صفحه 18 از 67 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425262728 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 669

موضوع: مشاوره و برنامه ریزی به منظور آمادگی برای امتحان PBT

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره و برنامه ریزی به منظور آمادگی برای امتحان PBT

سلام بچه ها

منم از کسایی هستم که در آینده نزدیک برا pbt می خوام اقدام کنم
    اول از همه از بپهمه کسایی که این انجمن رو راه انداختن و دارن اونو مدیریت می کنن واقعا ممنونم
    دوم اینکه همه ارسالهای این تاپیک رو خوندم (تا 170) و کل منابعی که در مورد اونها صحبت شده بود رو طبقه بندی کردم. نکته مهم اینکه اولویت بندی منابع در هر طبقه رو هم براساس نظر دوستان انجام دادم و نتیجه گیری که خودم داشتم.
    براتون می گذارم که دیگه درگیر منابع نشید. تصمیم اینکه چقدر از این منابع را می خونید بستگی کامل به سطح زبان شما داره اما اما اما اما اما براساس نظر دوستان چون تست خیلی خیلی ... مهم است پس منابع مربوط به تستها را کلا بخونید و تمرین کنید. موفق باشید

References:
    • Vocabulary:
      • 504
      • Essential Words for the TOEFL, barron’s
      • 1100
      • 450

• Grammar:
      • Flash
      • English Grammar in Use, Raymond Morphy (level 2 or level 1 and 2)
      • Essential Grammar in Use
      • جزوه گرامر آریانپور
      • Peterson
      • آذر
      • Digest

• Writing and reading:
      • Samples essays, ETS

Longman and barrons are both enough for reading but for extra exercising:

· Test:

• ETS, actual tests
      • TOEFL kit, also consisting of listening tests
      • A CD consisting of PBT tests with a Chinese booklet consisting 1000 questions for structure section (necessary specially for listening)

Junior Member

سلام
    لطفا یه فهرست دقیق از منابعی که برای امتحان pbt البته به صورت self-study معرفی کنید .

با تشکر
    ویرایش توسط mpou : April 5th, 2010 در ساعت 11:26 PM

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mpou نمایش پست ها
    سلام
    لطفا یه فهرست دقیق از منابعی که برای امتحان pbt البته به صورت self-study معرفی کنید .

با تشکر
    تمام منابع Self-Study هستن! لطفاً قبل از ارسال پست، پست های تاپیک های مرتبط رو مطالعه کنید.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

Junior Member

سلام دوستان .من می خوام گرامر رو برای آزمون pbt شروع کنم ولی نمی دونم از چه کتابی باید شروع کنم . من تا I4 کیش خوندم . یکی بهم کمک کنه !!!!!!!!!!!!
    من کل تاپیک رو هم خوندم ولی بدتر گیج شدم

Junior Member

سلام بچه من دوبار تافل دادم ولی هنوز تو گرامر مشکل دارم..نمیدونم دلیل سوالایی که اشتباه زدم برای چی بود..از کل پستهایی که دادن فهمیدم که باید زیاد تست زد ولی مشکلی که هست اینه که مثلا از 40 سوال 10 تا شو اشتباه زدم ، نمیدونم دلیلش چیه..کتاب هم کم نخوندم ولی حل نشد.. هر کسی در مورد دو مورد زیر اگه منبعی میشناسه برای داونلود بزاره یا جاشو بگه من تهیه کنم. مرسی
    1: سولات گرامر تافل(ترجیحا اکچوال) با جواب تشریحی
    2: چند جا شنیدم یه منبع چینی شامل 1000 سوال گرامر هست. هر کی اینو داره ممنون میشم بزاره برای داونلود.
    (ضمنا من از همین سایت 4 تا دی وی دی منابع تافل و ایلتس گرفتم ولی داخل اونا پیدا نکردم.)
    با تشکر از همه دوستان

Senior Member sara123 آواتار ها

شما مطمئنی pbt سال 2010 برگزار میشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط shazad نمایش پست ها
    سلام بچه ها

منم از کسایی هستم که در آینده نزدیک برا pbt می خوام اقدام کنم
    اول از همه از بپهمه کسایی که این انجمن رو راه انداختن و دارن اونو مدیریت می کنن واقعا ممنونم
    دوم اینکه همه ارسالهای این تاپیک رو خوندم (تا 170) و کل منابعی که در مورد اونها صحبت شده بود رو طبقه بندی کردم. نکته مهم اینکه اولویت بندی منابع در هر طبقه رو هم براساس نظر دوستان انجام دادم و نتیجه گیری که خودم داشتم.
    براتون می گذارم که دیگه درگیر منابع نشید. تصمیم اینکه چقدر از این منابع را می خونید بستگی کامل به سطح زبان شما داره اما اما اما اما اما براساس نظر دوستان چون تست خیلی خیلی ... مهم است پس منابع مربوط به تستها را کلا بخونید و تمرین کنید. موفق باشید

References:

• Vocabulary:

• 504
      • Essential Words for the TOEFL, barron’s
      • 1100
      • 450

• Grammar:

• Flash
      • English Grammar in Use, Raymond Morphy (level 2 or level 1 and 2)
      • Essential Grammar in Use
      • جزوه گرامر آریانپور
      • Peterson
      • آذر
      • Digest

• Writing and reading:

• Samples essays, ETS

Longman and barrons are both enough for reading but for extra exercising:

· Test:

• ETS, actual tests
      • TOEFL kit, also consisting of listening tests
      • A CD consisting of PBT tests with a Chinese booklet consisting 1000 questions for structure section (necessary specially for listening)

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- Linkoping University

نقل قول نوشته اصلی توسط mpou نمایش پست ها
    کسی نیست جواب ما رو بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟
    دوست عزیز

همونجور که می گید همه تاپیک رو خوندید پس می بینید که منابع بسیار زیادی هستش که خیلی از نظرات سلیقه ای و بسته به سطح پایه زبان هر کسی ارائه شده است.حالا شما باید با استفاده از اطلاعاتی که بچه ها در قسمت های مختلف دادند خودت به جمع بندی برسی.
    نظر شخصی من اینه که شما اگه با برنامه ریزی درست بخونی و ممارست داشته باشی هر کدوم از این کتاب ها رو بخونی به نتیجه می رسی.

ضمنا از ارسال های تکراری برای رسیدن به جواب خودداری نمایید.

ممنون از توجه شما.
    I am not in this site anymore.Alireza

Junior Member

سلام.من دقیقا 6 ماه دیگه عازم به خدمت هستم.زبانم در حد متوسط هستش.در حال خواندن کتاب اینتر چینج قرمز هستم.میخوام حین خدمت امتحان تافل بدم.لطفا راهنماییم کنید که بتونم از زمان استفاده ی مثبت کنم.لطفا منابع بهم معرفی کنید.من توی این 6 ماه کاملا وقتم ازاده.چند ساعت بخونم کافیه؟

مچکرم

Member gambooli آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    سازه

سلام...
    يكي از بچه ها در مورد خوندنم پرسيده بود.اينجا جواب ميدم شايد براي بقيه هم به درد بخوره. من بار اول آبان پارسال امتحان دادم ولي از 2 ماه قبلش به خاطر GRE نتونستم بخونم.نمره آبانم شد 520(L:52 S:50 R:54).ولي تو تابستون لانگمن و grammar in use رو خونده بودم.
    مدل خوندن من شايد به درد همه نخوره...چون من تو اين مدت فقط تافل خوندم.بطور مفيد روزي 8ساعت بكوب ميخوندم كه خيلي از اطرافيان خودم اين مدلي نميتونن بخونن.
    من 2 ماه و نيم قبل امتحان اسفند شروع كردم دوباره.با توجه به نمره هام و شناختي كه از خودم داشتم ميدونستم روي ريدينگ مشكل زيادي ندارم. براي همين بيشتر وقت رو گذاشتم روي دو قسمت ديگه. (هر كس خودش ميدونه تو كدوم section قويتر يا ضعيفتره).براي Listening هر چي podcast روي نت بود گوش ميكردم(روزي حداقل 3 ساعت).NPR وCNN و MPR و... تو تمرين listetnig حتما روي گوش كردن تمركز كنيدو فقط سعي كنيد كلمه ها ي بيشتري متوجه بشيد.كم كم بيشتر متوجه ميشيد. در ضمن موقع listening فقط گوش كنيد!!!مهمه كه 100درصد تمركز كنيد.طوري كه بعد از گوش كردن احساس خستگي كنيد!سعي كنيد حداقل نيم ساعت مداوم گوش كنيد كه عادت كنيد.اينطوري سر جلسه خيلي براتون آسون به نطر مياد.
    در مورد structure هم همون دو تا كتاب به نظر من كفايت ميكنه.ولي جوري برنامه ريزي كنيد كه مدام در حال تكرار كردنش باشيد. من grammar in use و لانگمن رو شايد 10 بار از پارسال دوره كرده باشم.هر چي بيشتر دوره كنيد بيشتر مسلط ميشيد.البته تمرين ها شو فقط 2 يا 3 بار حل كردم.روزي 5 تا unit از use و 6 تا از لانگمن رو دوره ميكردم.
    در مورد reading چون براي gre خونده بودم و كلا readng خوبي دارم فقط از سايت nationalgeographic.com مقاله هاشو خوندم.هم علميه هم در مورد نجوم و جك و جونور شناسي مطلب داره!منم كه ميميرم واسه اين چيزا!كلمه هاي بدرد بخور خيلي داره حتي براي GRE.از اين مطالب هم تو تافل زياد سوال مياد.از مقاله ها پرينت pdf ميگرفتن روزي يدونه ميخوندم.براي من خوب بود.(شما هر جور متني كه علاقه داريد بخونيد)
    از 1 ماه قبل امتحان صبح ها ساعت 9/5 (مثل روز امتحان)طبق زمانبندي يه sample ميزدم.و بعدشم حتما غلط هام رو دوره ميكردم. شما از 1/5 ماه قبل شروع كنيد كه براي رفع اشكال مثل من وقت كم نياريد.ولي اگه وقتشو داريد حتما sample زياد بزنيد.غير از sample تست ديگه لازم نيست بزنيد.
    كتاب KIT و Actual متوسط نمره هام حدود 620 ميشد.ولي به نظر من مدل سوالهاي reading واقعا مفهومي و وقت گير شده(متن هاش مثل سابقه) من براي هر متن 10 min وقت ميذارم.حدود 3 دقيقه متن رو سريع ميخونم كه مهمترين قسمت كاره.اصلا و به هيچ وجه فكر نكنيد بدون خوندن متن سوالها رو بزنيد.سوالها جديدا طوري طراحي شده كه بيشتر مفهوميه و بايد متن رو بخونيد.-----خلاصه كنم يجوري ياد بگيريد متن رو تو 3 دقيقه سريع بتونيد بخونيد.همين كه بفهميد كجاي متن در مورد چي حرف زده كافيه.تو readingقرار نيست همه متن رو بفهميد!-----
    نمره اسفندم شد 600 L:59 S:60 R:61
    اگه بازم چيزي يادم اومد ميگم.اگر هم سوالي باشه در خدمتم.
    يادتون باشه براي خودتون هدف قرار بديد. من هميشه تو ذهنم بود كه نبايد بيشتر از 18 تا غلط داشته باشم. تاثير خوبي داره.
    ديگه دهنم كف كرد!!! (-;

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    NTNU- Cybernetics

پشت جلد کتاب اکچوال تست که من دارم و چاپ انتشارات ابتدا هست این کتاب معرفی شده :
    explanatory responses for structure & written expression of TOEFL actual tests
    متاسفانه دیگه من فرصت ندارم اینو بگیرم بخونم اما از عنوانش بر مید که به درد خیلی ها میخوره
    اگه کسی پی دی اف از این کتاب داره یا خونده اونو ممنون میشم نظر بده

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)