صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 43

موضوع: ادامه تحصيل در رشته کیهان شناسی و اختر فيزيک در خارج از ايران

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصيل در رشته اختر فيزيک در خارج از ايران

ممنونم از جوابتان
    به این ترتیب فضانورد ها میتونن زیست شناس، مهندس پرواز، فیزیکدان و یا خیلی چیزای دیگه باشن میشه.
    با داشتن مدرک فوق لیسانس یا دکتری نجوم شناسی اگر کسی میخواهد وارد سازمان ناسا شود،می تواند؟
    مهنسی پرواز شانس رفتن به فضاش خوبه اما با داشتن مدرک نجوم شناسی میتوان وارد سازمان ناسا شد (به غیر از فضانوردی)؟

ApplyAbroad Veteran
    m.arash آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics , IUT

نقل قول نوشته اصلی توسط kavoos0123 نمایش پست ها
    با داشتن مدرک فوق لیسانس یا دکتری نجوم شناسی اگر کسی میخواهد وارد سازمان ناسا شود،می تواند؟
    مهنسی پرواز شانس رفتن به فضاش خوبه اما با داشتن مدرک نجوم شناسی میتوان وارد سازمان ناسا شد (به غیر از فضانوردی)؟
    دوست عزیز
    ناسا از جمله سازمان هایی هست که از اکثر رشته ها (به جرات می تونم بگم 95 درصد رشته ها) استفاده می کنه! از زمین شناس گرفته تا ستاره شناس!!!
    از جمله رشته هایی که در این سازمان از اهمیت خاصی برخوردار هست رشته های الکترونیک, کامپیوتر و هوافضا است !!!
    در رابطه با پذیرش در ناسا با مدرک فوق یا دکترای نجوم, باید بگم کار سختی هست هم پذیرش در ناسا برای این رشته نسبت به رشته های دیگه محدود هست و هم اینکه ناسا افرادی رو پذیرش می کنه که از موسسات و دانشگاه های مدنظرش باشه مثل MIT و Caltech!!! پذیرش در این دانشگاه ها هم کار ساده ای نیست! (مسلما استثنا هم وجود داره اما من راجع به بیشترین احتمال صحبت می کنم)
    به هر حال دوست عزیز هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد!
    We are always getting ready to live but never living

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

همونطور که آرش عزیز گفتن، ناسا مجموعه بسیار بزرگیه وطیف وسیعی از رشته ها میتونن وارد اون بشن. یکی از این رشته ها نجوم هست که مسلما باید رزومه بسیار قوی و کارهای پژوهشی زیادی داشته باشید تا بتونید وارد این سازمان بشید. به عنوان مثال اگه نیگا کنین توی مرکز گادرد ناسا تعداد فیزیکدان ها بیشتر از جاهای دیگس. اگه اشتباه نکنم همین مرکز مسئول داده های تلسکوپ فضایی هابل هست. یا مثلا فلوریدا که صرفا کارش پرتاب شاتله یا مثلا جی پی ال در کالیفرنیا که اکثر ماموریتای منظومه شمسی رو بر عهده داره. پس نتیجه اخلاقی اینه که فارغ التحصیل های خیلی از رشته ها میتونن وارد ناسا بشن، ولی ناسا از بین اونها همیشه بهترین بهترین ها رو انتخاب میکنه.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

خب اینی که شما می گویید ناسا سازمان بزرگیه و از میان داوطلبان بهترین را انتخاب می کنن شکی نیست و رشته نجوم شناسی حتی با داشتن دکتری هم شانس چندانی نداره.
    اگر یکی مهندس فضا و هوا شد و یا فوق رو دارد و مدرکش را از یک دانشگاه خوب مالزی گرفته و میخواهد مدرکش را به ناسا بفرستد و از لحاظ جسمی و روحی فرد مورد نظرشان باشد،با این حال به نظر شما آیا او شانس عضویت در ناسا را دارد؟
    در ضمن از اینکه وقت میگذارید و جواب بنده یا دوستان دیگر را میدهید سپاسگذارم.

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط kavoos0123 نمایش پست ها
    خب اینی که شما می گویید ناسا سازمان بزرگیه و از میان داوطلبان بهترین را انتخاب می کنن شکی نیست و رشته نجوم شناسی حتی با داشتن دکتری هم شانس چندانی نداره.
    اگر یکی مهندس فضا و هوا شد و یا فوق رو دارد و مدرکش را از یک دانشگاه خوب مالزی گرفته و میخواهد مدرکش را به ناسا بفرستد و از لحاظ جسمی و روحی فرد مورد نظرشان باشد،با این حال به نظر شما آیا او شانس عضویت در ناسا را دارد؟
    در ضمن از اینکه وقت میگذارید و جواب بنده یا دوستان دیگر را میدهید سپاسگذارم.
    به نظر من مسلما فارغالتحصیل های کلتک یا ام آی تی یا هاروارد شانس بیشتری برای ورود به این سازمان دارن. چرا؟ فقط به خاطر اسم دانشگاه؟ خیر. چون اگه یه نگاهی به رزومه دانشجویان اونجا بندازید می بینید که در حین دوران دانشجوییشون در دوره های ناسا شرکت کردن، پژوهش های مشترک با اونا انجام دادن و .... به همین دلیل مسلما اونا در اولویت هستن. ولی این به این معنی نیس که بقیه شانسی ندارن. مسلما ناسا برای گزینش افراد مورد نظرش، معیارهای زیادی رو مد نظر داره.

Junior Member

سلام
    میشه راهنمایی بفرمایید برای رشته کیهان شناسی در کدام دروس باید پایه ی خوبی داشت؟
    ببخشید بی مقدمه سوال مطرح میکنم اطلاعاتی از وضع تحصیلیم جای دیگه گفتم اما گویا پست مشابه نباید بذاریم

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط pbahram نمایش پست ها
    سلام
    میشه راهنمایی بفرمایید برای رشته کیهان شناسی در کدام دروس باید پایه ی خوبی داشت؟
    ببخشید بی مقدمه سوال مطرح میکنم اطلاعاتی از وضع تحصیلیم جای دیگه گفتم اما گویا پست مشابه نباید بذاریم
    مسلما باید در درس ریاضی فیزیک قوی باشید و علاوه بر اون روی نسبیت عام هم تسلط داشته باشید. البته به غیر از تمام فیزیک هایی که در دانشگاه تدریس میشه!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصيل در رشته کیهان شناسی و اختر فيزيک در خارج از ايران

به نظر شما من براي اين كه از طرف دانشگاه كمبريج كيهانشناسي بورس بگيرم ،داشتن معدل عالي (در حدود 19) در دانشگاه تهران و نمره زبان ايلتس خوب برام كافيه ؟يا اينكه مقاله هم بايد داشته باشم .
    اگه توي ليسانس رياضات هم علاوه بر فيزيك خونده باشي تاثير خودش رو ميذاره ديگه ؟

Junior Member

سلام.
    من دانشجوی کارشناسی ارشد رشته اخترفیزیک دانشگاه سراسری هستم.
    چه دانشگاهی و چه کشوری دکترای رشته منو داره و کجاها میتونم اقدام کنم؟

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

نقل قول نوشته اصلی توسط safoooora نمایش پست ها
    سلام.
    من دانشجوی کارشناسی ارشد رشته اخترفیزیک دانشگاه سراسری هستم.
    چه دانشگاهی و چه کشوری دکترای رشته منو داره و کجاها میتونم اقدام کنم؟
    سلام
    امریکا و کانادا رو جستجو کردین؟ وبسایت دانشگاه ها رو باید بگردین معمولن.
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)