صفحه 95 از 139 نخستنخست ... 45858687888990919293949596979899100101102103104105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 941 تا 950 , از مجموع 1390

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (پست اول حتما خوانده شود)

سلام. من فارغ‌التحصیل 93 هستم. امروز به یه موسسه کاریابی مراجعه کردم و بهم گفتن نمیتونم مدرکم رو آزاد کنم
    ولی با اینحال ثبت نام کردم. به نظرتون تا 6 ماه دیگه امکان داره بهم نامه عدم کاریابی بدن؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidehmtn نمایش پست ها
    سلام یه سوالی داشتم از خدمتتون من میخواستم از طریق عدم کاریابی مدرکمو آزاد کنم البیته هنوز نبردم اداره کاریابی. خوندم که اگه شاغل باشیم مدرک از این طریق آزاد نمیشه متاسفانه من هم در حال حاضر شاغل هستم ولی مدرکمو برای اپلای احتیاج دارم تا 6 ماه دیگه و اینکه نمیتونم از طریق خرید مدرکمو آزاد کنم ترمی 2 میلیون پول میخوان!! آیا صد در صد متوجه میشن که من شاغل هستم یا راه حلی به نظرتون میاد که متوجه شاغل بودن بنده نشن؟
    ارشد شهید بهشتی خوندم. فارغ التحصیلی 97/02
    البته یک سال بعد از لیسانس هم دانشگاه قبول شدم و مدرک لیسانسمو هم به کاریابی معرفی نکردم. آیا اول باید لیسانس آزاد شه بعد فوف؟
    یا اگه فوف آزاد بشه خود به خود لیسانس هم آزاد میشه؟
    لیسانس هم بهشتی بودم فراغت 92/06
    سوال دیگه هم اینکه فروم و مطالعه کردم یکی از راه حل هایی که دوستان گفته بودند اقدام از طریق استان های کوچک تر هست من ساکن تهران هستم میتونم به کاریابی شهرستان ها مراجعه کنم؟
    میشه اگه کسی اطلاع داره راهنمایی کنه بنده رو؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی منابع طبیعی دانشگاه تهران - دانشگاه گرگان

تو اداره کار، سابقه بیمه رو چک میکنن و اگه سابقه داشته باشید دیگه نمیتونید از عدم کاریابی استفاده کنید. ولی اگه سابقه نداشته باشید مشکلی ندارید.
    طبق قانونشون هر چقدر سابقه بیمه داشته باشید از تعهد مدرک پایین تر کم میشه و بقیشو باید پول بدین.
    جواب این دو تا سوالتون هم هردو بله هست!:
    آیا اول باید لیسانس آزاد شه بعد فوق؟
    یا اگه فوق آزاد بشه خود به خود لیسانس هم آزاد میشه؟

Junior Member

سلام دوستان
    كسي در مورد سربازي با پروژه بنياد نخبگان اطلاعي نداره، جديدا از جايي شنيدم ك ميشه از طريق كاريابي با گذشت يكسال از شروع پروژه سربازي آزاد كرد، درسته؟
    يعني بجاي كارت پايان خدمت ميشه بعد از يكسال از گذشت شروع پروژه و نامه كاريابي و اينا آزاد كرد، كسي در جريان هست؟
    ممنون ميشم اطلاعاتتونو در اختيار بذاريد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amy65 نمایش پست ها
    سلام. من سربازیم را با طرح به جای خدمت بنیاد نخبگان در حال انجام هستم. با توجه به اینکه به ما نامه ای برای استخدام دادند. خواستم بدونم می تونم برای عدم کاریابی اقدام کنم؟ یا در این مورد هم مثله سربازی های دیگر باید بعد پایان خدمت اقدام کرد؟
    سلام
    ببخشيد شما ب نتيجه اي رسيديد در مورد سوالتون، راسش منم دقيقا همين سوال شمارو داشتم ميخوام ببينم شدنيه؟
    چون جديدا از كسي شنيدم ك يكسال بعد از شروع پروژه نخبگان ميشه اين كارو كرد ولي دانشگاه ميگه همچين چيزي نشنيدن!
    خيلي خيلي ممنون ميشم اگه اطلاعاتي پيدا كرديد مارو هم در جريان بذاريد.

Junior Member ahmad747 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

با عرض سلام

من جواب تمام سوالاتتون رو بلد نیستم اما چندتایی رو که بلدم میگم شاید بدردتون خورد:

۱.شما گفتین تا ۶ ماه دیگه مدرکتون رو احتیاج دارین.اگر از طریق عدم کاریابی بخواین اقدام کنین حداقل یک سال از تاریخ فارغ التحصیلیتون باید گذشته باشه(میشه اردیبهشت ۹۸).خود فرآیند صدور دانشنامه هم زمان بر هست(برای دانشگاه شما که شهید بهتشی هست توی سایتشون ذکر کردن ۳ ماه زمان میبره).به نظر من که شما اگر بخواین از طریق عدم کاریابی اقدام کنین قبل از شهریور ۹۸ مدارک به دستتون نمیرسه.

۲.برای آزاد سازی مدرک باید مدارک رو به ترتیب از مقطع پایین‌تر آزاد کنین (به عنوان مثال اول کاردانی بعد کارشناسی بعد کارشناسی ارشد و ...).پس این سوال که "
    اگه فوف آزاد بشه خود به خود لیسانس هم آزاد میشه؟
    " از اساس اشتباه هست چون شما تا لیسانس رو آزاد نکنین نمیتونید ارشد رو آزاد کنید.

Junior Member ahmad747 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_me2010 نمایش پست ها
    تو اداره کار، سابقه بیمه رو چک میکنن و اگه سابقه داشته باشید دیگه نمیتونید از عدم کاریابی استفاده کنید. ولی اگه سابقه نداشته باشید مشکلی ندارید.
    طبق قانونشون هر چقدر سابقه بیمه داشته باشید از تعهد مدرک پایین تر کم میشه و بقیشو باید پول بدین.
    جواب این دو تا سوالتون هم هردو بله هست!:
    آیا اول باید لیسانس آزاد شه بعد فوق؟
    یا اگه فوق آزاد بشه خود به خود لیسانس هم آزاد میشه؟
    با عرض سلام

در تکمیل و تصحیح فرمایشات شما لازم هست چند نکته رو ذکر کنم:

۱.طبق ماده ۵۲ دستورالعمل جامع ایفای تعهد آموزش رایگان مصوب سازمان امور دانشجویان داخل در تاریخ ۲ بهمن ۹۶:
    گواهی عدم کاریابی در صورتی که از تاریخ فراغت از تحصیل تا زمان اقدام به تصفیه تعهد خدمت،هیچ گونه تاییدیه تحصیلی مربوط به اشتغال در پرونده یا سابقه بیمه نداشته باشد ،مورد قبول می‌باشد.

۲.متن زیر رو عینا از سامانه‌ی سجاد کپی کردم:

"توجه بفرمایید در صورتی که تمایل دارید سابقه کار ارائه شده شما به ترتیب از پایین ترین مقطع مورد استفاده قرار نگیرد، لازم است درخواست لغو تعهد مقاطع مختلف خود را در فرم درخواست های جداگانه تکمیل بفرمایید. به عنوان مثال اگر شما 3 سال سابقه کار دارید و تمایل دارید ابتدا برای ارشد این سابقه مورد استفاده قرار بگیرد، بایستی برای کارشناسی یک فرم فرآیند لغو تعهد آموزش رایگان تکمیل و ثبت نمایید و در آن 1 سال از سابقه کار خود را ارائه بفرمایید. سپس برای کارشناسی ارشد یک فرم فرآیند دیگر ثبت نمایید و در آن 2 سال از سابقه کار خود را ارائه بفرمایید"

پس میشه سابقه‌ی بیمه رو برای مقطع بالاتر استفاده کرد.

۳.برای آزاد سازی مدرک، باید مدارک رو به ترتیب از مقطع پایین‌تر آزاد کرد (به عنوان مثال اول کاردانی بعد کارشناسی بعد کارشناسی ارشد و ...).
    این که در قانون اومده:
    "اعلام عدم کاریابی در مقاطع بالاتر،تعهد خدمت دانش‌آموختگان را در مقاطع تحصیلی قبلی نیز لغو می‌نماید"،به این معنی هست که با اون نامه اداره کار که واسه ارشد صادر شده، میشه مدرک لیسانس رو هم آزاد کرد، اما
    خود به خود لیسانس آزاد نمیشه!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر - هوش مصنوعی

سلام
    وقت شما بخیر،

یه سوال دارم و اونم اینکه من بعد از ارشدم چند سال سابقه کار دارم که دو سالش بیمه برام رد شده، الان میخوام مدرکامو آزاد کنم، آیا میتونم مدرک کاردانی و کارشناسیم رو بخرم و با سابقه کارم که بعد از ارشدم بوده مدرک ارشدم رو آزاد کنم ؟
    اگر مورد خاصی لازم هست که انجام بشه ممنون میشم که بهم بگین
    سپاس و درود از شما

Junior Member

دوستان اگه کارشناسیمون رو بهمن تموم کنیم و مهر وارد ارشد بشیم بعد ترش میتونیم هر دو مدرک رو با کاریابی آزاد کنیم؟ با توجه به اینکه بین کارشناسی و ارشئ بیشتر از 6 ماه فاصله افتاده؟

سلام دوستان. یکم کمک میخوام درباره ازادکردن مدرک
    من دانشجوی ارشد ورودی 95 هستم که تا قبل از 98 دفاع خواهم کرد
    کارشناسی هم ورودی 90 بودم که شهریور 94 تسویه کردم و یک سال بین کارشناسی و ارشدم فاصله افتاد
    من طی دوران ارشد ( از بهمن 95 تا اردیبهشت 97) برام بیمه رد شده و سابقه کار دارم
    حالا میخواستم بدونم که اگه برای عدم کاریابی اقدام کنم مدرک ارشدم رو آزاد میکنن؟؟ باتوجه به اینکه سابقه بیمه من برای قبل از فارغ التحصیلی ارشد هست!!!
    میدونم برای کارشناسی رو نمیتونم از طریق عدم کاریابی آزاد کنم، اما ارشد چطور؟؟
    خیلی ممنون میشم یه نفر منو راهنمایی کنه!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)