صفحه 8 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 108

موضوع: ریجکت شدن یا نگرفتن فاند به علت نمره کم زبان (gre , toefl , IELTS )

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering Of UOT

پیش فرض پاسخ : ریجکت شدن یا نگرفتن فاند به علت نمره کم زبان (gre , toefl , IELTS )

نقل قول نوشته اصلی توسط afaghyyy نمایش پست ها
    دوستان ، من در چند تا از سایت های ویزای تحصیلی کانادا یک مطلبی را خواندم در مورد اینکه اگر معدل کارشناسی کمی پایین باشه یا نمره زبان نداشته باشیم ، می توانیم از طریق دوره های زبان و دروس پیش نیاز دانشگاه اقدام کرده و سپس در مقطع ارشد تحصیل نماییم . تا چه حد حقیقت دارد این مطلب ؟ البته فکر نمیکنم در این حالت fund تعلق بگیرد
    دوست من از خود دانشگاهها باید چک کنید و بپرسید دیگه
    سربلند باشی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ریجکت شدن یا نگرفتن فاند به علت نمره کم زبان (gre , toefl , IELTS )

سلام

من چند نمره از مینیمم دانشگاهای که اپلای کرده کمتر داره. دانشگاه بهم ایمیل دادن که میتونه کاندیشنال پذیرش بگیره از اما I-20 برا صادر نمی کنیم. اما می تونم از مرکز els اقدام کنم که در خود دانشگاه هست.

این مرکز چطور است؟ مثلا ۱ ترم باید کلاس زبان بره؟ آیا سفارت به I-20 که از طرف این مرکز صادر شده باشه ویزا می دهد

ممنون میشم راهنمای کنید

Junior Member

سلام یک سوال در مورد تاثیر نمره GRE در گرفتن پذیرش داشتم. از خیلی ها شنیدم که می گن نمره GRE مهم نیست و فقط باید امتحان را بدی و نمره را به دانشگاه ریپورت کنی. توی سایت دانشگاه ها هم اغلب نمره حداقلی برای GRE تعیین نشده است. به نظرم نمره امتحان تافل خیلی مهم تر است، اینطور نیست؟ آیا واقعاً نمره GRE مهم نیست؟ اگر applicant ای نمره تافل و رزومه خوبی داشته باشه اما GRE اش خوب نباشه شانس پذیرش را از دست می ده؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mrsandy نمایش پست ها
    سلام یک سوال در مورد تاثیر نمره GRE در گرفتن پذیرش داشتم. از خیلی ها شنیدم که می گن نمره GRE مهم نیست و فقط باید امتحان را بدی و نمره را به دانشگاه ریپورت کنی. توی سایت دانشگاه ها هم اغلب نمره حداقلی برای GRE تعیین نشده است. به نظرم نمره امتحان تافل خیلی مهم تر است، اینطور نیست؟ آیا واقعاً نمره GRE مهم نیست؟ اگر applicant ای نمره تافل و رزومه خوبی داشته باشه اما GRE اش خوب نباشه شانس پذیرش را از دست می ده؟
    معمولا اون طوری که خود دانشگاه ها میگن نمره GRE بیشتر توی فاند و میزانش و اینجور مسایل تاثیر میزاره واسه همین حداقل نداره و نمرت هرچی بهتر باشه شانس بیشتری بدست میاری. اما تافل حداقل داره و توی خیلی از دانشگاه ها اگه اون حداقل رو نیاری ممکنه حتی بررسی هم نشه مدارکتون و همون اول رد بشید. این موضوع تو دانشگاه های کانادا خیلی صادقه.
    موفق باشید

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

خوب دوستان عزیز من رو دانشگاه کانزاس به دلیل نداشتن نمره آیلتس 8 در اسپیکینگ رد کردن به همین راحتی. من نمیدونم اینا با خودشون چی فکر کردن که نمره 8 میخوان برای پذیرش. شرایطم رو هم در بخش ریجکت نوشتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط aammott نمایش پست ها
    خوب دوستان عزیز من رو دانشگاه کانزاس به دلیل نداشتن نمره آیلتس 8 در اسپیکینگ رد کردن به همین راحتی. من نمیدونم اینا با خودشون چی فکر کردن که نمره 8 میخوان برای پذیرش. شرایطم رو هم در بخش ریجکت نوشتم.

کلا وقتی بخوان ریجکت کنن یه دلیلی پیدا میکنن. مطمئنم این عدد بهانه ای بسش نیست.

Junior Member

سلام دوستان
    من میخوام برای چندتا از دانشگاههای آمریکا اپلای کنم
    مینیمم این دانشگاهها واسه تافل 80 هست ولی تافل من 79 شده.
    رزومم بد نیست، GRE Q170, V143
    مقاله و معدلم هم خوبه
    فقط نمیدونم این یه نمره تافل چقد تاثیر میذاره، حتی یکی ازین دانشگاهها تو ادمیشنش زده مینیمم 79 ولی ادمیشن دانشکده زده 80

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق قدرت

دوستان بدون جی آر ای بالای 152 در وربال و بالای 160 در کوانت اپلای نکنید که احتمال ریجکت شدنتون شدیدا میره بالا . نمره جی آر ای اصلی ترین معیار پذیرشه . در واقع کنکور دانشگاه های آمریکاست . سایت http://www.thegradcafe.com/survey/ به همراه دانشگاه مد نظرتون چک کنید ببینید رقیباتون همه جی آر ای هاشون چقد بالاست . ( مگر اینکه از استاد جواب بگیرید)

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط maliamini نمایش پست ها
    سلام دوستان
    مقاله و معدلم هم خوبه
    فقط نمیدونم این یه نمره تافل چقد تاثیر میذاره، حتی یکی ازین دانشگاهها تو ادمیشنش زده مینیمم 79 ولی ادمیشن دانشکده زده 80
    تافل رو نمیتونی کاریش کنی یعنی واجبه.پوردو منو ریجکت کرد چون ریدینگم یک نمره کمتر از مینیمم اونا بود،اگرچه نمره ی کلم 10 نمره بالاتر بود.اصلا گرجوئیت اسکول نمیذاره پرونده ات بره دپارتمان.الکی اپلای نکن که پولتو دور ریختی.
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

Member
    رشته و دانشگاه
    Hell

نقل قول نوشته اصلی توسط maliamini نمایش پست ها
    سلام دوستان
    مقاله و معدلم هم خوبه
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir110 نمایش پست ها
    تافل رو نمیتونی کاریش کنی یعنی واجبه.پوردو منو ریجکت کرد چون ریدینگم یک نمره کمتر از مینیمم اونا بود،اگرچه نمره ی کلم 10 نمره بالاتر بود.اصلا گرجوئیت اسکول نمیذاره پرونده ات بره دپارتمان.الکی اپلای نکن که پولتو دور ریختی.
    چند بار تا به جال گفتم!!! مینیمم نمرات رو کامپیوتر چک می کنه وقتی اپلیکیشن انلاینه و شما اصلا داخل گود نمیرید که بخوان در مورد فرد خاصی تصمیم ویژه بگیرن!!!

حداقل ها که از قبل توی کامپیوتر ست میشه! یعنی نمره زیر 80 رو کامپیوتر ریجکت می کنه نه کمیته! من این رو سال 89 از UC فهمیدم!!! وفتی ریجکت شدم بهشون نامه زدم اصن نمی دونستن من ریجکت شده بودم! مگر استاد بسپره و یا خودش مدارک شما رو بگیره و دستی ببره! وگرنه کامپیوتر از تو *****ش رد نمی کنه!!!!!!

تازه می نیمم اولیه هم فقط توی نوشته سایته! وقتی دانشکده 20 نفر می خواد و 2000 نفر اپلی کننده دارن نمیان 2000 نفر رو ببینند که! همین می نیمم ها رو بالا و پاینن می کنند تا اون 2000 نفر بیاد زیر 200 نفر و یا حتی کمتر! یعنی ممکته مینیمم ذکر شده رو داشته باشید ولی مینیمم نفرات رقیبتون رو نه!

البته نمی گم همیشه همینطوریه ها! خیلی ها بدون مین هم پذیرش گرفتن! ولی دنبال جای خوب نباشید! اینایی که اینطوری گرفتن مطمئنن دانشکده با مینیمم اولیه به مشکل برخورده و سطح می نیمم رو کشیده بایین! این رو هم در نظر داشته باشید خیلی از دانشگاهها واسه رنکشون مین رو حذف نمی کنن! جای یک اینترنشنال که باید تافل داشته باشه یه بومی می گیرن که تافل نخواد! توی جی ار ای احتمال پایین کشیدن مین بیشتره تا توی تافل!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)