صفحه 4 از 31 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 305

موضوع: مهاجرت پزشکان با قانون جدید داشتن سابقه کاری مشاغل مورد نیاز Federal Skilled

پیش فرض لینک های مفید جهت مطالعه از پارس کانادا

صد روز اول در كانادا

http://www.parscanada.com/100days.aspx

۱۰۰۰ روز قبل از سفر به کانادا

http://www.parscanada.com/_258_1000_...%AF%D8%A7.aspx

مقالات > که مرتب بروز رسانی می شوند:

http://www.parscanada.com/articles.aspx

اخبار > که مرتب بروز رسانی می شوند:

http://www.parscanada.com/news.aspx

پیش فرض پاسخ : لینک های مفید جهت مطالعه از پارس کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط esfandiyar2002 نمایش پست ها
    صد روز اول در كانادا

http://www.parscanada.com/100days.aspx

۱۰۰۰ روز قبل از سفر به کانادا

http://www.parscanada.com/_258_1000_...%AF%D8%A7.aspx

مقالات > که مرتب بروز رسانی می شوند:

http://www.parscanada.com/articles.aspx

اخبار > که مرتب بروز رسانی می شوند:

http://www.parscanada.com/news.aspx
    از دوستان پزشک هیچ خبری نیست؟

Junior Member

Question پاسخ : مهاجرت پزشکان با قانون جدید داشتن سابقه کاری مشاغل مورد نیاز Federal Skilled

برای ثبت نام در امتحان MCCEE باید اول در PCRC ثبت نام کرد. من مدارکم را چند هفته پیش فرستادم و با وجود این که فکر می کردم همه مراحل را درست انجام دادم باز ایمیل های اشکال مدارک دریافت می کنم. مثلا ریز نمراتم : علاوه بر این که ترجمه رسمی را به تا یید سفارت رساندم کپی فارسیش را هم بردم وزلرت خانه و دوباره مهر برجسته زدند ( یعنی عملا مثل اصل مدارکم) حالا ایمیل زدند که :he submitted copy in the Arabic language must be certified as a "true copy of the original". Please resubmit a certified copy of your final medical school transcript ensuring certification on each page conforms to PCRC requirements (see "Document Certification").
    مگر جایی تو ایران هست که کپی فارسی را با درج عبارت انگلیسی"true copy of the original" برابر اصل کنه؟ اگر قبلا کسی این مسیر را رفته و در امتحان ثبت نام کرده لطفا راهنمایی کنه!

Post پاسخ : مهاجرت پزشکان با قانون جدید داشتن سابقه کاری مشاغل مورد نیاز Federal Skilled

نقل قول نوشته اصلی توسط neda_11 نمایش پست ها
    برای ثبت نام در امتحان MCCEE باید اول در PCRC ثبت نام کرد. من مدارکم را چند هفته پیش فرستادم و با وجود این که فکر می کردم همه مراحل را درست انجام دادم باز ایمیل های اشکال مدارک دریافت می کنم. مثلا ریز نمراتم : علاوه بر این که ترجمه رسمی را به تا یید سفارت رساندم کپی فارسیش را هم بردم وزلرت خانه و دوباره مهر برجسته زدند ( یعنی عملا مثل اصل مدارکم) حالا ایمیل زدند که :he submitted copy in the Arabic language must be certified as a "true copy of the original". Please resubmit a certified copy of your final medical school transcript ensuring certification on each page conforms to PCRC requirements (see "Document Certification").
    مگر جایی تو ایران هست که کپی فارسی را با درج عبارت انگلیسی"true copy of the original" برابر اصل کنه؟ اگر قبلا کسی این مسیر را رفته و در امتحان ثبت نام کرده لطفا راهنمایی کنه!
    سلام
    شما برای کپی برابر اصل متون غیر فارسی باید متون را به دارالترجمه ببرید.
    آنها هم تمبر میزنند و هم مهر مورد نظر شما.

پیش فرض پاسخ : مهاجرت پزشکان با قانون جدید داشتن سابقه کاری مشاغل مورد نیاز Federal Skilled

ازپروندهای دوستان خبری هست؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    علوم تربیتی دانشگاه فردوسی مشهد

پیش فرض پاسخ : مهاجرت پزشکان با قانون جدید داشتن سابقه کاری مشاغل مورد نیاز Federal Skilled

با سلام
    ما در کشور مغرب زندگی می کنیم و همسرم پزشکی عمومی خود را در مغرب یا همان مراکش به پایان رسانده و در صدد شرکت در آزمون تخصص در رشته آناتوموپاتولوژی می باشد. و قصد داریم بعد از پایان تخصص یعنی 4 سال دیگر به کانادا برویم،البته همسرم به زبان فرانسه درس می خواند، می خواستیم بدانیم آیا آزمونmcceeدر مراکش هم انجام می شود؟ با مدرک پزشکی عمومی نیز می شود در این آزمون شرکت کرد؟ یا بایستی بعد از گرفتن تخصص اقدام کرد؟مدت اعتبار مدرک آن چه قدر است؟ نحوه ثبت نام در این آزمون چگونه است؟
    برای امتحاناتmccqe1&2 چه اقداماتی باید انجام داد؟
    آیا بایستی ابتدا یک سال در کانادا به عنوان رزیدنت بود و سپس در این امتحانات شرکت کرد؟
    و چه شهری برای کار پزشکان فرانسه زبان مناسب تر است؟
    و آیا اگر بخواهد در کبک کار کند بایستی 1 سال دوره رزیدنتی مخصوص این ایالت را نیز بگذراند؟
    ممنون می شم کمکون کنید و اطلاعات در اختیارمون بگذارید،چون ما اینجا به غیر از اینترنت به جای دیگر دسترسی نداریم و نمی دونیم از کجا اطلاعات کسب کنیم.
    با تشکر
    ویرایش توسط nin.84_a : November 29th, 2009 در ساعت 03:48 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط nin.84_a
    با سلام
    ببخشید بنده چند سوال داشتم
    شوهر بنده پزشکی عمومی خود را از کشور morocco گرفته است و در صدد گذراندن آزمون تخصص در رشته آناتامو پاتولوژی در همین کشور می باشد. و قصد داریم پس از اتمام تحصیلات ایشان که 4 سال دیگر است به کانادا بیاییم.لازم به ذکر است که همسرم به زبان فرانسه تحصیل می کند.
    حال می خواستیم بدانیم:
    برای دادن امتخان mcceeبایستی پزشک متخصص بود و یا با مدرک پزشک عمومی هم می توان در آزمون شرکت کرد؟ و برای شرکت در این آزمون بایستی چه مراحلی را طی کرد؟ و این آزمون درکشور مغرب یا همان مراکش هم برگزار می شود؟
    آیا برای شرکت در آزمون های mccee ' mccqe1&2 بایستی مراحل خاصی را طی کرد یا فقط ثبت نام در آزمون و دادن رزومه و موارد دیگری که ذکر کردید کافی است؟ و چگونه بایستی استاد کانادایی برای معرفی خود پیدا کرد؟ از چه زمانی بایستی برای شرکت در این امتحانات بایستی اقدام کرد؟
    با تشکر
    با سلام...

به ترتیب:
    1-برای شرکت در آزمون می توان با مدرک پزشکی عمومی نیز شرکت نمود...نیازی به داشتن تخصص جهت شرکت در امتحان نیست..
    2-برای شرکت در این آزمون باید در ابتدا مدارک خود را ترجمه و سپس به سازمان نظام پزشکی کانادا ارسال شود که ترتیب و روال کارها در وب سایت رسمی آن www.mcc.ca به تفصیل موجود است...
    3-تا جایی که می دانم این آزمون در کشور مغرب برگزار نمی شود..می توانید با مراجعه به وب سایت بالا از مکان های برگزاری آزمون در کشورهای مختلف آگاهی یابید..
    4-برای شرکت در آزمون باید همانطوری که گفتم مدارک شما ارسال شود که تایید گردند...باید ببینید که دانشگاه پزشکی مورد نظر در کشور مغرب را یونسکو در بخش آموزش عالی در سایت خود تایید می کند؟مرجع اعتبار دهی به مدارک صادره ازدانشکده های پزشکی کشورهای مختلف جهت کانادا همین یونسکو است..باقی مطالب مورد نیاز شما همانطور که گفتم در وب سایت سازمان نظام پزشکی کانادا موجود است..
    5-شما نیاز به استاد کانادایی فقط وقتی دارید که می خواهید تخصص خود را در کانادا بگیرید...در غیر این صورت نیازی به داشتن این مورد نیست...
    6-معمولا برگزاری و ثبت نام آزمون در سپتامبر هر سال مدون تر و دقیقتر انجام می شود..البته تقویم سالیانه برگزاری امتحان معمولا دو تا سه بار در سال بوده که بسته به کشورهای مختلف برگزاری اولین مرحله-مراحل بعد فقط در خاک کانادا انجام می شود-بنابراین شما حداقل به خود یک سال زمان جهت آمادگی در آزمون و همچنین تایید شدن مدارک و انجام کارهای اداری فرصت دهید..

البته اگر نظر شخصی مرا جویا شوید بی آنکه بخواهم دخالت نابجا کنم و بهتر است تنها به همین نظر من نیز اکتفا نشود اینکه بهتر است اگر واقعا قصد رفتن به کانادا دارید کمتر به فکر تخصص باشید...مقوله ایران با کانادا بکلی متفاوت است..اگر می خواهید در ایران به اصطلاح از تخصص خود تامین اقتصادی شوید و ایران هم مدارک این کشور را قبول می کند که هیچ وگرنه این همه زمان صرف کردن و تخصص گرفتن و به کانادا آمدن هم ممکن است فرصت کانادایی شدن را کمتر کند-بدلیل سیاست های انقباضی دولت کانادا-و هم اینکه دوباره مجبور شوید راه رفته را طی کنید...
    موفق باشید و پایدار...

derakhshan
    "سلام مجدد و ممنون از همه راهنمایی هاتون. مدارک من در PCRC تقریبا 1 ماهه که در مرحله Verification in Progress است. هیچ نامه ای هم به دانشگاهمون نرسیده. از دانشگاه که پرسیدم (امور بین الملل) گفتند معمولا این نامه ها به دانشگاه می آید ولی من باید نامه ای از وزارت خانه برای اجازه تایید بگیرم (که این کار را کردم!). معمولا همین قدر طول می کشه؟ ممکنه با email با دانشگاه مکاتبه کنند.؟اصلا آدرس دانشگاه ما برای مکاتبه را از کجا میارند وقتی از ما آدرس دانشگاه را نمی پرسند؟"

با سلام بر جناب درخشان
    گرفتن اجازه تایید صرفا به معنی این است که وزارت خانه از آمار احتمالی خروج و سرریز نیروهای پزشکی فارغ التحصیل داخل کشور مطلع باشد..به مفهوم دیگر اگر مدارک شما جهت تایید به دانشگاه ارسال شود حتما وزارت خانه در نامه ای بازگشت از طرف دانشگاه شما در جریان امر قرار خواهد گرفت...فایده این کار اینکه حداقل این آمادگی بوجود می آید که با توجه به بالارفتن متقاضی پذیرش مدارک پزشکی ایرانی در نظام پزشکی کانادا دفتر امور فارغ التحصیلان وزارت بهداشت در ایران رویه معمول و یکسانی به دانشگاه های علوم پزشکی کشور ابلاغ نماید..به عبارت بهتر شما و یا امثال من در حکم خط شکن این مطلب خواهیم بود!
    از بابت به طول انجامیدن این پروسه باید بگویم بله و باید صبور و پایدار باشید..شما می توانید در این حین به مطالعه خود بپردازید..یعنی بهتر است بگویم این پروسه خود به موازات پروسه مهاجرت زمانبر است..در این فاصله می توانید به تقویت زبان عمومی و تخصصی و همچنین آماده سازی جهت امتحان پزشکی کانادا بپردازید..
    در فهرست یونسکو لیست اسامی تمامی دانشگاه های علوم پزشکی کشورهای مختلف وجود دارند که مورد تایید این سازمان هستند..اولین گزینه مورد ارزش یابی از نظر سازمان نظام پزشکی کانادا همین مورد است..سپس به بررسی مدارک شما می پردازند...ابتدا اگر اعتبار دانشگاه شما کفایت کند(مثلا نام آشنایی همچون دانشگاه شهید بهشتی)از پروسه بررسی کاسته می شود...حال تصور کنید دانشکده علوم پزشکی همین دانشگاه که اگر مثلا محلی از اعراب داشته باشد بازهم از طول مدت پروسه کاسته می شود(معیارهایی نظیر تعداد استاد به دانشجو...میزان رشته های تخصصی...دپارتمان های مختلف..تعداد دانشیاران و استادان..تعداد مقاله های بروز ارائه شده از این دانشکده و ملاک های برتر در گزینش هستند)در مرحله بعدی تعداد واحد های گذرانده شده شما و تطابق آن با تعداد واحد های همین رشته در یک دانشکده پزشکی در کانادا مورد ارزیابی قرار می گیرد...
    هرچه اعتبار دانشگاه و دانشکده و رشته مورد نظر از تطابق و هم خوانی بیشتری با رشته مورد نظر در کشور مقصد داشته باشد طول پروسه ارزیابی کاسته خواهد شد..این مطلب را اضافه کنید تعداد متقاضیانی که در این رشته درخواست پذیرش می نمایند که خود ایجاد یک سابقه روتین جهت ارزیابی های بعدی مدارک متقاضیان خواهد نمود و بالطبع طول دوره پروسه ارزیابی را کوتاه خواهد ساخت...
    حال می توانید این نتیجه را اخذ نمایید که مثلا فراغت از تحصیل در دانشگاه تهران و دانشکده پزشکی آن چه تفاوتی با فراغت از تحصیل از دانشگاه برازجان جنوبی از نظر ارزشیابی در سازمان نظام پزشکی کانادا خواهد داشت وقتی که ببیند مثلا یک فرد هم پاتولوژی و هم آناتومی و هم فیزیولوژی و هم بیوشیمی را به دانشجویان پزشکی دانشگاه برازجان جنوبی تدریس می کند و دانشجویان چه نمرات درخشانی هم کسب می کنند...
    آدرس و ایمیل هم در همان فهرست یونسکو که حاوی وب سایت های دانشگاه های مختلف است حتما وجود خواهد داشت...
    موفق باشید..ببخشید که پاسخ کمی طولانی تر شد...

Junior Member

اسفندیار خان, واقعا ممنون از اطلاعات مفید و کاملی که دادید.سعی میکنم نتیجه این پروسه را همین جا اطلاع بدهم, شاید کمکی باشد به آیندگان!

Junior Member

i am in great need of doing pcrc,is there anybody who know exactly what we should send, before exam registration,plz explain in detail, i eagerly look forward to hear abour this matter in no time

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)