صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 34 , از مجموع 34

موضوع: آخر و عاقبت واقعی مهاجرت

Member alirezashark آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Florida

پیش فرض پاسخ : آخر و عاقبت واقعی مهاجرت

نقل قول نوشته اصلی توسط ienjf2 نمایش پست ها
    من تجربه مهاجرت ندارم و در مورد فواید و معایبش چیزی نمی تونم بگم. اما یه چیزی توی فایل و هم توی کامنتها نظر منو جلب کرد. اونم اینه که همه از کار کردن مینالن و این نظریه به ذهن ادم میاد که "ایران بهشت تنبل ها است". چرا اینو میگم چون توی ایران بهترین شغل از نظر اغلب افراد اینه که کمترین کار را برایش انجام بدی. بقول یکی از دوستانم بهترین شغل توی ایران انجام ندادن کار است. و هر شخصی که برای نان در آوردن زحمت بکشه (مثلا تمیزکاری انجام بده) از نظر ایرانیان قشر سطح پایین محسوب میشه. خب این خیلی طبیعیه که دوستان در جایی مثل آمریکا که به احترام کار، یک روز تعطیلی دارن (Labor Day) راحت نباشن. شخصی که در ایران اینطور بوده و میره خارج از ایران و میبینه برای هر یک سنت باید زحمت بکشه، نا امید میشه. چون اونجا دیگه خبری از پول گذاشتن توی بانک و سودش را گرفتن نیست. نمیشه فست فود یا لباس فروشی راه انداخت و بدی دست یک نفر برات بچرخونه و یا اینکه کار دولتی و دانشگاهی در ایران داشته باشی و نیاز نداشته باشی که خودت را آپدیت کنی. اگه استاد دانشگاه باشی میتونی از روز اول شروع کار تا بازنشستگی کلا یه چیز درس بدی و یا اگر کارمند دولت باشی ساعات اداری را به بطالت بگذرونی و عصر ها هم یه شغل دوم داشته باشی. اینها را گفتم که بگم استانداردهای مردم باهم خیلی فرق داره و نمیشه حکم کلی صادر کرد.
    خواستم در تاييد صحبت هاي شما بنويسم، نگاهم به نوشته امضا شما افتاد و سه چهار پاراگراف در يك جمله خلاصه شد :
    When there is a will , there is a way
    Dreams Don't Work Unless You Do

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط arashmirh نمایش پست ها
    من متنو خوندم.... الان ایرانم. تابستون دارم میرم امریکا... خیلی دردناکه..
    خیلی سخته. کلا از زندگی ناامید شدم.
    البته من خودم به این رسیده بودم که کسایی که توی ایران زندگی متوسط و متوسط به بالایی دارن و یا سنشون بالاست، نباید مهاجرت کنن.
    من خودم (غیر خونواده) هیچی توی ایران ندارم. تازه اول راهم و آینده ای هم واسه خودم اینجا نمیبینم. ولی بازهم ناامید شدم. از این نظر که یکی مثل من نه اینورو داره ونه اونورخوبه. یکی مثل من زندگی نداره که... راه حلی هم نداره...
    این متن فایل بنوعی کلاهبرداری است. مثلا از کامنت های خود من در اپلای ابرود ورداشته از بین مثلا چهار تا پاراگراف یک جمله که بنظرش منفی میرسیده بدون اول و آخر رو برداشته گذاشته و اسمش رو گذاشته آخر و عاقبت واقعی مهاجرت! بدون اینکه بقیه نکاتی که نوشتم را ذکر کنه. اقلا کامنتهای خودم رو میتونم تشخیص بدم.

در همین فروم چندین تاپیک در مورد بیان تجربه های افراد در کشورهای مختلف هست مثل تاپیک های زیر که در آنها مزایا و معایب مهاجرت از دیدگاه هر نفر بحث شده. اینکه یکی بیاد بدون سر وته چهار تا جمله را ازش جدا کنه و در یک تاپیک جدید به اسم واقعیت مهاجرت بگذاره معلومه که چقدر قابل استناده.

http://www.applyabroad.org/forum/sho...86%DB%8C%D8%9F

http://www.applyabroad.org/forum/sho...B3%D8%AA%D8%9F

http://www.applyabroad.org/forum/sho...7%D8%AF%D8%A7)

نقل قول نوشته اصلی توسط mani_faz نمایش پست ها
    تعریفتون از متوسط، فقیرترین نقاط تهران و فقر ممکنه با من فرق می کنه( تو پرانتز یه سوال برام به وجود اومد 50 نفر شرکت کننده توی کلاس زبانتون و همدوره ای هاتون تو دانشگاه داوطلبانه خودشون شفاف وضعیت مالیشون رو برای شما تشریح کردن؟ یا قسمتیش رو فرض کردید؟) . چیزی که من دارم میگم اینه که بیشتر افرادی که اپلای میکنن از خانواده های working class و middle class هستن. تعریفا اصلا مهم نیستن، درنهایت اما چیزی که من غیر مستقیم سعی به اشاره بهش داشتم، دیدگاه شاید تا حدی به نظر من نادرست و ساده انگارانه شماست. آرزوی آدم ها و سقف انتظاراتشون تابع درآمد و وضع مالیشون نیست و صرف اینکه فردی از خانواده با درآمد کمتر میاد به این معنی نیست که به سطح رفاه کمتری قانع میشه.ممکنه فقیرترین آدم روی کره زمین با عالی ترین آرزوی من نوعی هم راضی نشه. به نظر من قضاوت کردن سطح آرزوهای یه آدمی اساسا اشتباه و غیر اخلاقیه. استنباطی که از حرف شما میشه اینه که بیشتر کسایی که اپلای می کنن آرزوشون داشتن یه ماشین نه چندان به درد بخوره، که این طرز تفکر صادقانه خیلی دور از واقعیت و کوته انگارانست.
    ببينيد دوست عزيز من كه اينطوريم كه وقتي ٢ ماه با يكي سر يه كلاس بشينم مي تونم حدودا متوجه بشم از چه سبك خانواده اي هست(چه اخلاقي چه فرهنگي چه مالي)،شايد من دقتم كلا زياده و زود متوجه خيلي مسائل ميشم كه يكيش اينه!ولي اينو بدونيد به جز ظاهر افراد،از طرز صحبت و رفتار و اصطلاحاتي كه آدما استفاده مي كنن ميشه خيلي راحت شناختشون.يه نفرم ممكنه ١ سال با كسي دوست باشه ولي آخر سر هيچي نتونه بفهمه از طرف مقابلش ولي خوشبختنامه من اينطور نيستم.
    در مورد ادامه صحبتتون هم من گفتم اين حرفي كه زدم طبق تجربه آدمايي بوده كه ديدم نه كل جامعه ي ايران،به نظرم وقتي من به كسي توهين نكردم شما درست نيست به من بگيد طرز فكرم كوته انگارانه است،اگه مخالفيد مي توينيد بگيد مخالفم با حرفت ولي كوته انگارانه خطاب كردن طرز تفكر من وقتي كه من به طرز تفكر شما دارم احترام ميزارم به نظرم كمي دور از ادب هست.
    الان متوجه ميشم چرا خيلي ها از اين فروم براي اپلاي استفاده مي كنند ولي نظرشون رو نمي گن ،چون هميشه عده اي هستند كه منتظر جبهه گيري عليه ديگرانن.و متاسفانه حرف من گويا باعث ناراحتي شده حالا نمي دونم اين قضيه به خاطر اينه كه واقعيت هميشه تلخه يا به خاطر اينكه بعضي از آدما مي خوان بگن فقط ديدگاه ما درسته.
    من دارم نظرم رو مي گم شما هم نظرتون رو مي گيد،مخاطبمون بسته به وضع و شرايطش تصميم مي گيره حرف كدوممون رو بيشتر قبول كنه،شايد اكثريت موافق شما باشن ولي اقليتي كه ممكنه موافق حرف من باشن رو نميشه انكار كرد.

Global Moderator

Simon آواتار ها

کاربران گرامی

با سلام

نظر به اینکه اصولا تحلیل یک دستنوشته گمنام از هر نظر جزء اهداف این سایت نمی باشد و با توجه به بحث های نامرتبط و احساسی که گاها در بین ارسال ها دیده می شود این تاپیک بسته شد. لطفا توجه بفرمایید اگر شما به مقصد رسیده اید و به دوام و حیات این سایت از هر نظر اهمیت نمی دهید این سایت همچنان تنها مرجع دانشجویان داخل کشور برای مهاجرت شغلی یا تحصیلی می باشد. ارسال هایی که در دل خود قسمت هایی دارند که ممکن است برای سایت ایجاد مشکل ف-ی-ل-ت-ر-ی-ن-گ نمایند، بدون ارسال پیام خصوصی حذف خواهند شد.

ممنون
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)