نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: نظرتون در مورد مطالب تاپیک "انجمن انرژی مثبت"

رأی دهندگان
116. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • عالیه، به همین منوال ادامش بدید خیلی انرژی میده

75 64.66%
  • خوبه، مواقع خستگی از جملاتش الهام میگیرم

30 25.86%
  • متوسط، گاهی بم انرژی مثبت میده

6 5.17%
  • بد نیست، فقط بعضی از مطالبش خوبه، و نه همش

3 2.59%
  • جالب نیست، ازش خوشم نیومد

9 7.76%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 60 از 63 نخستنخست ... 105051525354555657585960616263 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 591 تا 600 , از مجموع 624

موضوع: انرژی-مثبت(بحث و مناظره ممنوع! حذف میشود)

Junior Member am8in آواتار ها

پیش فرض پاسخ : انرژی-مثبت(بحث و مناظره ممنوع! حذف میشود)

• روح جهان از خوش‌بینی انسان‌ها تغذیه می‌شود یا از بدبختی، ناکامی و حسادت آن‌ها. تحقق بخشیدن به افسانه شخصی یگانه وظیفه آدمیان است. همه چیز تنها یک چیز است و هنگامی که آرزوی چیزی را داری، سراسر کیهان همدست می‌شود تا بتوانی این آرزو را تحقق بخشی.

کیمیاگر اثر پائولو کوئيلو

هرکی نخونده حتما توصیه میشه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر

دقیقا همینطور هست، واقعا خیلی خوشحال می شم میبینم که عده ای از ما هم، لااقل در این موارد مطلع هستیم و گوله exterior پر زرق و برق و نمیخوریم. البته من قصد جانب داری از هیچ گروه و دسته و نظامی رو ندارم ولی اگه در انگلیس و یا آمریکا، یه سیستم مالیاتی مثل اون چیزی که در فرانسه هست که میگه اگه درآمد یک شهروند عادی خیلی زیاد باشه، حکومت یه مالیات بسیار سنگین از بعد از یه مقدار معینی از اون درآمد میگیره، تا سرعت افزایش حقوق اون فرد رو کم کنه (نه متوقف کنه، بلکه کم کنه)، و در واقع یه نوعی از limit رو بذاره برای ثروت اندوزی، ما شاهد inequality به این شدتی که اینجا هست رو نمی بودیم، این به این معنا نیست که همه باید equal باشن، نه، اصلا equality در هر زمینه ای (از ثروت و اقتصاد بگیر تا رای دادن و سیاست و رای همه افراد رو برابر دونستن) اشتباه هست، بلکه به این معناست که inequality نباید بیش از حد باشه، چون اگه اینگونه نباشه ثروت خوب ثروت میاره، و ثروتمندان میتونن به راحتی ثروتشون رو با راهکارهای مختلفی افزایش بدن، به طور مثال به راحتی میتونن اون پول اضافیشون رو تبدیل به ماشین تولید ثروت کنن (مثلا خیلی راحت در real estate فعالیت کنن و به راحتی هر چه تمامتر rental income داشته باشن)، و تقریبا تمام ثروت یه کشور رو که میتونه تولید کنه (چه این ثروت از فروش کالا به سایر کشورها یا به عبارت دیگه صادرات باشه، چه از طریق کار فیزیکی شهروندانش و پرداخت مالیات توسط این شهروندان باشه) رو به دست بیارن و هر روز با سرعت غیر قابل کنترل (و بسیار بیشتر از سرعتی که باید باشه) ثروتمندتر شن و فقرا به همون نسبت هر روز فقیرتر. البته مالیات در حدود ۴۰ درصد برای این قشر خاص هم در انگلیس هست و هم در آمریکا بود (دیگه نیست!) ولی وقتی یه نفر حقوقش بیش از حد زیاد شه، مالیات ۴۰ درصد کافی نیست و باید مثله فرانسه حدود ۵۰ درصد از بعد از یه نقطه معین باشه (که حتی این در فرانسه تا همین چند سال پیش تا ۷۵ درصد هم رفته بوده) و این trickle-down economics آقای ترامپ و امثالهم در بلند مدت هیچوقت نه تنها خوب و جوابگو نبوده بلکه نتیجه عکس داشته و در این مورد افزایش مالیات توسط رونالد ریگان پس از دوره ای از کاهش مالیات هست که من خیلی بعید میدونم کسی بتونه این کاهش مالیات ترامپ رو با توجه به قدرتی که lobby کردن شرکت ها الان در آمریکا دارن رو بتونه به راحتی دهه 1980 عوض کنه، حتی اگه خود ترامپ بخواد همچین کاری کنه، ابرشرکت های آمریکایی الان میتونن با lobby خودشون در کنگره به راحتی جلوش رو بگیرن، و این قضیه در کوتاه مدت موثر هست، اونم به خاطر همین افزایش مصنوعی قیمتها در بازار بورس، ولی در بلند مدت تبدیل به فاجعه ای میشه که تا چند مدت دیگه خودتون میبینید. یا مثلا به قول شما CEO باشه و خودش اول تقریبا هر طوری که خواست اول حقوق خودش رو تعیین کنه و بعد به سراغ buyback کردن سهام شرکتش در بازار بورس بره (برای افزایش مصنوعی سهام شرکت و همچنین راضی نگهداشتن share holder ها و پرداخت dividend به بسیاری از اونها، مثل این چیزی که الان بعد از tax cut های اخیر ترامپ در آمریکا شاهدش هستیم) و در نهایت تقسیم اون چیزی که باقی مانده بین کارمندان شرکت، که نتیجش بشه یه سیستم اقتصادی هرم مانند که فقط قسمت بالایی هرم روز به روز قویتر و در عین حال کوچکتر و قسمت های دیگه تقریبا همگی ضعیفتر و تعدادشون بیشتر شه. بگذریم از این مسایل، یک مورد دیگه در این زمینه که فرمودید و من به خاطر یکی از دوستای نزدیکم تا حد زیادی دنبالش بودم uber هست که دولت چین فعالیتش رو در چین بسیار محدود کرده و فقط اجازه فعالیت در کمتر از ۱۰ شهر رو در چین بهش داده و یه اپلیکیشن ساخت داخل چین رو برای استفاده شهرونداش تهیه کرده که DiDi اسمش هست، که این سیاست ها، نه تنها باعث موندن سرمایه در داخل میشه، بلکه از وابستگی به اقتصاد دیگر کشورها هم جلوگیری میکنه و از همه مهمتر، (فارغ از اینکه چه کسی بخواهد چی بگه یا نگه، چه خوشش بیاد چه بدش بیاد) در بلند مدت قطعا موجب بهبود صنعت داخلی میشه و این سیاست ها اگه درست تنظیم شن و انحصرار گرا نباشن، میتونن در بین خود محصولات داخلی رقابت بوجود بیارن و اون نیاز به competition ای که خیلی از اقتصاد دان ها میگن رو میتونن در بازار داخل رفع کنن. فارغ از همه این مسایل، من خودم یه مدت بود که خیلی دنبال uber بودم برای یکی از دوستان صمیمیم (که خیلی از لحاظ مالی اون زمان فقیر بود)، که ببینم چه طور هست و آیا به صرفه هست یا نه، که بعد از یه مدتی بیخیالش شدم، چون دیدم که حتی اگه این رفیقم بخواد تا جایی که توان داره کار کنه (یعنی واقعا تا جایی که توان داره ها)، نهایتا در سال یه چیزی حدود ۳۰ هزار پوند درآمدش خواهد شد که با این اوضاع گرونی عجیب غریب انگلیس اصلا دیدیم که به صرفه نیست، من البته Newcastle هستم ولی دوستم اون زمان (حدود ۲۰۱۵) در شهرهای اطراف لندن زندگی میکرد و چون ایشون قبل از این ماجرا یه تاکسی رسمی رو برای شبها اجاره کرده بود -کار با تاکسی هم همینطور که میدونید بیش از حد نباید نشست پشت ماشین، ولی چون صاحب ماشین ایشون اصرار بر دو شیفته کار کردن تاکسیه داشت و از بد شانسی شیفت صبح تا عصر رو نتونست بگیره، مجبور بود از حدود ۶ عصر تا حدود ساعت ۳ شب کار کنه- که همین باعث شد که یکی از پاهاش و کمرش مشکل بهم بزنه و تا همین امروز هم داره disability بنفیت میگیره ولی باز میگه کمه و از این حرفا و من همونطور که گفتم پیگیر این قضیه uber شدم که دیدم نمیصرفه، چون که ایشون از سال حدود ۲۰۰۰ که از ایران اومده تا الان همش در حال کارهای اینچنینی بوده و نمیتونه دیگه تمام مدت پشته ماشین بشینه، مخصوصا بعد از این مریضی که براش به وجود اومد، از طرفی حتی اگه میتونست تمام وقت پشت رول هم باشه، نهایت حدود ۳۰ هزار تا میتونست درآره، تازه بدون در نظر گرفتن خرج ماشین، ولی یه چیز هست که گفتم اینجا بنویسم. این uber برای دانشجوهایی که اینجا هستن و تنها زندگی میکنن خیلی خوبه، من به همه دانشجو ها که میبینم میگم اگه مشکل مالی دارید رو uber برای راه حل کوتاه مدت و یه راه حلی که سریع میتونید یه مقداری پول درآرید فکر کنید چون اصلا دنگ و فنگ های تاکسی رسمی و گواهینامه تاکسی و این مشکلات رو نداره. با ماشین شخصیت هم میتونی انجامش بدی، گفتم اینو برای دانشجوهای اینجا هم بنویسم شاید خیلی مفید باشه براشون، چون اگه یه کی به من اون حدود ۱۰ سال پیش اینو میگفت، برای من خیلی خوب میشد.
    ویرایش توسط justOneGenius : August 29th, 2018 در ساعت 12:39 AM دلیل: +

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر

Be ever on guard, particularly with your own thoughts, be ever looking for the weaknesses and chinks in your own armour, because it's all too easy to stray from the path that you're walking upon, it's all too easy to say it's too hard, let me go downhill rather than uphill. Go your own way or don't, the choice is yours

پیش فرض انجمن انرژی مثبت

مشکل‌ترینِ کار تصمیم گرفتن برای اقدام است، باقی صرفا به سرسختی برمی‌گردد.

امیلیا ارهارت
    (خلبان زن امریکایی که برای اولین بار عرض اقیانوس اطلس را در پرواز تک‌نفره طی کرد.)

به خود ایمان داشته باشید و خود را باور کنید

Junior Member a747asma آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

رو چیزایی که شادت میکنه و به زندگیت معنا میده تمرکز کن

Junior Member

The only things in life that are worth doing, are the ones that are hard to do.

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

همیشه قرار نیست الهام بخش ها از دل جملات کلیشه ای بیرون بیان. بعضی وقت ها اونها در دل داستان زندگی افرادی هستن که نشون دادن همیشه امیدی هست.
    یکی از الهام بخش ترین مطالبی که در چند وقت اخیر خوندم، مربوط به یه نویسنده و روزنامه نگاری هست که حتی شرایط سخت زندگی در اردوگاه پناهجویان هم نتونسته اون رو از خواسته هاش دور کنه. قهرمان ها همیشه مثل سوپرمن یا بتمن نیستن، گاهی اوقات می تونن از بین خودمون هم باشن. بهروز بوچانی، روزنامه نگار و نویسنده ایرانی که در اردوگاه پناهجویان در استرالیا هست، تونست از طریق گوشی تلفن همراهش و اپلیکیشن واتس اپ، رمانی رو بنویسه و به بیرون از اردوگاه ارسال کنه که برنده دو جایزه ادبی در استرالیا شد. هر چند که نتونست برای دریافت جایزه از اردوگاه خارج بشه ولی تونست پیامش رو به گوش جهانیان برسونه.

لینک خبر

پیش فرض انجمن انرژی مثبت

اتفاقاتی که در زندگی شما روی میدهند مسیر زندگی شما را تعیین نمی کند
    بلکه این چگونگی برخورد شما با این وقایع است که اینده شمارا می سازد.

ادم در هر زمان از زندگیش می تواند رویای خود را عملی کند.

آنقدر دنبال افسانه شخصی ات را بگیر تا به نتیجه برسی.

پیش فرض انجمن انرژی مثبت

“فقط باید بفهمید چه زمانی واقـــعا طالب موفقیت هستید؛
    چون دیگر هیچوقت تسلیم نمی شوید و مهم نیست آنوقت دیگر شرایط چقدر رو به سختی برود.”

*ناشناس

“یکی از کلید های موفقیت، داشتن نظم در انجام دادن کارهایی است که باید انجام دهید؛
    حتی اگر میلی به انجامش ندارید… اما میدانید مهم هستند و باید انجام شوند.”

*برایان تریسی

پیش فرض انجمن انرژی مثبت

به تمام دلایلی که موفق نمی‌شوید فکر نکنید… فقط به 1 دلیلی فکر کنید که میدانید موفق می‌شوید.

*هنر فورد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)