صفحه 61 از 106 نخستنخست ... 11515253545556575859606162636465666768697071 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 601 تا 610 , از مجموع 1054

موضوع: سوالات و مباحث مرتبط با ويزاي فرانسه 2016

پیش فرض پاسخ : سوالات و مباحث مرتبط با ويزاي فرانسه 2016

نقل قول نوشته اصلی توسط elinn نمایش پست ها
    دوستان من می خوام در خواست ویزای توریستی بدم چندتا سوال دارم
    1- موقع مصاحبه بگم که کدوم کشورها می خوام برم؟ فرانسه سوییس ایتالیا میرم چون بلیط برگشتم مال ایتالیا باشه به احتمال خیلی زیاد
    2- برای اوایل اردیبهشت می خوام برم کی در خواست وقت مصاحبه بکنم؟
    سلام

پیشنهاد می کنم که مقصد سفرتون رو فقط فرانسه اعلام کنید و بلیط رفت و برگشت رو هم از Turkish Air یا Qatar Airways به صورت رزرو برای فرانسه بگیرین.
    یعنی رفت و برگشت از تهران به فرانسه و از فرانسه به تهران باشه. حتی اگر مقصد خودتون رو فرانسه اعلام کنین بازم بهتون ویزا شنگن می دن و بعد از ورود به فرانسه
    می تونین به بقیه کشور های عضو شنگن سفر کنین.

در مور درخواست وقت الان درخواست های ماه ژانویه رو دارن بررسی می کنن. شما اوایل بهمن براشون ایمیل بزنین و در خواست وقت بدین.

موفق باشین

سلام

می خواستم در مورد ویزا توریستی فرانسه تجربم رو اینجا بنویسم و امیدوارم که براتون مفید باشه.

اول از همه در مورد گرفتن وقت مصاحبه به سایت سفارت مراجعه کنین و فرمی رو که تو بخش ویزا توریستی هست به انگلیسی یا فرانسه پر کنید. بعد از تکمیل فرم
    به آدرس ایمیلی که مشخص شده ارسال کنید و منتظر جواب بمونید. من ایمیل رو اواخر سپتامبر فرستادم و زمان سفر رو اواخر نوامبر اعلام کرده بودم و بعد از 2-3 هفته
    برای اوایل نوامبر بهم وقت دادن. توصیه اینه که خیلی زودتر از زمان سفرتون ایمیل نزنید چون روز مصاحبه خانمی رو دیدم که برای عید می خواست ویزا بگیره و آفیسر پرونده
    بهش گفت که الان فقط درخواست های نوامبر و دسامبر رو قبول می کنیم و برید و دوباره وقت بگیرین!!!

در مورد مدارک ، من از لیستی که تو سایت سفارت بود استفاده کردم و به مشکلی هم بر نخوردم. فقط چند تا نکته هست که لازمه بدونید. اول از همه اینجا دیدم که دوستان گفتن که
    گردش حساب لازم نیست و فقط گواهی تمکن مالی کافیه! تو راهنمای مدارک تو وب سایت سفارت خیلی مشخص به گردش حساب 3 ماهه اشاره شده و روز مصاحبه هم ازما خواستن
    گردش حساب رو. پس حتما هم گواهی تمکن مالی و هم گردش رو از بانک بگیرن. در مورد موجودی هم دیدم که بعضی ها عنوان می کنن که باید حتما مبلغ بالای 100 میلیون تو حساب
    باشه که طبق تجربه من لازم نیست. من و همسرم برای 23 روز درخواست ویزا دادیم ، که ویزا شش ماهه مولتی بهمون دادن و با هم حدود 40 میلیون تو حسابمون بود. در مورد مدارک فقط
    گواهی اشتغال به کار رو لازمه ترجمه کنین و مدارک بانک هم که خودش به زبان انگلیسی هست. بقیه مدارک رو به فارسی تحویل بدین. حتما از بلیط و بیمه درمانی هم حتما کپی همراهتون باشه.

در مورد روز مصاحبه چند نفر بهم گفتن که حتما قبل ساعت 5 صبح دم سفارت باشم. ما ساعت 10 رسیدیم و بدم صف رفتیم داخل. جالبه اونهایی که ساعت 5 امده بودن چند ساعت تو صف منتظر بودن.
    پس اگر عجله ای برای تموم شدن سریعتر کارتون ندارین لازم نیست صبح خیلی زود برین و تو صف وایسین.

بعد از ورود بهتون شماره میدن که برید صندوق و مبلغ 60 یورو رو پرداخت کنین. اسکناس هایی که با خودتون می برید رو چک کنید حتما چون اگر حتی خیلی کوچیک پاره باشه یا روش چیزی نوشته شده
    باشه ازتون قبول نمی کنن. بعد از پرداخت منتظر میشین تا برین برای مصاحبه. مصاحبه ما رو یه آقای جوون با مو های بلند انجام داد و برخوردش هم خیلی خوب بود. سوال هایی که ازتون احتمالا میپرسه اینهاست:

1- کجا کار میکنی و سمتت چیه؟
    2- چند ساله مشغول به کار هستس؟
    3- کجا ها می خواین برین؟
    4- چقدر پول تو حسابت داری؟

به نظرم فقط به سوال ها خیلی کوتاه جواب بدین و بیخودی صحبت نکنید.

روی برگه رسید پرداخت تاریخی نوشته شده که روز هست که باید برای گرفتن جواب برید سفارت. نکته خیلی مهم اینه که همه افراد باید موقعه گرفتن جواب شخصا حضور
    داشته باشن. مثل سفارت های دیگه مثلا ایتالی نیست که اگر فقط رسید رو داشته باشین می تونین پاشپورت رو بگیرین.

من و همسرم تو دو سال اخیر دو تا ویزا شنگن توریستی 14 و 20 روزه از کشورهای دیگه داشتیم و اینبار بدون اینکه خودمون درخواست بدیم ویزا 6 ماهه مولتی بهمون دادن. فکر می کنم اگر دو تا ویزا کوتاه مدت سینگل
    داشته باشین سومی رو بهتون بلند مدت و مولتی بدن.

امیدوارم که این اطلاعات بتونه کمکتون کنه.

موفق باشین

نقل قول نوشته اصلی توسط CyrusG نمایش پست ها
    سلام

می خواستم در مورد ویزا توریستی فرانسه تجربم رو اینجا بنویسم و امیدوارم که براتون مفید باشه.

اول از همه در مورد گرفتن وقت مصاحبه به سایت سفارت مراجعه کنین و فرمی رو که تو بخش ویزا توریستی هست به انگلیسی یا فرانسه پر کنید. بعد از تکمیل فرم
    به آدرس ایمیلی که مشخص شده ارسال کنید و منتظر جواب بمونید. من ایمیل رو اواخر سپتامبر فرستادم و زمان سفر رو اواخر نوامبر اعلام کرده بودم و بعد از 2-3 هفته
    برای اوایل نوامبر بهم وقت دادن. توصیه اینه که خیلی زودتر از زمان سفرتون ایمیل نزنید چون روز مصاحبه خانمی رو دیدم که برای عید می خواست ویزا بگیره و آفیسر پرونده
    بهش گفت که الان فقط درخواست های نوامبر و دسامبر رو قبول می کنیم و برید و دوباره وقت بگیرین!!!

در مورد مدارک ، من از لیستی که تو سایت سفارت بود استفاده کردم و به مشکلی هم بر نخوردم. فقط چند تا نکته هست که لازمه بدونید. اول از همه اینجا دیدم که دوستان گفتن که
    گردش حساب لازم نیست و فقط گواهی تمکن مالی کافیه! تو راهنمای مدارک تو وب سایت سفارت خیلی مشخص به گردش حساب 3 ماهه اشاره شده و روز مصاحبه هم ازما خواستن
    گردش حساب رو. پس حتما هم گواهی تمکن مالی و هم گردش رو از بانک بگیرن. در مورد موجودی هم دیدم که بعضی ها عنوان می کنن که باید حتما مبلغ بالای 100 میلیون تو حساب
    باشه که طبق تجربه من لازم نیست. من و همسرم برای 23 روز درخواست ویزا دادیم ، که ویزا شش ماهه مولتی بهمون دادن و با هم حدود 40 میلیون تو حسابمون بود. در مورد مدارک فقط
    گواهی اشتغال به کار رو لازمه ترجمه کنین و مدارک بانک هم که خودش به زبان انگلیسی هست. بقیه مدارک رو به فارسی تحویل بدین. حتما از بلیط و بیمه درمانی هم حتما کپی همراهتون باشه.

در مورد روز مصاحبه چند نفر بهم گفتن که حتما قبل ساعت 5 صبح دم سفارت باشم. ما ساعت 10 رسیدیم و بدم صف رفتیم داخل. جالبه اونهایی که ساعت 5 امده بودن چند ساعت تو صف منتظر بودن.
    پس اگر عجله ای برای تموم شدن سریعتر کارتون ندارین لازم نیست صبح خیلی زود برین و تو صف وایسین.

بعد از ورود بهتون شماره میدن که برید صندوق و مبلغ 60 یورو رو پرداخت کنین. اسکناس هایی که با خودتون می برید رو چک کنید حتما چون اگر حتی خیلی کوچیک پاره باشه یا روش چیزی نوشته شده
    باشه ازتون قبول نمی کنن. بعد از پرداخت منتظر میشین تا برین برای مصاحبه. مصاحبه ما رو یه آقای جوون با مو های بلند انجام داد و برخوردش هم خیلی خوب بود. سوال هایی که ازتون احتمالا میپرسه اینهاست:

1- کجا کار میکنی و سمتت چیه؟
    2- چند ساله مشغول به کار هستس؟
    3- کجا ها می خواین برین؟
    4- چقدر پول تو حسابت داری؟

به نظرم فقط به سوال ها خیلی کوتاه جواب بدین و بیخودی صحبت نکنید.

روی برگه رسید پرداخت تاریخی نوشته شده که روز هست که باید برای گرفتن جواب برید سفارت. نکته خیلی مهم اینه که همه افراد باید موقعه گرفتن جواب شخصا حضور
    داشته باشن. مثل سفارت های دیگه مثلا ایتالی نیست که اگر فقط رسید رو داشته باشین می تونین پاشپورت رو بگیرین.

من و همسرم تو دو سال اخیر دو تا ویزا شنگن توریستی 14 و 20 روزه از کشورهای دیگه داشتیم و اینبار بدون اینکه خودمون درخواست بدیم ویزا 6 ماهه مولتی بهمون دادن. فکر می کنم اگر دو تا ویزا کوتاه مدت سینگل
    داشته باشین سومی رو بهتون بلند مدت و مولتی بدن.

امیدوارم که این اطلاعات بتونه کمکتون کنه.

موفق باشین

ممنون از وقتی که گذاشتید

2 تا سوال

یکی اینکه مقصد سفر رو فقط فرانسه اعلام کردید یا کشور دیگری رو هم در برگه قید فرمودید ؟ من برنامه سفرم رو میخوان 4 روز اول پاریس 4 روز دوم فلورانس 4 روز سوم رو مجدد پاریس اعلام کنم . بلیط هم ماهان مستقیم رفت و برگشت از پاریس گرفتم .

بلیط رفت و برگشت هر دو از فرانسه هست و چه ایرلاینی ؟

متشکر

سلام و ممنون از وقتی که گذاشتید

یکی اینکه مقصد سفر رو فقط فرانسه اعلام کردید یا کشور دیگری رو هم در برگه قید فرمودید ؟

من هتل پرداخت قطعی داشتم بصورت 4روز پاریس / 4روز فلورانس / 4روز مجدد پاریس با بلیط قطعی ماهان مستقیم به پاریس .
    هتل اولی قابلیت کنسل داره اما دومی نه ! مشکلی نداره اولی رو 8روز کنم و دمی 4 روز بمونه و جفتش رو ارائه بدم ؟ نمیگن چرا 2 تا هتل رزرو کردی ؟
    راه حلی داره ؟

با تشکر فراوان

نقل قول نوشته اصلی توسط shahramcat نمایش پست ها
    سلام و ممنون از وقتی که گذاشتید

یکی اینکه مقصد سفر رو فقط فرانسه اعلام کردید یا کشور دیگری رو هم در برگه قید فرمودید ؟

من هتل پرداخت قطعی داشتم بصورت 4روز پاریس / 4روز فلورانس / 4روز مجدد پاریس با بلیط قطعی ماهان مستقیم به پاریس .
    هتل اولی قابلیت کنسل داره اما دومی نه ! مشکلی نداره اولی رو 8روز کنم و دمی 4 روز بمونه و جفتش رو ارائه بدم ؟ نمیگن چرا 2 تا هتل رزرو کردی ؟
    راه حلی داره ؟

با تشکر فراوان

سلام

بله مقصد رو فقط فرانسه اعلام کردم و بلیط رو هم از ترکیش به صورت رزرو گرفتم.

هتل رو هم می تونین از وب سایت Booking با Free-Cancelation بگیرین. اگر فقط پاریس رو اعلام میکنین کلا یک رزرو هتل از یک هتا تو پاریس بگیرید.

موفق باشین

سلام دوستان
    چند تا سوال داشتم ممنون میشم کمکم کنین
    من برای فراهم کردن مدارک شغلی برای ارائه به سفارت فرانسه یه چند تا سوال داشتم.شغلی که من دارم یه جورایی آزاد محسوب میشه.ولی من میتونم نامه ی کارفرما رو به انگلیسی ارائه بدم و اینکه میتونم گواهی کار که سمت شغلی و تاریخ شروع به کارم و میزان حقوقی که دریافت میکنم و تاریخ مرخصی رو ارئه بدم.ولی از اونجایی که من فیش حقوقی ندارم و حقوقی که من دریافت میکنم ماهانه به حسابم توسط کارفرما واریز میشه به نظرتون برای سه فیش آخر حقوق چکار باید بکنم؟
    یه سوال دیگه اینکه من توی حساب شخصی خودم پول زیادی ندارم و پدرم میخاد خرج سفرم رو بده.برای سه پرینت آخر بانکی(حساب جاری+عنداللزوم حساب پس انداز) چه کار باید بکنم؟

Junior Member

با سلام خدمت دوستان گرامی- لطفا در صورت امکان راهنمایی بفرمایید. من تابه حال هیچ سفر خارجی نداشتم و قرار است در مرداد ماه برای یک دوره دوهفته ای به دانمارک سفر کنم و بلافاصله 4 روز بعد از آن برای یک دوره سه هفته ای به فرانسه بروم. با توجه به اینکه در دعوت نامه من از کشور اول همان دو هفته ذکر شده است فکر میکنم که سفارت همان دوهفته را به من ویزا بدهد و ناچارم که به ایران باز گشته و دوباره به فرانسه بروم. لذا با این شرایط چگونه باید برای ویزا از دو سفرات دانمارک و فرانسه اقدام نمایم؟ منظورم این است که ممکن است وقت سفارت فرانسه دقیقا زمان سفر من در دانمارک باشد. خواهش میکنم در صورت امکان راهنمایی بفرمایید.
    با تشکر از وقتی که میگذارید.

Junior Member

سلام دوستان من دانشجوی دکتری در ایران هستم و میخواستم برای فرصت مطالعاتی در فرانسه اقدام کنم، متاسفانه بر طبق قوانین ایران فقط یک و ماه و نیم فرصت دارم. میخواستم ببینم کسی هست بتونه به من کمک کنه و به این سوالات من جواب بده؟؟1

) ایا مدرک زبان برای این دوره کوتاه 6 ماهه لازم هست؟؟؟
    2) ایا نامه بورسیه وزارت علوم برای تمکین مالی مورد قبول هست؟؟؟؟
    3) convention deaccies چی هست دقیقا؟؟؟؟
    4)فکر میکنید روند صدور ویزا چقدر طول میکشه؟؟؟
    5) چه مدارکی لازم هست
    و چطور باید وقت بگیرم از سفارت؟؟؟

Junior Member

با سلام با شرایط زیر چند درصد امکان دریافت ویزا توریستی رو دارم؟

مذکر
    سن 26
    مجرد
    دارای پدر و مادر سالخورده (البته تک فرزند نیستم)
    موجودی حساب بانکی 50 میلیون
    بیکارم اما میتونم مدرکی ارائه کنم که در جایی مشغول به کار هستم.
    تا به حال هیچ سفر خارجی نداشتم.
    دعوت نامه ندارم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mitra2245 نمایش پست ها
    سلام دوستان من دانشجوی دکتری در ایران هستم و میخواستم برای فرصت مطالعاتی در فرانسه اقدام کنم، متاسفانه بر طبق قوانین ایران فقط یک و ماه و نیم فرصت دارم. میخواستم ببینم کسی هست بتونه به من کمک کنه و به این سوالات من جواب بده؟؟1

) ایا مدرک زبان برای این دوره کوتاه 6 ماهه لازم هست؟؟؟
    2) ایا نامه بورسیه وزارت علوم برای تمکین مالی مورد قبول هست؟؟؟؟
    3) convention deaccies چی هست دقیقا؟؟؟؟
    4)فکر میکنید روند صدور ویزا چقدر طول میکشه؟؟؟
    5) چه مدارکی لازم هست
    و چطور باید وقت بگیرم از سفارت؟؟؟
    1) اگه دوره به انگلیسی باشه نیازی به مدرک زبان نیست، فقط باید استادی که بهتون پذیرش داده تو نامه ذکر کنه فرصت شما به زبان انگلیسیه
    2) بستگی به شهر داره!! تا جایی که من میدونم واسه پاریس باید حداقل 1000 یورو ماهیانه و واسه شهر های کوچک حداقل 620 یورو (!!) رو کفاف بده
    3) یه مدرک هست که دانشگاه باید از پرفکتور در خواست کنه! معمولا از زمان درخواست تا زمانی که بدست شما برسه حدود یه ماه طول میکشه (واسه من اینطور بود)
    4) ویزای فرانسه زیاد حساب کتاب نداره، تو دوستای من بودن کسایی که 3 روزه ویزا گرفتن تا کسی که 2 ماهه ویزاش اومده ولی به طور متوسط باید 1 ماه منتظر باشید
    5) مدارک رو میتونید کاملا از سایت سفارت ببینید. توصیم اینه که چون واسه 6 ماه میخواید بیاید ویزای دانشجویی اپلای کنید تا ویزای علمی، چون هم مدارکش رو راحت تر اماده میکنید هم هزینه کم تری داره. واسه ترجمه هم من دادم به آقای میردامادی یه هفته ای تحویل داد همه رو
    6) سال پیش یه شماره بود باید تماس میگرفتی و وقت میگرفتی، امسال ظاهرا باید ایمیل بدین به سفارت. سایت سفارت رو بخونین تقریبا همه چیز و همه ی اطلاعات رو داره

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)