صفحه 8 از 31 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 305

موضوع: مهاجرت پزشکان با قانون جدید داشتن سابقه کاری مشاغل مورد نیاز Federal Skilled

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مهاجرت پزشکان با قانون جدید داشتن سابقه کاری مشاغل مورد نیاز Federal Skilled

@farshad:
    اينترني رو از جاي معتبر ميدوني 1/2 حساب ميشه؟ اكسترني چي؟
    من از يه وكيل شنيدم اينترني اصلا حساب نيست؟ منبع معتبر از كجا بيارم؟! سفارت ميگه؟
    من براي تحصيل آمريكا ميخونم و به كانادا به عنوان راه ورود به امريكا نگاه ميكنم. به نظرت اين مسخره اس؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مهاجرت پزشکان با قانون جدید داشتن سابقه کاری مشاغل مورد نیاز Federal Skilled

نقل قول نوشته اصلی توسط rezvaan نمایش پست ها
    @farshad:
    اينترني رو از جاي معتبر ميدوني 1/2 حساب ميشه؟ اكسترني چي؟
    من از يه وكيل شنيدم اينترني اصلا حساب نيست؟ منبع معتبر از كجا بيارم؟! سفارت ميگه؟
    من براي تحصيل آمريكا ميخونم و به كانادا به عنوان راه ورود به امريكا نگاه ميكنم. به نظرت اين مسخره اس؟
    سلام
    1-اینترنی رو از جای نسبتا معتبر میدونم. اول هم به خاطر همین عرض کردم به حرف این وکلا وقعی ننهید که بله!
    2- سفارت تقریبا پاسخگوی هیچکدام از سوالات شما نیست ، بیخودی ناز شون رو نکشید!
    3- راهی که شما پیش گرفتید راه خیلیهای دیگه هم هست، ولی اون جمله ای رو که قبلا 1002 بار گفته بودم و الان شد 1003 بار یکبار دیگه بخونید. راستش خود کار کانادا اینقدر دنگ و فنگ و صبر کردن داره که شاید بهتر باشه از اول برای آمریکا مستقیما اقدام کنید. همین الان هم کسانی که حتی از داخل کانادا درخواست دادند زمانشون داره به 2 سال نزدیک میشه، دیگه سوریه که جای خودش رو داره...

Junior Member

با تشكر از farshad:

اكسترني حساب نيست؟
    كار اينترني مدركي كه نميخواهد؟ همون ريزنمرات گوياست كه اينترني رو گذروندم؟

و لطفا سوالات پست قبلي من رو هم پاسخ بدين (اينجا دوباره كپي ميكنم)

لطفا برداشت هاي من رو از مطالعه مطالب قبلي در صورتي كه صحيح نيست تصحيح كنيد:
    1. وقتي ميگه oneyearcountinious fulltime work experience... اين countinious نه به اين معناست كه شغل در يك مكان/ موسسه باشد بلكه مهم اينه كه تو اين يك سال هر چند جا هم كه كار كرديم بايد وسطش وقفه زماني نباشه.
    2. براي سابقه كار قرارداد كار و نامه كارفرما ترجمه اش كه مهر دادگستري ميخوره كافي هست و ديگه وزارت امور خارجه براي تاييد هيچ كدام از مدارك لازم نيست.

و دو تا سوال ديگه!:
    3. اينك نمره ام چقدر بالاي حد نصاب باشه روي سرعت پروسه يا احتمال موفقيت اثر داره يا نه؟ مثلامن با نمره زبان متوسط و پايين هم امتياز ميارم. آيا توصيه ميكنيد وقت بگذارم و حتما نمره بالا از زبان بيارم يا نه؟
    4. شوهرم مدرك فوق ليسانس داره ولي آزاد نشده. آيا با برگه ساده ي گواهي پايان تحصيل و توضيحي كه من در مورد علت عدم آزادي مدرك روش ميذارم بهم امتيازشو ميدن؟

بازم ممنون از راهنمايي...
    ویرایش توسط rezvaan : February 14th, 2010 در ساعت 01:43 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط rezvaan نمایش پست ها
    سلام خيلي ممنون از پاسخ.

به نظر ميرسد كار پزوهشي مورد قبول نيست. و من بايد سابقه كار ديگري پيدا كنم!

لطفا برداشت هاي من رو از مطالعه مطالب قبلي در صورتي كه صحيح نيست تصحيح كنيد:

1. وقتي ميگه oneyear countinious fulltime work experience... اين countinious نه به اين معناست كه شغل در يك مكان/ موسسه باشد بلكه مهم اينه كه تو اين يك سال هر چند جا هم كه كار كرديم بايد وسطش وقفه زماني نباشه.

2. براي سابقه كار قرارداد كار و نامه كارفرما ترجمه اش كه مهر دادگستري ميخوره كافي هست و ديگه وزارت امور خارجه براي تاييد هيچ كدام از مدارك لازم نيست.

و دو تا سوال:

3. اينك نمره ام چقدر بالاي حد نصاب باشه روي سرعت پروسه يا احتمال موفقيت اثر داره يا نه؟ مثلامن با نمره زبان متوسط و پايين هم امتياز ميارم. آيا توصيه ميكنيد وقت بگذارم و حتما نمره بالا از زبان بيارم يا نه؟

4. شوهرم مدرك فوق ليسانس داره ولي آزاد نشده. آيا با برگه سادهي گواهي پايان تحصيل و توضيحي كه من در مورد علت عدم آزادي مدرك روش ميذارم بهم امتيازشو ميدن؟

بازم ممنون از راهنمايي...
    سلام همکار نازنین..
    جسارت بنده را بابت دبر پاسخ دهی بپذیرید..

1-در مورد پیوسته بودن باید دقت کنید که قراردادهای همکاری با پزشک معمولا یک ساله بسته می شود و همچون کارگر فصلی نیست که سه ماه جهت چیدن باغ انگور کار کند و ده روز در کارخانه آجرپزی!
    پس بنابراین شما باید دقت کنید که منظور از کار جهت یک پزشک یعنی کار پیوسته در یک مکان واگر چنین نیست و شما در چند مکان در طول یک سال کار کرده اید باید دلیل مبسوط و قانع کننده ارائه دهید که چرا تغییر مکان و یا شغل داده اید..
    یادتان باشد که حرفه پزشکی یک مشکل اساسی که در کانادا دارد اینکه از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است و به همان نسبت از احترام بیشتر...شاید قبلا در جایی این مطلب را دیده باشید که در آمریکا عموم مردم به پزشک و سپس پلیس و سپس پدر روحانی کلیسای محل خود احترام و اعتقاد بیشتری دارند تا به اصناف و مشاغل دیگر..
    2-بله مهر وزارت امور خارجه ضروری نیست..
    3-ببینید همکار گرامی..هرچقدر زبان بخوانید بازهم کم است...اگر برای پروسه مهاجرت نیازمند نمره آیلتس هستید و مثلا نمره کم هم کفایت می کند که همان نمره را جهت راه افتادن پروسه بررسی مدارک خود درنظر بگیرید ولی این به این معنی نیست که شما از زبان بی نیاز می شوید..شما همیشه با بیمار سروکار دارید و مرتب باید با وی در تماس باشید و صحبت کنید..پروسه بررسی و تشخیص و درمان بیماری را باید همیشه بنویسید و فایل و پرونده نمایید...با تیم معالج باید در تماس و مشاوره باشید و همکاری تیمی نمایید..در لحظات حساس باید سریعا تشخیص داده و منظور درمانی خود را سریعا بر زبان آورید و عمل کنید و حتی گاه رهبری تیمی را بر عهده بگیرید و....
    این مطالب یاد شده که در بالا بیان شد یعنی اینکه هرچه زبان شما قویتر باشد بازهم کم است و فقط و فقط باید زبان مطالعه کنید..همانند زمانی که جهت امتحان علوم پایه و یا پره انترنی و حتی رزیدنتی مطالعه همه جانبه و فشرده می کردید..
    نبود فن بیان قوی محاوره و تسلط کافی و وافی به زبان انگلیسی می تواند آینده پزشکی شما را در هنگام کار در کانادا بعنوان پزشک به مخاطره بیندازد..
    امیدوارم اهمیت مطلب برایتان درک شده باشد و از همین امروز شروع کنید...
    4-ازبابت شوهر هم امتیاز به شما تعلق می گیرد و در کانادا اساس بر درستی بیان شما فرض می گردد که بعدا بتوانید با مدارک کافی در وقت مقتضی و در صورت لزوم اثبات نمایید..
    موفق باشید..

و با تشکر از فرشاد خان نازنین که زحمت پاسخ گویی را می کشند..

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تبریز

با سلام به دوستان و همکاران گرامی
    من هم در مرحله انتظار برای مدیک هستم.پزشک عمومی وودر حال آمادگی برای شرکت در امتحانات لازم برای شرکت در CARMS .طبیعتا اول از همه امتحان MCCEE مد نظرم است ، از لحاظ رفرنس هم مطالب تورنتو نوت رو همانطوری که اساتید ذکر کردند برای ریویو کردن مفیدتر دیدم بنابراین درحال حاضراز جاهای مختلف مطالعه میکنم ،از جمله از لکچرنوت کاپلان ،حتی بخشهایی از DVD های آموزشی کلاسهای رزیدنتی ایران را هم نگاه میکنم و مدت زمان 8-7 ماه برای آمادگی در نظر گرفتم و احتمالا در اواخر زمان حضورم در ایران به آمادگی لازم برای امتحان میرسم که البته اصلا بحث مورد اشاره من نیست و اطمینان دارم که همه همکاران به نحوی در حال آماده شدن برای امتحانات هستند.
    نکته ای که قصد دارم بهش بپردازم اینست که همه تقریبا اطلاع داریم که پوزیشن‌های در دسترس ، برای ما پزشکان خارجی در سراسر خاک کانادا کمتر از 400 است بنابراین طبیعی است که همین مسیر سخت امتحانات اصلا مسیر استریت فورواردی نباشد و احتمال پایینی را برای شروع دوره رزیدنتی تامین کند.قصد ناامید کردن کسی را ندارم ولی یادآوری این موضوع به نظرم لازم میرسد که ذهنیتی که از ساختار اموزش پزشکی در طی سالهای دراز در ذهن ما شکل گرفته با آنچه در کانادا میگذرد کاملا متفاوت است. بنابراین هرکدام از ما به فراخور توانایی‌ها علایق و یا شبکه های اجتماعیمان میتوانیم
    آلترناتیوهایی را برای خود فراهم کنیم که سختی مسیرمان را از این چیزی که هست کمتر کند. بخواهیم یا نخواهیم مهاجرت یکی از پر استرس‌ترین کارهای زندگی یک انسان است.حال تصور کنید برای هر کدام از امتحانات لازم حداقل 6- 5 ماه وقت گذاشته اید و در آخر نتوانسته‌اید پذیرشی برای ورود به رزیدنتی بگیرید،این برای ما یعنی یکسال از جیب خوردن یا تن دادن به مشاغلی که مطمئنم هیچ کدام از ما برای آنها مهاجرت نکرده ایم،حال آلترناتیو ها همانطوری که دوستان مطلع من قبلا اشاره کرده‌اند شامل آپشن های مختلفیست:
    برای یکی گرفتن یک مستر+تقویت زبان+سازگاری با محیط
    و برای همکار دیگه درس+امتتحانات+انتظار
    و برای دیگری کار
    در همه آپشن های فوق بهترین کار تحقیق و ارتباط با آدمهاییست که قبل از ما این مسیر را پیموده‌اند و در این راه، جایی مثل این فروم ،مکان خوبی برای پیدا کردن این آدمها خواهد بود.
    ( از گسترش این فروم خیلی خوشحالم.یکسال قبل اینجا بحدی خلوت بود که من قید عضویت آن را زدم بطوری که کلا فراموش کردم چنین جایی هم وجود دارد و حتی آیدی خود را هم فراموش کردم)
    در پایان مساله‌ای در یکی از سایتهای مرتبط مطرح شده بود که باید از دوستان در موردش کسب اطلاع کنم.
    خبر این بود که بخشنامه‌ای به پزشکان فارغ التحصیل امریکا،انگلیس و کل مستعمرات سابق بریتانیا اجازه داده‌است که با گذراندن دوره‌هایی کارخود را در کانادا آغاز کنند و از آن زمان 2 سال
    فرصت داشته باشند که مدارک پاسی امتحانات را ارائه کنند و اینکه احتمالا دولت کانادا جهت جبران کمبود کادر پزشکی مجبور است این قانون را به بقیه IMG ها هم گسترش دهد.

جدا از بحث خبر فوق یا صحت و سقم آن،سوال من از همکاران مطلع اینست که آیا کار به عنوان پزشک عمومی در کانادا مقدور است یا تنها راه عبور از کارمز و وارد شدن به سیستم رزیدنتیست.
    اساسا کسی اطلاع دارد که احتمالا کارهای مرتبطی برای پزشکانی که در مراحل امتحاناتشان هستند در خاک کانادا وجود دارد؟ اگر وجود دارد ما را از تجربیات خود یا اطرافیانتان بی بهره نفرمایید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    TUMS,MD

با سلام به همه همکاران:
    من جزو اون گروهی هستم که به کانادا به چشم راهی برای آمریکا نگاه می کنم.می خواستم اگه دوستانه دیگه ای هم همچین برنامه ای دارن با هم تبادل نظر کنیم.بخصوص اینکه میشه بعد از ورود به کانادا،روی research حساب کرد که به درد آمریکا بخوره؟
    من فعلا دارم step 1 می خونم و فایل کانادام هم در مرحله ارسال به سوریه است.

با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط hichland نمایش پست ها
    خبر این بود که بخشنامه‌ای به پزشکان فارغ التحصیل امریکا،انگلیس و کل مستعمرات سابق بریتانیا اجازه داده‌است که با گذراندن دوره‌هایی کارخود را در کانادا آغاز کنند و از آن زمان 2 سال
    فرصت داشته باشند که مدارک پاسی امتحانات را ارائه کنند و اینکه احتمالا دولت کانادا جهت جبران کمبود کادر پزشکی مجبور است این قانون را به بقیه IMG ها هم گسترش دهد.

جدا از بحث خبر فوق یا صحت و سقم آن،سوال من از همکاران مطلع اینست که آیا کار به عنوان پزشک عمومی در کانادا مقدور است یا تنها راه عبور از کارمز و وارد شدن به سیستم رزیدنتیست.
    اساسا کسی اطلاع دارد که احتمالا کارهای مرتبطی برای پزشکانی که در مراحل امتحاناتشان هستند در خاک کانادا وجود دارد؟ اگر وجود دارد ما را از تجربیات خود یا اطرافیانتان بی بهره نفرمایید
    با سلام به همکار گرامی و ضمن خوش آمد گویی...
    مطلبی که فرمودید کاملا صحت دارد...از طرفی قرار شده که تا سال 2012 تکلیف پزشکان خارجی از جهت بررسی مدارک و احیانا گذراندن دوره های کوتاه جهت شروع به کار مشخص شود..پس این مطلب یعنی اینکه بنده و شما فعلا جزو خبری که فرمودید نمی شویم و تا بدان سالی که خدمت مبارک عرض کردم بطول خواهد انجامید..امید است که زودتر از آن کار بررسی صورت پذیرد..اگر به افراد کشورهای یاد شده اجازه کار داده شده یکی بدلیل تسلط کامل به زبان انگلیسی و دیگر دلیل هم تشابه فراوان سیستم آموزش پزشکی این کشورها با کاناداست...بنده و شما فعلا از این دو دلیل معاف هستیم..
    در مورد اینکه چه کاری در خاک کانادا مقدور است باید بگویم که اگر پست های پیشین مرا بخوبی مطالعه نموده باشید خواهید دید که در حالت کلی باید امتحانات مربوط را گذراند و یا وارد دوره رزیدنتی شد و یا اینکه دوره family medicine را گذراند...در غیر این صورت فعلا چشم انداز مثبتی از کار در این زیر گروه بصورت مرتبط به چشم نمی خورد...
    موفق باشید...

نقل قول نوشته اصلی توسط medicine نمایش پست ها
    با سلام به همه همکاران:
    من جزو اون گروهی هستم که به کانادا به چشم راهی برای آمریکا نگاه می کنم.می خواستم اگه دوستانه دیگه ای هم همچین برنامه ای دارن با هم تبادل نظر کنیم.بخصوص اینکه میشه بعد از ورود به کانادا،روی research حساب کرد که به درد آمریکا بخوره؟
    من فعلا دارم step 1 می خونم و فایل کانادام هم در مرحله ارسال به سوریه است.

با تشکر
    با سلام...
    دوست گرامی باید توجه داشت که اکنون وضعیت بودجه های تحقیقاتی در خاک کانادا بدلیل مسائل اقتصادی در یک رکود نسبی بسر می برد و این یعنی شانس کمتر در زمان حال جهت انجام تحقیق در خاک کانادا...منتظر گذر زمان بمانید تا موفق باشید..

Junior Member

ممنون از جواب.
    سفارت به من گفت اينترني براي سابقه كار حساب نيست.(email زدم)

Junior Member

medicine@
    روش شما رو خيلي ها دارند.
    research خوبه (كانادا بايد از خودت پول داشته باشي تا راحت موقعيت تحقيق پيدا كني) ولي اگر براي تخصص ميخوني بايد رشته ات را دقيقا مشخص كني و اين با توجه به شرايط داغون پذيرش كار ساده اي نيست. با من تماس بگير(پيام خصوصي گذاشتم)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)