صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 43

موضوع: ادامه تحصيل در رشته کیهان شناسی و اختر فيزيک در خارج از ايران

Junior Member

پیش فرض ادامه تحصيل در رشته کیهان شناسی و اختر فيزيک در خارج از ايران

سلام به همگي.
    من دانشجوي سال آخر کارشناسي رشته فيزيک هستم.(دانشگاه سراسري شهرستان)
    دو سوال خيلي مهم داشتم:

1.معدل من حدود 13.5است.کجاها شانس بيشتري براي ادامه تحصيل در رشته astronomy در مقطع فوق ليسانس دارم؟ و آيا اصلا شانسي براي پذيزش دارم؟

2.ديگر اينکه اصلا ارزششو داره که وقت و سرمايه براي اين رشته بگذارم؟ با توجه به اينکه گويا آسمان همه ي دنيا براي اين رشته يه رنگه! : يعني نهايتا بايد به تدريس در دانشگاه(تازه اگه بدجور خوش شانس باشم) بپردازم؟
    دوستان! لطفا اگه اطلاعاتي داريد کمکم کنيد
    گل آفتاب گردان و نماز آفتابش به شب و به ابر و ظلمت نشود دمي بر او گم/دل اوست قبله يابش
    ویرایش توسط m.arash : August 9th, 2011 در ساعت 11:27 AM دلیل: تغییر عنوان
    گل آفتابگردان و نماز آفتابش به شب و به ابر و ظلمت نشود دمي بر او گم/دل اوست قبله يابش

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصيل در رشته اختر فيزيک در خارج از ايران

نقل قول نوشته اصلی توسط aran
    سلام به همگي.
    من دانشجوي سال آخر کارشناسي رشته فيزيک هستم.(دانشگاه سراسري شهرستان)
    دو سوال خيلي مهم داشتم:

1.معدل من حدود 13.5است.کجاها شانس بيشتري براي ادامه تحصيل در رشته astronomy در مقطع فوق ليسانس دارم؟ و آيا اصلا شانسي براي پذيزش دارم؟

2.ديگر اينکه اصلا ارزششو داره که وقت و سرمايه براي اين رشته بگذارم؟ با توجه به اينکه گويا آسمان همه ي دنيا براي اين رشته يه رنگه! : يعني نهايتا بايد به تدريس در دانشگاه(تازه اگه بدجور خوش شانس باشم) بپردازم؟
    دوستان! لطفا اگه اطلاعاتي داريد کمکم کنيد
    گل آفتاب گردان و نماز آفتابش به شب و به ابر و ظلمت نشود دمي بر او گم/دل اوست قبله يابش
    نمي شه اينطوري گفت همه جاي دنيا براي اين رشته مثل ايرانه.
    مسلما تو دانشگاه هاي آمريكا و كانادا و انگليس تحقيقات گسترده تري در اين رشته ها انجام ميشه. مي تونيد به سايت هايشان مراجعه كنيد. فراموش نكنيد ما تو ايران حتي يك رصدخانه ملي هم براي انجام كارهاي رصدي نداريم و توي همين معدود دانشگاه هايي هم كه اختر فيزيك ارائه ميشه اكثر كارهامون به صورت نظري و روي موضوعات بسيار محدوديه. من فكر نمي كنم فوق ليسانس ايران با خارج به لحاظ كارهاي تحقيقاتي(مخصوصا تو زمينه اختر فيزيك) يكسان باشه.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

Junior Member

ممنون از توجهتون.
    آيا ميدونيد تو اوروپا و آمريکاي شمالي کدام دانشگاه ها در اين زمينه فعالترند؟ و خوب با توجه به معدل درخشان من ;D کجاها شانس بيشتري دارم؟
    گل آفتابگردان و نماز آفتابش به شب و به ابر و ظلمت نشود دمي بر او گم/دل اوست قبله يابش

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط aran
    ممنون از توجهتون.
    آيا ميدونيد تو اوروپا و آمريکاي شمالي کدام دانشگاه ها در اين زمينه فعالترند؟ و خوب با توجه به معدل درخشان من ;D کجاها شانس بيشتري دارم؟
    بستگي به كارتون داره. من كه اروپا با دانشگاه هاي انگليس بيشتر از همه حال كردم.مخصوصا دانشگاه منچستر( البته چون به فيزيك گرانش و مباحث كيهان شناسي ذرات علاقه دارم) تو آمريكا و كانادا هم اونقدر زياده كه بايد خودت دنبال بگردي و از بينشون انتخاب كني.شرمنده !:
    در مورد معدل هم تا جايي كه فهميدم تا حدودي با نمره خوب در GRE Subject ميتوني جبران كني.(براي آمريكاي شمالي)

سلام
    من کارشناسی فیزیک هستم سال دوم دانشگاه علم و صنعت می خواستم بدونم با معدل 15 می شه برای بورسیه گرفتن امیدوار بود؟! البته به دانشگاه های آمریکا یا کانادا. و اینکه داشتن مقاله حتی اگه آِ اس آی نباشه می تونه کمکم کنه و همینطور داشتن ترجمه.
    ممنون می شم کسی جواب بده.

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط za_se7en_stars نمایش پست ها
    سلام
    من کارشناسی فیزیک هستم سال دوم دانشگاه علم و صنعت می خواستم بدونم با معدل 15 می شه برای بورسیه گرفتن امیدوار بود؟! البته به دانشگاه های آمریکا یا کانادا. و اینکه داشتن مقاله حتی اگه آِ اس آی نباشه می تونه کمکم کنه و همینطور داشتن ترجمه.
    ممنون می شم کسی جواب بده.
    معدل 15 معدل خوبيه. ولي نمره GRE SUBJECT و نمره زبان هم خيلي مهمه. مقاله ISI هم كه معمولا بچه هاي فيزيك ندارن براي كارشناسي.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    physics

سلام
    من کارشناسی ارشد رشته فیزیک گرایش کیهان شناسی دانشگاه شهرستان هستم. اسفند سال پیش دفاع کردم معدل ارشدم 17.14 بدون پایان نامه است و 5 تا مقاله acccept شده دارم. ولی تافل یا GRE ندارم( دارم برای تافل میخونم). خواستم بدونم چقدر شانس واسه پذیرش دارم و کی و برای چه دانشگاههای اقدام کنم خوبه؟ ممنون میشم کسانی که در این باره اطلاعات و تجربیاتی دارن کمکم کنن.

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط rain20 نمایش پست ها
    سلام
    من کارشناسی ارشد رشته فیزیک گرایش کیهان شناسی دانشگاه شهرستان هستم. اسفند سال پیش دفاع کردم معدل ارشدم 17.14 بدون پایان نامه است و 5 تا مقاله acccept شده دارم. ولی تافل یا GRE ندارم( دارم برای تافل میخونم). خواستم بدونم چقدر شانس واسه پذیرش دارم و کی و برای چه دانشگاههای اقدام کنم خوبه؟ ممنون میشم کسانی که در این باره اطلاعات و تجربیاتی دارن کمکم کنن.
    اگه به ویکی و نتایج پذیرش یه نگاهی بندازین جواب همه سوالاتونو میگیرین. ولی خب مسلمه که بدون تافل و GRE هیچ جا به درخواستتون نگاه نمی کنن.

سلام خدمت شما برادران زحمت کش
    در بالا عرض شد رشته نجوم شناسی رشته مناسبی برای شغل نیست البته همه اینو میگن،میخواستم بدونم پس فضانوردها چگونه فضانورد می شوند؟
    بنده کنجکاو شدم اما رفتم در گوگل سرچ کردم و دیدم نوشته بود فضانورد ها فوق لیسانس یا دکتری در رشته نجوم شناسی و ... دارن.
    پس چطور یکی که در المپیاد اول میشه یا دکتری نجوم شناسی داره نهایتش میره تو دانشگاه؟
    خواهشا جواب بنده را دهید.
    منتظرم.

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط kavoos0123 نمایش پست ها
    سلام خدمت شما برادران زحمت کش
    در بالا عرض شد رشته نجوم شناسی رشته مناسبی برای شغل نیست البته همه اینو میگن،میخواستم بدونم پس فضانوردها چگونه فضانورد می شوند؟
    بنده کنجکاو شدم اما رفتم در گوگل سرچ کردم و دیدم نوشته بود فضانورد ها فوق لیسانس یا دکتری در رشته نجوم شناسی و ... دارن.
    پس چطور یکی که در المپیاد اول میشه یا دکتری نجوم شناسی داره نهایتش میره تو دانشگاه؟
    خواهشا جواب بنده را دهید.
    منتظرم.
    فضانوردها لزوما تحصیلات اختر شناسی ندارن. می تونن زیست شناس، مهندس پرواز، فیزیکدان و یا خیلی چیزای دیگه باشن. ضمن اینکه تعداد فضانوردهای دنیا اونقدر زیاد نیست که بشه به عنوان یک شغل برای همه به اون نگاه کرد. در کشور ما اساتید اختر شناسی عموما کارشون به تدریس در داانشگاه محدود شده و یا حداکثر کار بر روی تئوری. ولی در خارج از کشور زمینه های پژوهشی گسترده تری برای نجوم وجود داره که میشه مشغول اونها شد.

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)