نقل قول نوشته اصلی توسط alireza2475 نمایش پست ها
من هنوز اینجا دانشجو ام (انگلیس) ولی تصمیمم به برگشته. از همون ماه اول از زیستن در اینجا خوشم نمی یومد. خیلی ها گفتند، تازه ۱ ماهه رفتی. صبر کن نظرت عوض میشه. الان تقریبا ۲/۵ سال میگذره و هنوز نظرم همونه. اینجا احساس شادی نمی کنم. دقیقا تنها دلیلی هست که می تونم برای انگیزه برگشتنم ذکر کنم. نه که ایران که بودم حالا خیلی خبری بود. نه. روزی هم که از ایران می اومدم بیرون با خودم می گفتم دارم از این شرایط فرار می کنم. به خانواده هم گفتم میرم که نیام (البته این جمله ام اغراق شده بود). ولی اینجا واقعا برای من هیچی نداشته. همه اون تعاریفی که از این بر میشه درسته. ولی من نتونستم به عنوان یه عامل برای نگه داشتنم توی این سرزمین بهشون نگاه کنم.
تنها دغدغه ام که ممکنه توی برگشتن مرددم کنه، پیدا کردن شغل توی ایرانه. یه چیزی که آبرومندانه باشه و زندگی آدم بچرخه. و بیشترین ترسم هم از نا عدالتیه.حس می کنم اگه اینجا بمونم می تونم کار پیدا کنم. مدیر یه شرکت که توی یه کنفرانس دیده بودم بهم پیشنهاد کار داده (البته فقط پیشنهاد بوده و تا عملی بشه خیلی مونده ولی حداقل یه نشونه است از اینکه امیدی هست) ولی با خودم میگم به چه قیمتی؟! وقتی ازش راضی نیستی.
اینا رو نوشتم من باب درد و دل. فک کنم اگه کسی بیاد این تاپیک هم هدفش همین باشه.
دوست من خیلی ممنونم به خاطر پستتون و نوشتن تجاربتون (و تحسینتون میکنم به خاطر جراتی که دارین در نوشتن حقایق زندگیتون، هرکسی این جرات رو نداره)
من یه سوالی دارم (از انگلستان شناخت خیلی خیلی کمی دارم و هرچی هم اطلاعات دارم در حد همکلاسیامه که اونجا بودن یا اقوام دورم و اونا هم معمولا نکات مثبت و منفی رو با هم نمیگن چون بندگان خدا اگه بگن هم به شدت قضاوت میشن)، دقیقا چی داره اون کشور که شما آرامش یا اهدافتون یا موارد مشابه رو نمی یابین و تصمیم گرفتین برگردین؟ چه عامل آزار دهنده ای وجود داره؟ رفتار مردم؟ رفتار دولت؟ تو کشور اشتباهی رفتین؟ هوا؟
ببخشید اگه سوال من ممکنه شما رو اذیت کنه
خیلی ممنونم