صفحه 53 از 106 نخستنخست ... 3434445464748495051525354555657585960616263103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 1054

موضوع: سوالات و مباحث مرتبط با ويزاي فرانسه 2016

Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک

پیش فرض پاسخ : سوالات و مباحث مرتبط با ويزاي فرانسه 2016

سلام دوستان.
    بعد از دریافت پیشنهاد کاری از یه موسسه تحقیقاتی در سوئد، هفته قبل برای work permit سوئد به صورت آنلاین اقدام کردم.
    از یه دانشگاه فرانسوی هم آفر پست داک دارم و باید برای type-D via از فرانسه اقدام کنم. اولویتم با سوئد است. فرانسه رو فقط برای محکم کاری اقدام میکنم.
    تلاقی این دو مشکلی ایجاد نمیکنه؟ اداره مهاجرت سوئد ممکنه متوجه بشه من از فرانسه هم اقدام کردم؟ میشه همزمان برای ویزای کار دو کشور اروپایی اقدام کرد؟
    ممنون از راهنماییتون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sm76 نمایش پست ها
    خیلی جالبه ، همسر من دیروز رفته بود مصاحبه مدارک رو همین طوری تحویل داده بود کلی گیر داده بود چرا اینجوری تحویل میدی شناسنامه ما نمیخوایم (البته اخرش گفته بود کپی رو بده) سند هم اصلا نگاه نکرده بود گفته بود کی گفته سند بیارید. تمکن مالی هم هم برای من وهم برای خودشونو برده بودن اونیکه کمتر بود برداشته بود.
    کلا خانمم خیلی شاکی بود از رفتار افیسر.اینجوری که صحبت میکرد بعید بدونم ویزا بهش بدن. ایشالا که برای شما جور بشه
    دوستان سلام بالاخره ویزا رو دادن ، اصلا فکر نمیکردیم بدن
    جهت اطلاع دوستان هتل بوکینگ free cancellation و بلیط رو هم گرفته بودیم اولین شینگن هم بود

Junior Member

روز مصاحبه پاکت dhl تحویل بدهیم معمولا چند روز بعد جواب ویزا به آدرس مان می آید؟

Junior Member

سلام دوستان
    خواستم اینجا تجربیات خودم رو بنویسم
    من برای شرکت در کنفرانس علمی و ارائه ی مقالم و چند روز هم توریستی درخواست ویزای شنگن دادم
    سه ماه قبل سفر به راحتی از سفارت وقت گرفتم
    مدارکی که تو سایت سفارت مربوط به سفر توریستی و تجاری یا شخصی بود و به کیس من مربوط میشد رو اماده کردم
    من از کنفرانس تاییدیه ی ثبت نام یا همون دعوت نامه داشتم که از پی دی افش که بهم ایمیل شده بود پرینت گرفتم به اضافه ی فیش پرداخت هزینه ی ثبت نام کنفرانس.
    من دانشجوی فارغ التحصیم که شاغل هم نیستم برای همین به توصیه ی دوستان یه تعهد محضری بردم که توش گفته شده بود مادرم تمام هزینه های سفر من تو متقبل میشه و هزینه ای به عهده ی دولت فرانسه نخواهد بود.
    روزی که وقت داشتم ساعت 5.10 صبح جلو در سفارت بودم و توی لیست کاغذی که اسم مینوشتن نفر 5ام بودم ولی چون دانشجو ها بدون نوبت وارد شدن من نفر 11 شدم و خیلی زود حدود 30 دقیقه بعد صف به حدود 68 نفر رسید!
    جلو در کارمند سفارت بیشتر از 5 بار تذکر داد که گذرنامه و بیمه نامه و بلیط دستتون باشه تا از اتلاف وقت جلوگیری بشه و بازم یه عده رعایت نمی کردن!
    بلافاصله بعد از ورود این سه مدرک چک شد و یه رسید برای صندوق داده شد.
    بعد کیف ها چک میشه که نباید فندک و اسپری و اشیا نوک تیز همراه افراد باشه.
    بعد به سالنی که باجه ها هست وارد شدم.
    صندوق صدا زد یه خانم مهربون و مودب بود و پول رو دادم و فیش سه برگی بهم داد که روش تاریخ و ساعت تحویل گذرنامه زده شده بود. دقت کنید که پول هاتون نو باشه.
    بعد باید به مانیتور باجه ها نگاه کنید هرکدوم که شماره شما باشه باید به همون باجه برید.
    افیسرها تاکید زیادی دارن که پیش از تحویل مدارک ترتیب اونها طبق کاغذی که به دیوار زده شده و تو سایت سفارت هم هست درست شده باشه.
    افیسر من اقایی بود که موهاش جو گندمیه و دم اسبی بسته
    اصل شناسنامه خودم و مادرم که توی مدارک گفته شده بود لازمه رو بهم گفت بردارم چون لازم نیست.
    پرینت لاتین گردش حساب و تعهد محضری و کپی های مدارک شناسایی مادرم رو هم بهم پس داد.
    ازم پرسید برای چی دارم میرم ، چرا تا الان شاغل نشدم و اینکه قبلا ویزای شینگن گرفتم یا نه؟
    توصیم به دوستانی که بعد از ما میرن سفارت اینه که اگر سوالی پرسیده شد هیچ توضیح اضافه ای ندید و هیچ کاری نکنید مگر اینکه خود افیسر اون لحظه ازتون بخواد.
    بعد انگشت نگاری رو انجام دادم و پاکت پست دی اچ ال هم تحویل دادم
    و یه ایمیل ادرس بهم داد و گفت تا یکی دو روز آینده سی وی خودم رو به اون ادرس بفرستم (وقتی هم فرستادم تاییدیه یا جوابی نیومد که بگه ما دریافت کردیم و از این حرفا..)
    و گفت که ما گذرنامه رو برات میفرستیم تمام.
    برخورد همه خوب بود البته افیسر یه کم کم حوصله بود و می تونست یه کم بهتر باشه
    دو هفته بعد پنج شنبه ویزام صادر شده بود و روز شنبه با پست دی اچ ال رسید.
    مثبت بود و 15 روزه
    ایشالا ویزای همه مثبت باشه
    پ.ن:
    1-مرسی از دوستانی که با حوصله منو راهنمایی کردن
    2-اگر حوصله کنید و جواب سوالاتتون رو پیدا کنید و کمی وقت بگذارید هیچ نیاز نیست ویزا گرفتنتون رو به اژانس ها بسپارید چون خیلی گرون براتون تموم میشه ( برای مثال وقت گرفتن از سفارت مجانی هست اگر خودتون بگیرید ولی اونها حدود 300 تومن فقط برای وقت گرفتن پول میگیرن ازتون)
    3-جلو در سفارت خیلی پشه داشت از اونایی که بد نیش میزنن. اینو خصوصا گفتم برای کسانی که قصد دارن با بچه کوچیک برن در سفارت حواسشون باشه. خصوصا اگر از گروه خونی o هستید (پشه ها عاشق گروه خونی o هستن)
    ویرایش توسط zhabibi : October 22nd, 2016 در ساعت 12:50 AM

سلام من یک سوالی داشتم که این سوال را در قسمت ویزای کانادا هم پرسیدم کسی پاسخ نداد :
    من اگر بخوام شانس گرفتن پذیرش و ویزا را از دو کشور کانادا و فرانسه امتحان کنم آیا بعدا در روند گرفتن ویزا مشکلی ایجاد میشود یا خیر؟ اصولا سفارتخانه ها باهم در ارتباط هستند که این موضوع را متوجه بشوند یا نه؟ من میخوام هم برای کانادا اقدام کنم هم فرانسه که حداقل شانس بالاتری برای رفتن داشته باشم؟مثلا اگر هم پذیرش فرانسه داشته باشم هم کانادا میتونم برای ویزای هر دو کشور اقدام کنم که هرکدام ویزایشان آمد برم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Institut polytechnique de Grenoble,fluid mechanics and energetics

نقل قول نوشته اصلی توسط afsaanehnabi نمایش پست ها
    سلام من یک سوالی داشتم که این سوال را در قسمت ویزای کانادا هم پرسیدم کسی پاسخ نداد :
    من اگر بخوام شانس گرفتن پذیرش و ویزا را از دو کشور کانادا و فرانسه امتحان کنم آیا بعدا در روند گرفتن ویزا مشکلی ایجاد میشود یا خیر؟ اصولا سفارتخانه ها باهم در ارتباط هستند که این موضوع را متوجه بشوند یا نه؟ من میخوام هم برای کانادا اقدام کنم هم فرانسه که حداقل شانس بالاتری برای رفتن داشته باشم؟مثلا اگر هم پذیرش فرانسه داشته باشم هم کانادا میتونم برای ویزای هر دو کشور اقدام کنم که هرکدام ویزایشان آمد برم؟
    کانادا جزو شنگن نیست چک نمیشه

Member
    رشته و دانشگاه
    Institut polytechnique de Grenoble,fluid mechanics and energetics

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed1812003 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    بعد از دریافت پیشنهاد کاری از یه موسسه تحقیقاتی در سوئد، هفته قبل برای work permit سوئد به صورت آنلاین اقدام کردم.
    از یه دانشگاه فرانسوی هم آفر پست داک دارم و باید برای type-D via از فرانسه اقدام کنم. اولویتم با سوئد است. فرانسه رو فقط برای محکم کاری اقدام میکنم.
    تلاقی این دو مشکلی ایجاد نمیکنه؟ اداره مهاجرت سوئد ممکنه متوجه بشه من از فرانسه هم اقدام کردم؟ میشه همزمان برای ویزای کار دو کشور اروپایی اقدام کرد؟
    ممنون از راهنماییتون
    اینجا کلا به این جواب نمیرسی منم 5 تا پذیرش داشتم میترسیدم همزمان اقدام کنم این نظر شخصیه منه کلا سفارت الکی میگه مشکل ایجاد میکنه چون غیر قانونی نیست در کل این نظر من بود ولی باید خودت تصمیم بگیری من قبل اینکه اقدام کنم ویزام اومد به اونجا کشیده نشد

Junior Member

سلام دوستان
    من درخواست ویزامو به سفارت ایمیل کردم. خوشبختانه بعد از دو روز جواب دادن. وقت مصاحبه ی من حدود یک ماه دیگست. میخوام بدونم جقدر طول میکشه به من ویزا بدن؟ برای فرصت مطالعاتی دوره ی دکتری میخام. امکان داره ظرف دو هفته ویزا بگیرم؟
    قبلا برا شینگن توریستی اقدام کرده بودم 1 ماه طول کشید تا ویزام اومد.

[QUOTE=sidasunny;2357091]کانادا جزو شنگن نیست چک نمیشه

ممنون . پس به این ترتیب در کار هر دو خللی وارد نمیشه اگر اقدام کنم؟

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

[QUOTE=afsaanehnabi;2357251]
    نقل قول نوشته اصلی توسط sidasunny نمایش پست ها
    کانادا جزو شنگن نیست چک نمیشه

ممنون . پس به این ترتیب در کار هر دو خللی وارد نمیشه اگر اقدام کنم؟
    نه خیالتون راحت باشه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)