صفحه 56 از 106 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 1054

موضوع: سوالات و مباحث مرتبط با ويزاي فرانسه 2016

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات و مباحث مرتبط با ويزاي فرانسه 2016

نقل قول نوشته اصلی توسط faezehas نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان
    من میخواستم برای فرصت مطالعاتی برای فرانسه اقدام کنم. همسرم هم همزمان به عنوان همراه. چند سوال داشتم که لطف میکنید اگر کمک کنید :

1) گواهی عدم تعدد زوجات همسر چیه؟ غیر از شناسنامه است؟
    2) منظور از قرارداد پذیرش همان convention document هست؟
    3) برای " گواهی برخورداری از محل سکونت" چی باید ارائه بدم؟ تا ویزا مشخص نشه که من نمیتونم خونه اجاره کنم؟
    4) در مورد بیمه من باید اقدام خاصی انجام بدم؟
    5) آیا غیر از نامه وزارت علوم سند مالی دیگه ای هم لازم هست؟ چون دانشگاه فرانسوی حمایت مالی ندارد.

و در مورد اینکه همسرم به عنوان همراه هستند نیز چند سوال داشتم :
    اینکه گفته میشه باید " تعهدی مبنی بر اینکه متقاضی هیچ گونه شغلی که همراه با درآمد باشد را در فرانسه اتخاذ نخواهد کرد (اگر سن متقاضی کمتر از 65 سال باشد) ، و اینکه هیچگونه کمک هزینه به هر شکل از دولت فرانسه طلب ننماید و اینکه از دولت فرانسه درخواست بهره مندی از بیمه تامین اجتماعی نکند." ارائه بشه چیه؟
    و اگر کسی لیست کامل مدارک را برای همراه دارد ممنون میشم کمک کنید.

خیلی از توجه اتون ممنونم

سلام به همه دوستان

خیلی ممنون میشم اگه کسی جواب سوالها رو حتی بخشی از اونها را بتونه بهم بگه.

ممنون

Junior Member

سلام خدمت همه دوستان
    من میخواستم برای فرصت مطالعاتی برای فرانسه اقدام کنم. همسرم هم همزمان به عنوان همراه. چند سوال داشتم که لطف میکنید اگر کمک کنید :

1) گواهی عدم تعدد زوجات همسر چیه؟ غیر از شناسنامه است؟
    2) منظور از قرارداد پذیرش همان convention document هست؟
    3) برای " گواهی برخورداری از محل سکونت" چی باید ارائه بدم؟ تا ویزا مشخص نشه که من نمیتونم خونه اجاره کنم؟
    4) در مورد بیمه من باید اقدام خاصی انجام بدم؟
    5) آیا غیر از نامه وزارت علوم سند مالی دیگه ای هم لازم هست؟ چون دانشگاه فرانسوی حمایت مالی ندارد.

و در مورد اینکه همسرم به عنوان همراه هستند نیز چند سوال داشتم :
    اینکه گفته میشه باید " تعهدی مبنی بر اینکه متقاضی هیچ گونه شغلی که همراه با درآمد باشد را در فرانسه اتخاذ نخواهد کرد (اگر سن متقاضی کمتر از 65 سال باشد) ، و اینکه هیچگونه کمک هزینه به هر شکل از دولت فرانسه طلب ننماید و اینکه از دولت فرانسه درخواست بهره مندی از بیمه تامین اجتماعی نکند." ارائه بشه چیه؟
    و اگر کسی لیست کامل مدارک را برای همراه دارد ممنون میشم کمک کنید.

خیلی از توجه اتون ممنونم
    سلام
    1- تا جایی که من میدونم شوهرتون باید تعهد بدن که تنها یه همسر دارن، بعضیا تعهد محضری میبرن ولی شنیدم نیاز به محضری بودن نیست و تو همون سفارت هم میشه نوشت و امضا کرد. بهتره کسایی که ویزای همراه گرفتن جواب بدن اینو
    2- قرارداد پذیرش بستگی به نوع ویزا داره. اگه ویزای دانشجویی میخواید بگیرید که همون نامه دانشگاه گافیه ولی اگه ویزای علمی باید بگیرید نیاز به اصل مدرک convention d'accueil دارید که باید از دانشگاه بخواید واستون پست کنن.
    3- میتونین از دانشگاه بخواید که از خوابگاه واستون گواهی بگیرن. در ضمن اگه تو شهری که میرید ایرانی بشناسید میتونن کمکتون کنن و واستون گواهی مسکن پیدا کنن. حالت بعدش اینه که هتل رزرو کنید واسه یه ماه و بعد بیاید دنبال جا بگردید. و چرا بودن بعضی از بچه ها که از همون ایران جا پیدا کردن و قرداد نوشتن. پیدا کردن خونه بستگی به پشت کار و صبر و حوصله و قدرت مذاکرتون داره ولی ممکنه.
    4- برای بیمه هم چون ویزای بلند مدت میگیرید باید بیاید فرانسه و برید دنبالش. بیمه بستگی به سنتون داره زیر 28 رو دانشگاه کمک میکنه بهتون ولی بالای 28 سال رو باید خودتون پیگیر باشید (که البته به نفعتونه چون یکم پیگیر باشید مجانی میتونید بیمه شید).
    5- باید بتونین ثابت کنید که به ازای هر نفر ماهی حداقل 650 یورو (فکر میکنم) دارید. اگه نامه وزارت علوم این مقدار باشه دیگه نیاز به منبع مالی دیگه ای ندارید وگرنه باید یه سری منبع مالی مثه سند خونه، ... ببرید یا از خانواده بخواید ضامنتون شن و تعهد بدن از نظر مالی ساپورتتون میکنن

در مورد همسرتون، این بخش فکر میکنم مربوط به ویزای دانشجوییه و باید مجددا یه تعهد نامه بنویسن (مطمئن نیستم) ولی میدونم ویزای همراه برای ویزای علمی همچین محدودیتی نداره و متقاضی مجاز به کار کردنه. لیست مدارک هم به راحتی تو سایت سفارت در دسترسه و یا همین فروم هم میتونید بگردید داخل بخش ویزای همراه.
    موفق باشید

Junior Member

سلام
    واقعا ازتون ممنونم بابت جوابهاتون. خیلی بهم کمک کردید.
    فقط مجدد یک سوالی برام ایجاد شد. برای بیمه یعنی از همین بیمه مسافرتی فعلا مثلا برای یک ماه بگیرم به سفارت ارائه بدم کافیه؟
    و اینکه باز صرفا برای یک ماه هتل بگیرم و به سفارت ارائه بدم؟

خیلی ممنون از راهنماییتون

Junior Member

سلام دوستان،

من ديروز تقاضاي وقت مصاحبه رو ايميل كردم، ميخواستم بدون چند روزه جواب ميدن؟ تاريخ سفر و ٢٥ دسامبر زدم اما برام ٢٦ ٢٧ ام فرقي نميكرد، يه دوستي اينجا ميگفت هر روز ايميل ميزده، به نظرتون منم دوباره ايميل بزنم اين سري ٢٧ ام بنويسم مثلا؟.

بعد يه سوالي من قصد اصلي سفرم ديدن خواهرم هست كه تو المان درس ميخونه و كار ميكنه، ٥ هفته پيش همين درخواست وقت از سفارت المان خواهرم برام كرده بود اما چون وقت سفر و نزده بود ايميل زدن كنسل كردن، بعد اصلا پرسيديم چند جا گفتن شما كه اولين بار براي شينگن درخواست ميدي سمت المان نرو ( دعوت نامه هم داشتم). حالا سوال اينجاست من راجع به اينكه خواهرم قراره بياد فرانسه و چند تا از دوستام و ميخوام ببينم حرفي اصلا بزنم يا نه؟

بعد من هم توي دفتر پدرم كار ميكنم ( بيمه هم دارم) هم مشغول تحصيل هستم در دانشگاه ، به نظرتون هر دو تا گواهي رو ارائه بدم؟. منظورم اشتغال به تحصيل و اشتغال به كار

راجه به خودم اينكه مجردم و ٣١ سالمه، پارسال سنگاپور و مالزي بودم، پيار سال تركيه، سال قبلش تركيه و تو دو تا پاسپورت قبليم ويزاي ٦ ماه نيوزيلند هم هست .

دوستان پيشنهاد ميكنين از اين اژانس هايي كه تضميني ٣ ميليون ميگيرن مثلا اتريش و ايتاليا انجام بدم من كه اولين باره شينگن درخواست ميدم.

سپاس فراوان.

Junior Member

سلام. ممنون میشم بهم کمک کنید. من برای کالج زبان فرانسوی در فرانسه اقدام کردم .میخواستم بدونم برای مصاحبه سفارت باید زبان فرانسوی بلد باشم یا مدرک زبان فرانسوی داشته باشم ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil engineering at HSU

برای وقت سفارت چقدر طول میکشه تا وقت بدن؟
    بعضی دوستان گفته بودند هرروز ایمیل میزدند ، این کار لازمه ؟
    کل پروسه دریافت ویزا و ... چقدر طول میکشه؟
    من دارم برای یک کورس آموزشی زبان فرانسه اقدام میکنم ، کسی تجربه ای در این زمینه داره؟
    با توجه به اینک این ی کورسی آموزشی خود زبان فرانسه هست (رشته خودم مهندسیه) ، لازمه که برای دریافت ویزا زبان فرانسه هم یاد داشته باشیم؟
    من مدرک انگیلیسی ندارم ولی زبانم خوبه ، باید به این مورد اشاره کنم؟

Junior Member

سلام
    فقط مجدد یک سوالی برام ایجاد شد. برای بیمه یعنی از همین بیمه مسافرتی فعلا مثلا برای یک ماه بگیرم به سفارت ارائه بدم کافیه؟

سلام
    من زنگ زدم سفارت و گفتند که برای مدتی که هستید از همینجا باید بیمه بگیرید.
    و برای محل سکونت هم هتل مورد قبول نیست. یا باید از سمت دانشگاهی که میرید قبول کنند یا خودتون اجاره کنید و ارائه بدهید.

حالا من یک سوالی دارم من چطور وقتی نمیدونم کی میرم اجاره کنم؟

Junior Member

سلام

بیمه چون ویزای بلند مدت میخواید بگیرید نیازی نیس ارائه بدید و وقتی اومدید اینجا اقدام میکنید. واسه ی خونه هم بهتره اول سعی کنید با دانشگاهی که پذیرش گرفتید مکاتبه کنید و خوابگاه بگیرید ازشون، تو مرحله بعدی اگه نشد بهتره دنبال خونه باشید و با ایمیل صاحب خونه رو راضی کنید بهتون اتستسیون بده. اگه نشد میتونید هتل بگیرید و بعد تو سفارت بگید مدتی که هتل هستید قرارداد خونه رو تمدید میکنید. واسه من به شخصه من یه گواهی یک ماهه دادم به سفارت و مشکلی هم پیش نیومد

سلام من سه هفته هستش تقریبا ایمیل وقت رو فرستادم هنوز خبری نشد هرازچندگاهی هم فوروارد میکردم دوباره پوشه اسپم رو هم چک میکردم چکار باید کرد ؟ طبیعیه ؟

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

سلام

برای خودتون اصلاً نیازی به بیمه مسافرتی ندارید. برای همسرتون بپرسید از سفارت

از طرف دیگه سفارت برای ویزای دانشجویی رزرویشن هتل رو قبول نکرد از دو سه نفر از دوستان که شرایط مشابه داشتند (دانشجوی دکترا نبودند).

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)