صفحه 15 از 106 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223242565 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 1054

موضوع: سوالات و مباحث مرتبط با ويزاي فرانسه 2016

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات و مباحث مرتبط با ويزاي فرانسه 2016

نقل قول نوشته اصلی توسط Miladbhst نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون
    من جواز کسب ندارم فکر میکنید پروانه اشتغال می تونه جایگزین باشه؟
    شما باید رسمی ترین مدارکی که اشتغال شما رو ثابت کنه ارائه کنین. حتی اگه کارتون آزاد باشه و مدارکتون مورد تایید نهاد خاصی نباشه باید خودتون یه سری توضیح بدین راجع به کارتون و یه سری مدارک قانع کننده ارائه بدین. اگه تایید شده باشه که چه بهتر, ولی حتی اگه مدارک کاری هم نداشته باشین لزوما درخواستتون رد نمیشه. شما هم که پروانه اشتغال دارین به نظر میاد کافی باشه ولی اگه مدرک بیشتری هم دارید ببرید نهایتش بهتون پس میدن.

موجودی و گردش حساب هم خیلی مهمه. لازم نیست این ارقام نجومی باشن, همون ۲۵۰ تومن کاملا کافیه.

یه نکته دیگه هم اینه که بهتره پاسپورتتون سفید نباشه. اگه تا حالا مسافرت نکرده باشین از دید سفارت منفی خواهد بود (هر چند لزوما باعث رد درخواست نمیشه). دقت کنید پاسپورت های قبلیتون رو هم بررسی می کنن.

و در نهایت مد نظر داشته باشین سفارت فرانسه تو تهران در سال ۲۰۱۵ فقط و فقط ۵.۶٪ درخواست های ویزای کوتاه مدت رو رد کرده. خیلی از شایعاتی مبنی بر اینکه سفارت خیلی سختگیری می کنه و حتما باید از طریق آژانس اقدام کنین تا بهتون ویزا بدن رو جدی نگیرین. این شایعات از اونجا میاد که آژانس ها بتونن از شما مبلغ هنگفتی رو واسه ویزا درخواست کنن و در عوض عملا هیچ کاری واستون نکنن. اگه خودتون می تونین هتل و پرواز رزرو کنین هیچ لزومی نداره از خدمات آژانس ها استفاده کنین.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Miladbhst نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون
    من جواز کسب ندارم فکر میکنید پروانه اشتغال می تونه جایگزین باشه؟
    در لینک زیر در بخش سفرهای سخصی و جهانگردی به مدارک مورد نیاز اشاره شده:

http://www.ambafrance-ir.org/-%D8%B1...%AF%D8%AA-311-

Junior Member

سلام
    اولین باره که برای ویزای توریستی اقدام می کنم. سوالم اینه که سفارت فرانسه برای دادن ویزای توریستی چه قدر سخت گیری داره؟
    دیروز وقت مصاحبه داشتیم. با این شرایط بهمون ویزا میدن؟
    - من و همسرم هر دو اقدام کردیم برای ویزا و بچه هم نداریم.
    - من چند تا ویزای شنگن داشتم. همه کاری بودن و معمولا از سوییس صادر شدن، یک ویزای قدیمی هم 11 سال پیش از فرانسه داشتم. و همسرم هم یک ویزای شنگن تو پاسپورتش داره. (کپی همه ویزاها رو ارائه دادیم)
    - من تو یک شرکت شریک هستم و همسرم تو یک شرکت دیگه کارمنده. من کپی مدارک شرکت و همسرم نامه اشتغال به کار و فیش حقوقیش و هر دومون گواهی سابقه بیمه هامون (حدود 12-13 سال سابقه داریم) رو ارائه دادیم.
    - دعوتنامه از خواهرم که اونجا دانشجو و بورسیه دکتراست داشتم. هیچ کدوم از مدارک مربوط به خواهرم رو ازم نگرفت،حتی قرارداد اجاره اش رو. فقط ازم پرسید خواهرت اونجا چه کار می کنه.
    - پرینت حسابهامون رو دادیم، اما همچین پرو پیمون پر نبود. هر کدوم حدود بیست و خورده ای میلیون. پرینت حساب شرکت و سند خونه ها رو ازمون نگرفت. فقط پرسید درآمدتون چه قدره.
    - بلیط رفت و برگشت رو هم هر دو واسه فرانسه گرفته بودم. برای یک هفته اقامت در پاریس هم رزو هتل داشتم. (خواهرم پاریس نیست)
    - تو فرم مدت درخواست اقامت رو 30 روز نوشتم. (البته طبق بلیت رفت و برگشت 15 روزه سفرمون)

الان به نظرتون با خیال راحت برم برنامه سفرم رو بریزم و بلیتم رو اوکلی کنم؟ یا احتمال ریجکت شدن هست؟

Junior Member

من سال 2013 به فرانسه سفر کردم با ویزای شینگن 1 ماهه، اون زمان سقف بیمه 30.000 یورو بود . الان ظاهرا برای ویزای توریستی حداقل بیمه شده 57777 یورو ولی هیچ بیمه ای در ایران بالاتر از 50.000 یورو براش تعریف نشده و بیمه نمی کنن. من گیر کردم نمیدونم چکار کنم ... سفارت هم که جواب تلفن نمیده .... کسی تجربه ای داره ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sabouri نمایش پست ها
    شما باید رسمی ترین مدارکی که اشتغال شما رو ثابت کنه ارائه کنین. حتی اگه کارتون آزاد باشه و مدارکتون مورد تایید نهاد خاصی نباشه باید خودتون یه سری توضیح بدین راجع به کارتون و یه سری مدارک قانع کننده ارائه بدین. اگه تایید شده باشه که چه بهتر, ولی حتی اگه مدارک کاری هم نداشته باشین لزوما درخواستتون رد نمیشه. شما هم که پروانه اشتغال دارین به نظر میاد کافی باشه ولی اگه مدرک بیشتری هم دارید ببرید نهایتش بهتون پس میدن.<br>
    <br>
    موجودی و گردش حساب هم خیلی مهمه. لازم نیست این ارقام نجومی باشن, همون ۲۵۰ تومن کاملا کافیه.<br>
    <br>
    یه نکته دیگه هم اینه که بهتره پاسپورتتون سفید نباشه. اگه تا حالا مسافرت نکرده باشین از دید سفارت منفی خواهد بود (هر چند لزوما باعث رد درخواست نمیشه). دقت کنید پاسپورت های قبلیتون رو هم بررسی می کنن.<br>
    <br>
    و در نهایت مد نظر داشته باشین سفارت فرانسه تو تهران در سال ۲۰۱۵ فقط و فقط ۵.۶٪ درخواست های ویزای کوتاه مدت رو رد کرده. خیلی از شایعاتی مبنی بر اینکه سفارت خیلی سختگیری می کنه و حتما باید از طریق آژانس اقدام کنین تا بهتون ویزا بدن رو جدی نگیرین. این شایعات از اونجا میاد که آژانس ها بتونن از شما مبلغ هنگفتی رو واسه ویزا درخواست کنن و در عوض عملا هیچ کاری واستون نکنن. اگه خودتون می تونین هتل و پرواز رزرو کنین هیچ لزومی نداره از خدمات آژانس ها استفاده کنین.
    <br>
    <br><div>سلام دوست عزیز اولاً خیلی ممنون از توضیحات کامل و جامعتون، در مورد مدارک در کنار پروانه اشتغال نظارت و اجرا ساختمان از نظام مهندسی یه نامه گرفتم که ثابت میکنه الان چندتا پروژه در دست نظارت زیر نظر سازمان دارم، یک نامه از شرکتی که کارهای نظارتی اونارو انجام میدم اما بیمه رد نمیکنه ، من بیمه خویش فرما دارم که فکر نمیکنم بدرد بخوره، سند زمین هایی که دارم توشون کار میکنم ( البته بیمه نامه و پروانه زمین ها هم هستن که نمی دونم لازمه یا نه ) نامه مفاصا حساب از دارایی هم گرفتم آخه یه مرتبه برای انگلیس اقدام کردم بخاطر نداشتن نامه از دارایی ریجکت شدم، کارکرد حسابم بد نیست، همسرم شاغله اونم نامه از شرکتش و نامه تاسیس شرکت و فیش حقوقی هم داره.</div><div>سفرم من چند مرتبه ترکیه رفتم، مالزی، اندونزی( ویزاشم هست تو پاسپورت) مالزی و دبی رفتم ولی اروپا نه متاسفانه.</div><div>متاسفانه اژانسها هم بجز پول به چیز دیگه اهمیت نمیدن متاسفانه منم تو دامشون افتادم یک مرتبه</div>

Junior Member

سلام
    ببخشید دوستان من یه سوال برام پیش اومده، امروز با هزارتا بدبختی از سفارت فرانسه یه وقت گرفتم برا تاریخ ۳۰آگست وقت داد، من هفته گذشته از سفارت یونانم وقت گرفتم برای ۲۹ جون، خواستم بدونم به نظر شما کدوم برم؟ یونان راحت تر ویزا میده یا فرانسه؟ از ظهر با هرکس مشورت کردم یه حرفی زده، آیا اگه قبلاً شینگن نداشته باشه یونان ویزا نمیده؟
    ممکنه راهنماییم کنید؟ ممنون میشم ازتون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sjavan نمایش پست ها
    سلام
    اولین باره که برای ویزای توریستی اقدام می کنم. سوالم اینه که سفارت فرانسه برای دادن ویزای توریستی چه قدر سخت گیری داره؟
    دیروز وقت مصاحبه داشتیم. با این شرایط بهمون ویزا میدن؟
    - من و همسرم هر دو اقدام کردیم برای ویزا و بچه هم نداریم.
    - من چند تا ویزای شنگن داشتم. همه کاری بودن و معمولا از سوییس صادر شدن، یک ویزای قدیمی هم 11 سال پیش از فرانسه داشتم. و همسرم هم یک ویزای شنگن تو پاسپورتش داره. (کپی همه ویزاها رو ارائه دادیم)
    - من تو یک شرکت شریک هستم و همسرم تو یک شرکت دیگه کارمنده. من کپی مدارک شرکت و همسرم نامه اشتغال به کار و فیش حقوقیش و هر دومون گواهی سابقه بیمه هامون (حدود 12-13 سال سابقه داریم) رو ارائه دادیم.
    - دعوتنامه از خواهرم که اونجا دانشجو و بورسیه دکتراست داشتم. هیچ کدوم از مدارک مربوط به خواهرم رو ازم نگرفت،حتی قرارداد اجاره اش رو. فقط ازم پرسید خواهرت اونجا چه کار می کنه.
    - پرینت حسابهامون رو دادیم، اما همچین پرو پیمون پر نبود. هر کدوم حدود بیست و خورده ای میلیون. پرینت حساب شرکت و سند خونه ها رو ازمون نگرفت. فقط پرسید درآمدتون چه قدره.
    - بلیط رفت و برگشت رو هم هر دو واسه فرانسه گرفته بودم. برای یک هفته اقامت در پاریس هم رزو هتل داشتم. (خواهرم پاریس نیست)
    - تو فرم مدت درخواست اقامت رو 30 روز نوشتم. (البته طبق بلیت رفت و برگشت 15 روزه سفرمون)

الان به نظرتون با خیال راحت برم برنامه سفرم رو بریزم و بلیتم رو اوکلی کنم؟ یا احتمال ریجکت شدن هست؟
    با سوابق ویزاهایی که دارید فکر نمیکنم مشکلی باشه ویزای توریستی رو راحت میدن حتما ویزا میگیرید ایشالا

Junior Member

سلام دوستان،
    همراه با ویزای شینگن، نامه ای رائه شده که در آن قید شده باید در اولین پنجشنبه پس از مراجعت به ایران به سفارت مراجعه کرده و پاسپورت به همراه کپی مهر های ورود و خروج به فرانسه ارائه بشه. خواستم ببینم آیا این مورد برای سایر دوستانی هم که ویزای شینگن گرفتند بوده؟
    اگر هم اینطور بوده آیا حتما باید شخصا مراجعه کنم؟ من ساکن تهران نیستم . میشه اسکن این موارد رو با ایمیل به سفارت ارسال کرد؟
    پیشاپیش از راهنمایی شما ممنونم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nimpa نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    همراه با ویزای شینگن، نامه ای رائه شده که در آن قید شده باید در اولین پنجشنبه پس از مراجعت به ایران به سفارت مراجعه کرده و پاسپورت به همراه کپی مهر های ورود و خروج به فرانسه ارائه بشه. خواستم ببینم آیا این مورد برای سایر دوستانی هم که ویزای شینگن گرفتند بوده؟
    اگر هم اینطور بوده آیا حتما باید شخصا مراجعه کنم؟ من ساکن تهران نیستم . میشه اسکن این موارد رو با ایمیل به سفارت ارسال کرد؟
    پیشاپیش از راهنمایی شما ممنونم.
    سال 2013 دوستم ویزا گرفته بود چنین نامه به اون هم داده بودن ولی موقع برگشت بیخیال شده بود و نرفته بود سفارت . اما من که چند ماه بعد ویزا گرفتم چنین نامه ای به من ندادن با اینکه هر دو ویزاهای توریستی گرفته بودیم ...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad1361 نمایش پست ها
    سلام دوستان . من و همسرم تا به حال ۳ بار ویزای شینگن توریستی از فرانسه گرفتیم که آخرین بار آن ویزای مولتی ۶ ماهه بود . ولی این بار جدید که میخوام اقدام کنم تقاضای ویزای مولتی ۷ ماه ( دقیقش ۶ ماه و ۲۰ روز ) دارم . ولی شنیدم که نهایت ویزای توریستی که ممکنه بدن ۶ ماهه هست . کسی هست که من رو راهنمایی کنه که آیا امکانش هست که ویزای بیشتر از ۶ ماه به من بدن ؟؟
    جناب شما اونجا فامیل دارید, یعنی دعوت نامه گرفتین ؟ یا خودتون شینگن اقدام کردید من میخواستم از مراحلش ازتون سوال کنم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)