صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14

موضوع: به طور متوسط چند درصد از ویزاهای F1 و F2 ریجکت میشن؟

Junior Member

پیش فرض به طور متوسط چند درصد از ویزاهای F1 و F2 ریجکت میشن؟

دوستان متاسفانه مهر ماه امسال نتیجه ویزای امریکام اومد و ریجکت شده بودم با بند social tie.
    همون موقعیکه واسه امریکا اقدام کرده بودم، به همراه 2 نفر دیگه از اعضای این انجمن، با هم قرار گذاشتیم که بریم سفارت امریکا در عشق آباد.
    بعد از اون ماجرا، ما 3 نفر ارتباطمون با هم قطع نشد و بعد از اینکه نتایج ویزامون روی سایت مهاجرت امریکا قرار گرفت، متوجه شدیم که هر 3 تامونو با بند social tie ریجکت کردن. (اضافه کنم که هیچکدوم از ما به هیچ عنوان پایان نامه های حساس نداشتیم و توی سپاه هم خدمت نکرده بودیم و هر 3 نفر هم با نمره تافل بالای 90 و معدل دانشگاه بالای 16 اقدام کرده بودیم.حتی یکی از دوستان دارای مهر کشور چین و لهستان و یونان و قبرس توی پاسپورتش بود. که همین آدم بعدا 2 بار دیگه هم از دبی و ایروان اقدام کرد ولی با همون بند سوشیال تای دوباره ریجکت شد.)
    خود منم دیگه بیخیال امریکا شدم و میخوام برم مکزیک چون بعد از زبان انگلیسی، به اسپانیایی آشنایی کافی دارم.

حالا گذشته از این حرفا میخوام ببینم آیا آماری در دست هست که چند درصد از اعضای این انجمن به طور متوسط تونستن از سد بندهای مختلف و میشه گفت رندوم! سفارت امریکا بگذرن و ویزاشون کلیرنس بخوره؟
    من که فکر نمیکنم بیش از 30 درصد از دوستان ویزا گرفته باشن.البته این فقط یه حدسه و میتونه صحیح هم نباشه.

پیش فرض پاسخ : به طور متوسط چند درصد از ویزاهای F1 و F2 ریجکت میشن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط safarkarde نمایش پست ها
    دوستان متاسفانه مهر ماه امسال نتیجه ویزای امریکام اومد و ریجکت شده بودم با بند social tie.
    همون موقعیکه واسه امریکا اقدام کرده بودم، به همراه 2 نفر دیگه از اعضای این انجمن، با هم قرار گذاشتیم که بریم سفارت امریکا در عشق آباد.
    بعد از اون ماجرا، ما 3 نفر ارتباطمون با هم قطع نشد و بعد از اینکه نتایج ویزامون روی سایت مهاجرت امریکا قرار گرفت، متوجه شدیم که هر 3 تامونو با بند social tie ریجکت کردن. (اضافه کنم که هیچکدوم از ما به هیچ عنوان پایان نامه های حساس نداشتیم و توی سپاه هم خدمت نکرده بودیم و هر 3 نفر هم با نمره تافل بالای 90 و معدل دانشگاه بالای 16 اقدام کرده بودیم.حتی یکی از دوستان دارای مهر کشور چین و لهستان و یونان و قبرس توی پاسپورتش بود. که همین آدم بعدا 2 بار دیگه هم از دبی و ایروان اقدام کرد ولی با همون بند سوشیال تای دوباره ریجکت شد.)
    خود منم دیگه بیخیال امریکا شدم و میخوام برم مکزیک چون بعد از زبان انگلیسی، به اسپانیایی آشنایی کافی دارم.

حالا گذشته از این حرفا میخوام ببینم آیا آماری در دست هست که چند درصد از اعضای این انجمن به طور متوسط تونستن از سد بندهای مختلف و میشه گفت رندوم! سفارت امریکا بگذرن و ویزاشون کلیرنس بخوره؟
    من که فکر نمیکنم بیش از 30 درصد از دوستان ویزا گرفته باشن.البته این فقط یه حدسه و میتونه صحیح هم نباشه.
    سلام،
    در امضای Simon گرامی، اطلاعیه مهم در بخش آمریکا نوشته شده، لطفا وارد بشید به این قسمت و دیتابیس و نتیجه‌ی ویزای دانشجویان و کاربران عزیز را نگاه کنید و با یک ماشین حساب، درصد ویزای تایید شده (کاربران)، برای آمریکا در هر سفارت را بسادگی محاسبه کنید.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط usaautomotive : February 26th, 2016 در ساعت 06:13 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط usaautomotive نمایش پست ها
    سلام،
    در امضای Simon گرامی، اطلاعیه مهم در بخش آمریکا نوشته شده، لطفا وارد بشید به این قسمت و دیتابیس و نتیجه‌ی ویزای دانشجویان و کاربران عزیز را نگاه کنید و با یک ماشین حساب، درصد ویزای تایید شده (کاربران)، برای آمریکا در هر سفارت را بسادگی محاسبه کنید.
    موفق باشید.
    اینکه معرفی کردین یه فایل pdf هستش که میتونه هر جوری توش توسط اون یوزر مورد نظر دخل و تصرف شده باشه.البته سو تفاوت نشه ولی تجربه قبلی من راجع به این انجمن و گاها اغراقی که توی خیلی از موضوعات میکنن(از نمرات تافل گرفته تا کم رنگ کردن ناکامی افراد در گرفتن ویزا و یا حتی بن کردن بعضی از اعضایی که دم از حقیقت میزنن)، باعث شده که با تردید به هر چیزی نگاه کنم.
    در ضمن همین الان لیستها را دانلود کردم.خنده داره که آمار قبولی ویزا را بالای 90 درصد زده توی بعضی فصلها.
    ویرایش توسط safarkarde : February 26th, 2016 در ساعت 07:32 PM

اینکه معرفی کردین یه فایل pdf هستش که میتونه هر جوری توش توسط اون یوزر مورد نظر دخل و تصرف شده باشه.البته سو تفاوت نشه ولی تجربه قبلی من راجع به این انجمن و گاها اغراقی که توی خیلی از موضوعات میکنن(از نمرات تافل گرفته تا کم رنگ کردن ناکامی افراد در گرفتن ویزا و یا حتی بن کردن بعضی از اعضایی که دم از حقیقت میزنن)، باعث شده که با تردید به هر چیزی نگاه کنم.
    در ضمن همین الان لیستها را دانلود کردم.خنده داره که آمار قبولی ویزا را بالای 90 درصد زده توی بعضی فصلها.
    اینکه مدیر Simon بشینه و نتایج افراد را یکی، یکی وارد کنه و همه را هم تایید کند، فکر نمی‌کنم سودی از این کار ببرند. شاید به دلیل تبلیغات در برخی از موضوعات، مدیران تمایل داشته باشند که کاربران را به استفاده از شرکت خاصی یا خدمات خاصی سوق دهند بحثش جداست.
    بعد هم مگر من و شما جایی به جز AA داریم که انتقال تجربیات انجام بدهیم و از تجربیات دوستان استفاده کنیم؟
    بیرون از اینترنت هر سوالی که داشته باشی باید روزها بدوی، کلی هزینه کنی و جوابی که به دست می‌آوری شاید آنقدرها هم به روز نباشد و به زحمتش آن نیارزد.
    حالا مدیران چه راهبردی را در پیش می‌گیرند فکر نمی‌کنم خیلی به ما لطمه بزنه، مثلا اینکه مدیری میگه از شرکت هواپیمایی بلبل پرواز دو بال بردوش استفاده کنید خیلی خوبه، خب شما استفاده نکنید، خیلی ساده هستش،
    امیدوارم هیچ‌وقت مدیران این فروم به دانشجوها ظلم نکنند، کاربران این سایت عموما یا دانشجو هستند یا فارغ‌التحصیل و به اندازه‌ی کافی در دنیای واقعی بهشون ظلم شده، به علاوه استرس‌هایی که این روند پذیرش داره، امیدوارم همیشه یک حس خوبی رو به کاربران القا کنند و انصافا باعث ناراحتی کسی نشوند. تغییر اطلاعات را هم من دید منفی می‌بینم، شاید دوستانی که ویزایشان تایید نشده دیگر حوصله‌ی وارد کردن اطلاعات را نداشته باشند یا شاید در آن زمان خاص واقعا ویزا زیاد تایید شده (شاید این جمله هم دید مثبت باشد، واقع بینی با شما)، نمی‌توان از سفارت درخواست رسمی تعداد ویزا داشت که! راه دیگری نیست به جز اینترنت و بس.

من از کسی طرفداری نمی‌کنم، فقط می‌گویم ما جای دیگری را نداریم که برویم، شرایط اینجا چه خوب و چه بد، آخرین امید ما هستش، امیدوارم مدیران این سایت، امید ما را ناامید نکنند.

با احترام

Junior Member

من 19 نوامبر در دوبی مصاحبه داشتم , به جرات می توانم بگم 90 درصد کسانی که اومده بودند برای ویزای دانشجویی اومده بودند! در مجموع از 50 نفر که مصاحبه شدند 9 نفر درجا صورتی گرفتند 23 نفر ریجکت شدند 18 نفر هم رفتند برای کلیرنس ! اگر دوست داشتید خودتون می توانید بررسی کنید 0001 950 2015323 تا 0001 999 2015323 به نظرم تقریبا همین الگو در جا های دیگر نیز وجود دارد با 10 تا 15 درصد بالا پایین

خیلی مختصر و مفید بگم که بنده با 7 سال کار و تلاش و خوندن هر چی کتاب داستان و فیلم (با زیرنویس انگلیسی) تازه تونستم نمرمو برسونم 95!
    خنده دارتر اینه که بنده اصلا رشتم زبان انگلیسیه و معدل دانشگام توی دوره کارشناسی 16.9 بوده و از 7 سال پیش که وارد دوره کارشناسی زبان شده بودم تا حالا دارم انگلیسی کار میکنم تا اینکه رسوندم به 95.
    من قبلا 3 بار امتحان تافل و آیلتس شرکت کرده بودم...
    راستی من خیلی تعجب میکنم وقتی میبینم خیلیا تونستن تونستن ظرف کمتر از 1 سال معجزه بکنن (و گاها بعضیا ادعا میکنن که 6 ماهه تونستن واسه امتحان آماده بشن!!!). والا ما که رشتمون انگلیسیه نتونستیم عدد 100 رد بکنیم حالا چجوری شماها کار کردین که رسوندین به نزدیک 100 دیگه الله اعلم.
    من هم خیلی به حقیقت علاقه دارم به همین جهت می تونم از شما بپرسم برنامه شما برای رفتن به امریکا با یک لیسانس رشته زبان که به گفته خودتون بعد از 7 سال حاصلش نمره تافل 95 بوده و عملا زبان هم زیاد بلد نیستید چی هست؟
    خواهشمندم به این سوال صادقانه جواب بدید. حداقل برای قانع کردن خودتان. به هر حال سفارت برایش مهم است که این فرد می خواهد چکار کند و اگر قرار است به کشورش برنگردد (که به خودی خود مشکلی نیست) چه نقشی در جامعه ایفا خواهد کرد. حتما میدانید که حتی برای افراد با نمره تافل 115+ و جی آر ای 330+ و دکترای رشته تاپ مهندسی هم ماندن و اقامت گرفتن خیلی ساده نیست...
    اصولا اگر برای سفارت ثابت شود که شما شانس خوبی برای خدمت به جامعه دارید خیلی بعید است به شما ویزا ندهند. اینکه سفارت چه درصدی از افراد را دارای این شرایط می داند اهمیتی ندارد و تا حدی هم به سلیقه افراد مربوطه وابسته است.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nima2016 نمایش پست ها
    من 19 نوامبر در دوبی مصاحبه داشتم , به جرات می توانم بگم 90 درصد کسانی که اومده بودند برای ویزای دانشجویی اومده بودند! در مجموع از 50 نفر که مصاحبه شدند 9 نفر درجا صورتی گرفتند 23 نفر ریجکت شدند 18 نفر هم رفتند برای کلیرنس ! اگر دوست داشتید خودتون می توانید بررسی کنید 0001 950 2015323 تا 0001 999 2015323 به نظرم تقریبا همین الگو در جا های دیگر نیز وجود دارد با 10 تا 15 درصد بالا پایین
    خدا پدر و مادر شما رو بیامرزه که از بین این همه دروغی که آدم میشنوه، اقلا یه حرف راست هم گفته میشه.
    همین آماری که شما ارایه کردی مشخصا توش نصف افراد مستقیما ریجکت شدن و از اون تعدادی هم که میرن واسه کلیرنس، نصف بیشترشون با بندهای سوشیال تای و سربازی و پایان نامه حساس، ریجکت میشن و این خودش کاملا موید سخت بودن ویزای دانشجویی امریکا هست ولی متاسفانه گویا بعضیا خیلی ساده پندار هستن و همین سادگی هم منجر به هدر دادن پول و وقت و اعصاب و انرژیشون میشه...کاشکی این افراد "پشت صحنه" این نمایشی که توش توسط سفارت و عوامل سفارت بازی میخورن را میدیدن.....ولی حیف که اگر حقیقت برملا بشه که دیگه کار و کاسبی خیلیا کساد میشه و پولهایی که به جیب بعضی از سفارتخانه ها میره، دیگه توی اون مسیر خرج نمیشه.

سفارت امریکا خیلی خوب میفهمه که اوضاع اقتصادی خیلی از کشورها اصلا خوب نیست و فارغ التحصیلهای بیکار و بیشماری وجود دارن که میخوان از فرصت ویزای امریکا استفاده کنن و خودشونو به این کشور برسونن.به همین دلیل هم ویزای خیلی از افراد را ریجکت میکنه و فقط اون دسته از افراد "نخبه" را که توی مرحله کلیرنس (که بهتره بگیم مرحله جاسوسی دقیق) گلچین میکنه را بهشون ویزا میده....این وسط هم به صورت رندوم، به چند نفر که تحصیلات پایین تر و معدلای پایین تر دارن ویزا میده، تا مبادا دیگران کلا از گرفتن ویزا دلسرد بشن و نتیجتا پولهایی که به عناوین مختلف از متقاضیان ویزا میچاپن، بر باد بره.

بازم میگم، اگر حقیقت برملا بشه دیگه سنگ روی سنگ بند نمیشه و متعاقبا، کرکره ی خیلی از مغازه ها پایین کشیده میشه ولی خب تا وقتی آدمهای ساده لوح وجود داشته باشن، حتما روباه مکار و گربه نره توی حوالیشون پیدا میشن و سعی در اغفالشون میکنن.

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

خدا پدر و مادر شما رو بیامرزه که از بین این همه دروغی که آدم میشنوه، اقلا یه حرف راست هم گفته میشه.
    همین آماری که شما ارایه کردی مشخصا توش نصف افراد مستقیما ریجکت شدن و از اون تعدادی هم که میرن واسه کلیرنس، نصف بیشترشون با بندهای سوشیال تای و سربازی و پایان نامه حساس، ریجکت میشن و این خودش کاملا موید سخت بودن ویزای دانشجویی امریکا هست ولی متاسفانه گویا بعضیا خیلی ساده پندار هستن و همین سادگی هم منجر به هدر دادن پول و وقت و اعصاب و انرژیشون میشه...کاشکی این افراد "پشت صحنه" این نمایشی که توش توسط سفارت و عوامل سفارت بازی میخورن را میدیدن.....ولی حیف که اگر حقیقت برملا بشه که دیگه کار و کاسبی خیلیا کساد میشه و پولهایی که به جیب بعضی از سفارتخانه ها میره، دیگه توی اون مسیر خرج نمیشه.

سفارت امریکا خیلی خوب میفهمه که اوضاع اقتصادی خیلی از کشورها اصلا خوب نیست و فارغ التحصیلهای بیکار و بیشماری وجود دارن که میخوان از فرصت ویزای امریکا استفاده کنن و خودشونو به این کشور برسونن.به همین دلیل هم ویزای خیلی از افراد را ریجکت میکنه و فقط اون دسته از افراد "نخبه" را که توی مرحله کلیرنس (که بهتره بگیم مرحله جاسوسی دقیق) گلچین میکنه را بهشون ویزا میده....این وسط هم به صورت رندوم، به چند نفر که تحصیلات پایین تر و معدلای پایین تر دارن ویزا میده، تا مبادا دیگران کلا از گرفتن ویزا دلسرد بشن و نتیجتا پولهایی که به عناوین مختلف از متقاضیان ویزا میچاپن، بر باد بره.

بازم میگم، اگر حقیقت برملا بشه دیگه سنگ روی سنگ بند نمیشه و متعاقبا، کرکره ی خیلی از مغازه ها پایین کشیده میشه ولی خب تا وقتی آدمهای ساده لوح وجود داشته باشن، حتما روباه مکار و گربه نره توی حوالیشون پیدا میشن و سعی در اغفالشون میکنن.
    من سال گذشته تو june رفتم سفارت دبی و ریحکت هم شدم. اما اون روز فقط 3 نفر ریجکت شدن. یکیشون بدون فاند بود. (البته از ucla پذیرش داشت و فقط همین یه دانشگاه اپلی کرده بود) دو نفر دیگه هم توریستی بودن و شانس ویزاشون هم خیلی کم بود. یه خانمی بود که خواهرش اونجا رفته بود و پناهنده شده بود و یکی هم یه دختر نوجوون.
    اونروز تعداد افرادی که رفتن کلیرنس خیلی زیاد بود. ترم بعد ارمنستان و ترکیه هم رفتم و باز هم امار ویزا گرفتن بالاتر از ریجکت بود.
    البته وضعیت به نسبت بدتر شده و مخصوصا نسبت به سالهای قبل قابل لمسه.
    این مشاهدات من بود. دقت کنید که من ویزا نگرفتن ولی نه تبلیغ منفی می کنم که همه رو رد می کنن نه میگم ای بشتابید ویزا تقسیم می کنن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iman7 نمایش پست ها
    اونروز تعداد افرادی که رفتن کلیرنس خیلی زیاد بود.
    خب توی خود کلیرنس هم خیلی از افراد با بندهای مختلف ریجکت میشن.پس لطف کنین این همه از واژه کلیرنس، در برابر واژه ریجکت شدن استفاده نکنین.

در کل ویزای امریکا خیلی سخت بوده و همچنان هم گرفتنش سخته....از اون طرفم دانشگاه های امریکا جزو گران ترین دانشگاه های دنیا هستن که کاملا در رابطه با شهریه ها، بین دانشجوهای اون ایالت با ایالتهای دیگر و همچنین دانشجوهای خارجی تبیض قایل میشن و این تمایز شهریه ها نسبت به هم حتی تا 5 برابر شهریه های معمولی برای دانشجوهای خارجی اعمال میشه.

به هر حال چون ملت فقط انگلیسی بلدن، تنها گزینشون همون کشورهای انگلیسی زبانه واسه ادامه تحصیل و چون خود کشورهای انگلیسی زبان ( از جمله امریکا) ، این تقاضای بالا را دیدن، دیگه حسابی هم در مرحله "گرفتن ویزا" و هم در مرحله "گرفتن شهریه" حسابی دانشجوهای خارجی را میچاپن.

اینجاست که حداقل کاری که ما متقاضیان ناکام میتونیم انجام بدیم اینه که با یادگیری یه زبان متفاوت از انگلیسی، با سیاستهای شیطان بزرگ و متحدینش! مقابله کنیم.
    ویرایش توسط safarkarde : February 28th, 2016 در ساعت 10:36 PM

منظور شما از این پست ها چیه دوست عزیز؟ اینکه شما از یه جایی یه پذیرش درپیتی گرفتی به این معنی که سفارت امریکا بگه بیا بفرما نیست... شما بهتر است پول هاتون رو پس انداز کنید و به شیطان ندید.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)