صفحه 16 از 67 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 669

موضوع: مشاوره و برنامه ریزی به منظور آمادگی برای امتحان PBT

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : مشاوره و برنامه ریزی به منظور آمادگی برای امتحان PBT

سلام
    من يه سوالي دارم:

نمره بخش هاي مختلف من در IELTS تقريبا به صورت زير هست و كلا زبانم خوبه و فقط Speaking ضعيف ام:

Listening: 7-8
    Reading: 7.5- 8.5
    Writing: 6.5-7.5

با اين وصف در PBT نمره اي كه كسب مي تونم كنم حدودا ميزانش ؟
    وقت كافي دارم 2 يا 3 ماه و بيشتر
    أيا انتظار نمره 640 يا بالاتر معقول هست؟
    inactive account

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    سلام
    من يه سوالي دارم:

نمره بخش هاي مختلف من در IELTS تقريبا به صورت زير هست و كلا زبانم خوبه و فقط Speaking ضعيف ام:

Listening: 7-8
    Reading: 7.5- 8.5
    Writing: 6.5-7.5

با اين وصف در PBT نمره اي كه كسب مي تونم كنم حدودا ميزانش ؟
    وقت كافي دارم 2 يا 3 ماه و بيشتر
    أيا انتظار نمره 640 يا بالاتر معقول هست؟
    دوست من، نمره این دوتا امتحان اصلاً این قابلیت رو نداره که بتونیم نمره حدودی شمارو در یکی دیگش بگیم!
    شما یک سری تکنیک برای آیلتس بلد هستید که برای تافل قابل استفاده نیست و بلعکس.
    بهترین راه اینه که 3-4 ساعت وقت بزارید و دو تا نمونه از امتحا PbT رو توی خونه در زمانش تست بزنین، بعد از تصحیح کاملاً معلوم میشه، نمره بالای 600 نمره خیلی خوبیه، نمره بالای 640 از 677 یعنی اینکه در کل 5-6 تا تست در کل آزمون غلط بزنید و خیلی بالاست، در نظر داشته باشید که این امتحان وقتش کم هست و باید خوب مدیریت زمان کنید. بهتره از کتاب Actual تست برای تست خودتون استفاده کنید یا از تست های دوره های پیش و از هیچ چیزه دیگه استفاده نکنید. موفق باشید
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط halandoon نمایش پست ها
    دوست من، نمره این دوتا امتحان اصلاً این قابلیت رو نداره که بتونیم نمره حدودی شمارو در یکی دیگش بگیم!
    شما یک سری تکنیک برای آیلتس بلد هستید که برای تافل قابل استفاده نیست و بلعکس.
    بهترین راه اینه که 3-4 ساعت وقت بزارید و دو تا نمونه از امتحا PbT رو توی خونه در زمانش تست بزنین، بعد از تصحیح کاملاً معلوم میشه، نمره بالای 600 نمره خیلی خوبیه، نمره بالای 640 از 677 یعنی اینکه در کل 5-6 تا تست در کل آزمون غلط بزنید و خیلی بالاست، در نظر داشته باشید که این امتحان وقتش کم هست و باید خوب مدیریت زمان کنید. بهتره از کتاب Actual تست برای تست خودتون استفاده کنید یا از تست های دوره های پیش و از هیچ چیزه دیگه استفاده نکنید. موفق باشید
    خب مسأله اصلي اينه كه اين 2 تست هر دو يه كار رو انجام ميدن و اون مهارت انگليسي رو مي سنجند، و تقريبا با رويكرد مشابه، جداي از بخش هايي كه يكي داره و اون يكي نداره، اما فكر مي كنم يه معادل سازي هم مي تونه بشه، مثلا خود دانشگاه ها ميگن نمره IELTS 7 و PBT 600 و iBT 100 يعني اينا رو معادل مي دونند،
    منظور من اين نبود كه همين جوري و با به قول شما مهارت هاي IELTS برم سر جلسه PBT قطعا بايد خودم رو با فرمتش آشنا كنم، اما الان مي خوام بين PBT، iBT و IELTS يكي رو انتخاب كنم و قصدم اينه كه ببينم با توجه به اينكه به جز Speaking بقيه مهارت هام در سطح بالاست آيا مي تونم با يه نمره بالا مثلا 640 تو PBT نبود بخش Speaking رو جبران كنم براي TA و هم به طور كلي

من بخش منابع TOEFL رو گشتم اونجا بچه ها يه سري تست هاي Actual از سالهاي قبل از 2000 گذاشته بودند و ظاهرا خود ETS كتاب رسمي سوالات نداره براي PBT؟ اگه داره ممنون مي شم راهنماييم كنيد، چون خودم هم معتقدم بهترين راه همينه كه چند تا تست بزنم تا وضعيتم رو بسنجم
    تشكر
    inactive account

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

خب مسأله اصلي اينه كه اين 2 تست هر دو يه كار رو انجام ميدن و اون مهارت انگليسي رو مي سنجند، و تقريبا با رويكرد مشابه، جداي از بخش هايي كه يكي داره و اون يكي نداره، اما فكر مي كنم يه معادل سازي هم مي تونه بشه، مثلا خود دانشگاه ها ميگن نمره IELTS 7 و PBT 600 و iBT 100 يعني اينا رو معادل مي دونند،
    منظور من اين نبود كه همين جوري و با به قول شما مهارت هاي IELTS برم سر جلسه PBT قطعا بايد خودم رو با فرمتش آشنا كنم، اما الان مي خوام بين PBT، iBT و IELTS يكي رو انتخاب كنم و قصدم اينه كه ببينم با توجه به اينكه به جز Speaking بقيه مهارت هام در سطح بالاست آيا مي تونم با يه نمره بالا مثلا 640 تو PBT نبود بخش Speaking رو جبران كنم براي TA و هم به طور كلي

من بخش منابع TOEFL رو گشتم اونجا بچه ها يه سري تست هاي Actual از سالهاي قبل از 2000 گذاشته بودند و ظاهرا خود ETS كتاب رسمي سوالات نداره براي PBT؟ اگه داره ممنون مي شم راهنماييم كنيد، چون خودم هم معتقدم بهترين راه همينه كه چند تا تست بزنم تا وضعيتم رو بسنجم
    تشكر
    یه کتاب به اسم Toefl Preparation kit هست که ماله ETS، که به نظر من یکمی ساده تر از آزمون واقعیه.
    من فقط میتونم بگم که به جدول مقایسه ها نگاه نکنید،
    شما ممکنه توی Pbt بیارید 620 ولی توی Ielts بشید 5.5!
    در ضمن نمره 677 هم در Pbt هیچ وقت نمیتونه Spk رو جبران کنه. :
    D بهترین راه برای فهمیدن سطحتون زدن Sample هست که خودتونم معتقدین.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط halandoon نمایش پست ها
    یه کتاب به اسم Toefl Preparation kit هست که ماله ETS، که به نظر من یکمی ساده تر از آزمون واقعیه.
    من فقط میتونم بگم که به جدول مقایسه ها نگاه نکنید،
    شما ممکنه توی Pbt بیارید 620 ولی توی Ielts بشید 5.5!
    در ضمن نمره 677 هم در Pbt هیچ وقت نمیتونه Spk رو جبران کنه. :
    D بهترین راه برای فهمیدن سطحتون زدن Sample هست که خودتونم معتقدین.
    خب خودتون رو جاي اون دانشگاه بگذاريد وقتي ببينه PBT شما شده 640 به فرض با يه ذهنيت ديگه به شما نگاه مي كنه موقع مصاحبه؛ فكر نكنم اينقدر اختلاف باشه بين نمره PBT و IELTS مگر اينكه كسي هيچي از IELTS ندونه بره سر جلسه؛هر چند الان مشكل اينه كه تاريخ ثبت نام پيدا نميشه؛

من يه كتاب از انتشارات ابتدا ديدم با عنوان TOEFL Actual Tests كه 6 سري تست داره؛ اين كتاب رو ديديد؟ فكر مي كنيد واقا تست هاي PBT اصليه؟
    inactive account

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

خب خودتون رو جاي اون دانشگاه بگذاريد وقتي ببينه PBT شما شده 640 به فرض با يه ذهنيت ديگه به شما نگاه مي كنه موقع مصاحبه؛ فكر نكنم اينقدر اختلاف باشه بين نمره PBT و IELTS مگر اينكه كسي هيچي از IELTS ندونه بره سر جلسه؛هر چند الان مشكل اينه كه تاريخ ثبت نام پيدا نميشه؛

من يه كتاب از انتشارات ابتدا ديدم با عنوان TOEFL Actual Tests كه 6 سري تست داره؛ اين كتاب رو ديديد؟ فكر مي كنيد واقا تست هاي PBT اصليه؟
    دوست من، توی پست 153 همین کتاب رو بهتون معرفی کردم، کتاب خیلی خوبیه و تست هاش هم استاندارد، موفق باشین.

ApplyAbroad Veteran
    rikavache آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Université de Sherbrooke, Civil Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط pegahtk نمایش پست ها
    سلام. من برای reading کتاب toefl reading in a flash رو خیلی خیلی خیلی توصیه می کنم. اگر اون رو چندین بار بخونید خیلی بهتر از اینکه که کتابایی مثل 504 رو بخونید. در مورد listening هم delta و longman و barrons رو بارها و بارها گوش بدین. reading های خود نمونه های تافل ها یگدشته رو هم در نهایت حل کنید. این برای هر دو امتحان ibt و pbt جواب می ده و خود من از نتیجه هر دو امتحانم خیلی راضیم. برای گرامر هم longman رو من زدم. البته گرامرم به خاطر مطالعه زیاد reading کلا خوب بود.
    سلام
    کتاب reading in a flash رو از کجا میشه تهیه کرد ؟ من از چند تا مغازه تو انقلاب پرسیدم ولی اونا فقط TOEFL Flash Reading رو داشتن که مال انتشارات Peterson بود
    ویرایش توسط rikavache : March 13th, 2010 در ساعت 11:14 AM

من که گیج شدم.خلاصه به من بگید چی بخونم برا pbt
    ویرایش توسط mohmad0014 : March 20th, 2010 در ساعت 08:39 AM

Member macula_densa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UQ- Pathology

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud_bamdad نمایش پست ها
    من که گیج شدم.خلاصه به من بگید چی بخونم برا pbt
    خب اول بگین زبانتون چه جوریه تا نسخه اتون رو بپیچیم
    متاسفانه حساب کاربری من غیرفعال هست.

Junior Member

سلام دوستای خوب! این مشکل من رو کی میدونه چه جوری میشه حل کرد؟ اونم اینه که من 8 may امتحان دارم یعنی حدود 1 ماه و نیم وقت . اما نمره های امتحانایی که خودم میدم نزدیک 580 ایناس! من هر طور شده باید بالای 600 بیارم وضیعت تک تک skill ها هم اینجوریه: listening : معمولا کمتر از 40 از 50 نمیزنم. Structure: هم با این که کلی تمرین کردم اما همیشه 5 غلط دارم مگه این که خوش شانس باشم. Reading: هم که بدترینشونه معمولا همون حواشی 41, 42 تا درست دارم از 50 تا. حالا با این تفاسیر و وقت باقی مونده شما چه پیشنهادی دارید واسه نمره ی بالای 600؟؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)