صفحه 7 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 108

موضوع: ریجکت شدن یا نگرفتن فاند به علت نمره کم زبان (gre , toefl , IELTS )

Senior Member viana آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    materials science and Simulation

پیش فرض پاسخ : ریجکت شدن یا نگرفتن فاند به علت نمره کم زبان (gre , toefl , IELTS )

نقل قول نوشته اصلی توسط Gela نمایش پست ها
    درسته. یکی از دوستان من لاتری برنده شد و امسال اومد امریکا، دبیرستانی هم بود. سوم رو تموم کرد الان کالج درس میخونه، بدون تافل.
    خودش لاتاری برنده شد یا با خونواده ش اومد؟
    پ.ن:پسرخاله ی منم با لاتاری رفت ولی دو ماه بعد که خواست بره دانشگاه گفتن باید تافل بدی!

پیش فرض پاسخ : ریجکت شدن یا نگرفتن فاند به علت نمره کم زبان (gre , toefl , IELTS )

سلام دوستان. یه مسئله ای خیلی نگرانم کرده.
    همسرم می خواد برای دانشگاه های امریکا و اروپا که ایلتس مینیمم 6.5 می خوان، اپلای کنه، هم دکترا و هم مستر (حتما می خواد تحصیلاتش رو هم در پاییز سال 2013 شروع کنه). ولی متاسفانه دوبار امتحان ایلتس داده و هر دوبار 6 شدم! ولی با توجه به اینکه حتما می خواد فاند، RA یا TA بگیرم (تحت هیچ شرایطی نمی تونه هزینه شو متقبل شه)، و با استادی هم صحبت نکرده، به نظر شما با توجه به موارد زیر دوباره آزمون بده؟ اگر آره، قبول می کنن نمره شو دیرتر بفرسته؟ ممنون میشم اگه جواب بدین.

رشته: کارشناسی معماری GPA: 17.40، ارشد معماری داخلی GPA: 16.80
    مقالات ISI:تا 13
    مقالات ISC: تا 3
    کنفرانس های خارجی: 8 تا
    کنفرانس های داخلی: 7 تا
    ثبت اختراع: 1 عدد
    طرح پژوهشی: 2 تا
    سوابق تدریس: سابقه تدریس تو دانشگاه ها

نکته دیگه اینکه ایشون بورس تحصیلی 91 وزارت علوم ایران رو هم تونسته بگیره، ولی با توجه به اوضاع ارزی، فعلا دانشجوهای بورسیه بلاتکلیفن.

نقل قول نوشته اصلی توسط sh_shaghayegh نمایش پست ها
    .... به نظر شما با توجه به موارد زیر دوباره آزمون بده؟ اگر آره، قبول می کنن نمره شو دیرتر بفرسته؟ ممنون میشم اگه جواب بدین.
    دوست گرامی، دانشگاهها معمولا از minimum هاشون نمیگذرن.. ولی اینکه نمره دیرتر فرستاده بشه معمولا قابل مذاکره است. جواب قطعی اینو فقط graduate office هر دانشگاهی که مورد نظرتونه میتونه جواب بده، نه دوستان در این فروم.
    دوستان عزیز از پاسخ دادن به سوالهای عمومی در قالب پیام خصوصی معذورم

من از دانشگاه ایندیانا به دلیل مشکل زبان رد شدم. استاد ایمیل زد و گفت اگر امتحان زبان را پاس کرده بوذی حتما بهت پذیرش می دادم و پیشنهاد داد تا فایلم را برای سال دیگه نگه دارند تا این یک ساله رو زبانم کار کنم. حالا مشکل زیان من چیه با تافل 108؟ استاد قرار بود برای فاند بهم TA بده. تو این دانشگاه وقتی به کسی می خواهند TA بدهند یه آقایی از بخش بین الملل می آید مصاحبه تصویری انجام می ده، مصاحبه هم برای تشخیص هویت ضبط می شود. حالا ایشون گفتند که خیلی لهجه داره و نمی توانه ندریس کنه

Member nobuddy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IE @ IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط reghaderi نمایش پست ها
    من از دانشگاه ایندیانا به دلیل مشکل زبان رد شدم. استاد ایمیل زد و گفت اگر امتحان زبان را پاس کرده بوذی حتما بهت پذیرش می دادم و پیشنهاد داد تا فایلم را برای سال دیگه نگه دارند تا این یک ساله رو زبانم کار کنم. حالا مشکل زیان من چیه با تافل 108؟ استاد قرار بود برای فاند بهم TA بده. تو این دانشگاه وقتی به کسی می خواهند TA بدهند یه آقایی از بخش بین الملل می آید مصاحبه تصویری انجام می ده، مصاحبه هم برای تشخیص هویت ضبط می شود. حالا ایشون گفتند که خیلی لهجه داره و نمی توانه ندریس کنه
    میشه بفرمایید چه نوع لهجه ای؟
    معمولا که از همون ترم اول یه ضرب TA نمیدن، معمولا از سال دوم
    یعنی یه سال این امکان میدن که طرف زبانش تقویت کنه و از سال دوم ...

نقل قول نوشته اصلی توسط nobuddy نمایش پست ها
    میشه بفرمایید چه نوع لهجه ای؟
    معمولا که از همون ترم اول یه ضرب TA نمیدن، معمولا از سال دوم
    یعنی یه سال این امکان میدن که طرف زبانش تقویت کنه و از سال دوم ...
    شانس منه دیگه. اصلا خیلی ها ارزیابی زبان را وقتی دانشجو وارد آمریکا میشه انجام می دهند. اینها یه ضرب لهجه آمریکایی می خواستند:

Unfortunately, you were not approved to teach classes here at IU because you have a very heavy
    accent. I would recommend that you
    spend this next year studying English diction with someone from the US (perhaps even online).

البته خیلی ها از همون ترم اول TA می شوند و کارهایی مثل تصحیح برگه و حل تمرین انجام می دهند

نقل قول نوشته اصلی توسط reghaderi نمایش پست ها
    درود بر شما دوست عزیز
    این یه قانون برای کل دانشگاه هستش که این مصاحبه صورت بگیره؟ یعنی در همه دانشکده ها اعمال میشه؟
    شما فاند رو از دست دادین ولی خود پذیرش رو که از دست ندادین؟ درست متوجه شدم؟
    به نظرم لطفا تجربه خودتون رو در تاپیک مصاحبه تلفنی بنویسین؛ چون شما تجربه متفاوتی داشتین که شاید بدرد بقیه دوستان هم بخوره؛ با تشکر
    Everything that is beautiful and noble is the product of reason and calculation

نقل قول نوشته اصلی توسط mahspice نمایش پست ها
    درود بر شما دوست عزیز
    این یه قانون برای کل دانشگاه هستش که این مصاحبه صورت بگیره؟ یعنی در همه دانشکده ها اعمال میشه؟
    شما فاند رو از دست دادین ولی خود پذیرش رو که از دست ندادین؟ درست متوجه شدم؟
    به نظرم لطفا تجربه خودتون رو در تاپیک مصاحبه تلفنی بنویسین؛ چون شما تجربه متفاوتی داشتین که شاید بدرد بقیه دوستان هم بخوره؛ با تشکر
    همون ایمیل اول استاد گفته بود که RA ندارد و بدون فاند پذیرش نمی دهیم. به همین دلیل قرار بود من TA استاد بشم. می نیمم تافل دانشگاه 100 بود. من تافل 94 داشتم و استاد توصیه کرد مجددا شرکت کنم. وقتی نمره تافل جدیدم (108) اومد به استاد ایمیل زدم. بلافاصله قرار مصاحبه را گذاشت و گفت که چون من ایترنشنال هستم یک نفر هم از بخش بین الملل برای ارزیابی زبان می آید. من برداشتم اینه که این قانون مال کل دانشگاه باشه نه مال دانشکده

Junior Member

سلام دوستان....من دانشگاه آلتو رو در فنلاند اپلی‌ کردم البته با نمری آیلتس۵....البته رشتم هنر بود و رزومه خوبی‌ فرستادم....مینیموم نمره آیلتس برای اپلی‌ ۶ بود..ولی‌ من بایکی از دانشجو‌های ایرانی‌ اونجا صحبت کردم گفته بود که اگه رزومت خوب باشه اونا ok ..ولی‌ الان تو monitoring اپلی‌ فقط جلوی آیلتس زدن ک حدنصاب نمره نیست و هیچ چیز دیگه رو فعلا برسی‌ نکردن...چکار می‌تونم بکنم...
    ویرایش توسط sahand_a : March 7th, 2013 در ساعت 09:19 PM دلیل: پینگلیش

Junior Member

دوستان ، من در چند تا از سایت های ویزای تحصیلی کانادا یک مطلبی را خواندم در مورد اینکه اگر معدل کارشناسی کمی پایین باشه یا نمره زبان نداشته باشیم ، می توانیم از طریق دوره های زبان و دروس پیش نیاز دانشگاه اقدام کرده و سپس در مقطع ارشد تحصیل نماییم . تا چه حد حقیقت دارد این مطلب ؟ البته فکر نمیکنم در این حالت fund تعلق بگیرد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)