صفحه 5 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 83

موضوع: کسانی که بعد از فارغ التحصیلی برگشته اند.....

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

پیش فرض پاسخ : کسانی که بعد از فارغ التحصیلی برگشته اند.....

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseiniran نمایش پست ها
    دقیقاً. برگشتن فقط واسه پزشک ها مخصوصاً جراح ها توصیه میشه. درضمن کسانی که پول زیادی خرج می کنن تا برن خارج درس بخونن و بعدش بیان دل خودشون رو به استخدام و هیئت علمی خوش کنن سخت در اشتباهن.
    چنین افرادی فقط 5 درصد شایدم کمتر از تعداد کل اپلای کنندگان رو تشکیل میده. کاری ندارم بعضی ها هم بعد چند سال به هر دلیلی نمیخوان یا نمیتونن بمونن برمیگردن ایران یعنی اول تصمیم داشتن بمونن بعدا نشد.

البته برگشت مشکلی نیست

اونایی که حرف از برگشت میزنن یا زندگیشون تو ایران عالی بوده
    که اشتباهی از پیش خانوادشون جدا شدن
    یا هم تکلیفشون هنوز با خودشون مشخص نبوده کسی که میخواد بگرده بمونه بهتره براش

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza2475 نمایش پست ها
    من هنوز اینجا دانشجو ام (انگلیس) ولی تصمیمم به برگشته. از همون ماه اول از زیستن در اینجا خوشم نمی یومد. خیلی ها گفتند، تازه ۱ ماهه رفتی. صبر کن نظرت عوض میشه. الان تقریبا ۲/۵ سال میگذره و هنوز نظرم همونه. اینجا احساس شادی نمی کنم. دقیقا تنها دلیلی هست که می تونم برای انگیزه برگشتنم ذکر کنم. نه که ایران که بودم حالا خیلی خبری بود. نه. روزی هم که از ایران می اومدم بیرون با خودم می گفتم دارم از این شرایط فرار می کنم. به خانواده هم گفتم میرم که نیام (البته این جمله ام اغراق شده بود). ولی اینجا واقعا برای من هیچی نداشته. همه اون تعاریفی که از این بر میشه درسته. ولی من نتونستم به عنوان یه عامل برای نگه داشتنم توی این سرزمین بهشون نگاه کنم.
    تنها دغدغه ام که ممکنه توی برگشتن مرددم کنه، پیدا کردن شغل توی ایرانه. یه چیزی که آبرومندانه باشه و زندگی آدم بچرخه. و بیشترین ترسم هم از نا عدالتیه.حس می کنم اگه اینجا بمونم می تونم کار پیدا کنم. مدیر یه شرکت که توی یه کنفرانس دیده بودم بهم پیشنهاد کار داده (البته فقط پیشنهاد بوده و تا عملی بشه خیلی مونده ولی حداقل یه نشونه است از اینکه امیدی هست) ولی با خودم میگم به چه قیمتی؟! وقتی ازش راضی نیستی.
    اینا رو نوشتم من باب درد و دل. فک کنم اگه کسی بیاد این تاپیک هم هدفش همین باشه.
    به نظر من به ایران برنگرد . با مدرک دکترا اولا شغلی به اون صورت در صنعت وجود نداره ثانیا شما اگه خیلی خوش شانسی باشی میتونی هیئت علمی دانشگاه آزاد یا پیام نور بشی و با حقوقی کمی بالاتر از یه معلم ابتدایی کار کنی. من هم در ۱۸ سالگی برای تحصیل ایران ترک کردم ولی با شرایط نتونستن خودمو وفق بدم و برگشتم اما الان که شرایط کاری در آیران رو میبینم واقعا از کرده خودم پشیمونم. من ۲۷ سالمه ارشد مکانیک دارم به کمک یکی از آشنا ها در پارس جنوبی با ماهی ۲ تومن دارم کار میکنم بدون تعطیلی و ۱۰ ساعت کار سخت. این چیزی که در ایران انتظار تو میکشه

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    در ضمن ایرانی ها اکثرا عادتشون هم همینه. نمیان واقعیتی که بر خودشون گذشته رو بیان کنن.
    نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    بعد چند سال به هر دلیلی نمیخوان یا نمیتونن بمونن برمیگردن ایران یعنی اول تصمیم داشتن بمونن بعدا نشد.
    حالا میشه شما سنت شکنی کنی و اولین ابرانی باشی که واقعیتی که بر خودش گذشته رو بیان کنه؟ به چه دلیلی نشد؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Polymer

یک نکته را باید در نظر گرفت و آن هم تفاوت هیات علمی در ایران با کار آکادمیک در خارج از ایران است. در حال حاضر حداقل در اروپا کمتر قرارداد بلند مدتی برای فارغ التحصیلان پی اچ دی وجود دارد و این به معنی عدم امنیت شغلی است. در حال حاضر خود من در حال گذراندن دومین پست داک هستم و استرس اپلای برای فاند و گرنت واقعا زندگی ام را مختل کرده. زندگی خانه به دوشی و رفتن از یک شهر و یک کشور به جای دیگر هر یکی دو سال مساله دیگر است که با بالا رفتن سن این عدم ثبات بشدت آزار دهنده است و زندگی را بسیار سخت می کند. خوشبینانه، متاسفانه این روند حداقل برای 5 سال دیگر ادامه خواهد داشت. شخصا اگر فرصت هیات علمی در ایران حتی با حقوق کاملا معمولی فراهم باشد ابدا در بازگشت به ایران تردید نمی کنم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط tu_ran نمایش پست ها
    یک نکته را باید در نظر گرفت و آن هم تفاوت هیات علمی در ایران با کار آکادمیک در خارج از ایران است. در حال حاضر حداقل در اروپا کمتر قرارداد بلند مدتی برای فارغ التحصیلان پی اچ دی وجود دارد و این به معنی عدم امنیت شغلی است. در حال حاضر خود من در حال گذراندن دومین پست داک هستم و استرس اپلای برای فاند و گرنت واقعا زندگی ام را مختل کرده. زندگی خانه به دوشی و رفتن از یک شهر و یک کشور به جای دیگر هر یکی دو سال مساله دیگر است که با بالا رفتن سن این عدم ثبات بشدت آزار دهنده است و زندگی را بسیار سخت می کند. خوشبینانه، متاسفانه این روند حداقل برای 5 سال دیگر ادامه خواهد داشت. شخصا اگر فرصت هیات علمی در ایران حتی با حقوق کاملا معمولی فراهم باشد ابدا در بازگشت به ایران تردید نمی کنم.
    پست داک عضو هیئت علمی نیست. در خارج هم اعضای هیئت علمی دانشگاه (استادان و مدرسان) معمولا ثبات شغلی زیادی دارند.

نقل قول نوشته اصلی توسط tu_ran نمایش پست ها
    دوست عزیز، در مورد عدم ثبات در دوران پست داک حق با شماست. البته این عدم ثبات بعد از هیئت علمی شدن تا حدی برطرف میشه به شرطی که tenure بگیری. البته استرس گرنت نوشتن و فاند گرفتن در دوران استادی بیشتره مخصوصا اولش. اگر تدریس هم داشته باشی کار سختتره. به هر ترتیب مسیر پرفشار و پر استرسی هست و تا tenure بگیری کلی فشار و استرس داره. معمولا اساتید در ایران چنین فشار کاری ندارن.
    موفق باشید

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali7788 نمایش پست ها
    دوست عزیز، در مورد عدم ثبات در دوران پست داک حق با شماست. البته این عدم ثبات بعد از هیئت علمی شدن تا حدی برطرف میشه به شرطی که tenure بگیری. البته استرس گرنت نوشتن و فاند گرفتن در دوران استادی بیشتره مخصوصا اولش. اگر تدریس هم داشته باشی کار سختتره. به هر ترتیب مسیر پرفشار و پر استرسی هست و تا tenure بگیری کلی فشار و استرس داره. معمولا اساتید در ایران چنین فشار کاری ندارن.
    موفق باشید
    استادی در ایران اگر اونهم اگر بتونی هییت علمی بشی گل و بلبله! تمام شد و رفت.
    در خارج چنین خبری نیست. همانطور که اینجا در امریکا ارشد و دکتری خوندن قابل مقایسه با ایران نیست فشار کاریش استادی هم همینطوره.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali7788 نمایش پست ها
    موفق باشید
    من شنیدم tenure بگیری تنها شغلیه که دیگه کسی نمی تونه از کار برکنارت کنه. بعضی ها هستن نمیخوان برن تو صنعت و میخوان استاد بشن فقط به همین دلیل.
    امضا نامرئی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)