صفحه 2 از 31 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 305

موضوع: مهاجرت پزشکان با قانون جدید داشتن سابقه کاری مشاغل مورد نیاز Federal Skilled

پیش فرض پاسخ : مهاجرت پزشکان با قانون جدید داشتن سابقه کاری مشاغل مورد نیاز Federal Skilled

طرح جديد دولت در پذيرش سريعتر مدارك تخصصي مهاجران

خانم دايان فينلي ، وزير سابق مهاجرت و وزير فعلي توسعه مهارت ها و منابع انساني كانادا ( HRSDC ) اخيرا جلساتي را با رهبران گروه هاي مختلف در تورنتوي بزرگ برگزار و طي آن ، در خصوص يافتن راه هاي ارتقاي فرايند مربوط به جذب متخصصين و شناسايي و پذيرش تخصص هاي كسب شده در خارج از كانادا، به بحث و بررسي پرداخت.
    متقاضيان بسياري از مشاغل در كانادا، نيازمند كسب مجوز يا لايسنس هستند، كه اين موضوع، بعضا، تحصيل كرده هاي در خارج را با وجود توانمنديها و تجربه مفيدي كه دارند، دچار مشكل مي كند.
    بر اساس برنامه اقتصادي دولت كانادا ، در يك دوره دو ساله، ۵۰ ميليون دلار به منظور ايجاد تسهيلات بيشتر براي دستيابي افراد به استانداردهاي كانادايي هزينه خواهد شد.
    اين امر سرعت جذب نيروهاي ماهر خارجي در بازار كار كانادا را افزايش داده و در مجموع به نفع اقتصاد كشور خواهد بود.
    دولت كانادا در حالي براي مشاغلي نظير پرستاري و پزشكي، سختگيري مي كند كه بنا به آمار وزارت بهداشت، در اين حوزه بيش از ۲۰ هزار نفر كمبود نيرو وجود دارد.
    بسياري از پزشكان ايراني مهاجر كه تلاش آنها براي طي كردن دوره هاي مختلف و انجام امتحانات مورد نياز ، در ميان سالي، به نتيجه نرسيده، ناچار شده اند كه به حرفه هاي ديگر بپردازند.

iranto.ca

پیش فرض پاسخ : مهاجرت پزشکان با قانون جدید داشتن سابقه کاری مشاغل مورد نیاز Federal Skilled

بحران اقتصادی به سیستم بهداشت و درمان کانادا آسیب می رساند

باوجود اینکه اکثر شرکت کنندگان در این نظرسنجی از سیستم بهداشت و درمان کشور ابراز رضایت کرده اند اما از بسیاری جهات از جمله سختی در یافتن متخصص، مدت زمان انتظار طولانی برای عمل CT Scan و MRI ، نیافتن پزشک خانوادگی، شیمی درمانی و رادیولوژی شکایت داشتند.
    کانادا مدتهاست که از کمبود نیروی متخصص از جمله پزشک و پرستار رنج می برد ، اما حاضر به ایجاد تغییر در سیستم پذیرش پزشکان و پرستاران مهاجر در بازار کار خود نیست.

iranto

پی نوشت: کمبود و انتظار طولانی در موارد فوق می تواند گره گشای دوستان پزشک باشد که خواهان انتخاب رشته جهت کسب در آمد در کانادا هستند.

تحصيل در كانادا: كدام رشته مناسب شماست؟

http://www.medcareerinfo.com/farsi.html

جهت پزشکان ایرانی:
    Foreign Physicians

Practice Medicine in USA

http://www.medcareerinfo.com/PracticeMedicineUSA.html

Practice Medicine in Canada

http://www.medcareerinfo.com/faq.html

مهمترین نکته دریافتی در این بخش پرسش و پاسخ:

Most foreign MDs secure spots in family medicine. However, depending on the number of unfilled positions it is also possible to get positions in other specialties of Medicine including Neurology, Anesthesiology and Surgery

پیشنهاد من اینکه بخوبی این بخش پرسش و پاسخ را مطالعه نمایید.

چند سوال دوست و همکار گرامی:

"من سال آخر تحصیل پزشکی رو دارم میگذرونم (تا شهریور سال بعد) و قصد دارم جهت ادامه به کانادا برم. ممنون میشم اگه به چندسوالم جواب بدید
    1.آیا جهت ادامه تحصیل ویا کار در آنجا علاوه بر دادن امتحان حتما داشتن recomendation یا داشتن مقاله و غیره ضروری هست؟ یا اینکه تنها گذراندن امتحانشون کفایت می کنه؟
    2.رفرنس های امتحانی رو از کجا میتونم گیربیارم
    3.اینکه مدرکمون از چه دانشگاهی باشه و معدل مدرکمون تاثیر داره؟
    4.ابتدا برای گرفتن اقامت باید اقدام کرد یا لزومی نیست؟(همسرم permanent residensy داره البته هنوز ازدواج نکردیم و منم هنوز اقدامی جهت گرفتن اقامت نکردم)"

پاسخ:

1-داشتن موارد فوق بشدت پیشنهاد می شود..گذراندن امتحان بخودی خود تضمین کننده قبولی مطلق با توجه به درصد کم قبولی و فشردگی رقابت نخواهد بود..البته مهمترین مورد که شما اصلا به آن اشاره نکردید تجربه کار است..تجربه کار در کانادا برای یک پزشک خانواده تاثیر مضاعفی در انتخاب وی با توجه به سهمیه پزشکان خارجی خواهد گذاشت..
    2-رفرانس امتحانی جهت کدام مورد؟اجازه کار بعنوان پزشک عمومی یا خانواده در کانادا و یا اینکه تخصص؟
    3-بیشتر از دانشگاه و مدرک صادره مهمترین مطلب دانش و تجربه عملی و بویژه نحوه مدیریت بیماران خواهد بود..
    4-شما بعنوان یک فرد خارجی تقریبا هیچ سهمی در آنجا نخواهید داشت مگر مقیم و یا شهروند آنجا بوده باشید..البته اقامت موقت یک ساله و کار بحثی جداست ولی یا از طریق ازدواج با همسرتان امکان دریافت حقوق بیشتر و احقاق حقوق شهروندی در مرتبه ای بالاتر در انتظارتان خواهد بود..و یا اینکه خودتان اقدام به اخذ اقامت نمایید..

من پدرم پزشک هست
    می خواستم ببینم اگه من هم درخاست بدم(همزمان با پدرم)کمکی به پذیرفته شدن من هم میکنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyan amini نمایش پست ها
    من پدرم پزشک هست
    می خواستم ببینم اگه من هم درخاست بدم(همزمان با پدرم)کمکی به پذیرفته شدن من هم میکنه؟
    با سلام...
    دوست من...
    می توانم خواهش کنم منظور خود را واضح تر بفرمایید؟
    پذیرفته شدن از چه نظر؟جهت مهاجرت به کانادا و یا تحصیل و کار در رشته پزشکی در کانادا؟
    سپاس..

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی

با سلام به دوستان
    میخواستم بپرسم سی دی تورنتو نت و سئالات اونو از کجا می تونم مجانی داون لود کنم
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط ali rad نمایش پست ها
    با سلام به دوستان
    میخواستم بپرسم سی دی تورنتو نت و سئالات اونو از کجا می تونم مجانی داون لود کنم
    ممنون
    mohammadfarhang
    دنبال این نام در yahoogropus باشید..پس از عضویت از بخش آپلود می توانید دسترسی داشته باشید..
    در facebook هم دو گروه متقاضی امتحانات پزشکی کانادا mccee هستند که در صورت عضویت می توانید از این امکان استفاده کنید..
    موفق باشید...

سلام دوستان گرامی
    بالاخره پزشک عمومی چند امتیاز از تحصیلات میگیره.
    1. اگر پزشکی 20 امتیاز داشته باشه آیا استیجری و اینترنی امتیاز دارد؟
    2. اگر پزشکی 25 امتیاز داشته باشد طرح امتیاز تمام دقت دارد؟

پیش فرض future of immigrant medical proffesionals in canada

بخش اول:

کانادا از یازده استان و سرزمین مختلف تشکیل شده است...استان های اونتاریو و کبک و بریتیش کلمبیا جزو استان های ثروتمند محسوب می شوند...که به همین دلیل علاقه مردم به مهاجرت به این استانها بیشتر است...امکانات بیشتر در این سه استان پراکنده است...بریتیش کلمبیا از آب و هوای بسیار مطلوبی برخوردار است...به همان نسبت که زندگی در این سه استان راحت تر و بی دغدغه تر است پیداکردن موقعیت کاری در این سه استان جهت پزشکان مشکلتر است...به عنوان مثال در استان اونتاریو حدود 5000 پزشک در انتظار پذیرفته شدن جهت اخذ مجوز کار و پیدا کردن شغل بسر می برند...بیشتر این افراد بدون برنامه ریزی جهت گذراندن دوره های امتحانی و همچنین اشتغال به کارهای غیر پزشکی راه خود را با اتلاف وقت بیشتر جهت ورود به سیستم پزشکی کانادا سپری کرده اند...در استان بریتیش کلمبیا که شهر شاخص آن ونکوور است یکی از بهترین شهرهای دنیا جهت اقامت و زندگی محسوب می شود ولی بسیار هزینه های زندگانی در این شهر بالاست و همچنین امکانات پزشکی به نسبت جمعیت و افراد حاضر بسیار ناچیز و اندک است...و به همین خاطر تمامی کانادایی ها و حتی آمریکایی ها علاقمند به کار در این شهر هستند...
    یک سری استان در نواحی مرکزی کانادا وجود دارد که عبارتند از مانیتوبا و ساسکاچوان و آلبرتا...این نواحی از شرایط آب و هوایی مطلوبی برخوردار نیستند ولی پیدا کردن شغل جهت پزشکان ایرانی در این نواحی راحت تر است...استان آلبرتا بدلیل دارا بودن ذخائر عظیم نفتی از شرایط متفاوت تری نسبت به سایر استان ها برخوردار است و استان ثروتمندتری محسوب می شود...
    در کرانه شرقی کانادا استانهای کوچکی نظیر نیوفانلند و نیوبرانزویک و نیواسکوشیا وجود دارند که جمعیت اندکی در خود دارند و برنامه مخصوصی جهت IMG ها نداشته و یا برنامه های مختصری دارند...
    بنابراین پزشک ایرانی جهت کار در کانادا باید به این مطالب دقت کافی نماید...اگر بعنوان مثال بخواهید در تورنتو کار جراحی و یا کاردیو لوژی انجام دهید بهتر است رفتن به کانادا را فراموش کنید!
    ویرایش توسط M1KE : March 18th, 2013 در ساعت 02:20 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)