صفحه 7 از 67 نخستنخست 123456789101112131415161757 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 669

موضوع: مشاوره و برنامه ریزی به منظور آمادگی برای امتحان PBT

پیش فرض پاسخ : اشکال کارم کجا بوده؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Darya sharifi
    سلام
    از دوستانی که امتحان تافل pbt دادند خواهش می کنم منو راهنمایی کنند من تا الان 3 بار امتحان دادم هر کدام به فاصله زمانی 6 ماه.هر دفعه بیشتر از دفعه قبل مطالعه کردم اما به جای اینکه نمره بیشتری بیارم نمراتم سیر نزولی داشته517و513و510
    من واقعا ناراحتم الان 2 ساله که دارم زبان می خونم اما مثل اینکه فایده نداشته.من دوست دارم هر چه زودتر apply کنم اما واقعا نمی فهمم چی کار کنم؟
    من اکثر منابع رو کامل مطالعه کردم یعنی کجای کار من اشکال داشته؟میتونم به etsمیل بزنم و درخواست کنم نمرمو بررسی کنند؟من از این همه تلاشی که نتیجه نداده خسته شدم
    خواهش می کنم کمکم کنید
    دوست عزیز اول از همه خستگی رو فراموش کنید و با راهنمائی های دوستان از نو شروع کنید ...

من نمی دونم شما چی و چطوری خوندید ... فقط حدس می زنم تو این مدت شما تفریحی زبان خونده باشید نه بصورت منسجم. درسته ؟

منابع آزمون تافل اینقدر مشخصه که اگه کسی به درستی اونها رو مطالعه کنه واقعا می تونه نمرات خوبی بگیره . البته ناگفته نمونه که خونسردی و اعتماد به نفس سر جلسه آزمون رو هم نباید نادیده گرفت ...

لطفا skill های آزمون هاتونم با هم مقایسه کنید ببینید مثلا ریدینگ ازمون اول با دومی و سومی چه قدر شباهت یا تفاوت داشتید شاید اینطوری راحتتر بتونید روی نقاط ضعف و قوتتون تصمیم گیری کنید ...

اگه در مورد منابع و زمانبندی مطالعتون بیشتر توضیح بدید دوستان بهتر می تونن راهنمائیتون کنن ...

موفق و پیروز باشید
    دوستان عزیز برای DVD منابع TOEFL، IELTS، GRE به من پیغام خصوصی بزنند.

دوست عزیز:
    تافل pbt همونطور که میدونی به 4 قسمت کلی تقسیم میشه:
    1.writing: بهترین منبع برای این قسمت لیست تاپیکهایی هست که تو سایت ETS وجود داره. به نظر من تمام اونارو خودت یه دفعه تو شرایط امتحان بنویس و بعد اصلاحشون کن. تو بعضی از کتابها و جزوات تافل هم این موضوعات به همراه یه متن پیشنهادی اومده که اونا رو هم مطالعه کن.
    2.listening : که میشه گفت سخترین بخش این نوع تافله. ببین دوست عزیز در کنار همه کارایی که برا تقوبت listeningn انجاهم میدی یه نکته مهم رو فراموش نکن و اون هم داشتن تمرکز بسیار زیاد در این بخش امتحانه. در قسمت اول که دیالوگهای کوتاه پخش میشه شما باید در عرض چند ثانیه جان مطلب رو بگیری و بهش پاسخ بدی. قسمت دوم که دیالوگهای بلندتر داره شما باید علاوه بر تسلط رو مطلبی که میشنوی سوالارم به سرعت در نظر بگیری تا متوجه بشی که چه قسمتی از متن مهمتره. قسمت سوه هم تقریبا مثل مورد قبله با این تفاوت که یه متن رو میشنوی و نه مکالمه. پس همون طور که میبینی سرعت عمل در کنار تمرکز مهمترین بخش این قسمته.
    3.grammer: آسونترین بخش تافل pbt هست و باید سعی کنی بیشترین نمره رو ازش بیاری. تو این بخش شما باید رو زمانت مدیریت داشته باشه که وقت کم نیاری و بعد از اون فقط میمونه نکته هایی که تو اکثر کتابای تافل هست.
    4.reading : کسی میتونه بیشترین نمره رو تو این بخش بیاره که در کنار فهم سریع و کامل متن و داشتن دایره وسیع لغات وقتشو به بهترین شکل ممکن تنظیم کنه. این کار فقط و فقط با تمرین مکرر و زیاد به دست میاد.
    در آخر دوست عزیز امیدتو از دست نده و با مطالعه بیشتر بازم تو امتحان شرکت کن. یه راه دیگه هم میتونه این باشه که بری سراغ تافل ibt چون هم speaking داره و هم به روزتره. من دیدم خیلی از بچه ها با دو دفعه امتحان دادن نمره های خیلی خوبی تو ibt اوردن.
    موفق باشی

سلام

همون طوری که دوستان گفتند تک تک skill ها رو بررسی کنین تا متوجه بشید روی چه مهارتی باید وقت بیشتری بگذارید. اگر نمرات skill ها رو هم بذارید شاید دوستان بتونن راهنمایی های دقیق تری بکنند.

کلا گرامر PBT بخشیه که خیلی راحت میشه ازش نمره آورد. reading رو هم با خوندن متن زیاد به خصوص sample های سالهای پیش خود ETS راه میافتید. سالی که من PBT دادم، بچه ها میگفتند متن های reading ها تکراری بود!! این میتونه دلیلش این باشه که ETS دیگه خیلی روی PBT تمرکز نداره. listening اگر پایه زبان خیلی قوی نداشته باشید و بدون آمادگی برید سر جلسه ممکنه براتون سخت باشه ولی با تمرین و استفاده از منابع مخصوص PBT نمره این بخش رو هم تا حد قابل قبولی میتونید بگیرید (بخصوص بخش اولش رو). writing هم که تاثیری در نمره کل نداره و جدا ریپورت میشه ولی اون رو هم چون موضوعاتش مشخصه میشه توش موفق بود.

برنامه مطالعاتیتون چی بوده؟ یک روشی که خوب جواب میده اینه که شما منابع مخصوص PBT رو خوب بخونید و بعد از اون تا جایی که وقتتون اجازه میده sample های PBT رو بزنید.

امیدوار و موفق باشید

ApplyAbroad Hero Sadra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

سلام
    از دوستانی که امتحان تافل pbt دادند خواهش می کنم منو راهنمایی کنند من تا الان 3 بار امتحان دادم هر کدام به فاصله زمانی 6 ماه.هر دفعه بیشتر از دفعه قبل مطالعه کردم اما به جای اینکه نمره بیشتری بیارم نمراتم سیر نزولی داشته517و513و510
    من واقعا ناراحتم الان 2 ساله که دارم زبان می خونم اما مثل اینکه فایده نداشته.من دوست دارم هر چه زودتر apply کنم اما واقعا نمی فهمم چی کار کنم؟
    من اکثر منابع رو کامل مطالعه کردم یعنی کجای کار من اشکال داشته؟میتونم به etsمیل بزنم و درخواست کنم نمرمو بررسی کنند؟من از این همه تلاشی که نتیجه نداده خسته شدم
    خواهش می کنم کمکم کنید
    سلام

شما sample test های 2005-1995 را زده بودید؟
    از اونجایی که کیفیت سوالات امتحانات اخیر با این sample test ها شباهت زیادی داره و حتی بعضی سوالات تکراریه! شما اگه این نمونه تست ها را با زمان بندی مشابه امتحان بزنید حدود نمره ای رو کسب خواهید کرد که در آینده امتحان می دید. این نکته را اکثر بچه ها تایید می کنن و برای خود من هم دقیقا همین طور بود. در حات عادی اگه کسی پیش زمینه متوسط زبان داشته باشه بهترین منبعی که می تونه بخونه همین نمونه سوالات هست. در واقع یکی از امتیازات مهم PBT اینه که نمونه سوالات سالهای قبل در اختیار بچه ها هست. من دیدم بچه هایی که بالای 600 گرفتن و فقط و فقط همین تست ها رو کار کردن

در مورد اینکه فرمودید تا الان 3 بار امتحان دادید مهمترین نکته اینه که به هیچ وجه روحیه خودتون رو از دست ندید و با برطرف کردن اشکالات خودتون مجدد امتحان بدید. چند تا از دوستای خود من هستند که تا الان چندین بار امتحان دادن تا اون نتیجه ای را که می خواستن کسب کردن.

در مورد اعتراض هم تنها موردی که امکان داره وجود داشته باشه اینه که پاسخنامه را درست پر نکرده باشید و ماشین تشخیص نداده باشه! اگه مطمئن هستید می تونید با پرداخت 60 دلار اعتراض کنید تا پاسخنامتون به صورت دستی تصحیح بشه و در صورتی که اعتراضتون مورد قبول واقع بشه اون مبلغ بهتون برگردونده میشه

و در نهایت توکلتون فقط به خدا باشه و تلاش کنید مطمئنا نتیجه خوبی می گیرید.
    سفرنامه عشق آباد
    تصویر خانم Aleta Kovensky آفیسر عشق آباد
    سلام بچه ها! من الان امریکا هستم اگه کسی کردیت کارت خواست بهم بگه

از راهنمایی همه دوستان ممنونم.من کتاب essential word و 504 رو کاملا مسلط هستم.لانگمن قرمز و بارونز ونمونه تستهای بارونز رو کامل مطالعه کردم و 4 نمونه تست رو مطالعه کردم.
    در مورد reading هم کتابهای developing reading skill رو خوندم. فکر می کنید اگر این دفعه ibt امتحان بدم احتمال موفقیتم بیشتر باشه با توجه به اینکه در مورد این امتحان تجربه منفی ندارم با روحیه بهتری بتونم منابعش رو بخونم.یا اینکه با تمرکز بیشتری نمونه تستهای pbt رو بخونم و یک بار دیگه امتحان بدم.
    من تنها مشکلم تافله.این خیلی اذیتم میکنه.لطفا دوستانی که تجربه مشابه دارند کمککم کنند تا بتونم یه برنامه ریزی خوب داشته باشم وموفق بشم

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

شما باید نمونه تستهای واقعی خود امتحانهای قبلی تافل رو بزنی. زمانی که من میخواستم امتحان بدم تا 1 ماه قبل امتحان وضعم مثل شما بود ولی تو 1 ماه آخر اون 20 تا نمونه تست رو تو زمان استاندارد زدم و روز به روز وضعم بهتر شد تا جایی که هفته آخر خیلی وضع خوبی پیدا کرده بودم. یه جورایی احساس میکردم خیلی نکات تو همه امتحانها تکراری و مشترک هست و واقعا هم اینطور بود. حتی دوستم که 2 دور این تستها رو کار کرده بود وضعش بهتر هم شده بود.
    فقط خواستون باشه اینا تستهای خود ETS بود نرید نمونه امتحانهای کتابهای مختلف رو که استاندارد هم نیست بزنیید. یه کتاب تو بازار هست به اسم actual test که 8-7 تا نمونه از این تستها رو داره ولی کاملش رو تو همین فروم بچه ها رو cd زده بودن به هم میدادن بگردید گیر میارید.
    ضمنا باید ببینید مشکلتون کجا هست. تو زمان هست یا بلد نبودن نکته ها. یا اینکه تو چه قسمتی نمره کمتر میارید رو اون بیشتر کار کنید.بد نیست اگه بتونید به دایره لغاتتونم اضافه کنید. اون 2 تا کتاب که گفتید رو منم خونده بودم ولی گاهی احساس میکردم کافی نیست و اگه لغت بیشتری بلد بودم میتونستم تو ریدینگ راحتتر نمره بیارم.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

از راهنمایی همه دوستان ممنونم.من کتاب essential word و 504 رو کاملا مسلط هستم.لانگمن قرمز و بارونز ونمونه تستهای بارونز رو کامل مطالعه کردم و 4 نمونه تست رو مطالعه کردم.
    در مورد reading هم کتابهای developing reading skill رو خوندم. فکر می کنید اگر این دفعه ibt امتحان بدم احتمال موفقیتم بیشتر باشه با توجه به اینکه در مورد این امتحان تجربه منفی ندارم با روحیه بهتری بتونم منابعش رو بخونم.یا اینکه با تمرکز بیشتری نمونه تستهای pbt رو بخونم و یک بار دیگه امتحان بدم.
    من تنها مشکلم تافله.این خیلی اذیتم میکنه.لطفا دوستانی که تجربه مشابه دارند کمککم کنند تا بتونم یه برنامه ریزی خوب داشته باشم وموفق بشم
    من واقعا اندر حکایت کار شما موندم. آخه چطور همچین چیزی ممکنه؟؟؟؟؟ من فقط کتاب لانگمن و تاپیکهای ETS (برای writing ) رو خوندم و همون دفعه اول نمره رو اوردم.
    در مورد ibt همون طور که گفتم معمولا بچه ها با یکی دو دفعه امتحان دادن نمره های خوبی اوردن ولی برای اونم شما باید از اول شروع کنید و منابع دیگه ای رو بخونید. (گرچه حتما منابعی هم که تا الان خوندید کمکتون میکنه مثل 504 ) در ضمن امتحان ibt این مزیت رو هم داره که تند تند برگزار میشه و احتیاج نیست 6 ماه صبر کنید. موفق باشید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره و برنامه ریزی به منظور آمادگی برای امتحان PBT

سلام
    لطفا منو راهنمایی کنید چطور میتونم سوالات 1995 به بعد رو پیدا کنم؟
    درضمن موضوعات writing ets رو از کجا بگیرم
    درچندین مورد نام کتاب barrons رو دیدم آیا این کتاب شامل vocabulary ,grammar,listening میشه یا برای هرکدام بایدجدا خریده بشه؟
    متشکرم

من بعد اینکه منابع رو خوندم یک ماه هر روز روزی یه سری تست واقعی تافل زدم . خیلی خوب بود reading امتحان برام راحت بود و اکثر کلمه ها تکراری بود . گرامر هم واقعا بهم کمک کرد. من فک می کنم نمونه ها قبلو اگه نزدید وقت بزارید ،روش هم گرامرا که هر سوالی چرا فلان گزینه غلطه و هم reading با دقت بخونید و بررسیشون کنید . istening متاسفانه نمره خودم تو این بخش کم شد اما اونم ماله سالای گذشته خیلی می تونه کمک کنه و اگه listening تون ضعیفه شاید منابع دیگه هم لازم باشه . اما من خودم reading خیلی ضعیف بودم هم وقت کم میوردم هم غلاطام زیاد بود ، تستای واقعی بهم خیلی کمک کرد.
    موفق باشید.

ApplyAbroad Hero mohmad0014 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مشاوره و برنامه ریزی به منظور آمادگی برای امتحان PBT

نقل قول نوشته اصلی توسط arash_gia
    سلام
    لطفا منو راهنمایی کنید چطور میتونم سوالات 1995 به بعد رو پیدا کنم؟
    درضمن موضوعات writing ets رو از کجا بگیرم
    درچندین مورد نام کتاب barrons رو دیدم آیا این کتاب شامل vocabulary ,grammar,listening میشه یا برای هرکدام بایدجدا خریده بشه؟
    متشکرم
    1- http://www.applyabroad.org/forum/index.php?topic=7024.0

2- http://www.applyabroad.org/forum/index.php?topic=923.0

3- این کتاب همه بخش ها را یکجا دارد

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)