صفحه 3 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 83

موضوع: کسانی که بعد از فارغ التحصیلی برگشته اند.....

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

پیش فرض پاسخ : کسانی که بعد از فارغ التحصیلی برگشته اند.....

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza2475 نمایش پست ها
    من هنوز اینجا دانشجو ام (انگلیس) ولی تصمیمم به برگشته. از همون ماه اول از زیستن در اینجا خوشم نمی یومد. خیلی ها گفتند، تازه ۱ ماهه رفتی. صبر کن نظرت عوض میشه. الان تقریبا ۲/۵ سال میگذره و هنوز نظرم همونه. اینجا احساس شادی نمی کنم. دقیقا تنها دلیلی هست که می تونم برای انگیزه برگشتنم ذکر کنم. نه که ایران که بودم حالا خیلی خبری بود. نه. روزی هم که از ایران می اومدم بیرون با خودم می گفتم دارم از این شرایط فرار می کنم. به خانواده هم گفتم میرم که نیام (البته این جمله ام اغراق شده بود). ولی اینجا واقعا برای من هیچی نداشته. همه اون تعاریفی که از این بر میشه درسته. ولی من نتونستم به عنوان یه عامل برای نگه داشتنم توی این سرزمین بهشون نگاه کنم.
    تنها دغدغه ام که ممکنه توی برگشتن مرددم کنه، پیدا کردن شغل توی ایرانه. یه چیزی که آبرومندانه باشه و زندگی آدم بچرخه. و بیشترین ترسم هم از نا عدالتیه.حس می کنم اگه اینجا بمونم می تونم کار پیدا کنم. مدیر یه شرکت که توی یه کنفرانس دیده بودم بهم پیشنهاد کار داده (البته فقط پیشنهاد بوده و تا عملی بشه خیلی مونده ولی حداقل یه نشونه است از اینکه امیدی هست) ولی با خودم میگم به چه قیمتی؟! وقتی ازش راضی نیستی.
    اینا رو نوشتم من باب درد و دل. فک کنم اگه کسی بیاد این تاپیک هم هدفش همین باشه.
    دوست من خیلی ممنونم به خاطر پستتون و نوشتن تجاربتون (و تحسینتون میکنم به خاطر جراتی که دارین در نوشتن حقایق زندگیتون، هرکسی این جرات رو نداره)
    من یه سوالی دارم (از انگلستان شناخت خیلی خیلی کمی دارم و هرچی هم اطلاعات دارم در حد همکلاسیامه که اونجا بودن یا اقوام دورم و اونا هم معمولا نکات مثبت و منفی رو با هم نمیگن چون بندگان خدا اگه بگن هم به شدت قضاوت میشن)، دقیقا چی داره اون کشور که شما آرامش یا اهدافتون یا موارد مشابه رو نمی یابین و تصمیم گرفتین برگردین؟ چه عامل آزار دهنده ای وجود داره؟ رفتار مردم؟ رفتار دولت؟ تو کشور اشتباهی رفتین؟ هوا؟
    ببخشید اگه سوال من ممکنه شما رو اذیت کنه
    خیلی ممنونم

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza2475 نمایش پست ها
    من هنوز اینجا دانشجو ام (انگلیس) ولی تصمیمم به برگشته. از همون ماه اول از زیستن در اینجا خوشم نمی یومد. خیلی ها گفتند، تازه ۱ ماهه رفتی. صبر کن نظرت عوض میشه. الان تقریبا ۲/۵ سال میگذره و هنوز نظرم همونه. اینجا احساس شادی نمی کنم. دقیقا تنها دلیلی هست که می تونم برای انگیزه برگشتنم ذکر کنم. نه که ایران که بودم حالا خیلی خبری بود. نه. روزی هم که از ایران می اومدم بیرون با خودم می گفتم دارم از این شرایط فرار می کنم. به خانواده هم گفتم میرم که نیام (البته این جمله ام اغراق شده بود). ولی اینجا واقعا برای من هیچی نداشته. همه اون تعاریفی که از این بر میشه درسته. ولی من نتونستم به عنوان یه عامل برای نگه داشتنم توی این سرزمین بهشون نگاه کنم.
    تنها دغدغه ام که ممکنه توی برگشتن مرددم کنه، پیدا کردن شغل توی ایرانه. یه چیزی که آبرومندانه باشه و زندگی آدم بچرخه. و بیشترین ترسم هم از نا عدالتیه.حس می کنم اگه اینجا بمونم می تونم کار پیدا کنم. مدیر یه شرکت که توی یه کنفرانس دیده بودم بهم پیشنهاد کار داده (البته فقط پیشنهاد بوده و تا عملی بشه خیلی مونده ولی حداقل یه نشونه است از اینکه امیدی هست) ولی با خودم میگم به چه قیمتی؟! وقتی ازش راضی نیستی.
    اینا رو نوشتم من باب درد و دل. فک کنم اگه کسی بیاد این تاپیک هم هدفش همین باشه.
    البته امیدوارم شما در تصمیمتون موفق باشید ولی یه چیزی رو دوستان نادیده میگیرند. شما برید نگاه کنید در بعضی بلاگها با عنوان "چرا به ایران برگشتم" خواهید دید که این چرایی که در واقع در حین برگشت یا حداکثر بعد یه مدت کوتاهی نوشته شده، بعد از یه مدت زمانی دیگه اصلا ازش خبری نیست. میخوام اینو بگم در اکثر این وبلاگها دیگه نویسنده بعد مدتی جواب نمیده که ایا اون فکری که هنگام برگشت داشت الان هم صادقه یا نه؟ ایا می ارزید برگشتن.
    اونی هم که میگه استاد شدن در ایران راحته به هیچ وجه درست نیست حداقل واسه دانشگاههای خوب و حتی متوسط. یارو از بوفالو عمران تموم کرد یا از کالیفرنیا ایرواین برق در نهایت با زور آشنا و ... تونست استادیار دانشگاه در تهران و اصفهان بشه! به هیچ وجه از این فکرها نکنید. همانطور که خیلیا قبل اومدن اینجا فکر میکنن فرش قرمز پهن شده، موقع برگشت هم همین خواهد بود. (البته خوب واقعا اینور اب واسه کسایی که در ایران در تضادهای مختلف بودن فرش قرمز انداختن ولی نه در اون حد که بعضیا بدون دیدن میگن)
    در مورد کار هم باز به خصوص برای کارهای صنعتی به هیچ وجه اصلا فکرش رو نکنید. اونهایی هم که دم از کارافرینی و .. میزنن باید به بالاها وصل باشن . منظورم هم از کارافرینی دو یا سه نفر نیست. حداقل دهها نفر منظورمه. بدون داشتن رانت و سرمایه زیاد به هیچ وجه در ایران نمیشه سرمایه گذاری کرد هرچند خیلیا میگن راحت ترین مملکته بله به خاطر همون بی قانونیش راحت ترینه.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

نوع ادبیات برخی از کامنتها مشخصا نشان از عدم تجربه واقعی در مواردیه که در موردش اظهار نظر میشه.

بشخصه بعد از گرفتن فوقم از المان چند ساله که در دانشگاه ازاد تدریس میکنم و الان با وجود تاهل و گذشتن از مرز سی سالگی قصد گرفتن دکتری رو از کانادا دارم تنها به این دلیل که مطمئنم با در دست داشتن این دکتری از دانشگاهی قابل قبول و زیر نظر استادی برجسته؛ میتونم جذب بشم در هیئت علمی.

این اطمینان من از سالها کار و اقدام عملی خودم و همکارانمه و نه از سر شعارزدگی و توهمات. انشالله همه کامیاب باشند هرجا که هستند.

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط violet11 نمایش پست ها
    نوع ادبیات برخی از کامنتها مشخصا نشان از عدم تجربه واقعی در مواردیه که در موردش اظهار نظر میشه.

بشخصه بعد از گرفتن فوقم از المان چند ساله که در دانشگاه ازاد تدریس میکنم و الان با وجود تاهل و گذشتن از مرز سی سالگی قصد گرفتن دکتری رو از کانادا دارم تنها به این دلیل که مطمئنم با در دست داشتن این دکتری از دانشگاهی قابل قبول و زیر نظر استادی برجسته؛ میتونم جذب بشم در هیئت علمی.

این اطمینان من از سالها کار و اقدام عملی خودم و همکارانمه و نه از سر شعارزدگی و توهمات. انشالله همه کامیاب باشند هرجا که هستند.
    امیدوارم دوباره بحث به مکالمات شخصی کشیده نشه.
    شما دکتری رو بگیرید برگردید ایران بعد وقتی هیات علمی شدین بیایین اینجا با قاطعیت صحبت کنید تازه بحث هیات علمی شدن در دانشگاه ازاد و پیام نور و علمی کاربردی و اینا نبود بلکه دانشگاههای به اصطلاح معتبر ا یران بود. اتفاقا به نظرم شما تجربه کافی در این مورد ندارید. دیگه اون چیزی که واضحه اینه علامه شدن لازمه استاد شدن در ایران نیست و کسی براش پشیزی ارزش قایل نیست. شما هنوز در بطن جامعه نیستید. شما دکتری رو در این شرایط در همون ایران بگیرید موفق ترید
    موفق باشید.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    امیدوارم دوباره بحث به مکالمات شخصی کشیده نشه.
    شما دکتری رو بگیرید برگردید ایران بعد وقتی هیات علمی شدین بیایین اینجا با قاطعیت صحبت کنید تازه بحث هیات علمی شدن در دانشگاه ازاد و پیام نور و علمی کاربردی و اینا نبود بلکه دانشگاههای به اصطلاح معتبر ا یران بود. اتفاقا به نظرم شما تجربه کافی در این مورد ندارید. دیگه اون چیزی که واضحه اینه علامه شدن لازمه استاد شدن در ایران نیست و کسی براش پشیزی ارزش قایل نیست. شما هنوز در بطن جامعه نیستید. شما دکتری رو در این شرایط در همون ایران بگیرید موفق ترید
    موفق باشید.
    صحبت من هم از استخدام از دانشگاههای طراز اوله. مشکلی هم برای مثال زدن ندارم. دانشگاه تبریز امسال دوستی رو با داشتن پست داک از امریکا جذب کرد در حالی رزومه فوق و لیسانس و مقالاتی کمتر از خیلی از دیگر متقاضیان داشتند.

تنها به خاطر اینکه مقالات اخیرشون با استادی بسیار بزرگ (پست داک در امریکا) در گرایش خودشون نوشته شده بود که در ریاضیات محض براشون یه وزنه بزرگ نسبت به بقیه ایجاد کرد. و البته ایشان از دوستان قدیم خود من در دوره لیسانس بودند. و قطعا جایگاه اخیرشون حقشونه.

اینها مثالهایی زنده هستند و میتونه هرکس ملاقات و صحبت کنه...

به عنوان مثالی دیگه:

دکتر سعید صالحی از همون دانشگاه تبریز؛ با داشتن دکتری از لهستان و فنلاند مقصد رو ایران انتخاب کردند و در ملاقاتی که داشتم فرمودند باز هم همین انتخاب رو میکنند اگه به عقب برگردند....

پرفسور عیسی ایاز زاده از همون تبریز که در جلسه معارفه این دوستمون حضور داشتن... هم نظرشون بر همین بود و با اشاره به دانشجوی خودشون خانم دکتر ماهان که به کانادا میتونست بره (رفتند برای چند وقت و برگشتند) ولی همینجا مونده اشاره کردند...

مثالهای زنده و واقعی و قابل پیگیری در دنیای حقیقی موجوده به کرات.

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط violet11 نمایش پست ها
    صحبت من هم از استخدام از دانشگاههای طراز اوله. مشکلی هم برای مثال زدن ندارم. دانشگاه تبریز امسال دوستی رو با داشتن پست داک از امریکا جذب کرد در حالی رزومه فوق و لیسانس و مقالاتی کمتر از خیلی از دیگر متقاضیان داشتند.

تنها به خاطر اینکه مقالات اخیرشون با استادی بسیار بزرگ (پست داک در امریکا) در گرایش خودشون نوشته شده بود که در ریاضیات محض براشون یه وزنه بزرگ نسبت به بقیه ایجاد کرد. و البته ایشان از دوستان قدیم خود من در دوره لیسانس بودند. و قطعا جایگاه اخیرشون حقشونه.

اینها مثالهایی زنده هستند و میتونه هرکس ملاقات و صحبت کنه...

به عنوان مثالی دیگه:

دکتر سعید صالحی از همون دانشگاه تبریز؛ با داشتن دکتری از لهستان و فنلاند مقصد رو ایران انتخاب کردند و در ملاقاتی که داشتم فرمودند باز هم همین انتخاب رو میکنند اگه به عقب برگردند....

پرفسور عیسی ایاز زاده از همون تبریز که در جلسه معارفه این دوستمون حضور داشتن... هم نظرشون بر همین بود و با اشاره به دانشجوی خودشون خانم دکتر ماهان که به کانادا میتونست بره (رفتند برای چند وقت و برگشتند) ولی همینجا مونده اشاره کردند...

مثالهای زنده و واقعی و قابل پیگیری در دنیای حقیقی موجوده به کرات.
    من کاری با موندن یا برگشتن ندارم و به کسی هم نمیگم بمون یا نمون برگرد اخه به من چه؟
    مثالهایی خاص اون هم از دانشگاه تبریز آوردن ممکنه زیاد به درد دوستان نخوره. دانشگاه تبریز آنچنان دانشگاهی هم نیست که بشینیم در موردش بحث کنیم. کجاش طراز اوله؟!
    کم نیستن افرادی که دکتری گرفتن برگشتن ولی استخدام نشدن رزومه خوبی هم داشتن. برید این دست ادمها رو از اینترنت پیدا میکنید. من از اوردن اسامیشون به دلایل قوانین فروم معذورم چون قطعا کار درستی هم نیست. اونایی هم که شدن اکثرا اشنا داشتن یا قبلا با استاد یا رییس دانشکدشون در ایران هماهنگ بودند که حتما بعد برگشتن استخدام خواهند شد.
    بله باهاشون صحبت بکنید میفهمید که اکثرا زورشون رو زدن بمونن ولی نتونستن. هر کسی که جرات داشته واقعیت رو میگه. معلومه اگر برگرده عقب باز برمیگرده چون مجبوره.
    دانشگاههایی که سعید صالحی خوندند رو ببینید. شریف از خیلی دانشگاههای فنلاند و لهستان بالاتره.

ApplyAbroad Veteran
    alireza2475 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD graduated from SHU

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    من کاری با موندن یا برگشتن ندارم و به کسی هم نمیگم بمون یا نمون برگرد اخه به من چه؟
    مثالهایی خاص اون هم از دانشگاه تبریز آوردن ممکنه زیاد به درد دوستان نخوره. دانشگاه تبریز آنچنان دانشگاهی هم نیست که بشینیم در موردش بحث کنیم.
    کم نیستن افرادی که دکتری گرفتن برگشتن ولی استخدام نشدن رزومه خوبی هم داشتن. برید این دست ادمها رو از اینترنت پیدا میکنید. من از اوردن اسامیشون به دلایل قوانین فروم معذورم چون قطعا کار درستی هم نیست. اونایی هم که شدن اکثرا اشنا داشتن یا قبلا با استاد یا رییس دانشکدشون در ایران هماهنگ بودند که حتما بعد برگشتن استخدام خواهند شد.
    بله باهاشون صحبت بکنید میفهمید که اکثرا زورشون رو زدن بمونن ولی نتونستن. هر کسی که جرات داشته واقعیت رو میگه. معلومه اگر برگرده عقب باز برمیگرده چون مجبوره.
    دانشگاههایی که سعید صالحی خوندند رو ببینید. شریف از خیلی دانشگاههای فنلاند و لهستان بالاتره.
    وارد بحث دو نفره شما دوستان نمیشم. فقط اون جمله از صحبت های شما رو که متمایز کردم ، به هیچ عنوان قبول ندارم. اینو برای بقیه دوستان دیگه می نویسم. از شما هم انتظار پاسخ یا توضیح ندارم.
    - لبخند، کم هزینه ترین هدیه ای است که می توانید به بشریت بدهید. لطفا دریغ نکنید.
    - مرجع پوزیشن های دکترا، عموماً در اروپا : www.findaphd.com
    - راهنمایی برای تهیه CV, Research Statement & Cover Letter
    - شاید برای پرداخت های آنلاین بتوانم به دوستان کمک کنم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    physics

پیشرفت تو زندگی و لذت بردن از اون به خود "ادما" بستگی داره و نحوه برخوردشون با شرایط و مسایلی که در مسیرشون پدیدار میشه/ "شرایط" نباید مارو از خوشی هامون و پیشرفت واهداف مون دور کنه ."ما" باید شرایطو پس بزنیم و کنار بیایم باهاش .. اگه قرار باشه "همه چی" فراهم بشه بعد پیشرفت کنیم و لذت ببریم اولا: هیچوقت "همه چی" فراهم نخواهد شد..دوما مگه چن سال عمر میکنیم که بخوایم کلی لحظاتو از دست بدیم واسه جور شدن شرایط. . کیسکه الان توشرایط حال حاضرش خوش نیس و بلد نیس پیشرفت کنه . بلد نیس لذت ببره از زندگی ش.هرجای دنیا هم بره هر امکاناتی هم بدی بهش .همینه...چون لذت بردن از زندگی رو "یاد" نگرفته چون راه پیشرفت رو "بلد" نیس/ یه درخت رو تصور کنیم که از بدو تولد تا اخر عمر ش باید ساکن باشه یه جا..ولی بی تفاوت به این شرط سختی که واسش قایل شدن .رشد میکنه .بزرگ میشه ..رنگ و رو عوض میکنه .سبز میشه .میوه میده ... ولی ما ادما اینهمه قابلیت داریم. انعطاف داریم.نادیده میگیرمشون. خیلی موقع نه رشد درست حسابی میکنیم نه ثمره و میوه خوبی.تو 20سالگی هم بخاطر نحوه بد برخوردمون با شرایط پیش اومده رنگ عوض میکنیم(رنگ موهامونو میگم که سفید میشه) . از اول تا اخر افسوس که چرا این نیس.چرا اون نیس. چرا من اینجام واون اونجاست وچرا خودکار ابیم قرمز نمینویسه!! و بهونه های الکی و ..../ کشورهای اروپایی .امریکا.کانادا.. بهترین جاهای دنیا واسه پیشرفت و لذت بردن از زندگی نسبت اینجاهاس.. ولی راز موفقیت تو همونجا ها اینه بتونیم اینجاهاهم موفقیت رو تجربه کنیم .اینجاهم خوش بودن رو حس کنیم..اینجوری با رفتن به یه جای پیشرفته تر و پر امکانات تر مطمینا ثانیه ثانیه ش با تجربه جدید و پیشرفت و لذت خواهد بود .به جرات میشه گفت هیچ دوره ای از تاریخ بشر به اندازه الان شرایط فراهم نبوده تا ادمو به ارزو و اهداف ش برسونه.اگه امروز شرایط ما کاستی داره وفردا ش هم همون کاستی ها هس یعنی مشکل از خودمونه. وگرنه باید مشکلات عوض بشه وبرخورد متقابل ماهم باید عوض شه.زود وفق بدیم خودمونو.وسریع کوپل بشیم باهاش تا ما سوار بر شرایط بشیم نه شرایط سوار بر ما...واسه ههمینه که شخصی تو همین تاپیک چن پست عقب تر اشاره میکنه با وجود دوسال تحصیل و زندگی تو انگلیس(یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان) "خوشی" رو تجربه وحس نمیکنه/ دوستانی که میرین ..دوستانی که میاین . رفتن ها و برگشتن ها به تنهایی شرایط شمارو عوض نخواهد کرد ..حتی اگه به ظاهر تغییر جزیی بیاد تو زندگی تون .باز اش همون اشه ..کاسه همون کاسه/ البته من نه رفتم نه اومدم .. تجربه شخصیم از زندگی اینه /خیلی از ادماییکه که تو این فروم .قصد رفتن دارن ..ویا قصد برگشتن باید اینجور مسایل رو بدونن.تا سردرگم تصمیم نگیرن .ومثلا پذیرش بگیرن .برن وبعد 4سال بیان بگن بد بود..همونهاییکه که میگفتن ایران هم بد بود. اینا تا اخر عمر "بد بود"رو تجربه خواهند کرد ولشون نخواهند کرد این یه جمله

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

منم برای حفظ حرمت و جایگاه استادی و البته اطلاع سایر دوستان نسبت به استاد ارجمند دکتر صالحی این مطلب رو اضافه میکنم:

1- دکتر سعید صالحی از فارغ التحصیلان دانشگاه شریف هستند
    2- ایشان دارای مدال المپیاد ریاضی هستند در زمان حضور در دانشگاه شریف
    3- ایشون 2 دکتری پشت سر هم در دو گرایش ریاضی محض و علوم کامپیوتر تحت استادانی بسیار خوب (نه صرفاً اسم دانشگاه) دارن و همینطور خودشون به بنده اشاره کردند از فنلاند پیشنهاد برای کار داشتند.

یه زکات علم هم برای جوانترهای فروم برای اشنایی با مقطع دکتری در رشته های تئوریک؛

استاد بزرگی مثل دکتر الیاس فرح در دانشگاه یورک کانادا حاضره در حالی که دانشجوهای ایشون در جایی مثل پرینستون امریکا به خاطر مقالات مشترک با این استاد استخدام میشن!! اما خود دکتر فرح در یورک کانادا هستند و خواهند بود!

چیزی که برای دانشجوی ایشون باقی میمونه نام استاد بزرگ هست نه اسم دانشگاه نه چندان بزرگ.... اینا رو هم از ما به یادگار داشته باشه فروم.

Member

این فروم در دوران خوبش جایی بود که افراد از تجربیاتشون می نوشتند و بقیه می توانستند بر اساس تجربیات مختلف در مورد خودشون تصمیم بگیرند. اما متاسفانه چند وقتی هست که تبدیل شد به محل اشتراک نظرات و نقد تجربیات بقیه! این روند کاملا بی فایدست و نهایتا اینجا را هم میکنه چیزی مثل اینستاگرام! اگر تجربه مرتبطی دارید بنویسید و درستی و غلطی را بگذارید به عهده خواننده.
    متاسفانه امکانش وجود نداره، و اِلّا اکانتم را پاک میکردم ... Account Deactivated

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)