صفحه 4 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 83

موضوع: کسانی که بعد از فارغ التحصیلی برگشته اند.....

ApplyAbroad Veteran
    alireza2475 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD graduated from SHU

پیش فرض پاسخ : کسانی که بعد از فارغ التحصیلی برگشته اند.....

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    دوست من خیلی ممنونم به خاطر پستتون و نوشتن تجاربتون (و تحسینتون میکنم به خاطر جراتی که دارین در نوشتن حقایق زندگیتون، هرکسی این جرات رو نداره)
    من یه سوالی دارم (از انگلستان شناخت خیلی خیلی کمی دارم و هرچی هم اطلاعات دارم در حد همکلاسیامه که اونجا بودن یا اقوام دورم و اونا هم معمولا نکات مثبت و منفی رو با هم نمیگن چون بندگان خدا اگه بگن هم به شدت قضاوت میشن)، دقیقا چی داره اون کشور که شما آرامش یا اهدافتون یا موارد مشابه رو نمی یابین و تصمیم گرفتین برگردین؟ چه عامل آزار دهنده ای وجود داره؟ رفتار مردم؟ رفتار دولت؟ تو کشور اشتباهی رفتین؟ هوا؟
    ببخشید اگه سوال من ممکنه شما رو اذیت کنه
    خیلی ممنونم
    فکر کنم اگه که بخوام دلایل حرف های قبلی خودم رو توضیح بدم، به خوبی این مطلبی که اینجا آورده شده، نتونم. مطالعه اش خالی از لطف نیست. البته نویسنده سال ۹۱ قبل از برگشتش به ایران این مطلب رو نوشته و فکر کنم الان هم در ایران کار و زندگی میکنه.
    - لبخند، کم هزینه ترین هدیه ای است که می توانید به بشریت بدهید. لطفا دریغ نکنید.
    - مرجع پوزیشن های دکترا، عموماً در اروپا : www.findaphd.com
    - راهنمایی برای تهیه CV, Research Statement & Cover Letter
    - شاید برای پرداخت های آنلاین بتوانم به دوستان کمک کنم.

خب فکر کنم کسایی که رفتن برگشتن اکثرا دلتنگ خانواده یا دوستاشون بودن که برگشتن و شرایطشتون تو ایران بهتر بوده
    البته خیلیاهم از قبلش با خودشون گفته بودن فقط برای تحصیل میرن بعدش برمیگردن حالا شاید یه سریاشون منصرف شده باشن از برگشتن

درست نمیگم؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط faraz_flh نمایش پست ها
    خب فکر کنم کسایی که رفتن برگشتن اکثرا دلتنگ خانواده یا دوستاشون بودن که برگشتن و شرایطشتون تو ایران بهتر بوده
    البته خیلیاهم از قبلش با خودشون گفته بودن فقط برای تحصیل میرن بعدش برمیگردن حالا شاید یه سریاشون منصرف شده باشن از برگشتن
    دوست من اکثرا بله! البته مساله روانی رو هم اضافه کنید بهش که شاید ریشه همشون باشه.
    اگر دقت کنید حتی در همین وبگاهی که این دوستمون لینک دادن به دلایلش نگاه کنید مشکل از مقصد نبوده در اصل دوری از مبدا بوده. حالا شاید نشه اسمش رو مشکل گذاشت یا هر چی.
    ولی اتفاقا خیلیاشون اونطوری هم که میگین گفته بودن برمیگردم نبود. واقعیت محضه درصد زیادی از افرادی که میرن میرن که بمونن مگر در همین فروم نمیبینید چطور دعوای مهاجرتی و چجور گرین کارت بگیرم پاس بگیرم چطور بمونم و این حرفا! تا حالا کسی پستی زده که اگه برگردم کار هست یا وضعیت چطوریه، خب نه!
    در موردی هم یکی میاد میگه دکتری خارج بخونی قطعا فرش قرمز انداختن دانشگاه برات و دست بوست میشن واقعا اشتباه محضه دیگه این رو همه میدونن برای کسی که میخواد برگرده ، ایران خوندن ارزشش بیشتره و دردسرش هم کمتره. 1 درصد از اونایی که هدفشون خدمت به مملکتشون از طریق درس خوندن در خارج بوده موفق بودن در هدفشون. این واقعیتیه که حالا نمودش ممکنه در این فروم نباشه چون بحث بیراهه ای هست و در این فروم تحصیلی نمیشه روش مانور داد.
    ویرایش توسط apply1361 : October 12th, 2016 در ساعت 10:29 PM

Member hosseiniran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Medical Laboratory science-Arak

دوستان یک مورد از تجارب آشنایان رو براتون تعریف می کنم.
    رتبه تک رقمی کنکور ریاضی و لیسانس فوق لیسانس شریف. دکتری از امپریال کالج (یکی از بهترین دانشگاه های دنیا ) با بورس. حالا برگشته. میگفت خواستیم برای شرکت نفت پروژه اجرا کنیم اما باید با کسانی هماهنگ می کردیم که میگفتن باید اسم ما رو هم تو پروژه آورده بشه بدون کاری انجام بدن.الآنم یه زندگی کاملاً عادی داره. کلاً برگشتن از کشورهای درجه 1 توصیه نمیشه. مگه اینکه اصلاً نتونین غربت رو تحمل کنین
    برای کشف اقیانوس های جدید باید شهامت ترک ساحل آرام خود را داشته باشید.
    به گروه ما بپیوندید : تحصیل کار و زندگی در فرانسه

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseiniran نمایش پست ها
    دوستان یک مورد از تجارب آشنایان رو براتون تعریف می کنم.
    رتبه تک رقمی کنکور ریاضی و لیسانس فوق لیسانس شریف. دکتری از امپریال کالج (یکی از بهترین دانشگاه های دنیا ) با بورس. حالا برگشته. میگفت خواستیم برای شرکت نفت پروژه اجرا کنیم اما باید با کسانی هماهنگ می کردیم که میگفتن باید اسم ما رو هم تو پروژه آورده بشه بدون کاری انجام بدن.الآنم یه زندگی کاملاً عادی داره. کلاً برگشتن از کشورهای درجه 1 توصیه نمیشه. مگه اینکه اصلاً نتونین غربت رو تحمل کنین
    صد ها از این مثال ها وجود داره. تازه این خوبشه طرف رفته هیات علمی بشه رفتارهایی باهاش شده که واقعا ادم از گفتنش عاجزه! گفتم کسی هم که استخدام شده اشنا داشته اکثرا. در ایران مهم نیست هر کی میخوای باش باش اصلا مهم نیست. باور ندارید، این راه رو برید در نهیات بیایید بعد چند سال نتیجه رو بنویسید.
    در صفحه 2 همینجا هم اشاره کردم بازهم تاکید میکنم علت این تاکید هم دیدن دوستانی بوده که نمیتونم اسمشون رو اینجا بیارم.
    به خاطر همین هم میگم اکثر اونایی که برمیگردن نتونستن غربت رو تحمل کنن حالا این عدم تحمل ربطی به میزان پشتکار و هوش و نبوغ و ... نداره بیشتر بحث روانی هست. حالا کاری ندارم برخی دوستان گله میکنن و من اصلا نمیخوام از موندن یا برگشتن دفاع کنم اینجا.
    خود فردی که تاپیک رو ایجاد کرده این پستش رو بخونید ببینید چی نوشته. در ضمن از حدود 8 ماه پیش هم ناپدید شده. ازش درخواست داریم بیاد اینجا توضیح بده چطوریه وضع اوضاش!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط violet11 نمایش پست ها
    صحبت من هم از استخدام از دانشگاههای طراز اوله. مشکلی هم برای مثال زدن ندارم. دانشگاه تبریز امسال دوستی رو با داشتن پست داک از امریکا جذب کرد در حالی رزومه فوق و لیسانس و مقالاتی کمتر از خیلی از دیگر متقاضیان داشتند.

تنها به خاطر اینکه مقالات اخیرشون با استادی بسیار بزرگ (پست داک در امریکا) در گرایش خودشون نوشته شده بود که در ریاضیات محض براشون یه وزنه بزرگ نسبت به بقیه ایجاد کرد. و البته ایشان از دوستان قدیم خود من در دوره لیسانس بودند. و قطعا جایگاه اخیرشون حقشونه.

اینها مثالهایی زنده هستند و میتونه هرکس ملاقات و صحبت کنه...
    در رشته های علوم پایه بخصوص ریاضی ظاهرا وضعیت از این نظر بهتره. چون در بسیاری از رشته های دیگر واقعا اینطور نیست و مثالهای متناقضش زیادند. این مورد را ببینید. ایشان بعنوان یکی از برجسته ترین محققین رشته خودش در ایران حتی موفق به گرفتن پست دانشگاهی هم نشد: http://tnews.ir/news/a45469175127.html

Member hosseiniran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Medical Laboratory science-Arak

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    صد ها از این مثال ها وجود داره. تازه این خوبشه طرف رفته هیات علمی بشه رفتارهایی باهاش شده که واقعا ادم از گفتنش عاجزه! گفتم کسی هم که استخدام شده اشنا داشته اکثرا. در ایران مهم نیست هر کی میخوای باش باش اصلا مهم نیست. باور ندارید، این راه رو برید در نهیات بیایید بعد چند سال نتیجه رو بنویسید.
    در صفحه 2 همینجا هم اشاره کردم بازهم تاکید میکنم علت این تاکید هم دیدن دوستانی بوده که نمیتونم اسمشون رو اینجا بیارم.
    به خاطر همین هم میگم اکثر اونایی که برمیگردن نتونستن غربت رو تحمل کنن حالا این عدم تحمل ربطی به میزان پشتکار و هوش و نبوغ و ... نداره بیشتر بحث روانی هست. حالا کاری ندارم برخی دوستان گله میکنن و من اصلا نمیخوام از موندن یا برگشتن دفاع کنم اینجا.
    خود فردی که تاپیک رو ایجاد کرده این پستش رو بخونید ببینید چی نوشته. در ضمن از حدود 8 ماه پیش هم ناپدید شده. ازش درخواست داریم بیاد اینجا توضیح بده چطوریه وضع اوضاش!
    دقیقاً. برگشتن فقط واسه پزشک ها مخصوصاً جراح ها توصیه میشه. درضمن کسانی که پول زیادی خرج می کنن تا برن خارج درس بخونن و بعدش بیان دل خودشون رو به استخدام و هیئت علمی خوش کنن سخت در اشتباهن.
    برای کشف اقیانوس های جدید باید شهامت ترک ساحل آرام خود را داشته باشید.
    به گروه ما بپیوندید : تحصیل کار و زندگی در فرانسه

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    در رشته های علوم پایه بخصوص ریاضی ظاهرا وضعیت از این نظر بهتره. چون در بسیاری از رشته های دیگر واقعا اینطور نیست و مثالهای متناقضش زیادند. این مورد را ببینید. ایشان بعنوان یکی از برجسته ترین محققین رشته خودش در ایران حتی موفق به گرفتن پست دانشگاهی هم نشد: http://tnews.ir/news/a45469175127.html
    مثال شما شامل مباحث سیاسی و مشکلات حک*وم*ت*ی و ... میشه. برای رشته های علوم انسانی و زیرمجموعه های اون به دلیل مباحث غیر اکادمیک و گزینشهای افراطی مربوط به این رشته ها، شرایط سخت تری رو شاهد هستیم و البته این گزینشها به دانشگاه ایرانی و خارجی و ... بستگی نداره و به مسائل دیگه ای مربوطه.

در علوم پایه شرایط دور از این بحث ها دنبال میشه. ریاضی، فیزیک نظری،شیمی و ... بخش عمده جذب در این مراحل بقدری تخصصیه که تنها وزنه سنگین کمیته مربوط در دپارتمان هست که بابتش نظر میده و گزینش نقشی تایید کننده داره تنها.

سالهای دور در رشته ریاضی ممکن بود پارتی بازی بشه ولی امروز میبینیم کسانی که جذب میشن حداقل از دانشگاهای خوب داخلی دکتری و در زورنالهای معتبر مقاله دارن یعنی صرف پارتی نبوده.

من بازهم میتونم مثال بزنم؛
    دانشگاه رازی کرمانشاه دو استاد عزیز فارق التحصیل آلمان رو جذب کرده (بومی همون شهر هستند و محل زندگیشونه).

دقیقاً. برگشتن فقط واسه پزشک ها مخصوصاً جراح ها توصیه میشه. درضمن کسانی که پول زیادی خرج می کنن تا برن خارج درس بخونن و بعدش بیان دل خودشون رو به استخدام و هیئت علمی خوش کنن سخت در اشتباهن.
    چرا باید کسی پول زیادی خرج کنه؟ کسانی که میرن در مرکز آکادمیک خوب و زیر نظر اساتید خوب قطعاً در برگشت شانس استخدام بالایی دارن و در عین حال این افراد نیازی به خرج کردن ندارند چون رزومه ای خیلی خوب دارن که میتونن براحتی گرنت و فاند جذب کنند.

اگه تصور میشه صرف رفتن و تحصیل در هر جای به جز ایران شانس استخدام به وجود میاره که معنا نداره!! باید فرد در زمان تحصیلش فعال باشه و جایی که هست بتونه همکاری کنه با مغزهای روز جهان و بتونه اثار علمی در ژورنالهای خیلی خوب به انتشار برشونه. مزیت تحصیل در خارج کشور اینه.

------------------------------------------
    آدمها خودشون برای زندگیشون تصمیم میگیرند و نباید حکم کلی صادر کرد برای طی مسیری که شخص خودش حق انتخاب داره. و قطعا انتظار میره فرد تحصیل کرده خودش شرایط رو سبک سنگین کنه.

اگه خودش شرایط رو مهیا دید برای کارش درخارج خب میتونه ادامه بده و اگه حساب کتاب کرد و دید با برگشتش شرایط خوبی داره قطعاً این مسیر رو در پیش میگیره. دلیلی برای اینکه حکم صادر بشه قبل از اینکه خودش تصمیم بگیره وجود نداره.

-----------------------------------------

چند روز پیش صفحه "لینکد این" یکی از دانشجویان ایرانی کانادا در رشته خودم رو دیدم که تا چند ماه دیگه دکترای ریاضیش رو میگیره. جالبه که از اواسط تحصیلش به جای رفتن دنبال مقاله ریاضی نوشتن به کسب مهارتهای شغلی در زمینه ای دیگه و گواهی های مربوط رو جمع کردن رفته بود و الان هم چند هفته ای هست در یک شرکت کار پیدا کرده!!!

میبینید که طرز فکر ادمها متفاوته. نمیشه ایشون رو سرزنش کرد چرا اینهمه ریاضی خوندی و دکتری گرفتی و حالا استاد نمیشی!! بالاخره ایشان هم بهترین رو برای زندگیش انتخاب کرده!

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

از این دست مثالها در رشته های دیگر هم فراوانه. فنی مهندسی که دیگه بیشتر. فکر نکنید فقط رشته های خاصی تو بورس هستن. با یه دو مثال اوردن اونم از دانشگاه خاص که من میدونم چه پارتی بازی درش جریان داره نمیشه حقیقت رو کتمان کرد.
    واقعیته برای استخدام در ایران باید پارتی داشته باشید و اشنا پیدا کنید. اون عده اندک هم که به ظاهر استخدام شدن قبل رفتن کارشون رو جور کردن. این مدل به خصوص در دانشگاههای شهرستانی نمود داره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)