صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 43

موضوع: ادامه تحصيل در رشته کیهان شناسی و اختر فيزيک در خارج از ايران

Junior Member homaesm آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Energy Systems En at SUT

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصيل در رشته کیهان شناسی و اختر فيزيک در خارج از ايران

نقل قول نوشته اصلی توسط Irannezhad نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.

روند پذیرش رو میتونی از قسمت ویکی این سایت مشاهده کنی.متاسفانه برای لیسانس جایی رو من نمیشناسم و فکر نکنم که شما هم پیدا کنید که فاند بدن مگر اینکه رزومه ی خفنی داشته باشید.اما روی کمک هزینه میتونید حساب کنید که راجع به اون هم معمولا در سایت دانشگاه ها کامل توضیح داده که شرایطش چی هست و به چه کسانی میدن.

میتونم بپرسم چرا میخواهید نجوم بخونید؟

با آرزوی موفقیت.
    ممنون دوست عزیز
    صرفا بحث علاقه هست .

Member Irannezhad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.sc. Of Solid State Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط homaesm نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز
    صرفا بحث علاقه هست .
    سلام دوست عزیز.

خب می دونستن که چون به نجوم علاقه دارید می خواهید نجوم بخونید.خود من هم قبل از ورود به دانشگاه نجوم آماتوری کار میکردم و به خاطر علاقه به نجوم رفتم رشته فیزیک خوندم.اما وقتی نجومی که در دانشگاه تدریس میشه رو باهاش آشنا شدم و دیدم اون زیبایی هایی که از نجوم می شناسیم و باعث علاقه ی من و شما و خیلی های دیگه به نجوم شده اون چیزی نیست که در سطح آکادمیک تدریس میشه و اون زیبایی های آسمان شب فقط برمیگرده به نجوم آماتوری.به خاطر همین گرایش نجوم نرفتم و یک گرایش دیگه رو ادامه دادم.
    پس پیشنهاد میکنم اگر علاقه ی شما هم اینظور هست برید سراغ رشته ی دیگری که بتونید باهاش کار پیدا کنید و نجوم رو هم آماتوری در کنار هر شغل و کاری که دارید ادامه بدید.

با آرزوی موفقیت برای شما دست عزیز.
    LOVE Is All We Need

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک نجومی. دانشگاه شهید بهشتی

با سلام خدمت دوستان عزیز و مدیریت محترم.

من کارشناسی ارشد فیزیک با معدل 16.02 هستم از دانشگاه شهید بهشتی. سه سال قبل فارغ التحصیل شدم. بعدش رفتم سربازی و تدریس رو انجام دادم و از محیط دانشگاهی دور شدم. لیسانسم فیزیک جامد با معدل 18.54 است. دو تا کنفرانس داخلی شرکت کردم به صورت ارائه پوستر. مقاله خارجی و مدرک زبان ندارم. با توجه به اینکه من 28 ساله هستم، اگر از الان بخوام شروع کنم برای اخذ پذیرش با فاند کامل از آمریکا یا کانادا به نظرتون امیدی هست ؟؟ یا اروپا، فقط فاند کامل برام مهمه و دانشگاه متوسط به بالا. شاید 3-4 سال طول بکشه که بتونم همه شرایط اعم از مقاله، زبان و... رو تهیه کنم. در ضمن کورس های ارشد من کیهان شناسی بوده اما پایان نامه ام رو اخترفیزیک کار کردم. سطح زبانمم پری-اینترمدیت هست. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید،

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصيل در رشته اختر فيزيک در خارج از ايران

نقل قول نوشته اصلی توسط arash-iran نمایش پست ها
    فضانوردها لزوما تحصیلات اختر شناسی ندارن. می تونن زیست شناس، مهندس پرواز، فیزیکدان و یا خیلی چیزای دیگه باشن. ضمن اینکه تعداد فضانوردهای دنیا اونقدر زیاد نیست که بشه به عنوان یک شغل برای همه به اون نگاه کرد. در کشور ما اساتید اختر شناسی عموما کارشون به تدریس در داانشگاه محدود شده و یا حداکثر کار بر روی تئوری. ولی در خارج از کشور زمینه های پژوهشی گسترده تری برای نجوم وجود داره که میشه مشغول اونها شد.
    با سلام
    من مي خواستم يك فضانورد در سازمان ناسا بشوم الان ١٩ سال دارم رتبه كنكورم ٨٠٠(در رشته رياضي فيزيك تحصيل كردم)و مي خوام انتخاب رشته كنم مي خواستم ببينم كدام رشته و كدام شاخه و با چه مدرك تحصيلي (هرچند در هر رشته اي كه بروم قصد اخذ مدرك دكترا دارم) شانس بيشتري براي رفتن به فضا و فضانورد شدن دارد ؟ مي دونم جاي اين سوال اينجا نبود ولي چون نمي تونم انجمن ايجاد كنم و اين انجمن تنها انجمني بود كه اشاره خيلي كوچيكي به فضانوردي در ناسا شده بود لطفا منو به طور كامل راهنمايي بفرماييد

Member Irannezhad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.sc. Of Solid State Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط Sadra99 نمایش پست ها
    با سلام
    من مي خواستم يك فضانورد در سازمان ناسا بشوم الان ١٩ سال دارم رتبه كنكورم ٨٠٠(در رشته رياضي فيزيك تحصيل كردم)و مي خوام انتخاب رشته كنم مي خواستم ببينم كدام رشته و كدام شاخه و با چه مدرك تحصيلي (هرچند در هر رشته اي كه بروم قصد اخذ مدرك دكترا دارم) شانس بيشتري براي رفتن به فضا و فضانورد شدن دارد ؟ مي دونم جاي اين سوال اينجا نبود ولي چون نمي تونم انجمن ايجاد كنم و اين انجمن تنها انجمني بود كه اشاره خيلي كوچيكي به فضانوردي در ناسا شده بود لطفا منو به طور كامل راهنمايي بفرماييد
    سلام دوست عزیز.
    شما هم مثل خیلی از ماها این آرزوی دوران کودکی رو داری.خوبیه شما اینه که خیلیا اون رو فراموش می کنن و براش تلاش نمیکنن و یادشون میره،اما شما مصمم هستی که بهش برسی و این خیلی خوبه.
    برای فضانورد شدن،حتما رفتن به ناسا تنها راه نیست.توصر خیلی از مردم از آنچه در مورد ناسا فکر میکنن تا حدود زیادی اشتباه است.
    سعی میکنم اگر فرصت شد مطلبی را براتون بذارم تا کمکتون کنه تا با مسیر اونچه می خواهید به آن برسید آشنا بشید و بتونید مسیرتون رو پیدا کنید.
    با آرزوی موفقیت.
    LOVE Is All We Need

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Irannezhad نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    شما هم مثل خیلی از ماها این آرزوی دوران کودکی رو داری.خوبیه شما اینه که خیلیا اون رو فراموش می کنن و براش تلاش نمیکنن و یادشون میره،اما شما مصمم هستی که بهش برسی و این خیلی خوبه.
    برای فضانورد شدن،حتما رفتن به ناسا تنها راه نیست.توصر خیلی از مردم از آنچه در مورد ناسا فکر میکنن تا حدود زیادی اشتباه است.
    سعی میکنم اگر فرصت شد مطلبی را براتون بذارم تا کمکتون کنه تا با مسیر اونچه می خواهید به آن برسید آشنا بشید و بتونید مسیرتون رو پیدا کنید.
    با آرزوی موفقیت.
    خيلي ممنون از شما دوست عزيز
    لطفا هرچن سريعتر منو راهنمايي كنين
    و اون پايگاه فضايي كه من و بقيه انسان ها شانس بيشتري براي فضانورد شدن توش داريد را هم بگين (در صورت امكان)
    با آرزوي موفقيت D:

Junior Member

سلام،
    من 15 سالمه، دانش آموز کلاس نهم (همون اول دبیرستان نظام قدیم) هستم و پایان امسال باید تعیین رشته کنم. به ریاضی فیزیک، نجوم و کارهای پژوهشی علاقه دارم. درباره رشته اخترفیزیک کمی مطالعه داشتم و به این رشته علاقمند شدم. ولی بعد از صحبت با مشاور تحصیلی متوجه شدم اختر فیزیک در ایران اصلاً بازار کار نداره. از طرفی هم هدفم ادامه تحصیل و کار در آمریکاست.
    اما میخوام بدونم اگه به هر دلیلی مجبور بشم تو ایران بمونم ارزشش رو داشته که تا مقاطع بالا وقت صرف این رشته کرده باشم؟ همینطور میخوام بدونم اگه قرار باشه برای تحصیل به کشوری مثل آمریکا یا استرالیا برم، بهتره که از چه مقطعی اقدام کنم. از بدو ورود به دانشگاه برم دانشگاه خارجی؟ یا از ارشد به بعد؟ یا ... ؟
    ضمناً از نظر مالی هم این موضوع صد در صد حل شده نیست که بتونم هر موقع خواستم بدون مشکل به یک دانشگاه خارجی برم، اما از اونجایی که اولین قدمه انتخاب رشته زمانش رسیده، لازمه که از حالا بدونم باید چجوری و چه موقع اقدام کنم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_ks نمایش پست ها
    سلام،
    من 15 سالمه، دانش آموز کلاس نهم (همون اول دبیرستان نظام قدیم) هستم و پایان امسال باید تعیین رشته کنم. به ریاضی فیزیک، نجوم و کارهای پژوهشی علاقه دارم. درباره رشته اخترفیزیک کمی مطالعه داشتم و به این رشته علاقمند شدم. ولی بعد از صحبت با مشاور تحصیلی متوجه شدم اختر فیزیک در ایران اصلاً بازار کار نداره. از طرفی هم هدفم ادامه تحصیل و کار در آمریکاست.
    اما میخوام بدونم اگه به هر دلیلی مجبور بشم تو ایران بمونم ارزشش رو داشته که تا مقاطع بالا وقت صرف این رشته کرده باشم؟ همینطور میخوام بدونم اگه قرار باشه برای تحصیل به کشوری مثل آمریکا یا استرالیا برم، بهتره که از چه مقطعی اقدام کنم. از بدو ورود به دانشگاه برم دانشگاه خارجی؟ یا از ارشد به بعد؟ یا ... ؟
    ضمناً از نظر مالی هم این موضوع صد در صد حل شده نیست که بتونم هر موقع خواستم بدون مشکل به یک دانشگاه خارجی برم، اما از اونجایی که اولین قدمه انتخاب رشته زمانش رسیده، لازمه که از حالا بدونم باید چجوری و چه موقع اقدام کنم.
    عزیزم اگر هدفت ادامه تحصیل توی کشورامریکا یا به کل خارج از ایرانه انتخاب خوبیه البته به شرط اینکه واقعا علاقه داشته باشی. به نظر من هم بهتره شما لیسانت رو توی یه دانشگاه خوب توی تهران بخونی و برای ارشد یا دکتری اقدام به فاند گرفتن بکنی.
    اما اگه قراره به هر دلیلی تو ایران بمونی شخصا به عنوان کسی که فوق لیسانس کیهانشناسی دارم این رشته رو پیشنهاد نمیدم که توی ایران ادامه بدی مگر فقط به یک دلیل تنها و تنها علاقه. که باز هم به نوعی انتخاب احساسی هست!
    من تجربه خودم رو عنوان میکنم شخصا از کودکی عاشق نجوم بوده و هستم اما الان با توجه به اینکه واقعا رزومه خوبی هم دارم امیدی به ادامه تحصیل توی ایران ندارم نهایتا میتونم به عنوان استاد این رشته زیبا رو تدریس کنم وگرنه از نظر پژوهشی کشور ما تو این رشته ضعیفه. باز هم شما خوب فکراتو بکن و اینو بدون هر رشته ای هم انتخاب کنی میتونی نجوم رو به صورت آماتوری در کنارش ادامه بدی و لذت ببری.

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_ks نمایش پست ها
    سلام،
    اول به شما تبریک بگم به خاطر اینکه در تصمیم گیری دقت و دور اندیشی به خرج میدید.
    حتی اگر شما بعدا از نظر علاقه یا مسایل مربوط به ادامه تحصیل به مشکل خوردید یا تغییری به وجود اومد رشته ریاضی در هر حال انتخاب خوبی هست و فعلا تا دیپلم همین رو با تمام قدرت بخونید. زبان هم چه شما بخواهید بروید یا نه کاملا لازمه و از همین حالا جدی بگیرید (نیازی به صرف هزینه کلاس نیست).
    در مورد رشته مربوطه هم دوستمون گفتن. منتها چیزی که ایشون نادیده گرفتن اینه که وضعیت در همه رشته ها حتی مهندسی تقریبا به همین صورت هست و شما با تحصیلات بالا در ایران عملا کارتون فقط میتونه درس دادن در دانشگاه و تحقیقات دیمی و درپیتی و ابکی باشه. پس علاقه شما بازهم حرف اول رو خواهد زد.
    در مورد رفتن برای تحصیل هم باید بگم هرچه زودتر بهتر و اگر شما خیلی دانش اموز استثنایی باشید با برنامه ریزی حتی امکان گرفتن بورسیه برای دوره لیسانس در دانسگاه های خوب امریکا و کانادا وجود داره. ولی شاید کمی بلند پروازانه باشه و مسیر کم خرج و معقول گرفتن لیسانس و بعدا بورس مقاطع بالاتر هست. حالت دیگه هم تحصیل در لیسانس بدون بورس هست که بسته به دانشگاه میتونه متفاوت باشه و ممکنه هزینه خیلی سنگینی داشته باشه یا مجبور باشید کار در سطح دانشگاه انجام بدین که ممکنه براتون سخت باشه.

سلام. من دانشجوی ترم 5 فیزیک هستم و قصد ادامه تحصیل در رشته ی کیهان شناسی در آمریکا دارم. به من گفتن برای ادامه تحصیل در آمریکا باید از مقطع کارشناسی ارشد برم چون اونجا کارشناسی ارشد و دکتری به هم پیوسته هست و اگه اینجا ارشد بگیرم دوباره کاری میشه! میخواستم ببینم این موضوع راسته؟ و اگه هست ، آیا در سراسر آمریکا اینجوریه؟
    ممنون میشم جوابم بدید.

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)