صفحه 6 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 83

موضوع: کسانی که بعد از فارغ التحصیلی برگشته اند.....

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : کسانی که بعد از فارغ التحصیلی برگشته اند.....

نقل قول نوشته اصلی توسط candid نمایش پست ها
    من شنیدم tenure بگیری تنها شغلیه که دیگه کسی نمی تونه از کار برکنارت کنه. بعضی ها هستن نمیخوان برن تو صنعت و میخوان استاد بشن فقط به همین دلیل.
    دانشگاه هنوز میتونه بخاطر تخطی از مقررات از کار برکنارتون کنه ولی نمیتونه بخاطر کمبود بودجه یا مانند آن تعدیل نیرو کنه. برای اخراج باید دلیل محکمه پسند داشته باشه.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    استادی در ایران اگر اونهم اگر بتونی هییت علمی بشی گل و بلبله! تمام شد و رفت.
    در خارج چنین خبری نیست. همانطور که اینجا در امریکا ارشد و دکتری خوندن قابل مقایسه با ایران نیست فشار کاریش استادی هم همینطوره.
    تا جایی که من میدانم ایران هم همون مدل امریکاست یعنی باید مراحل قراردادی و رسمی آزمایشی را طی کنید تا رسمی بشوید. با حقوق پایینی هم که در ایران میدهند گل و بلبلی در کار نیست. لااقل در دانشگاههای خارج محتاج کار خارج از دانشگاه و شرکت زدن و غیره نیستید.

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    تا جایی که من میدانم ایران هم همون مدل امریکاست یعنی باید مراحل قراردادی و رسمی آزمایشی را طی کنید تا رسمی بشوید. با حقوق پایینی هم که در ایران میدهند گل و بلبلی در کار نیست. لااقل در دانشگاههای خارج محتاج کار خارج از دانشگاه و شرکت زدن و غیره نیستید.
    دوست من سلام

ببخشید با تمام احترام به پستها و حرفهای شما ولی تا اونجایی که میدونم شما خیلی وقته ایران نرفتید البته بنده خودم بیش از 3 ساله خارج هستم ولی احساس میکنم شما خیلی روابطتون با داخل ایران زیاد نیست.
    منظورم از گل و بلبل درامد و اینا نبود. وگرنه همه میدونن استادها در ایران اکثرا شغل های دیگری دارند تا درامدشون زیاد بشه. منظورم از گل و بلبل این بود که اگر به هر طریقی تونستی هییت علمی بشی که اکثرا اشنا و پارتی نقش به سزایی داره، دیگه کسی باهات کاری نداره. این یه واقعیت هست که نمیشه کتمان کرد.
    در خارج حداقل آمریکایی که من هستم محتاج نیستی هیچ همین که وقت داشته باشی اندکی تفریح کنی و مسافرت خیلیه!

ApplyAbroad Veteran
    alireza2475 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD graduated from SHU

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    دوست من سلام

ببخشید با تمام احترام به پستها و حرفهای شما ولی تا اونجایی که میدونم شما خیلی وقته ایران نرفتید البته بنده خودم بیش از 3 ساله خارج هستم ولی احساس میکنم شما خیلی روابطتون با داخل ایران زیاد نیست.
    منظورم از گل و بلبل درامد و اینا نبود. وگرنه همه میدونن استادها در ایران اکثرا شغل های دیگری دارند تا درامدشون زیاد بشه. منظورم از گل و بلبل این بود که اگر به هر طریقی تونستی هییت علمی بشی که اکثرا اشنا و پارتی نقش به سزایی داره، دیگه کسی باهات کاری نداره. این یه واقعیت هست که نمیشه کتمان کرد.
    در خارج حداقل آمریکایی که من هستم محتاج نیستی هیچ همین که وقت داشته باشی اندکی تفریح کنی و مسافرت خیلیه!
    فقط من باب مثال خدمتون عرض می کنم: یکی از دوستان بنده بعد از ۸ سال خدمت به صورت هیات علمی دانشگاه آزاد یه روز که اتفاقا همون روز، روز شلوغ انتخاب واحد بوده و ایشان هم به عنوان مدیر گروه روز سختی رو داشته یه نامه از رییس دانشگاه بهش می دهند که به علت کاهش تعداد دانشجویان، از ادامه همکاری با شما معذوریم. به همین سادگی. البته احتمالا شما میاید میگید که دانشگاه آزاد هم حالا همچین آش دهن سوزی نیست. یه چیزی هست مثه دانشگاه تبریز!!! بنده هم جوابی براش ندارم البته!

در ضمن مباحثی که مطرح میشه کوچکترین ارتباطی با عنوان تاپیک نداره!
    - لبخند، کم هزینه ترین هدیه ای است که می توانید به بشریت بدهید. لطفا دریغ نکنید.
    - مرجع پوزیشن های دکترا، عموماً در اروپا : www.findaphd.com
    - راهنمایی برای تهیه CV, Research Statement & Cover Letter
    - شاید برای پرداخت های آنلاین بتوانم به دوستان کمک کنم.

Member

فشار و استرس کار آکادمیک در اروپا وحشتناکه. من که با دیدن اوضاع همکاران در دپارتمانمون در طول تحصیل، پیشاپیش عطاش را به لقاش بخشیدم!
    نقل قول نوشته اصلی توسط tu_ran نمایش پست ها
    یک نکته را باید در نظر گرفت و آن هم تفاوت هیات علمی در ایران با کار آکادمیک در خارج از ایران است. در حال حاضر حداقل در اروپا کمتر قرارداد بلند مدتی برای فارغ التحصیلان پی اچ دی وجود دارد و این به معنی عدم امنیت شغلی است. در حال حاضر خود من در حال گذراندن دومین پست داک هستم و استرس اپلای برای فاند و گرنت واقعا زندگی ام را مختل کرده. زندگی خانه به دوشی و رفتن از یک شهر و یک کشور به جای دیگر هر یکی دو سال مساله دیگر است که با بالا رفتن سن این عدم ثبات بشدت آزار دهنده است و زندگی را بسیار سخت می کند. خوشبینانه، متاسفانه این روند حداقل برای 5 سال دیگر ادامه خواهد داشت. شخصا اگر فرصت هیات علمی در ایران حتی با حقوق کاملا معمولی فراهم باشد ابدا در بازگشت به ایران تردید نمی کنم.
    متاسفانه امکانش وجود نداره، و اِلّا اکانتم را پاک میکردم ... Account Deactivated

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza2475 نمایش پست ها
    فقط من باب مثال خدمتون عرض می کنم: یکی از دوستان بنده بعد از ۸ سال خدمت به صورت هیات علمی دانشگاه آزاد یه روز که اتفاقا همون روز، روز شلوغ انتخاب واحد بوده و ایشان هم به عنوان مدیر گروه روز سختی رو داشته یه نامه از رییس دانشگاه بهش می دهند که به علت کاهش تعداد دانشجویان، از ادامه همکاری با شما معذوریم. به همین سادگی. البته احتمالا شما میاید میگید که دانشگاه آزاد هم حالا همچین آش دهن سوزی نیست. یه چیزی هست مثه دانشگاه تبریز!!! بنده هم جوابی براش ندارم البته!

ببینید اول از همه بگم که تقریبا این بحثها غیر مستقیم به تاپیک ربط داره که دیگران رو ممکنه اندکی اگاه بکنه در مورد موندن اینور یا برگشتن. باور کنید من اصلا نمیخوام تاکید کنم بمون با نمون. خب این از این!

فقط یه نکته ای رو نمیدونم اونم اینکه همش مثال زده میشه فلانی اینطور شد بهمانی فلان کار رو کرد و غیره. چرا خود این ادما فقط یکیش نمیاد اینجا همین موردی رو که مثلا شما میگید رو بگه. بیاد فروم بگه بعد 5 سال که برگشته راضی بوده. الان مثلا ما اینجا داریم جرو بحث میکنیم صاحب اصلی تاپیک 9 ماهه نیستش!
    همش مثال این و اون رو میزنیم خودشون اما نیستن!
    در مورد اون استاد و خیلی از اون استادها با همان دلایل واهی اخراج شدن. مگر خیلی از استادا رو چطور برای همکاری باهاشون معذور شدن!
    ویرایش توسط apply1361 : October 15th, 2016 در ساعت 10:24 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Polymer

رها کردن که راه حل مناسبی نیست. به هر حال راهی است که آمده ایم و عمرمان در این راه صرف شده.
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash18s نمایش پست ها
    فشار و استرس کار آکادمیک در اروپا وحشتناکه. من که با دیدن اوضاع همکاران در دپارتمانمون در طول تحصیل، پیشاپیش عطاش را به لقاش بخشیدم!

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza2475 نمایش پست ها

تا وقتی از حالت قراردادی به رسمی تغییر وضعیت ندید هر لحظه همین داستانه. الان ۲ ساله که من پیگیر همین تغییر وضعیت هستم و هر بار یه بهانه ای میارن که کار انجام نشه. مثلا ۲ بار تا حالا فرم ها رو عوض کردن.حدود ۳۰ صفحه فرم که همش تایید و امضای رییس و ... می خواد را عوض می کنن و میگن برو از اول شروع کن. یعنی عملا راه رسمی شدن رو هم بستن.
    ما دهه ۶۰ ای ها به هرجا رسیدیم برهوت شده بود.
    کلا "ای هفت سالگی
    بعد از تو هرچه رفت در انبوهی از جنون و جهالت رفت"
    «اگر می‌اندیشید که با کشتن من می‌توانید کسی را از نکوهش زندگی زیان‌آورتان بازدارید، سخت در اشتباهید. آسان‌ترین و شریف‌ترین راه، از پای درآوردن دیگران نیست؛ بلکه بهتر ساختن خویشتن است.»
    مرگ سقراط

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

پستهای قبل چندین مورد از تحصیلکردگان خارج از کشور که جذب دانشگاهها شدند رو در رشته خودم معرفی کردم. اینجا یه مورد دیگه هم از کانادا عنوان کنم بد نیست:

خانم دکتر فاطمه علی نقی پور؛
    ایشون سال 2013 دکتراشون رو از دانشگاه رجینا در کانادا گرفتند و الان استادیار دانشگاه شیراز هستند. جالبه که ایشان پست داک نگذروندن و با همون دکتری و به اعتبار چندین مقاله خوبی که در دوره دکتری با استادشون داشتند در جذب هیئت علمی شرکت و استخدام شدند!

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط violet11 نمایش پست ها
    پستهای قبل چندین مورد از تحصیلکردگان خارج از کشور که جذب دانشگاهها شدند رو در رشته خودم معرفی کردم. اینجا یه مورد دیگه هم از کانادا عنوان کنم بد نیست:

خانم دکتر فاطمه علی نقی پور؛
    ایشون سال 2013 دکتراشون رو از دانشگاه رجینا در کانادا گرفتند و الان استادیار دانشگاه شیراز هستند. جالبه که ایشان پست داک نگذروندن و با همون دکتری و به اعتبار چندین مقاله خوبی که در دوره دکتری با استادشون داشتند در جذب هیئت علمی شرکت و استخدام شدند!
    چطور ایشان بدون پست داک جذب شدند خود جای سواله؟!
    الان اکثر کسایی که دکتری تموم کردن چند تا مقاله خوب دارن پس به صرف مقاله خوب استخدام شدن معنا نداره بعد برگشت.
    در ضمن در پستی گفتید مباحث س ا س ی و ... در علوم انسانی هست فقط در حالی که اصلا اینطوری نیست. شما کافیه سری به گزینش دانشگده برق دانشگاه تهران یا سایر رشته ها برنید.برق رو گفتم چون در موردش مطمین هستم.
    یکی از دوستان پیام خصوصی داده بود که شما ارزش کار افراد رو کم میکنید. باید بگم اصلا اینطور نیست. فقط بحثی که دارم اینه که بسیاری از این استخدامها بیشتر از اینکه بحث سطح علمی باشه بحث های دیگری که هممون میدونیم و نیازی به تکرار نیست درش دخیله.
    برای اینکه یک مثال از همون رشته ای که ظاهرا شما علاقه دارید بهش یزنم خانم میرزاخانی هستش. ایا ایشان بلافاصله بعد رفتن به ایران با فرش قرمز میبرنش استاد تمام و رییس دانشکده ریاضی شریف میکننش!؟
    ویرایش توسط apply1361 : October 18th, 2016 در ساعت 05:16 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)