صفحه 6 از 106 نخستنخست 1234567891011121314151656 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 1054

موضوع: سوالات و مباحث مرتبط با ويزاي فرانسه 2016

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

پیش فرض پاسخ : سوالات و مباحث مرتبط با ويزاي فرانسه 2016

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa_a_m نمایش پست ها
    ممنونم از پاسخگوييتون دوست عزيز .
    امروز كه براي بيمه مسافران رفته بودم كوچه لولاگر ، يكي از مسئولان دفتر گفت شايد بشه اگر پذيرشتون تا موقعي كه در فرانسه با ويزاي توريستي هستيد ، بگيريد ، بتونييد از همون فرانسه درخواست ويزاي تحصيلي كنيد .البته خودشون مطمئن نبودند . شما در اين مورد تا حالا چيزي شنيديد ؟؟؟
    طبق قانون فرانسه شما به فرض گرفتن ویزای تحصیلی اول اروپا رو ترک می فرمایید تا اون ویزا در سفارت فرانسه در ایران توی پاسپورتتون زده بشه... تقریباً همیشه همینطوره مگه شرایط غیر عادی و اضطراری مثلن جنگ و یا بسته شدن سفارت فرانسه که در مورد آخر احتمالن می فرستنتون مثلن دوبی یا ارمنستان که ویزاتون صادر بشه

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

نقل قول نوشته اصلی توسط Marine22 نمایش پست ها
    سلام دوستان. کسی ساکن Nantes هست تا بتونم ازشون چند تا سوال بپرسم و راهنمایی ام کنند؟ خیلی به کمکتون نیاز دارم. ممنون می شم
    سلام، در مورد شهر نانت چه اطلاعات یا راهنمایی نیاز دارید؟

Junior Member

سلام
    من چيزي تا شروع يك دوره آموزشي كه در فرانسه قراره شركت كنم نمونده اما سفارت كلا تلفن رو جواب نميده كه بتونم وقت مصاحبه ويزا بگيرم، از ٨:٣٠ تا ١٧ هر روز زنگ زدم برنميدارن درحاليكه روي سايت سفارت نوشته وقت ويزا فقط تلفني!!!! خواهش ميكنم راهنماييم كنيد چجوري وقت بگيرم؟!!

نقل قول نوشته اصلی توسط delvaar نمایش پست ها
    سلام
    من چيزي تا شروع يك دوره آموزشي كه در فرانسه قراره شركت كنم نمونده اما سفارت كلا تلفن رو جواب نميده كه بتونم وقت مصاحبه ويزا بگيرم، از ٨:٣٠ تا ١٧ هر روز زنگ زدم برنميدارن درحاليكه روي سايت سفارت نوشته وقت ويزا فقط تلفني!!!! خواهش ميكنم راهنماييم كنيد چجوري وقت بگيرم؟!!
    مشکل بنده هم هست
    شماره 1 اصلاً بر نمیداره
    2رو میزنم میگه کسی پاسخگو نیست!
    تماس از سایتم گرفتم هیچ کس پاسخ نداد.
    کلاً انگار سفارت تعطیله.
    در حالی 2 سال پیش یه خانومی پاسخگو بود شماره پاسپورت میگرفت وقت میداد.
    تلفن فرهنگیشم دوستان دادن زنگ زدم خندید خانومه گفت منم اصلاً متوجه نمیشم شما چی میگین اینجا قسمت آموزشیه!
    حضوری شما برو شاید اعلامیه ای چیزی زده باشند
    فکر کنم اینم به سرنوشت ایتالیا دچار شده و با آژانس های مسافرتی روی هم ریختند...
    یا فکر کنم بهترین حالت این باشه از جای دیگه که منظم تره مثل سفارت آلمان اقدام کنید.

Junior Member

سلام من میخوام واسه ویزای شینگن اقدام کنم اولین بارم هست میگن کسایی هستند تضمینی ویزا میگیرن کسی هست اطلاعاتی داشته باشه.؟؟من نمیخوام ریجکت بشم

Junior Member

سلام
    سلام . سفارت، در روزهای کاری سفارت، از ساعت یازده و نیم تا ساعت دو بسته هست و کسی پاسخگو نیست . غیر ازاین ساعت ها وقتی که تماس می گیرین باید اینقدر گوشی رو نگه دارین و اجازه بدین که همینطور زنگ بخوره تا بالاخره خط ازاد بشه و جوابتون رو بدن، چون در واقع ممکنه که شما وقتی که تماس می گیرین نفر بیستم یا سی ام در صف انتظار باشید اما خودتون خبر نداشته باشین ، چون اپراتوری وجود نداره که به شما اعلام کنه این موضوع رو . اما در واقع قضیه همین هست. این موضوع رو خود اون خانمی که تلفنی جوابگوی من بودند به من گفتند. من یک بار ، چهل دقیقه و یک بار هم یک ساعت و ده دقیقه توی صف انتظار بودم تا گوشی رو برداشتند و جوابم رو دادن.
    موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    industrial engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    طبق قانون فرانسه شما به فرض گرفتن ویزای تحصیلی اول اروپا رو ترک می فرمایید تا اون ویزا در سفارت فرانسه در ایران توی پاسپورتتون زده بشه... تقریباً همیشه همینطوره مگه شرایط غیر عادی و اضطراری مثلن جنگ و یا بسته شدن سفارت فرانسه که در مورد آخر احتمالن می فرستنتون مثلن دوبی یا ارمنستان که ویزاتون صادر بشه
    ممنون از پاسختون . شما می دونید جواب پذیرش دانشگاه ها با استفاده از کامپوس ,حدودا کی میاد و زمان اقدان برای ویزای تحصیلی چقدر بعد از اون است ؟

Junior Member

سلام
    سلام

من خودم تو یه روز دوبار باهاشون تماس گرفتم ولی نکته اش اینه که اولا کلی اشغاله و پشت هم بگیر تا زنگ بخوره بعد زنگ که خورد گوشی رو نگه دار تا جواب بدن . دفعه اول من 45 دقیقه گوشی دستم بود و زنگ میخورد تا جواب دادن. دفعه دوم 15 دقیقه

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa_a_m نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون . شما می دونید جواب پذیرش دانشگاه ها با استفاده از کامپوس ,حدودا کی میاد و زمان اقدان برای ویزای تحصیلی چقدر بعد از اون است ؟
    جا با جا فرق می کنه... و رشته با رشته... در بعضی از دانشگاهها برای اینکه دانشجویان خارجی به موقع برسن پرونده هاشون توی ماه مه بررسی میشه (یعنی پیش از دانشجویانی که از فرانسه اقدام می کنن) که در این صورت دانشجویان خارجی ممکنه یه سهمیه فیکس داشته باشن... خصوصاً اگه رشته مربوطه خیلی متقاضی داشته باشه (مثال: معمولاً رشته هایی که درشون گزینش صورت نمی گیره و برای پذیرش کافیه سطح علمی کافی و انگیزه فوی داشته باشین. یعنی بیشتر پایه های زیر مستر 2)
    جا های دیگه در رشته هایی که خیلی خواستار دارن ژوری انتخاب دانشجو یکی دو روز بعد از آخرین امتحان مستر 1 همون رشته و پیش از امتحانای جبرانی برگزار میشه (هفته اول ژوئن معمولاً) (مثال: رشته های برق دانشگاه لیل 1)
    خیلی رشته ها هم منتظر می مونن که دانشجویان خارجی و داخلی رو با هم مقایسه کنن... در این حالت ژوری معمولن اوایل ژوییه تشکیل میشه (دانشگاه نیس و پاریس 6)
    به طور کلی بهترین کار اینه که یه ایمیل به سکرتاتریای گروهتون بزنین و بپرسین کی باید منتظر جواب باشین

برای اقدام خب هر چه زودتر اقدام کنید... اگه ویزاتون دیرتر از یک ماه بعد از شروع کلاسها صادر بشه ازتون خواهند خواست که یه نامه از دانشگاه مبنی بر موافقتشون با ثبت نام با تاخیرتون ارائه بدید. این کیس خیلی زیاد پیش میاد...نگران نباشید و مستقیماً برای مدیر گروهتون ایمیل بزنید

موفق باشید

Junior Member

سلام

بعید می دونم جایی برای دانشجوی خارجی سهمیه داشته باشه، به خصوص برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا چنین چیزی بعیده. در ضمن بعضی از دانشگاه ها الان جواب داده اند. من خودم پذیرش گرفتم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)