صفحه 5 از 17 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 170

موضوع: گفتگو و اشتراک گذاری تجربیات در خصوص مشکلات جدید عدم صدور ویزا توسط سفارت

Junior Member

پیش فرض پاسخ : [تاپیک جامع] پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانی

حالا این داستان کی می خواد سر وسامون بگیره ؟وقتی پذیرش هامون باطل شد؟
    اگه تحت فشار بود اصلا پاسپورت نمی گرفت

پیش فرض پاسخ : [تاپیک جامع] پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (پست اول را بخوانی

نقل قول نوشته اصلی توسط naxkh نمایش پست ها
    حالا این داستان کی می خواد سر وسامون بگیره ؟وقتی پذیرش هامون باطل شد؟
    اگه تحت فشار بود اصلا پاسپورت نمی گرفت
    والا این سوال الان اینجا برای من و بسیاری از دوستانم هم مطرحه. دولت اتریش به طرز عجیبی روی این جنگزده ها تمرکز کرده و واقعا نمیفهمم چرا داره اینقدر روشون سرمایه گذاری میکنه و از طرف دیگه هزینه های زندگی دانشجویی رو نسبت به دو سه سال پیش اینقدر بالا برده. سه سال پیش وقتی من اومدم کاتسیون خوابگاههای OEAD نفری 700 یورو بود الان شده 950 یورو یا مثلا کلاس زبان 400 یورویی شده 1200 یورو، کار دانشجویی هم که دیگه نگو و نپرس! حالا درسته قیمت اقلام مصرفی رشد چندانی نداشته ولی بعضی وقتها آدم فکر میکنه اینا قسمت بزرگی از هزینه هاشون رو دارن از جیب دانشجوها بر میدارن!!! خیلی مشتاقم بدونم این مشکل سیستمی که سفارت اتریش در تهران پیدا کرده، سایر سفارتخونه های اتریش توی کشورهای دیگه هم باهاش مواجه هستن یا نه فقط مختص ما ایرانیاس؟!

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezamahdavi نمایش پست ها
    والا این سوال الان اینجا برای من و بسیاری از دوستانم هم مطرحه. دولت اتریش به طرز عجیبی روی این جنگزده ها تمرکز کرده و واقعا نمیفهمم چرا داره اینقدر روشون سرمایه گذاری میکنه و از طرف دیگه هزینه های زندگی دانشجویی رو نسبت به دو سه سال پیش اینقدر بالا برده. سه سال پیش وقتی من اومدم کاتسیون خوابگاههای OEAD نفری 700 یورو بود الان شده 950 یورو یا مثلا کلاس زبان 400 یورویی شده 1200 یورو، کار دانشجویی هم که دیگه نگو و نپرس! حالا درسته قیمت اقلام مصرفی رشد چندانی نداشته ولی بعضی وقتها آدم فکر میکنه اینا قسمت بزرگی از هزینه هاشون رو دارن از جیب دانشجوها بر میدارن!!! خیلی مشتاقم بدونم این مشکل سیستمی که سفارت اتریش در تهران پیدا کرده، سایر سفارتخونه های اتریش توی کشورهای دیگه هم باهاش مواجه هستن یا نه فقط مختص ما ایرانیاس؟!
    شما همچین گفتی هزینه هاشونو از جیب دانشجوها برمیدارن من وحشت کردم.اونقدرا هم قیمتا نرفته بالا.دیپوزیت خوابگاه که برمیگرده.خرج اضافه نیست کلاس زبان هم خوب ادم میتونه تو کشورش بخونه بره.مجبور نیستیم بریم اونجا المانی یاد بگیریم کسی که انقدر پول داره که میره اونجا المانی میخونه خوب حتما براش مهم هم نیست.چه بسا که من دیدم بچه ها چه هزینه هایی میکنن تا فقط برن...مسئله الان فقط اینه که شهریه دانشگاه رو زیاد نکنن که اگه اونم مثل زبان 3برابر کنن به مشکل میخوریم...

نقل قول نوشته اصلی توسط violet_m نمایش پست ها
    شما همچین گفتی هزینه هاشونو از جیب دانشجوها برمیدارن من وحشت کردم.اونقدرا هم قیمتا نرفته بالا.دیپوزیت خوابگاه که برمیگرده.خرج اضافه نیست کلاس زبان هم خوب ادم میتونه تو کشورش بخونه بره.مجبور نیستیم بریم اونجا المانی یاد بگیریم کسی که انقدر پول داره که میره اونجا المانی میخونه خوب حتما براش مهم هم نیست.چه بسا که من دیدم بچه ها چه هزینه هایی میکنن تا فقط برن...مسئله الان فقط اینه که شهریه دانشگاه رو زیاد نکنن که اگه اونم مثل زبان 3برابر کنن به مشکل میخوریم...
    مساله که فقط کاتسیون نیست که به قول شما برمیگرده. الان اتاقی که من 2013 با 320 تا گرفتم شده 400 تا خب! خونه هم بخوایم بگیریم همین داستانه. در حالیکه تورم توی این سه سالی که من اینجام هر سال کمتر از 2% بوده، اجاره خونه هر سال نزدیک 5% رشد داشته، به همون نسبت کاتسیون رفته بالا. دنبال علتشم که میگردی میبینی توی این سه سال نزدیک ده ها هزار نفر که عمدتا همین برادران سوری و افغانی هستند اومدن توی شهرهای بزرگ و در عرصه مسکن تقاضا بیشتر از عرضه شده. من خودم توی لینزم و از وین خیلی خبر ندارم ولی اینجا اینقدر که خارجی توی خیابون میبینی، از اتریشی ها خبری نیست!

با سلام خدمت دوستان.همچنان در انتظار ویزا و پاسپورت هستم.کسی خبری داره .خبری شده هنوز یا خیر؟

Member

قابل توجه دوستاني كه مثل من پاسشون رو تحويل دادن و منتظر خبر از سفارت هستن با توجه به مشكلات پيش اومده
    همين امروز ايميلي به سفارت زدم و پرسيدم اگر چنانچه تاريخ تحويل پاس طولاني تر بشه تاريخي كه در رسيد تحويل خورده شده تاريخ ويزاست يا نه!!
    كه كمتر از نيم ساعت بعد جواب دادن توي فرمي كه به سفارت ارائه دادم تاريخي رو براي ويزا مشخص كردم كه اگر چنانچه بيشتر از يكماه ازون تاريخ نگذشته باشه همون تاريخ ملاك ويزاست
    البته نگفتن اگر بيشتر از يكماه طول بكشه چه اتفاقي ميفته و چه تاريخي تو پاسم ميخوره
    اما من دارم به اين موضوع فكر ميكنم كه اگر ديرتر بشه
    ١- با بليط خريداري شده چه كنم؟
    ٢- با خوابگاهي كه بايد اجاره ش رو پرداخت كنم چه كنم؟
    ٣- اصلاً درحال حاضر برنامه ريزي براي رفتن بكنم يا نعععع؟
    چون پذيرشم نامحدوده اگر بهم بگن بابا ٣-٤ ماه ديگه ويزات صادر ميشه لااقل تا دير نشده خوابگاه و بليطم رو كنسل ميكنم و براي ترم بعد ميرم
    نميدونم چه فكري ميكنن اخه!!!
    اگر پاس من تا آخر اسفند دستم نياد بليطم كه ميپره هيچي خوابگاهم رو بايد اجاره الكي بدم به اخرين مهلت ثبت نام اپريلم نميرسم و ازون بدتر كه تاريخي رو بزنن تو پاسم كه تا بخوام به ترم بعدش برسم ويزام باطل بشه!!
    خداييش اگر تعمداً اين سناريو رو نوشته باشن تا اين بلا رو سرمون بيارن جاي تبريك داره
    چون به عقل جن هم نميرسه كه هم ويزا ها رو داده باشن هم كله پا كنن هم مسئوليتي متوجهشون نباشه
    واقعاً جاي تبريك داره

Junior Member

سلام دوستان
    ايا كسي موفق به تماس با سفارت شده و راجع تحويل پاسپورت ها پرسيده باشد كه ايا قرار هست به زودي تحويل بدهند يا خير ؟؟!! من كه هر چه تماس گرفتم موفق نشدم لطفا اگه خبر جديدي داريد اطلاع رساني كنيد ممنونم

Junior Member

نه منم از ساعت 1:30 دارم میگیرم .میگه متاسفانه بخش کنسولی پاسخگو ننی باشد
    احتمالا دارن یکی یکی زنگ میزنن بگن آمادس

سلام دوستان من از طربق ایمیل با سفارت مکاتبه کردم در موود ویزاها.خیلی زود جواب منو دادن.بعد از مقداری عذرخواهی و این حرفا,گفتن که ما به شدت پی گیر مراتب صدور ویزای همه هستیم,و حتی بعضی روزها خارج از وقت کاری ,پی گیر جواب ویزاها هستیم.و هیچ اشاره ای به جزییات نکردن.اخرشم گفت با عرض پوزش چ به امید برطرف شدن مشکل.
    انشالا که همینطور باشه که میگن.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط setareeeeeeeee نمایش پست ها
    سلام دوستان من از طربق ایمیل با سفارت مکاتبه کردم در موود ویزاها.خیلی زود جواب منو دادن.بعد از مقداری عذرخواهی و این حرفا,گفتن که ما به شدت پی گیر مراتب صدور ویزای همه هستیم,و حتی بعضی روزها خارج از وقت کاری ,پی گیر جواب ویزاها هستیم.و هیچ اشاره ای به جزییات نکردن.اخرشم گفت با عرض پوزش چ به امید برطرف شدن مشکل.
    انشالا که همینطور باشه که میگن.
    ممنون از پيگيريتون
    يعني دارن هنوز مشكل سيستم رو حل ميكنن يا دارن ويزا ها رو اماده ميكنن كه به ترتيب ارائه بدن؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)