناسی روزانه هستم و الان هم دوره شبانه ارشد هستم. در مورد کاریابی برای آزادسازی کارشناسی، بعد اون بخشنامه کذایی سال 96 که گفته حداکثر 6 ماه وقت مراجعه برای آزادسازی هست، من عملا فرصت 6 ماهم از تاریخ فارغ التحصیلی گذشته بود که این بخشنامه صادر شد. میخاستم بدونم آیا برای آزادسازی ، قانون عطف به ما سبق میشه یا امکان آزادسازی از طریق کاریابی برای من وجود نداره؟

دوستان حضور خود دانشجو برای انجام مراحل آزادسازی مدارک الزامیه؟ میشه پدر دانشجو با وکالت نامه تام مراحل آزادسازی از طریق کاریابی رو انجام بده؟

اگر دوستان تجربش رو داشتن لطفا راهنمایی کنن

ممنون

Junior Member

سلام دوستان، ممنون میشم اگه ی نفر به سوالم جواب بده
    من از سال 82 الی 87 لیسانس خوندم
    87 الی 89 سربازی بودم
    از سال 89 الی 90 کارمند ی اداره ای بودم که تقریبا 18 ماه برام بیمه تامین اجتماعی رد شد که در پایان از اونجا استعفا کردم و خارج شدم
    از سال 91 الی 94 کار نکردم و بیمه ای هم نداشتم
    از سال 94 تا 97 ارشد خوندم و الان 4 ماهه از فارق التحصیم میگذره
    حالا سوالم اینه آیا سابقه اشتغال یک سال و نیم قبل از ارشدم( الان تقریبا 7 ساله از آخرین سابقه بیمه ام میگذره) مانع آزاد سازی مدرک ارشدم از طریق عدم کاریابی میشه؟ (مدرک لیسانسم مهم نیست چون هزینه آزاد سازیش از طریق خرید چیزی نمیشه)

سلام دوستان...
    من امروز نامه عدم تعهد رو گرفتم. به دانشگاه کارشناسی زنگ زدم گفت نامه و مدارک دیگه رو در سامانه سجاد اپلود کن تا برای آزاد سازی دانشنامه کارشناسی اقدام بشه. اما ارشد دانشگاه تهران بودم و اون سامانه سجاد نداره و خودش انجام میده، که دانشنامه کارشناسی حتما باید آزاد شده باشه.
    از دوستان کسی هست زمان تقریبی این مراحل رو به من بگه؟ یعنی چه مقدار از ثبت نام در سامانه سجاد تا آزادسازی دانشنامه کارشناسی طول میکشه؟ دانشگاه تهران میانگین چقدر هست تا دانشنامه رو بگیرم؟ هرکی تجربش رو به اشتراک بزاره ممنون میشم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط parvin19891988 نمایش پست ها
    سلام
    من مدرک کارشناسی و ارشدم رو آزاد کردم.
    در واقع چون کارشناسی فارغ التحصیل 91 و ارشدم 95 بود و هیچکدوم هم در بازه 6 ماهه ثبت نام نکرده بودم. بنابراین مجبور شدم از یه راهی هزینه کنم که مدارکم از طریق کاریابی آزاد شه.در خصوص اینکه برای آزاد کردن هر دو مدرک باید نامه به هر دو دانشگاه به صورت جداگانه برای هر مقطع داده بشه. در سامانه سجاد هم ابتدا مقطع کارشناسی باید لغو تعهد بشه و بعد از اون مقطع ارشد لغو تعهد میشه یعنی باید حتما مقطع پایین تر لغو تعهد شده باشه که بتونید مقطع بالاتر رو لغو تعهد کنید. من کاریابی رو پیدا کردم و نزدیک به 400 تومن هزینه کردم تا کارم راه افتاد. شما هم کاریابی رو پیدا کنید که می دونن چطور درستش کنن و نیازی به خرید مدرک نباشه.
    سلام
    من هم مشکل مشابه دارم و سال 92 ارشدم رو گرفتم و تاریخ صدور کارت خدمت سربازی هم 94 هست و الآن اداره کار با من همکاری نمیکنه. اگر کسی هست که بتونه راهنمایی کنه ممنون میشم. کاریابی ها گفتن که ثبت پرونده رو سیستمی انجام میدن بنابراین توی تاریخ ثبت نام نمیتونن دست ببرن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mr_Engineer نمایش پست ها
    خیر، نمیصرفه.
    چه دلیلی داره 20 تومن واسه یه مدرک لیسانس و یکم بیشتر ازین برا فوق پول بده. همون گواهی موقت ارزش مدرک رو داره دیگه.
    آیا من میتونم کلا بیخیال آزاد کردن مدرک بشم و با ترجمه غیر رسمی گواهی موقت هم اپلای کنم و هم کارهای سفارتخونه انجام بدم؟ کسی این کار رو انجام داده؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Maryam_bk نمایش پست ها
    سلام
    من امروز رفتم دفتر کاریابی و فقط برای مقطع کارشناسی ارشد نامه ی آزادسازی صادر کردند، و گفتند برای کارشناسی چون فارغ التحصیل سال 93 هستی توی همون بازه ی شیش ماهه ثبت نام نکردی آزاد نمیشه، و باید بخرم. از طرفی میگن مقطع ارشد آزاد بشه کارشناسی هم آزاد میشه! من واقعا گیج شدم. کسی هست که مدرکشو آزاد کرده باشه و بدونه؟ من نمیتونم با این نامه کارشناسیمو آزاد کنم؟
    متاسفانه برخی کارکنان اداره کار هم خیلی در جریان آیین نامه نیستند
    برای خود من این مشکل پیش آمد که به جای تاریخ فارغ التحصیلی(شهریور96) ، تاریخ صدور(دی96) را ملاک قرار دارند و گفتند هنوز یکسال نگذشته! که با آوردن آیین نامه ها قانع شان کرد
    در بخشنامه آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی مصوب خرداد96 صراحتا قید شده است با آزادسازی آخرین مدرک تحصیلی، سایر مدارک خودبخود آزاد می شوند. اگر در اینترنت سرچ کنید این بخشنامه را پیدا خواهید کرد.
    ادعای کارمند مذکور به شما بسیار غیرحرفه ای و ناشی از عدم آگاهی ایشان از آخرین بخشنامه است

Member Mr_Engineer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EEngineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Jack9 نمایش پست ها
    آیا من میتونم کلا بیخیال آزاد کردن مدرک بشم و با ترجمه غیر رسمی گواهی موقت هم اپلای کنم و هم کارهای سفارتخونه انجام بدم؟ کسی این کار رو انجام داده؟

آره، چرا که نه. با مدرک موقت و ریزنمرات رسمی خیلیا اقدام میکنند و ویزا هم میگیرند.

و تا مرحله ثبت نام دانشگاه اونوری امکان پذیر هست.

ولی دانشگاه اونوری موقع ثبت نام ازتون مدرک رسمی رو میخواد. پس تا اون مرحله میتونید صبر کنید.

ولی مراحل آزاد سازی رو در کنار قضیه اپلای طی بکنید به صلاح هستش. چرا که احتمال اینکه بعد اومدن ویزا، صدور دانشنامه زمان ببره و نتونید به ترم برسید.
    """خلاصه کلام اینکه، لطفا بیایید مهربانی رو نسبت به هم نوع خودمون دریغ نکنیم. دنیا دو روزه.
    برای ساخت جامعه امون باید با هم باشیم نه مقابل هم."""

Instead of goals, try this: Focus on Process; Results are side-effects of processes

رشته و دانشگاه
    EEngineering

نقل قول نوشته اصلی توسط kazemi1986 نمایش پست ها
    متاسفانه برخی کارکنان اداره کار هم خیلی در جریان آیین نامه نیستند
    برای خود من این مشکل پیش آمد که به جای تاریخ فارغ التحصیلی(شهریور96) ، تاریخ صدور(دی96) را ملاک قرار دارند و گفتند هنوز یکسال نگذشته! که با آوردن آیین نامه ها قانع شان کرد
    در بخشنامه آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی مصوب خرداد96 صراحتا قید شده است با آزادسازی آخرین مدرک تحصیلی، سایر مدارک خودبخود آزاد می شوند. اگر در اینترنت سرچ کنید این بخشنامه را پیدا خواهید کرد.
    ادعای کارمند مذکور به شما بسیار غیرحرفه ای و ناشی از عدم آگاهی ایشان از آخرین بخشنامه است
    از طریق عدم کاریابی اینگونه هستش ولی مشروط بر اینکه مقاطع تحصیلی متفاوت رشته تحصیلی یکسانی باشند.

در غیر اینصورت، بایستی برای هر مدرک، جدا گانه در کاریابی ثبت نام کرد.

کارشناسی مهندسی آب> ثبت نام در کاریابی
    ارشد مهندسی عمران> ثبت نام در کاریابی

در هر دو این شرایط، بعد از سپری شدن مدت مقرر در کاریابی، برای هر مقطع، یک نامه جداگانه باید صادر شود.

ولی اینطور برداشت نشود که با پرداخت هزینه تحصیل ارشد، مدرک کارشناسی هم آزاد میشود! اگر مسئله به پرداخت هزینه رسید، هر مقطعی هزینه جداگانه دارد.

در مورد مشکل دوست قبلی، میتونستید با قاطعیت دلایلی بیارید که مدرک پایان خدمت نداشتید، یا اینکه بعد از فارغ التحصیلی، ارشدتون رو شروع کرده اید و هیچ توجیهی نداره که بایستی در کاریابی ثبت نام میکردید.
    ویرایش توسط Mr_Engineer : September 23rd, 2018 در ساعت 11:29 PM
    """خلاصه کلام اینکه، لطفا بیایید مهربانی رو نسبت به هم نوع خودمون دریغ نکنیم. دنیا دو روزه.

Instead of goals, try this: Focus on Process; Results are side-effects of processes

رشته و دانشگاه
    EEngineering

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (پست اول حتما خوانده شود)

نقل قول نوشته اصلی توسط esmaeil1991 نمایش پست ها
    باسلام
    بر اساس همون پاسخی که به دوست عزیزمون ashkan6236 در پست قبلی گفتم، سابقه بیمه به هر عنوان مانع آزادسازی مدارک از طریق عدم کاریابی میشه. چون دستورالعمل اکید وزارت علوم هستش و به نظرم منطقیه. خب شما ادعا میکنی که من میخوام به دلیل پیدا نشدن کار مدرکم رو آزاد کنم در حالی که سابقه شما (هم بیمه و هم استعلام از دانشگاه) نشون میده، شما کار پیدا کردی.
    ببینید، سابقه بیمه رو خیلی راحت میتونید با داشتن شماره بیمه ای که در دفترچه تون هست، استعلام کنید. اینکه میگید وزارت کار از کجاها میتونه سابقه رو استعلام بگیره، اساسا وزارت کار و سازمان تحت الامرش یعنی سازمان تأمین اجتماعی متولی اصلی ثبت بیمه در کشور هستند و براحتی سابقه بیمه شما رو اعلام می کنند.
    پس توصیه بنده اینه که ببینید برای شما سابقه بیمه در وزارت کار رد شده یا نه (با یک تلفن ساده به سازمان و اعلام کد ملی یا شماره بیمه). اگر مطمئن شدید که بیمه رد شده، اونوقت توصیه ما رو به کاربر ashkan6236 مد نظر قرا بدبد.
    موفق باشید.
    نکته مهم برای کسانی که سابقه بیمه دارند:

در این مورد، حرف و حدیث ها متفاوتند.
    1- من شنیده ام (تفسیر شخصی افرادی که سابقه بیمه نداشته از آیین نامه) که این روش آزاد سازی مشروط بر پاک بودن کارنامه بیمه دانشجو میباشد.

2- مهم : سابقه بیمه فقط در مدت زمان ثبت نام در کاریابی رد نشه.

*** این مورد دوم رو از افرادی که سابقه بیمه در گذشته حین تحصیل یا بین تحصیلین داشته اند و همچنین از دو کاریابی که ثبت نام کرده بودم شنیده ام.
    *** در اداره کار، وقتی از فردی که دستور نامه رو صادر میکنه، موقع ارجاع به تامین اجتماعی برای استعلام سابقه بیمه، این سوال رو پرسیدم، جواب غیر مستقیم داد اینکه سابقه رو بیارم و بررسی میکنه که شرایط رو داره یا نه. که با عرض پوزش از دوستانی که این مشکل رو دارند، بنده فاقد سابقه بیمه بودم و این سوال جواب قطعی نگرفت.

*** دو نفر رو ارتباط شخصی داشتم در اینجا که سابقه بیمه داشتند قبلا (نه در مدت ثبت نام در کاریابی) و بدون مشکلی چند ماه قبل توانستند مدرکشون رو آزاد کنند.

حرف آخر اینکه، اگر هنوز فرصت دارید، یه سنگی بیاندازید که به احتمال زیاد بخوره. اگر نخورد هم که مشکلی پیش نمیاد، هر وقت نیازتون شد، پولش رو پرداخت میکنید.
    برای پرداخت مبلغ، به هیچ وجه عجله نکنید.

عموما، افراد تا وقتی که ویزاشون قطعی نشده، مدرکشون رو آزاد نمیکنند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)