صفحه 7 از 31 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 305

موضوع: مهاجرت پزشکان با قانون جدید داشتن سابقه کاری مشاغل مورد نیاز Federal Skilled

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مهاجرت پزشکان با قانون جدید داشتن سابقه کاری مشاغل مورد نیاز Federal Skilled

با تشكر از راهنماييتون ميشه به طور تيتروار مراحل و مدارك مورد نياز براي فلوشيپ را بنويسيد . هدف خودم اينه كه اگر بشه در رشته اي مرتبط با آزمايشگاه و پزشكي مثل ميكروبيولوژي يا ژنتيك پذيرش بگيرم .نظر شما چيه ؟

پیش فرض پاسخ : مهاجرت پزشکان با قانون جدید داشتن سابقه کاری مشاغل مورد نیاز Federal Skilled

نقل قول نوشته اصلی توسط mohajeri نمایش پست ها
    با تشكر از راهنماييتون ميشه به طور تيتروار مراحل و مدارك مورد نياز براي فلوشيپ را بنويسيد . هدف خودم اينه كه اگر بشه در رشته اي مرتبط با آزمايشگاه و پزشكي مثل ميكروبيولوژي يا ژنتيك پذيرش بگيرم .نظر شما چيه ؟
    با سلام و سپاس از حسن اعتماد شما و پوزش مجدد جهت دیر پاسخ گویی...
    همکار و دوست گرامی ابتدا عرض کنم که تنها به صحت و سقم صحبت های من اعتماد نکرده و خود تحقیق بیشتری را به عمل آورید ولی می توانید از اطلاعات داده شده در این انجمن بصورت عمومی یک چهار چوب مناسب جهت اقدام آتی خود بدست آورید..
    ببینید دوست فرهیخته من..
    1-جهت فلوشیپ:شما ابتدا باید به دانشکده های پزشکی کانادا مراجعه کنید و صفحه مربوط به اساتید را بررسی کنید...همینطور فرصت های احتمالی فلوشیپ که در وب سایت هر دانشکده و یا دپارتمان های مختلف درج می شود را بدقت پیگیری نمایید...در صفحات بیوگرافی یا home page اساتید می توانید زمینه کاری و موضوعات مورد علاقه جهت تحقیق را بیابید..سپس باید با استاد مربوط از طریق ایمیل ارتباط برقرار کنید و کوتاه و مختصر اشاره کنید که یک پزشک متخصص کودکان هستید و آمادگی دارید که با علاقه بر روی زمینه کاری مورد نیاز این استاد مفروض کار کنید...در مرحله بعد یا استاد از شما رزومه و باقی مسایل را مطالبه می کند و یا اینکه با یک ایمیل کوتاه از شما پوزش می خواهد که بدلیل مشغله فراوان قادر به انجام این کار نیست...در این حالت نباید ناامید شوید و اساتید دیگر را در همان دپارتمان و یا دانشکده و یا دانشکده های دیگر بررسی کنید و ایمیل بفرستید..گاهی ممکن است استاد از شما بخواهد که به وی در فلان ساعت و روز زنگ بزنید...پس حتما آمادگی این کار را داشته باشید...و ضمن خونسرودی با اعتماد به نفس کامل صحبت کنید...
    ضمنا دقت کنید که اگرچه فلوشیپ مثلا معادل فوق تخصص در ایران است ولی باید بدانید که در ایران بر روی تابلوی پزشکان فارغ التحصیل در ایران کلمه فوق تخصص و جهت پزشکان فارغ التحصیل از خارج کلمه فلوشیپ درج می شود..یک تفاوت عمده در اینکه در ایران به متد فرانسوی شما انگاری رزیدنت سال شش و هفت می شوید ولی در خارج از کشور دوره فلوشیپ یعنی کار بر روی یک موضوع خاص که شما در آن زمینه صاحبنظر و صاحب سخن هستید و باید ببین این دو کمی فرق گذاشت...
    فراموش هم نکنید که در دوره فلوشیپ در صورت قبولی حقوق بسیار مناسبی که تکاپوی زندگی شما و خانواده شما را بکند را در اختیار دارید و البته پس از اتمام هم می توانید بر روی موقعیت هیات علمی شدن در دانشگاه های کانادا حساب ویژه باز کنید و صد البته که این امتیاز بزرگی است...

2-ببینید از نظر رشته مورد نظر...یک سری محدودیت ها جهت انتخاب رشته توسط مهاجرین که نانوشته است در دوره رزیدنتی در کانادا وجود دارد...مثلا در پست های پیشین هم اشاره کردم که رشته های کودکان و جراحی و ارتوپدی و زنان از رشته هایی هستند(اگر درست بخاطرم مانده باشد)که یک مهاجر امکان قبولی بیشتری را داراست..ولی اکنون نیازمندی طب اورژانس و رادیولوژی و طب سالمندان است و خود بنده نیز قصد دارم همین طب سالمندان را ادامه دهم..چرا؟چون جمعیت کانادا اکنون بسمت پیری می رود و این رشته از اهمیت کاری بیشتری برخوردار خواهد بود...اکنون که متقاضی این رشته کم است بهترین کار مطالعه همین رشته است که تا هنگام اتمام تحصیلات تازه بازار کار شما رونق بیشتری خواهد گرفت..(برطبق آمار منتشره اداره امار و جامعه کانادا)..حقوق شما بموقع پرداخت خواهد شد و جامعه آماری پرکمیت و محدود از نظر طیف بیماری خواهید داشت ...در تمامی استانها نیز نیاز مبرم به شما خواهد بود...و...و.....خواستم این را بگویم که بدانید باید رشته مورد نظر خود را با درنظر گرفتن پارامترهای دقیق بدست آورید تا خدای نکرده تحصیل شما و زحمتی که خواهید کشید تبدیل به پارادایم نگردد!

3-حال به رشته مورد علاقه شما می رسیم...ببینید برای science در کانادا life is tough و متاسفانه واقعیتی است که وجود دارد...بله این درست است که نیاز مبرم به researcher و یا بیولوژیست وجود دارد ولی باید بدانید شما به هرحال وابسته به یک مرکز تحقیقاتی خواهید بود و اگر در دانشگاه مشغول به کار باشید بصورت قراردادی است و امکان دارد پس از پایان قراداد دوباره بیکار شوید و دانشگاه امکان عقد قرارداد مجدد به شما ندهد..شاید این کار برای یک کانادایی طبیعی باشد که هر فصل از این شهر به شهر دیگر جهت کار برود و خانه خود در این شهر را بفروشد و خانه به دوشی نموده و به استان دورتری برود ولی با خوی و خصلت یک ایرانی می دانم که settle شدن بیشتر سازگار است..پس به این بعد قضیه هم باید فکر کرد..
    خوبی کار شخصی این است که شما نوکر و ارباب خود هستید...تنها مشکل این است که بازنشستگی وجود ندارد و خود باید برای آن زمان اختصاص دهید...هیچ می دانستید چرا دانشگاهی مثل کمبریج و یا هاروارد همیشه در رتبه بندی مقام اول را در دنیا و بین تمامی مراکز آموزشی معتبر در جهان دارد؟بسیار ساده است..چون این دانشگاه ها همیشه از قرارداد های موقت جهت اساتید شاغل استفاده می کنند و به محض دیدن کوچکترین رکودی عذر وی را می خواهند! به همین دلیل است که همیشه بهترین ها را در اختیار دارند و آنهایی هم که هستند همیشه در استرس و فشار کاری سنگین بدلیل شهرت و اعتبار علمی دانشگاه در مجامع جهانی قرار دارند و از طرفی در معرض اخراج و تمدید نشدن قرارداد کاری پس از اتمام مهلت قانونی آن(مثلا یک سال)..این را گفتم که آن روی سکه را ببینید و کمی ملاحظه و اندیشه نمایید..
    رشته ژنتیک آتیه و آینده بسیار خوبی در بازار کار کانادا با توجه به تبدیل شدن این کشور به یک قطب علمی بیوتکنولوژیک با گرایش محصولات تراریخته و یا ژنتیکی و همچنین کار بر روی ژنوم خواهد داشت..بخصوص اگر از دانشگاهی مثلا بریتیش کلمبیا واقع در استانی به همین نام اگر تحصیلات خود را به اتمام برسانید می توانید امیدوار به حتی شاغل شدن در بازار های کار خود آمریکا بوده باشید...

از طولانی شدن مطلب هم پوزش می خواهم...درست است که شما تنها در یک خط پرسش خود را مطرح نمودید..ولی خواستم یک چشم انداز و دورنمای کلی از آنچه واقعیت پیرامونی نامیده می شود به شما ارائه دهم که بتوانید واقع بین تر و مناسب تر تصمیم بگیرید...چراکه هر تصمیمی که شما بگیرید بر روی حداقل اعضای یک خانواده تاثیر گذار خواهد بود و همین امر مسئولیت شما را در اقدام سنگین تر خواهد نمود...

پیشنهاد من اینکه خود را برای امتحانات حداقل مرحله اول اماده کنید که ببینید در کجای این دانش پزشکی منطبق بر کانادا ایستاده اید...در این حین شدیدا به تقویت زبان خود بپردازید که باید همچون یک وکیل با بیماران خود در ارتباط باشید...اقدام به اخذ آیلتس نموده و برای مهاجرت اقدام کنید و پس از رسیدن به آنجا جهت فلوشیپ و یا هر رشته ای که دوست دارید اقدام کنید...
    موفق باشید و امیدوارم این تطویل کلام جبران مافات دیرکرد در پاسخ گویی را نموده باشد...

Junior Member

از راهنمایتون بسیار بسیار ممنونم. یکی از همکاران به من گفتند مدرک زبان فقط تافل مورد قبول هست .آیا صحت داره و یا اینکه فرقی نداره؟ اگر تافل مورد قبول است pbt یاibt چطور آیا باید حتما نوع خاصی باشه وچه نمره ای لازمه؟
    از اینکه وقتتون را میگیرم عذر میخوام.

از راهنمایتون بسیار بسیار ممنونم. یکی از همکاران به من گفتند مدرک زبان فقط تافل مورد قبول هست .آیا صحت داره و یا اینکه فرقی نداره؟ اگر تافل مورد قبول است pbt یاibt چطور آیا باید حتما نوع خاصی باشه وچه نمره ای لازمه؟
    از اینکه وقتتون را میگیرم عذر میخوام.
    با سلام و پوزش بابت دیر پاسخ گویی...
    بله همکار گرامی کاملا صحت داشته و من در جواب دوستان در پست های پیشین این نکته را خاطر نشان کرده بودم...تفاوتی هم نمی کند...منتها فراموش نکنید که اگر بخواهید در کانادا امتحان تافل بدهید باید نوع رایانه ای آن را انتخاب کنید چون pbt اکنون فقط در برخی کشورها بخصوص آنانی که امکان برگزاری تافل بشیوه رایانه ای ندارند برگزار می شود...نمره 600 جهت مدل کاغذی و نمره 110 جهت مدل رایانه ای..این تافل هم برای خود پروژه ای است!
    موفق باشید...
    یک نکته هم یادم آمد که در جواب پست پیشین برایتان بنویسم...یکی از دوستان بسیار نزدیک من که اکنون نزدیک به چهار سالی است که در کانادا هستند(مهاجرت بشیوه خویشاوندی و خود نیز پزشک)جهت فلوشیپ اقدام کرده بودند (دانشگاه تورنتو)که متاسفانه مورد پذیرش قرار نگرفت..پس از پیگیری فراوان بالاخره مشخص شد که شرط ادامه فلوشیپ داشتن ملیت کانادایی است!یعنی این دوست ما که فعلا دارای کارت اقامت هستند از سوی رییس دپارتمان مربوط که اتفاقا استاد راهنمای ایشان هم خواهد بود مورد ملاطفت قرار گرفته است!
    التفات فرمودید؟!

Junior Member

با سلام به شما دوست محترم .از جوابتون متشكرم اما دو نكته را بايد عرض كنم , وكيل مهاجرتي من در ابتداي سال 1388 خود به كانادا مهاجرت كرده و پزشك است و از دانشگاه كبك پذيرش در رشته ژنتيك گرفته و ILTES هم داشته .ديگه اينكه من چند روزي است كه با اساتيد دانشگاه بريتيش كلمبيا جهت گرفتن فلوشيپ نوزادان در تماس هستم حرفي از تابعيت نزدن و از من CVخواستند فقط در مورد امكان كار پس از اتمام درس گفتند بستگي به تواناييهاي خودم داره كه مورد ارزيابي قرار ميگيره . در سايت اورژانس كودكان هم اگر نگاه كنيد نوشته كه امكان گرفتن فلوشيپ براي تمام كساني كه دوره 3 ساله اطفال را در هر جا گذرانده باشند وجود دارد. قبل از فلوشيپ هم امتحاني وجود نداره فقط بستگي به ارزيابي آنها از تواناييهاي شخص داره.
    به هر حال اگر خبر جديدي داشتم ميگم و شما هم همينطور.THANKS A LOT

با سلام به شما دوست محترم .از جوابتون متشكرم اما دو نكته را بايد عرض كنم , وكيل مهاجرتي من در ابتداي سال 1388 خود به كانادا مهاجرت كرده و پزشك است و از دانشگاه كبك پذيرش در رشته ژنتيك گرفته و ILTES هم داشته .ديگه اينكه من چند روزي است كه با اساتيد دانشگاه بريتيش كلمبيا جهت گرفتن فلوشيپ نوزادان در تماس هستم حرفي از تابعيت نزدن و از من CVخواستند فقط در مورد امكان كار پس از اتمام درس گفتند بستگي به تواناييهاي خودم داره كه مورد ارزيابي قرار ميگيره . در سايت اورژانس كودكان هم اگر نگاه كنيد نوشته كه امكان گرفتن فلوشيپ براي تمام كساني كه دوره 3 ساله اطفال را در هر جا گذرانده باشند وجود دارد. قبل از فلوشيپ هم امتحاني وجود نداره فقط بستگي به ارزيابي آنها از تواناييهاي شخص داره.
    به هر حال اگر خبر جديدي داشتم ميگم و شما هم همينطور.THANKS A LOT
    با سلام و پوزش بابت دیر پاسخ گویی ده روزه...
    همکار گرامی با تشکر از پاسخ متین شما باید بگویم که همکار شما اولا همانگونه که خودتان گفتید از دانشگاه کبک پذیرش گرفته اند که نه نیازی به تافل دارد و نه IELTS...بلکه ملاک تسلط به زبان فرانسه است..حال نمی دانم آیا همکار شما در این رشته به زبان فرانسه ادامه تحصیل خواهند داد و یا انگلیسی؟یقینا باید فرانسه بوده باشد..آیا همکار شما مسلط به زبان فرانسه نبودند؟
    دیگر اینکه فرد با فرد وضعیت متفاوتی در بررسی سوابق و کار و ادامه تحصیل خواهند داشت..یعنی چه؟یعنی اینکه ممکن بود همکار شما همزمان از دانشگاه مثلا بریتیش کلمبیا درخواست می نمودند و جوابی نمی گرفتند..ضمن آرزوی موفقیت بیشتر این عزیز فرهیخته...
    همچنین بیاد داشته باشید که هیچ گاه چنین خوشبین نباشید که همه چیز براه و روبراه است! خیر چنین نیست..بله روال کار در مرحله اول اخذ رزومه شماست...منتها امیدوارم همچون دوست وکیل تان و همکار پزشکمان این شانس هم با شما یار باشد که بتوانید در رشته و دانشگاه خود پذیرش بگیرید که یقینا مایه خوشنودی من خواهد بود...شما با فرد و یا افراد طرف هستید که از نظر مقررات کلی گزینش کاملا قانونی عمل خواهند نمود و در عمل بدون توضیح کوچکترین دلیلی عذر شما را می خواهند..حتما هم نمی گویم این کار همیشه اعمال می شود ولی نکته قبلی را که عنوان کردم تنها از این جهت بود که اگر به رغم تمامی شایستگی هایی که دارید بالفرض نتوانستید پذیرش بگیرید دلگیر و دل چرکین نباشید..در مورد ادامه کار پس از اتمام هم اگر قادر به ایجاد LINK و همچنین NETWORK بخصوص از طریق استادتان شوید شانس بیشتری خواهید داشت..یک توصیه نامه گاهی مسایل لاینحل بسیاری که گاه به چشم شما هم نمی آید را حل خواهد نمود...
    امیدوارم موفق باشید و ما را از موفقیت خویش بی خبر نسازید..

Junior Member

سلام. من پزشكم چند تا سوال در مورد مهاجرتskilled workers دارم: لطفا راهنمايي كنيد

با توجه به اينكه سابقه يك سال كار ضروري است:

آيا سابقه كار پ‍‍زوهشي هم محاسبه ميشه يا فقط طبابت قبوله؟

آيا اينترني يكسال سابقه كار حساب ميشه؟

يعني هر كس موقع فارغ التحصيلي ميتونه اقدام كنه؟

در واقع من فقط 6 ماه سابقه طبابت دارم و 1 سال كار پ‍‍زوهشي كه مال مدت طرحم بوده.
    ویرایش توسط Pearson : February 10th, 2010 در ساعت 03:42 PM

با سلام...ابتدا به سایت اصلی مهاجرت کانادا مراجعه نمایید و در فهرست مشاغل مورد نیاز ببینید جهت general practioner چه وظایفی تعریف شده است و آیا کار پژوهشی در این نمایه هست یا خیر..
    سابقه انترنتی و همچنین طبابت شش ماهه شما نیز جزو سابقه کار محسوب می شوند...تا بجایی که یادم مانده طبابت مورد قبول است ولی برای اطمینان بیشتر لطفا آنچه را که گفتم ملاحظه نمایید..
    موفق باشید...

Junior Member

سلام خيلي ممنون از پاسخ.

به نظر ميرسد كار پزوهشي مورد قبول نيست. و من بايد سابقه كار ديگري پيدا كنم!

لطفا برداشت هاي من رو از مطالعه مطالب قبلي در صورتي كه صحيح نيست تصحيح كنيد:

1. وقتي ميگه oneyear countinious fulltime work experience... اين countinious نه به اين معناست كه شغل در يك مكان/ موسسه باشد بلكه مهم اينه كه تو اين يك سال هر چند جا هم كه كار كرديم بايد وسطش وقفه زماني نباشه.

2. براي سابقه كار قرارداد كار و نامه كارفرما ترجمه اش كه مهر دادگستري ميخوره كافي هست و ديگه وزارت امور خارجه براي تاييد هيچ كدام از مدارك لازم نيست.

و دو تا سوال:

3. اينك نمره ام چقدر بالاي حد نصاب باشه روي سرعت پروسه يا احتمال موفقيت اثر داره يا نه؟ مثلامن با نمره زبان متوسط و پايين هم امتياز ميارم. آيا توصيه ميكنيد وقت بگذارم و حتما نمره بالا از زبان بيارم يا نه؟

4. شوهرم مدرك فوق ليسانس داره ولي آزاد نشده. آيا با برگه سادهي گواهي پايان تحصيل و توضيحي كه من در مورد علت عدم آزادي مدرك روش ميذارم بهم امتيازشو ميدن؟

بازم ممنون از راهنمايي...
    ویرایش توسط rezvaan : February 12th, 2010 در ساعت 10:45 AM

Junior Member

سلام به همگی
    چند تا مطلب رو بگم که دوستان تم ماجرا دستشون بیاد:
    1-هیچکس نمیدونه آیا کسی امتیاز میاره یا نه، پس اولا مواظب وکلای وطنی مهربون باشید که بعضیهاشون واقعا بله! دوما تا میتونید کاری کنید که مو لای ذرز پرونده تون نره، چ.ن الان به راحتی همه چی رو رد میکنند.
    2- زبان خیلی مهمه پس اگر در امتحان خراب کردید مجددا امتحان بدید و همینجوری سابمیت نکنید.
    3- سابقه کار خیلی مهمه، به ویژه با مدرک مستدل که واقعا انجام شده و در صورت امکان فیشهای حقوق و چیزهای وابسته به اونها مثل احکام اداری
    4- سابقه کار پژوهشی تا اونجایی که من فهمیدم، اینجا ارزش نداره و سابقه طبابت به عنوان پزشک مهمه. به اضافه اینکه انترنی به عنوان نصف مدت حساب میشه یعنی ضربدر 1/2.
    5- به تمامی دوستانی که قصد دارند بیان کانادا ، 1000بار پشت سر هم سفارش میکنم اول از پزشکانی که اینجا دارند کار بالینی میکنند کسب اطلاعات کنید و بعد تصمیم بگیرید. اینجا خیلی با اون افسانه هایی که خیلیها ازش میسازند تفاوت داره، ما رو به راحتی داخل سیستمشون نمیپذیرن (این یعنی خیلی خیلی سخت) وتا زمانی هم که مثل بلبل انگلیسی حرف نزنید برای کلینیک وارد شدن مشکل خواهید داشت. پول ایران هم خیلی وقتها اینجا به هیچ حسابه و مخصوصا اگر با خانواده میاید 1002 دردسر خواهید داشت. تنها چیزی که اینجا برای ماها قابل توجه هست سیستم اداری منظم دولتیشون هست، نه حتی دانشگاهی. الان هم وضع دانشگاهها شون از نظر مالی نزدیک به داغونه و برای هیچکاری ریسک نمیکنند و حتی خیلی از پروژه هاشون هم خوابیده.

خلاصه اگر به جای بهشت یکدفعه دیدید پا در زمهریر گذاشتید بدونید از کجا بوده!
    قصد ناامید کردن ندارم ولی واقع بین بودن در مورد این مساله خیلی حیاتی هست.

برای همه دوستان آرزوی موفقیت دارم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)