صفحه 58 از 64 نخستنخست ... 84849505152535455565758596061626364 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 571 تا 580 , از مجموع 640

موضوع: درخواست راهنمایی برای پر کردن فرم ویزای اقامت

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software Systems Engineering

پیش فرض پاسخ : درخواست راهنمایی برای پر کردن فرم ویزای اقامت

نقل قول نوشته اصلی توسط abcd0123 نمایش پست ها
    سوال 9 نوشته هدف از اقامت در آلمان که برای من میشه Study
    حالا خط بعدش گفته : If applicable, intended employment
    حالا چی بنوسم. اصلا این یعنی چی؟؟
    یعنی که اگه قراره اونجا شغلی داشته باشین بنویسین. می‌تونین خالی بزارین.

Junior Member

باشکر از دوستانی که با راهنمایی هاشون به دیگران کمک میکنند

من حدود 17 صفحه اخر رو خوندم . فرم پست 451 واقعا کامل بود

فقط تنها چند ابهام خیلی جزئی باقی مونده برام

1. بعضی دوستان میگن تایپ کنیم. این مشکلی نداره؟ مسلما تایپ شده خواناتر خواهد بود.
    2. تو یکی از پست ها یکی از دوستان گفته نباید امضای متداول ایرانی ها که خط خطی داره رو استفاده کنیم و باید اسم مون رو به انگلیسی بنویسیم، درحالیکه من تو پاسپورتم و تمام فرم هایی که تا الان فرستادم المان رو از همون امضای اصطلاحا ایرانی استفاده کردم. الام چی کار کنم؟ امضا کنم؟ یا فقط اسم بنویسم؟

از لطف دوستان بابت راهنمایی هاشون ممنونم

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط setsh4 نمایش پست ها
    باشکر از دوستانی که با راهنمایی هاشون به دیگران کمک میکنند

من حدود 17 صفحه اخر رو خوندم . فرم پست 451 واقعا کامل بود

فقط تنها چند ابهام خیلی جزئی باقی مونده برام

1. بعضی دوستان میگن تایپ کنیم. این مشکلی نداره؟ مسلما تایپ شده خواناتر خواهد بود.
    2. تو یکی از پست ها یکی از دوستان گفته نباید امضای متداول ایرانی ها که خط خطی داره رو استفاده کنیم و باید اسم مون رو به انگلیسی بنویسیم، درحالیکه من تو پاسپورتم و تمام فرم هایی که تا الان فرستادم المان رو از همون امضای اصطلاحا ایرانی استفاده کردم. الام چی کار کنم؟ امضا کنم؟ یا فقط اسم بنویسم؟

از لطف دوستان بابت راهنمایی هاشون ممنونم
    دستی پر کنید بهتره ولی خوانا و بدون خط خوردگی.
    همون امضایی که روی پاسپورتتون زدید بزنید اسم و فامیل خالی رو قبول نمیکنند.( امضا مطابق پاسپورت باشه نباید فرق کنه)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط payam01 نمایش پست ها
    دستی پر کنید بهتره ولی خوانا و بدون خط خوردگی.
    همون امضایی که روی پاسپورتتون زدید بزنید اسم و فامیل خالی رو قبول نمیکنند.( امضا مطابق پاسپورت باشه نباید فرق کنه)
    دقیقا خودم همین فکر رو میکردم و امضا ایرانی به نظرم منطقی تر بود با توجه به اینکه قبلا هم همین امضا رو استفاده کرده بودم

ممنونم از کمک تون

Junior Member

یه سوال دیگه

اسم خیابان دانشگاه Erwin-Schrödinger-Straße 1 است از اونجاییکه من فرم رو کاملا به زبان انگلیسی پر کردم و کلمه Straße المانی ه، به نظرتون معادل انگلیسی ش رو بنویسم یعنی بنویسم Erwin-Schrödinger 1st Street
    یا این که بنویسم Erwin-Schrödinger-Straße 1

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط setsh4 نمایش پست ها
    یه سوال دیگه

اسم خیابان دانشگاه Erwin-Schrödinger-Straße 1 است از اونجاییکه من فرم رو کاملا به زبان انگلیسی پر کردم و کلمه Straße المانی ه، به نظرتون معادل انگلیسی ش رو بنویسم یعنی بنویسم Erwin-Schrödinger 1st Street
    یا این که بنویسم Erwin-Schrödinger-Straße 1

به نظر من زیاد فرق نمیکنه چون این مورد جزو اسم حساب میشه و معمولا اسامی هم به همون صورت اصلی نوشته میشه. هر چند که من خودم فرمم رو به المانی پر کرده بودم و به طبع تمامی اسامی هم المانی نوشته بودم. باز هم برای اطمینان بیشتر سوال کنید و یا اگه کسی تو این فروم اطلاع داره راهنمایی کنه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط payam01 نمایش پست ها
    به نظر من زیاد فرق نمیکنه چون این مورد جزو اسم حساب میشه و معمولا اسامی هم به همون صورت اصلی نوشته میشه. هر چند که من خودم فرمم رو به المانی پر کرده بودم و به طبع تمامی اسامی هم المانی نوشته بودم. باز هم برای اطمینان بیشتر سوال کنید و یا اگه کسی تو این فروم اطلاع داره راهنمایی کنه.
    با پرس و جویی که کردم حرف شما درست بود

یعنی بهتره که بنویسم
    Erwin-Schrödinger-Straße 1

ممنونم از راهنمایی تون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IT Management- tehran university

سلام دوستان من یه چندتا سال کلی داشتم ممنون میشم جواب بدید.
    1- در قسمتی که اطلاعات پدر رو میخواد و محل زندگی اگر متوفی باشن باید چی بنویسم؟ در مورد مادر place of residence رو ایران بنویسیم یا مثلا تهران؟
    2- در قمست 5 من یبار از اتریش رفتم مونیخ اونجا بودم بعد رفتم سوییس بعدم از فرانسه برگشتم ایران . باید بنویسم مونیخ بودم؟
    3- در قسمت 7 اگر بنویسیم میخواهیم برگردیم ایران و اگر بعدا خواستیم اقامت بگیریم تو آلمان گیر نمیدن؟
    4- در قسمت self fund اگر بنویسیم خودمون پوا میبریم بعدش اگر خواستیم اقدام کنیم واسه بورسیه مشکلی داره؟
    5- در قسمت 15 من نمیدونم چی بنویسم . من یبار ریجکت شدم برای بازدید از بستگان و علتشک دقیقا یادم نیست فکر کنم نوشته بودن از لحاظ مالی مارو نتونستی قانع کنی که بر میگردی خب چون من مجردم و اینجا ملکی به نامم نبود. و خواهرم اونجا بود ولی بعدش از اترش رفتم و شینگن دارم

مرسی ببخشید خیلی طولانی شد

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Elnaz_ITM نمایش پست ها
    سلام دوستان من یه چندتا سال کلی داشتم ممنون میشم جواب بدید.
    1- در قسمتی که اطلاعات پدر رو میخواد و محل زندگی اگر متوفی باشن باید چی بنویسم؟ در مورد مادر place of residence رو ایران بنویسیم یا مثلا تهران؟
    2- در قمست 5 من یبار از اتریش رفتم مونیخ اونجا بودم بعد رفتم سوییس بعدم از فرانسه برگشتم ایران . باید بنویسم مونیخ بودم؟
    3- در قسمت 7 اگر بنویسیم میخواهیم برگردیم ایران و اگر بعدا خواستیم اقامت بگیریم تو آلمان گیر نمیدن؟
    4- در قسمت self fund اگر بنویسیم خودمون پوا میبریم بعدش اگر خواستیم اقدام کنیم واسه بورسیه مشکلی داره؟
    5- در قسمت 15 من نمیدونم چی بنویسم . من یبار ریجکت شدم برای بازدید از بستگان و علتشک دقیقا یادم نیست فکر کنم نوشته بودن از لحاظ مالی مارو نتونستی قانع کنی که بر میگردی خب چون من مجردم و اینجا ملکی به نامم نبود. و خواهرم اونجا بود ولی بعدش از اترش رفتم و شینگن دارم

مرسی ببخشید خیلی طولانی شد
    1- در مورد قسمت اول سوالتون دقیقا نمیدونم اما شاید اینجوری باشه که اسم و فامیل و تاریخ و محل تولدشون رو مینویسید در قسمت اخر که گقته محل اقامت اونجا بنویسید متوفی تاریخ وفاتشون هم بنویسید در ستون اخر. در مورد مادرتون در ستون اخر اگه ایران زندگی میکنند باید شهری که اونجا اقامت دارند رو بنویسید مثلا تهران.
    2- بله باید بنویسید با ذکر ماه وسال
    3-قسمت 7 گفته ایا شما قصد دارید اقامت دائم جایی خارج از المان رو حفظ کنید؟ خب شما ایرانی هستید و اقامت ایران رو دارید و اگه اقامت جایی دیگه جز ایران رو ندارید. پس باید بزنید بله و پایین هم بنویسید ایران (شک دارم تو این قسمت سوال کنید) اما نظر من اینه که باید بزنید بله و قسمت پایینش هم ایران بنویسید.
    4-در قسمت 13پرسیده با چه پولی میخوایید برید المان منبع مالی تامین هزینه های زندگیتون تو المان از کجاست؟ با هزینه شحصی یا بورس؟ باید وضعیت فعلیتون رو بنویسید. اینکه در اینده میخوایید بورسیه بگیرید رو از الان نمیتونید تو فرم بنویسید. چون شما الان که بورسیه ندارید و اگه بنویسید بورسیه از نظر سفارت دروغ حساب میشه. منبع تامین مالی فعلیتون رو مینویسید.
    5- بله باید بنویسید علت ریجکتی رو با ذکر زمان دقیقش توضیح بدید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IT Management- tehran university

سلام دوستان

این چک امنیتی چیه؟ آیا همون برگه فارسیه است که اخر فرم هست یا چیز دیگه ایه؟! اون برگه فارسی رو همه باید پر کنیم؟!