صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 14 , از مجموع 14

موضوع: به طور متوسط چند درصد از ویزاهای F1 و F2 ریجکت میشن؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : به طور متوسط چند درصد از ویزاهای F1 و F2 ریجکت میشن؟

دنبال الگو خاصی برای فهمیدن اینکه چرا به برخی سفارت ویزا می دهد, چرا نمی دهد نباشید! کلا گرفتن ویزا نه میشه گفت خیلی راحت نه خیلی سخت! (شاید بستگی به شانس هم دارد )مثلا اگر کسی کیس من را بررسی میکرد شانس خیلی خیلی کمی برایم متصور می شد! در همون روز چند نفر بودند که برای لیسانس می رفتن و در جا صورتی گرفتند! چند نفر هم بودند که پذیریش از دانشگاه نسبتا معتبر داشتند رد شدند! به نظر من مهمترین مسئله این است که 1)بتوانید افیسر را قانع کنید که شما صرفا برای تحصیل به آمریکا می رود در واقع این این حس را به طرف القا کند ادم اکادمیک هستید، 2) صادقانه روان و دقیق اهداف تون از تحصیل و برنامه ای که پس از آن دارید بیان کنید و دنبال جواب کلیشه نباشید!(هی نرید بگید من برمیگردم میام استاد میشم )3) و آخر اینکه شرایط خود فرد نیز مثل سن, محل و معتبر بودن دانشگاه تحصیل , وضعیت شغلی و....نیز موثر است

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط safarkarde نمایش پست ها
    خب توی خود کلیرنس هم خیلی از افراد با بندهای مختلف ریجکت میشن.پس لطف کنین این همه از واژه کلیرنس، در برابر واژه ریجکت شدن استفاده نکنین.

در کل ویزای امریکا خیلی سخت بوده و همچنان هم گرفتنش سخته....از اون طرفم دانشگاه های امریکا جزو گران ترین دانشگاه های دنیا هستن که کاملا در رابطه با شهریه ها، بین دانشجوهای اون ایالت با ایالتهای دیگر و همچنین دانشجوهای خارجی تبیض قایل میشن و این تمایز شهریه ها نسبت به هم حتی تا 5 برابر شهریه های معمولی برای دانشجوهای خارجی اعمال میشه.

به هر حال چون ملت فقط انگلیسی بلدن، تنها گزینشون همون کشورهای انگلیسی زبانه واسه ادامه تحصیل و چون خود کشورهای انگلیسی زبان ( از جمله امریکا) ، این تقاضای بالا را دیدن، دیگه حسابی هم در مرحله "گرفتن ویزا" و هم در مرحله "گرفتن شهریه" حسابی دانشجوهای خارجی را میچاپن.

اینجاست که حداقل کاری که ما متقاضیان ناکام میتونیم انجام بدیم اینه که با یادگیری یه زبان متفاوت از انگلیسی، با سیاستهای شیطان بزرگ و متحدینش! مقابله کنیم.
    از حدود 15 نفر دوست دوران لیسانس من 11 نفر رفتن برای امریکا و 1 نفر هم رفت کانادا. همشون هم رشتشون مکانیک بود که حساسه و احتمال ریجکت در کلیرنس بالاس. من جامعه آماری بهتری ندارم حالا شما لابد جامعه آماری بهتری دارید که می فرمائید "توی خود کلیرنس هم خیلی از افراد با بندهای مختلف ریجکت میشن" یا تو پست قبلی گفتین "از اون تعدادی هم که میرن واسه کلیرنس، نصف بیشترشون با بندهای سوشیال تای و سربازی و پایان نامه حساس، ریجکت میشن"
    اینکه دانشگاه های آمریکا گران هستند کاملا درسته. اصولا افراد خیلی کمی می تونن با هزینه شخصی برن. اون جمع دوستان که گفتم همشون فاند گرفتن رفتن. خود من هم فاند داشتم. بدون فاند توصیه نمیشه برید شهریه چند برابری بدین به دانشگاه های امریکایی. مگه اسلحه رو شقیقه آدم گذاشتن؟
    اصولا انتخاب دانشگاه تو کشور خارجی هم فاکتورهای متفاوتی ممکنه داشته باشه. ممکنه کیفیت اون دانشگاه مطرح باشه - ممکنه زبان انگلیسی مطرح باشه - ممکنه امکان اقامت و بازار کار مطرح باشه و .... - من به کیفیت بیشترین نمره رو میدم و انتخاب دانشگاهم روی این اصله نه لزوما زبان. ضمنا دانشگاه های خوب تو کشورهای اروپایی هم دوره دکتراشون معمولا به انگلیسی هست لازم نیست حتما سوئدی و هلندی و ... یاد بگیرید.. شما ممکنه زبان انتخاب کنی بعد کشور انتخاب بشه، بعد بگردی دنبال دانشگاه. اینم یه راهه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iman7 نمایش پست ها
    از حدود 15 نفر دوست دوران لیسانس من 11 نفر رفتن برای امریکا و 1 نفر هم رفت کانادا. همشون هم رشتشون مکانیک بود که حساسه و احتمال ریجکت در کلیرنس بالاس. من جامعه آماری بهتری ندارم حالا شما لابد جامعه آماری بهتری دارید که می فرمائید "توی خود کلیرنس هم خیلی از افراد با بندهای مختلف ریجکت میشن" یا تو پست قبلی گفتین "از اون تعدادی هم که میرن واسه کلیرنس، نصف بیشترشون با بندهای سوشیال تای و سربازی و پایان نامه حساس، ریجکت میشن"
    اینکه دانشگاه های آمریکا گران هستند کاملا درسته. اصولا افراد خیلی کمی می تونن با هزینه شخصی برن. اون جمع دوستان که گفتم همشون فاند گرفتن رفتن. خود من هم فاند داشتم. بدون فاند توصیه نمیشه برید شهریه چند برابری بدین به دانشگاه های امریکایی. مگه اسلحه رو شقیقه آدم گذاشتن؟
    اصولا انتخاب دانشگاه تو کشور خارجی هم فاکتورهای متفاوتی ممکنه داشته باشه. ممکنه کیفیت اون دانشگاه مطرح باشه - ممکنه زبان انگلیسی مطرح باشه - ممکنه امکان اقامت و بازار کار مطرح باشه و .... - من به کیفیت بیشترین نمره رو میدم و انتخاب دانشگاهم روی این اصله نه لزوما زبان. ضمنا دانشگاه های خوب تو کشورهای اروپایی هم دوره دکتراشون معمولا به انگلیسی هست لازم نیست حتما سوئدی و هلندی و ... یاد بگیرید.. شما ممکنه زبان انتخاب کنی بعد کشور انتخاب بشه، بعد بگردی دنبال دانشگاه. اینم یه راهه.
    همونجوری که توی صفحه قبل گفتم روی کلمه "کلیرنس" اینقدر مانور ندین، الانم با دیدن پست شما میخوام بگم که از این به بعد روی کلمه "فاند" هم مانور ندین.
    دلیلشم اینه که کلا این کلمه خیلی واسه خیلیا گول زنندست ولی باید اونا توجه داشتن باشن که سیاست امریکا اینه که با اعطای فاند و فول فاند، دانشجوها را مقروض کنه.اساس کار هم همونطور که خیلیا میدونن ولی واسه فرار از واقعیات دنیای واقعی و تلخ، خودشونو به اون راه میزنن اینه که طرف وقتی چند سال با پول مفت درس میخونه، نهایتا رای آزاد کردن مدرکش بین 2 راهی قرار میگیره.اینکه یا باید قید زحمات دوره دانشگاه را بزنه و کلا بیخیال مدرکش بشه، یا اینکه با هر سختی ای بتونه پول دانشگاشو پس بده.(البته من خودم پول کافی واسه این موضوع پیش بینی کردم ولی خب برای خیلی از افراد، پس دادن فاند خیلی سخته)

در جواب اون دسته از کسانی هم که ممکنه دوباره بهونه بتراشن که چه میدونم یه دانشجو میتونه بدون پس دادن قرض هاش کار پیدا کنه و کم کم فاندشو پس بده عرض کنم که توی نه تنها امریکا، بلکه در تمام دنیا، داشتن سابقه کار هست که باعث پیدا کردن شغل میشه.که البته اونم در حال حاضر با وجود آدمهای بسیار زیادی که سوابق زیاد کاری دارن، خیلی سخته کار پیدا کردن.(در ضمن آمار 6 درصد بیکاری در امریکا، دروغ محضه و خیلی از سناتورهای کاندید ریاست جمهوری امریکا توی کمپین های انتخاباتیشون به صراحت گفتن که آمار بیکاری توی امریکا خیلی بیشتر از این حرفاست.....البته خب اونا برای شکسته نشدن قیمت ارز و سهام وغیره، مجبورن اخبار دروغ راجع به وضعیت بیکاری توسط وزارت خزانه داریشون اعلام کنن)

در نهایت هم دانشجوی فارغ التحصیل بایستی سر از کارهای والنتیری در بیاره (که اونم باز سخته به دست آوردنش و حقوقش یا خیلی کمه یا اصلا بدون حقوقه)
    پس اگه هدف شخص اینه که بعد از اتمام تحصیلاتش، سریعا وارد بازار کار امریکا بشه باید عرض کنم که به اندازه همون پولی که واسه دوره دانشگاهش کنار گذاشته، باید واسه مخارج دوره ی "چند ساله" کارآموزی و والنتیری، پول کنار بزاره.

خیلیا هستن که فقط واسه دوره دانشگاشون پول کنار میذارن، غافل از اینکه باید چند سال هم بعد از اتمام دوره دانشگاه، سابقه کار به دست بیارن.(و این اون چیزیه که دکان دارهای مهاجرت اصلا نمیخوان شما بفهمین)

Global Moderator

Simon آواتار ها

کابران گرامی

با سلام و احترام

لطفا توجه بفرمایید هیچکس در جایگاهی نیست که در این خصوص اظهار نظر بکند به جز کنسولگری ها و سفارت های آمریکا که هر ساله یک آمار کلی از میزان پذیرفته شدگان هر کشور منتشر میکنند. اطلاعات این انجمن هم مشخص کننده درصد ویزاهای ریجکت شده هر ساله نیست. لازمه دانستن این امر داشتن امار دقیق تعداد درخواست کنندگان از سفارت هاست و اینکه نتیجه درخواست این افراد چه بوده است، که آن هم در دسترس نیست. آماری که در گوگل شیتها روئیت میشود تعدادی از کاربران هستند که بنا به میل خود اقدام به تکمیل این شیتها کرده اند و باز هم مشخص نیست این تعداد از بین چند کاربر متقاضی ویزا جدول ها را پر کرده اند. از این تعداد چند نفر اطلاعات واقعی داده اند نیز امریست که بر ما پوشیده است. با تمام این ابهامات جستجوی یک فرمول و الگو برای استخراج اطلاعات ریجکتی ها امری غیر ممکن به نظر میرسد. با توجه به این توضیحات عملا عنوان این تاپیک چیزی نیست که در این فروم پاسخ داده شود. لطفا از امار سایت های موثق در این خصوص استفاده بفرمایید. با توجه به اینکه هر شخص مختار است شانس خود را در زندگی امتحان کند دانستن این امر عملا کمکی به کسی نخواهد کرد.

با توجه به اینکه اطلاعات ارائه شده در این تاپیک در برخی پست ها نامرتبط و همچنین اطلاعات ارائه شده و نتیجه گیری های سلیقه ایی ممکن است باعث هدایت نادرست کسانی شود که در این مسیر هستند، این عنوان بسته شد.

موفق باشید

- پست های نامرتبط بدون ارسال پیام خصوصی حذف خواهند شد.
    -لطفا دقت بفرمایید مدیران پس از انتصاب ( و نه قبل از آن که کاربر عادی هستند) مجوز توصیه شرکت خدماتی را به کاربران ندارند و چنانچه با چنین موردی برخورد کرده اید می توانید با ارائه گزارش مستند به مدیران ارشد اطلاع دهید. در غیر اینصورت حدس و گمان بی پایه و اساس شایسته قضاوت در این خصوص نیست.

ویرایش توسط Simon : February 29th, 2016 در ساعت 11:48 AM دلیل: ایراد املایی اصلاح شد.
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)