صفحه 7 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 83

موضوع: کسانی که بعد از فارغ التحصیلی برگشته اند.....

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Polymer

پیش فرض پاسخ : کسانی که بعد از فارغ التحصیلی برگشته اند.....

من هم طرز فکر مشابه شما داشتم. منتها دو سال پیش دو نفر از دوستانم جذب شدند، بدون پارتی و مسائل دیگر. متاسفانه من به هم دلیل اصلا شرکت نکردم و خیلی خیلی از این بابت افسوس می خورم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    چطور ایشان بدون پست داک جذب شدند خود جای سواله؟!
    الان اکثر کسایی که دکتری تموم کردن چند تا مقاله خوب دارن پس به صرف مقاله خوب استخدام شدن معنا نداره بعد برگشت.
    در ضمن در پستی گفتید مباحث س ا س ی و ... در علوم انسانی هست فقط در حالی که اصلا اینطوری نیست. شما کافیه سری به گزینش دانشگده برق دانشگاه تهران یا سایر رشته ها برنید.برق رو گفتم چون در موردش مطمین هستم.
    یکی از دوستان پیام خصوصی داده بود که شما ارزش کار افراد رو کم میکنید. باید بگم اصلا اینطور نیست. فقط بحثی که دارم اینه که بسیاری از این استخدامها بیشتر از اینکه بحث سطح علمی باشه بحث های دیگری که هممون میدونیم و نیازی به تکرار نیست درش دخیله.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Polymer

دلیل عصبانیت شما را نفهمیدم. کسی هم جلوی من را نگرفته بود، شرکت نکردم چون فکر می کردم وقتی پارتی ندارم و خارج درس خوانده ام شانسی ندارم که متاسفانه اشتباه میکردم.
    این طرز فکر نیست واقعیت است. متاسفانه قوانین فروم اجازه توضیح بیش از این رو نمیده.
    در ضمن مگر کسی جلوی شما رو گرفته بود؟ میرفتید ازمون استخدامی مراحلش رو طی میکردید و به راحتی استخدام میشدید!

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط tu_ran نمایش پست ها
    دلیل عصبانیت شما را نفهمیدم. کسی هم جلوی من را نگرفته بود، شرکت نکردم چون فکر می کردم وقتی پارتی ندارم و خارج درس خوانده ام شانسی ندارم که متاسفانه اشتباه میکردم.
    دوست عزیز کسی عصبانی نشد . برای جلوگیری از ایجاد مکالمه شخصی و گریز از انحراف از تاپیک باید خدمت شما عرض کنم که بعیده کسی به صرف اینکه فکر میکنه وقتی پارتی نداره و خارج درس خونده که این دلیل دومی جالب بود برام، نتیجه بگیره استخدام بی استخدام و نره اصلا سراغش! حال شما استثنا بودید کاری ندارم باهاش ولی تقریبا بعیده کسی وقتی کارافرینی نمیتونه بکنه یا سرمایه ای نداره بیزنس بزنه و تنها راهش حداقل درخواست برای هییت علمی شدن و گذراندن فیل ترهای استخدام هست، به صرف اینکه فکر میکنه اصلا اقدام نکنه.
    در ضمن از کجا این همه مطمینید استخدام دایم میشدید و از کجا اینهمه مطمینید بعد استخدام شدن جایگاهتون ثابت بود؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Polymer

در همین چند دقیقه چندین پیام گرفتم که توصیه می کردند با شما وارد بحث نشوم! اما به هر حال ترجیح دادم بنویسم:
    1، من آن موقع در دانمارک مشغول پست داک بودم و بیکار نبودم. 2، نمی دانم اطلاع دارید یا خیر، اما اقدام برای موقعیت های استخدامی برای افرادی که خارج فارغ التحصیل شده اند پروسه زمانبری است و نیاز به اقدامات وقتگیر زیادی مثل ارزشیابی مدرک و غیره دارد که اگر آنچنان امیدی به فرجام نباشد فرد انگیزه ای برایش نخواهد داشت. 3، همانطور که قبلا گفتم سابقا اعتقاد شدید داشتم که این کار نشدنی است و اتفاقا در بحث با دوستانم هم سعی در منصرف کردنشان داشتم چون به نظرم مستلزم هدر دادن وقت و پول بود و نتیجه ای نداشت. 4، طبیعی است که افرادی که در ایران تحصیل کرده اند بواسطه شناخته تر شده بودن در فضای داخلی و بعضا نزدیکی به اساتید موثر در تصمیم گیری شانس بیشتری خواهند داشت، و اگر تعداد زیاد فارغ التحصیلان سالانه را علاوه کنیم چندان بی ربط نیست که بگوییم خارج درس خوانده ها شانس کمی دارند.
    دوست عزیز کسی عصبانی نشد . برای جلوگیری از ایجاد مکالمه شخصی و گریز از انحراف از تاپیک باید خدمت شما عرض کنم که بعیده کسی به صرف اینکه فکر میکنه وقتی پارتی نداره و خارج درس خونده که این دلیل دومی جالب بود برام، نتیجه بگیره استخدام بی استخدام و نره اصلا سراغش! حال شما استثنا بودید کاری ندارم باهاش ولی تقریبا بعیده کسی وقتی کارافرینی نمیتونه بکنه یا سرمایه ای نداره بیزنس بزنه و تنها راهش حداقل درخواست برای هییت علمی شدن و گذراندن فیل ترهای استخدام هست، به صرف اینکه فکر میکنه اصلا اقدام نکنه.
    در ضمن از کجا این همه مطمینید استخدام دایم میشدید و از کجا اینهمه مطمینید بعد استخدام شدن جایگاهتون ثابت بود؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط tu_ran نمایش پست ها
    در همین چند دقیقه چندین پیام گرفتم که توصیه می کردند با شما وارد بحث نشوم! اما به هر حال ترجیح دادم بنویسم:
    1، من آن موقع در دانمارک مشغول پست داک بودم و بیکار نبودم. 2، نمی دانم اطلاع دارید یا خیر، اما اقدام برای موقعیت های استخدامی برای افرادی که خارج فارغ التحصیل شده اند پروسه زمانبری است و نیاز به اقدامات وقتگیر زیادی مثل ارزشیابی مدرک و غیره دارد که اگر آنچنان امیدی به فرجام نباشد فرد انگیزه ای برایش نخواهد داشت. 3، همانطور که قبلا گفتم سابقا اعتقاد شدید داشتم که این کار نشدنی است و اتفاقا در بحث با دوستانم هم سعی در منصرف کردنشان داشتم چون به نظرم مستلزم هدر دادن وقت و پول بود و نتیجه ای نداشت. 4، طبیعی است که افرادی که در ایران تحصیل کرده اند بواسطه شناخته تر شده بودن در فضای داخلی و بعضا نزدیکی به اساتید موثر در تصمیم گیری شانس بیشتری خواهند داشت، و اگر تعداد زیاد فارغ التحصیلان سالانه را علاوه کنیم چندان بی ربط نیست که بگوییم خارج درس خوانده ها شانس کمی دارند.
    البته آن چند نفر در واقع یک نفر مالتی اکانت هست که مدیران خوشبختانه کاری کردن که نمیتونه زیاد جولان بده و صد البته به علت اینکه توان و ظرفیت پیشرفت رو نداشته میائ خودش رو اینطوری خالی میکنه
    همانطور که خودتون هم میبینید وقتی بحث منطقی هست ادم مجبور میشه جواب بده و نظراتش رو بیان کنه همانطور که خودتون هم نوشتید.
    موردی نوشتین که در واقع میتونه تاییدی باشه بر قسمتی از نوشته های من "بواسطه شناخته تر شده بودن در فضای داخلی و بعضا نزدیکی به اساتید موثر در تصمیم گیری شانس بیشتری"
    نزدیکی به اساتید یعنی چه؟ شناخته شده تر بودن یعنی چه؟
    این تاپیک ایجاد شده تا بحث بشه در مواردی که مرتبط با تاپیکه وگرنه خب میتونه بسته بشه بره پی کارش.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Polymer

من صرفا منظورم این بود که مثلا دانشجوی آن اساتید بودند و یا تحت نظر آنها پروژه نوشته اند و یا اینکه از طریق کنفرانسها و ورکشاپهای داخلی بیشتر با کار هم آشنا هستند. به هر حال شانس چنین افرادی بیشتر است چون کمتر پیش می آید که دانشجویی به سرعت بعد از دوره پی اچ دی نام مستقلی برای خودش داشته باشد. شناخت فردی همه جای دنیا عامل مهمی است و قابل چشم پوشی نیست.
    البته آن چند نفر در واقع یک نفر مالتی اکانت هست که مدیران خوشبختانه کاری کردن که نمیتونه زیاد جولان بده و صد البته به علت اینکه توان و ظرفیت پیشرفت رو نداشته میائ خودش رو اینطوری خالی میکنه
    همانطور که خودتون هم میبینید وقتی بحث منطقی هست ادم مجبور میشه جواب بده و نظراتش رو بیان کنه همانطور که خودتون هم نوشتید.
    موردی نوشتین که در واقع میتونه تاییدی باشه بر قسمتی از نوشته های من "بواسطه شناخته تر شده بودن در فضای داخلی و بعضا نزدیکی به اساتید موثر در تصمیم گیری شانس بیشتری"
    نزدیکی به اساتید یعنی چه؟ شناخته شده تر بودن یعنی چه؟
    این تاپیک ایجاد شده تا بحث بشه در مواردی که مرتبط با تاپیکه وگرنه خب میتونه بسته بشه بره پی کارش.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط violet11 نمایش پست ها
    پستهای قبل چندین مورد از تحصیلکردگان خارج از کشور که جذب دانشگاهها شدند رو در رشته خودم معرفی کردم. اینجا یه مورد دیگه هم از کانادا عنوان کنم بد نیست:

خانم دکتر فاطمه علی نقی پور؛
    ایشون سال 2013 دکتراشون رو از دانشگاه رجینا در کانادا گرفتند و الان استادیار دانشگاه شیراز هستند. جالبه که ایشان پست داک نگذروندن و با همون دکتری و به اعتبار چندین مقاله خوبی که در دوره دکتری با استادشون داشتند در جذب هیئت علمی شرکت و استخدام شدند!

در راستای پست قبلی که نقل قول کردم نکته جالبی هست که این رو هم اضافه میکنم؛

جناب آقای دکتر بهمن احمدی هم که در دانشگاه رجینای کانادا هم دوره خانم دکتر علی نقی پور بودند بعد از دوره ای کار در کانادا چند ماهی هست که به کشور برگشتند و ظاهرا ایشون هم قصد جذب شدن در دانشگاه شیراز رو دارند.

لازم به ذکره دکتر احمدی یک دوره دو ساله رو به صورتSessional Lecturer با دانشگاه رجینا همکاری اکادمیک داشتند اما درنهایت ایشان هم تصمیم به بازگشت گرفتند.

------------------------------------

ظاهراً سوال پیش اومده که بدون پست داک مگه استخدام میشه شد؟!

در ایران هیچ کدوم از دانشجویان دکتری داخلی که بعد از فارغ التحصیلی دکتری در دانشگاه استخدام میشن دوره ای به اسم پست داک رو طی نکردن و صرفا با مدرک دکتری و فعالیت علمی اون دوره سنجیده میشن. پست داک یه امتیاز بالاتریه که قطعیت میده به برتری عزیزان خارج از کشور (که موقعیت کسب پست داک براشون فراهمه) در رقابت با دیگر متقاضیان داخلی.

----------------------------------------------------------------

باز هم سوال پیش اومده آیا این خانم که استخدام شده برتری علمی خاصی داشته؟!
    بله. ایشان در یکی از زمینه های خوب محض که فارغالتحصیل داخلی خیلی کمتره به اسم "ترکیبات" در حالی فارغالتحصیل شدن که در زمانی که از تز دکترای خودشون دفاع میکردند 4مقاله چاپ شده در زورنالهایی خوب والبته با محتوای خیلی قوی داشتند.

این در حالیه که دانشجویان دکتری در بهترین دانشگاه ایران در ریاضیات محض (تربیت مدرس) در زمان دفاع 2-3 مقاله اگر واقعا استادهاشون همت کنند در رزومشون یافت میشه !!... (والبته چند تا سمینار داخلی و شاید یکی سمینار خارجی)

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط iman7 نمایش پست ها
    تا وقتی از حالت قراردادی به رسمی تغییر وضعیت ندید هر لحظه همین داستانه. الان ۲ ساله که من پیگیر همین تغییر وضعیت هستم و هر بار یه بهانه ای میارن که کار انجام نشه. مثلا ۲ بار تا حالا فرم ها رو عوض کردن.حدود ۳۰ صفحه فرم که همش تایید و امضای رییس و ... می خواد را عوض می کنن و میگن برو از اول شروع کن. یعنی عملا راه رسمی شدن رو هم بستن.
    ما دهه ۶۰ ای ها به هرجا رسیدیم برهوت شده بود.
    کلا "ای هفت سالگی
    بعد از تو هرچه رفت در انبوهی از جنون و جهالت رفت"
    تشکر از شما که تجربه واقعی که بر خودتان میگذره رو بیان میکنید تا درس عبرتی بشه برای بعضی ها. امیدوارم اونهایی که رفتن ایران و تونستن استاد هییت علمی دایمی بشن
    خودشون بیان اینجا این موارد رو بیان کنن نه کابران دیگه با مثال زدن اونها. همچنین اگر میتونن دقیقا بگن چطور ممکنه کسی با رزومه قوی تر از اونها رو حتی به مصاحبه دعوت نکنن؟!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط violet11 نمایش پست ها
    خیلی از برگشتنها به ایران واقعا با چشم باز و هدفمند صورت میگیره.

الان یکی از عزیزانی که دکترای ریاضیش رو در انگلستان تحت سوپروایزری یه استاد برجسته گرفته و دوره پست داک در آلمان رو هم زیر نظر یه استاد خیلی قوی دیگه گذرونده همین شهریور به ایران برگشت و از دلایلش پرسیدم خیلی روراست جواب داد استاد دانشگاه شدن در اروپا خیلی خیلی سخته خصوصا در یک دانشگاه خوب اما در ایران برعکس با همین رزومه میتونه براحتی در جذب هیئت علمی یکی از دانشگاههای مادر استادیار بشه.

درامد استادای ایرانی هم به لطف مالیات خیلی کمتر در مقایسه به همکارای اروپاییشون و البته بی قانونی در جذب دانشجوی دکتری واقعا الان خوبه!!!
    اروپا رو نمی دونم ولی در چین به استاد تمام ماهی 40-50 میلیون حقوق می دن.

نقل قول نوشته اصلی توسط newElite نمایش پست ها
    اروپا رو نمی دونم ولی در چین به استاد تمام ماهی 40-50 میلیون حقوق می دن.
    یعنی در حال رفتن به خواب بودم که این پست شما منو به برق سه فاز وصل کرد !!!×××!!!
    این مبلغ یعنی حدود 14 هزار دلار در ماه !!! . اگه چین این مقدار حقوق رو میداد الان هیییچ استادی در غرب نمیموند و همه در خدمت برادران چانگ در چین بودن
    استادای انگلیسی خیلی خیلی مهاجرت میکنن به عمان .دلیل اصلیش حقوق 7 هزار دلاریه که میده .حاضرن برن یه کشور فوق مذهبی برای این مقدار حقوقی.
    الان من اینترنتم هم زدم ، زندگی یه استاد خارجی در چین در یوتیوب هم زدم نوشته شده بود حقوق استاد دانشگاه بسته به تجربه 1000-2000 دلاره . اون دو هزار هم دیگه به استادای خییلی با تجربه میدن.
    اون کسی که این حرفو به شما زده یا باهاتون خیلی دوسته و سربه سرتون گذاشته یا اومده پز بده و حقوق یه سالشو یک ماه گفته

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)