صفحه 2 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 83

موضوع: کسانی که بعد از فارغ التحصیلی برگشته اند.....

Senior Member saheb آواتار ها

پیش فرض پاسخ : کسانی که بعد از فارغ التحصیلی برگشته اند.....

نقل قول نوشته اصلی توسط hrfusa نمایش پست ها
    من با هرکسی صحبت کردم میرن که بمونن! اینکه بعضیا بر میگردن خیلی عجیبه و اینکه چی باعث میشه نظر عوض بشه؟؟؟
    خدمتتون عرض کردم.. مساله شخصی است و بسته به شانس داره که آیا شما می تونید کار خوب پیدا کنید؟ تو شهر بزرگی زندگی کنید که بتونید دوستان خوبی پیدا کنید؟ و اینکه آیا دوری از خانواده براتون راحت باشه؟
    من به شخصه اگه شهر بزرگی بودم و کار بهتری پیدا می کردن شاید ب هیچ عنوان بر نمی گشتم
    تروی شهر خیلی کوچکی بود که مدام برفهای سنگین می اومد
    هیچ دوست ایرانی نداشتم و بعد هم که درسم تموم شد نتونستم کار خوبی پیدا کنم
    HAPPINESS

Junior Member

توضیحش یکم سخته ، می تونم بگم که خانوادم به من نیاز داشتن.

Banned

نمیدونم رشتتون چی هست اما غالبا در رشته های غیر فنی ار سخت گیر میاد در آمریکا . در رشته های انسانی که خیلی جالب نیست در رشته های پزشکی و زیر مجموعه ها هم مشکلات خاص خودش رو داره به این راحتی ها نیست البته موقعیت کاری هست ولی مسئله ورود به دوره های تخصصی بحث دیگریست اما برای رشته های فنی هم موقعیت های خوبی هست هم مسیر مهاجرت یک جورایی برای این رشته ها آداپته شده .

از تعداد کم کامنت های اینجا شاید بشه گفت زیاد کسی برنگشته !
    من هم فکر میکنم پیدا کردن کار مناسب مهمترین گزینه هست برای موندن که اینم به خیلی عوامل بستگی داره...

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط saheb نمایش پست ها
    سلام
    من یکی از ALUMNI های امریکا هستم که چند ماهی است که به ایران برگشته ام... دوست داشتم که با دوستانی هم که برگشتند آشنا شم ببینم اونها چه تجربیاتی از بازگشت دارند؟ من حدود این چند ماه کمی اذیت شده ام.... و همین مقدار کم باعث شده باز فکر کنم که برگردم....
    دوستانی که برگشتند چظور؟ راضی هستند؟
    سلام
    من در آلمان بودم و برگشتم.
    مقداری تغییر محیط و شرایط هست، ولی من چون از آلمان خوشم نمیومد برگشتم در نتیجه ناراضی نیستم. فکر می کنم اینحا برای من از آلمان بهتره. امکان اپیدا کردن کار و یافتن شغل هم مهیا بود برام اونجا، ولی علاقه ای به زیستن در اونجا نداشتم.
    اما آمریکا نبودم ...
    ویرایش توسط sysco : August 20th, 2016 در ساعت 06:37 PM
    inactive account

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    physics

از دوستان کسی نیس برگشته باشه . و توصیه هاشو واسه ما هایی که قصد رفتن داریم بگه/تا بدونیم درچه صورت امکان موندن هس(امریکا)؟؟ این تاپیک نیاز به مباحثه بیشتری داره . چون خروجی های همین اپلای ابرود هستن . و مطمینا خیلی مهمه خروجی ها چه تجربه ای دارن ؟؟ خلاصه مطمینا این دوستان بیشتر میتونن کمک کنن تا کساییکه نرفته نظر میدن..

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط mphysics نمایش پست ها
    از دوستان کسی نیس برگشته باشه . و توصیه هاشو واسه ما هایی که قصد رفتن داریم بگه/تا بدونیم درچه صورت امکان موندن هس(امریکا)؟؟ این تاپیک نیاز به مباحثه بیشتری داره . چون خروجی های همین اپلای ابرود هستن . و مطمینا خیلی مهمه خروجی ها چه تجربه ای دارن ؟؟ خلاصه مطمینا این دوستان بیشتر میتونن کمک کنن تا کساییکه نرفته نظر میدن..
    ببینید معمولا دو عده از افراد در این فروم جواب نمیدن و مشارکت ندارن. اولی اونایی هستن که کارشون گرفته اینور آب که البته ممکنه استثنا هم باشه. دومی کسایی هستن که رفتن ایران یعنی برگشتن بعد اتمام تحصیل یا در حینش، اونا در هر موقعیتی باشن در فروم دیگه حاضر نیستن.
    در ضمن ایرانی ها اکثرا عادتشون هم همینه. نمیان واقعیتی که بر خودشون گذشته رو بیان کنن.
    من مثال اوردم از این نوع کاربران اما ظاهرا صلاح نبود باقی بمونن!

Member

من البته هنوز به صورت فیزیکی بر نگشتم ایران! اما چند ماهی هست که با یکی از دوستانی که اینجا (آلمان) با هم آشنا شدیم یک دفتر کوچک در ایران راه انداختیم که خدا را شکر تا به حال موفق بودیم و جلوتر از پیش بینی های اولیه خودمون بودیم. من هم تا چند ماه آینده با سر و سامان دادن به کارم اینجا، بر می گردم و حداقل تا زمان دفاع ایران خواهم بود (بعد هم برای همیشه بر میگردم). ما نمایندگی یک شرکت مشاوره آلمانی را گرفتیم که نیازمند نوشتن یک بیزنس پلان خیلی حساب شده بود و چون از پسش به خوبی بر اومدیم چه اینجا و چه ایران همه خیلی جدیمون گرفتند. و البته اینکه این کاری که ما راه انداختیم تقریبا اولین در نوع خودش در ایرانه و این خیلی کار را راحت کرد چه برای گرفتن نمایندگی و چه برای گرفتن پروژه در ایران.
    من از آمریکا خبر ندارم اما در آلمان کنسولگری ها و سفارت بشکل مستمر جلساتی با صنایع آلمانی برگزار می کنند که دانشجوها هم میتوانند شرکت کنند و ما هم از همین طریق با این شرکت اشنا شدیم. اگر در کشوری که هستید چنین امکانی هست حتما استفاده کنید. یک کمک اندکی هم از یکسری موسسات آلمانی که به پیشبرد صنایع در کشورهای در حال توسعه کمک می کنند هم گرفتیم که شد پول پیش دفتر در تهران!
    در مورد ایران هم با توجه به ارتباطاتی که این مدت با بازار کار اونجا داشتم باید بگم که اگر به دنبال شغل دولتی، زندگی کارمندی 8 صبح تا 4 بعد از ظهر و آب باریکه و ... هستید ایران را فراموش کنید چون بازار این دست کارها حداقل تا 10-15 سال آینده کاملا اشباعه. اما اگر تمایل به کارآفرینی دارید اوضاع خیلی بهتر شده (هنوز تا خوب خیلی فاصله داره). مخصوصا در حوزه آی تی جدیدا می بینم که بعضی استارت آپ ها سرمایه میلیون یورویی جذب می کنند (البته من در این زمینه تخصصی ندارم و فقط در اخبار خواندم)!
    در کل این برگشتن برای خود من خیلی خوب بوده تا بحال، چون اینکه برای چند نفر کار ایجاد کردیم خیلی برام لذت بخش تره تا درآمد نسبتا خوبی که چه الان بعنوان دانشجو و چه زمانی که قبلا کار می کردم داشتم. این البته کاملا شخصیه و همه ممکنه این تیپی نباشند.
    متاسفانه امکانش وجود نداره، و اِلّا اکانتم را پاک میکردم ... Account Deactivated

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

خیلی از برگشتنها به ایران واقعا با چشم باز و هدفمند صورت میگیره.

الان یکی از عزیزانی که دکترای ریاضیش رو در انگلستان تحت سوپروایزری یه استاد برجسته گرفته و دوره پست داک در آلمان رو هم زیر نظر یه استاد خیلی قوی دیگه گذرونده همین شهریور به ایران برگشت و از دلایلش پرسیدم خیلی روراست جواب داد استاد دانشگاه شدن در اروپا خیلی خیلی سخته خصوصا در یک دانشگاه خوب اما در ایران برعکس با همین رزومه میتونه براحتی در جذب هیئت علمی یکی از دانشگاههای مادر استادیار بشه.

درامد استادای ایرانی هم به لطف مالیات خیلی کمتر در مقایسه به همکارای اروپاییشون و البته بی قانونی در جذب دانشجوی دکتری واقعا الان خوبه!!!

ApplyAbroad Veteran
    alireza2475 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD graduated from SHU

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    سلام
    من در آلمان بودم و برگشتم.
    مقداری تغییر محیط و شرایط هست، ولی من چون از آلمان خوشم نمیومد برگشتم در نتیجه ناراضی نیستم. فکر می کنم اینحا برای من از آلمان بهتره. امکان اپیدا کردن کار و یافتن شغل هم مهیا بود برام اونجا، ولی علاقه ای به زیستن در اونجا نداشتم.
    اما آمریکا نبودم ...
    من هنوز اینجا دانشجو ام (انگلیس) ولی تصمیمم به برگشته. از همون ماه اول از زیستن در اینجا خوشم نمی یومد. خیلی ها گفتند، تازه ۱ ماهه رفتی. صبر کن نظرت عوض میشه. الان تقریبا ۲/۵ سال میگذره و هنوز نظرم همونه. اینجا احساس شادی نمی کنم. دقیقا تنها دلیلی هست که می تونم برای انگیزه برگشتنم ذکر کنم. نه که ایران که بودم حالا خیلی خبری بود. نه. روزی هم که از ایران می اومدم بیرون با خودم می گفتم دارم از این شرایط فرار می کنم. به خانواده هم گفتم میرم که نیام (البته این جمله ام اغراق شده بود). ولی اینجا واقعا برای من هیچی نداشته. همه اون تعاریفی که از این بر میشه درسته. ولی من نتونستم به عنوان یه عامل برای نگه داشتنم توی این سرزمین بهشون نگاه کنم.
    تنها دغدغه ام که ممکنه توی برگشتن مرددم کنه، پیدا کردن شغل توی ایرانه. یه چیزی که آبرومندانه باشه و زندگی آدم بچرخه. و بیشترین ترسم هم از نا عدالتیه.حس می کنم اگه اینجا بمونم می تونم کار پیدا کنم. مدیر یه شرکت که توی یه کنفرانس دیده بودم بهم پیشنهاد کار داده (البته فقط پیشنهاد بوده و تا عملی بشه خیلی مونده ولی حداقل یه نشونه است از اینکه امیدی هست) ولی با خودم میگم به چه قیمتی؟! وقتی ازش راضی نیستی.
    اینا رو نوشتم من باب درد و دل. فک کنم اگه کسی بیاد این تاپیک هم هدفش همین باشه.
    - لبخند، کم هزینه ترین هدیه ای است که می توانید به بشریت بدهید. لطفا دریغ نکنید.
    - مرجع پوزیشن های دکترا، عموماً در اروپا : www.findaphd.com
    - راهنمایی برای تهیه CV, Research Statement & Cover Letter
    - شاید برای پرداخت های آنلاین بتوانم به دوستان کمک کنم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)