صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 47

موضوع: معافيت پزشكي مشكلي واسه ادامه تحصيل ايجاد ميكنه؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معافيت پزشكي مشكلي واسه ادامه تحصيل در خارج از كشور ايجاد ميكنه؟

خیر مشکلی پیش نمیاد به هیچ عنوان کارت معافی رو نگاه نمیکنن ... تنها با پاسپورت کار دارن ...

تو سفارت هم بیشتر از ون چیزی که میپرسن حرف نزنید که سوال پیش میاد براشون ...

سلام به همه دوستان.
    من میخوام معافیت پزشکی بگیرم برا بیماری های قلبی . یکی از دوستان هم از طریق بیماری های روان پزشکی میخواد معافی بگیره. یکی از بچه ها گفتش که این کار حماقت محض هست و برا پذیرش دچار مشکل میشین. اونا میتونن استعلام کنن و خیلی راحت پرونده پزشکی شما رو بررسی کنن و به دلیل بیماری رجکت بشین.
    دوستان اینجا نظر دیگه ای دارن . طبق آخرین قوانین اونا هیچ کاری به معافیت پزشکی و کارت پایان خدمت ندارن؟
    یعنی خودشون تست پزشکی انجام میدن یا اینکه استعلام هم ممکنه بکنن؟

مقصد ما هم آمریکا ,کانادا و اگر نشد مجارستان.

دوستان کسی جواب ما رو نمیده؟
    اگر مثلا من قرعه کشی گرین کارد در بیام بعدا برا گرفتن ویزا دچار مشکل میشم اگر معافیت پزشکی گرفته باشم؟

ApplyAbroad Hero samanjan آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad_persona نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان.
    من میخوام معافیت پزشکی بگیرم برا بیماری های قلبی . یکی از دوستان هم از طریق بیماری های روان پزشکی میخواد معافی بگیره. یکی از بچه ها گفتش که این کار حماقت محض هست و برا پذیرش دچار مشکل میشین. اونا میتونن استعلام کنن و خیلی راحت پرونده پزشکی شما رو بررسی کنن و به دلیل بیماری رجکت بشین.
    دوستان اینجا نظر دیگه ای دارن . طبق آخرین قوانین اونا هیچ کاری به معافیت پزشکی و کارت پایان خدمت ندارن؟

من تا حالا نشنیدم کسی به خاطر معافیت پزشکی ریجکت بشه .

دوستان عزیز میخوام 2 تا مساله مهم رو بگم. 1 اینکه گرفتن معافیت اونقدر ها هم راحت نیست که بعضی دوستان فکر میکنند اگر هم میتونید سریعا اقدام کنند ( پوست من کنده شد تا معافیت گرفتم). 2 اینکه الان برای کانادا اقدام کردمو مشکلی نداشتم. آقا جان بحث یک سال و نیم عمره و مگه کسایی که رفتن خدمت کار ریخته بیرون و فرداش میرن سر کار !!!!!!!!

من احساس کردم این پست رو لازمه اینجا بذارم
    دوستان عزیز
    به هنگام دریافت ویزا و اپلی کردن برای هر دانشگاهی تنها نکته ای که مورد توجه دانشگاه و اداره ی مهاجرت هست اعتبار پاسپورت شماست. چیزی به نام معافیت سربازی در سیستم کشورهای اروپایی و ... مطرح نیست.
    کسانی که قصد خروج از ایران رو دارند با خیال جمع برای گرفتن هرونه معافیت پزشکی میتونند اقدام کنند. تاکید می کنم هرگونه.
    یکی از دوستان من در دانشگاه میسون در حال دفاع از تز فوق لیسانسشه و با معافیت پزشکی اختلال شخصیتی حاد معاف شده.
    که البته واضح هست که یکی دو ماه انگار بیشتر اختلال شخصیت نداشته. در هر صورت اگه دچار بیماری خاصی هستید که منحر به معافیت شما میشه بدون هیچ گونه واهمه ای اقدام کنید و در یک کلام پاسخ سوال این فروم در یک کلام هست: خـــــــیــــــــــــــــ ــــر

سلام. از جمع بندي مطالب ظاهرا به اينجا ميرسيم كه معافيت پزشكي از هر نوعي براي پذيرش و ويزا مشكلي ايجاد نميكنه. البته سفارت استراليا تا اونجايي كه من ميدونم كارت نظام وظيفه رو ميخواد مخصوصا براي همين كساني كه از نظر پزشكي معاف شدند كه ببينه چه جور معافيتي گرفتن (مخصوصا براي ويزاي كار و اقامت). حالا ممكنه ويزاي كار با تحصيل فرق كنه كه نميدونم. كشور با كشور هم فرق ميكنه.

1- در مورد پاسپورت چي؟ من پاسپورتم تموم شده و بايد دوباره بگيرم ميخواستم بپرسم كه اگر معافيت روانپزشكي بگيرم (مثل افسردگي حاد يا مزمن) ميتونم بعدش پاسپورت بگيرم؟ از يكي شنيدم كه كسي كه كارت قرمز بگيره ديگه بهش پاسپورت هم نميدن.

2- دوم اينكه معافيت هاي روانپزشكي كلا چقدر طول ميكشه؟ چون اپلاي كردم شايد هم اسمم در بياد ميشه همزمان دنبال كارهاي معافيت هم باشم؟ كسي تجربه اي داره؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط mohghaderi نمایش پست ها
    سلام. از جمع بندي مطالب ظاهرا به اينجا ميرسيم كه معافيت پزشكي از هر نوعي براي پذيرش و ويزا مشكلي ايجاد نميكنه. البته سفارت استراليا تا اونجايي كه من ميدونم كارت نظام وظيفه رو ميخواد مخصوصا براي همين كساني كه از نظر پزشكي معاف شدند كه ببينه چه جور معافيتي گرفتن (مخصوصا براي ويزاي كار و اقامت). حالا ممكنه ويزاي كار با تحصيل فرق كنه كه نميدونم. كشور با كشور هم فرق ميكنه.

1- در مورد پاسپورت چي؟ من پاسپورتم تموم شده و بايد دوباره بگيرم ميخواستم بپرسم كه اگر معافيت روانپزشكي بگيرم (مثل افسردگي حاد يا مزمن) ميتونم بعدش پاسپورت بگيرم؟ از يكي شنيدم كه كسي كه كارت قرمز بگيره ديگه بهش پاسپورت هم نميدن.

2- دوم اينكه معافيت هاي روانپزشكي كلا چقدر طول ميكشه؟ چون اپلاي كردم شايد هم اسمم در بياد ميشه همزمان دنبال كارهاي معافيت هم باشم؟ كسي تجربه اي داره؟
    ممنون
    سلام دوست عزیز
    دوباره با تاکید خیلی زیاد عرض می کنم خدمتتون سفارت به هیچ وجه به نظام وظیفه شما کاری نداره. به فرض محال هم کاری داشت شما پاسپورت دستتونه بگید وثیقه گذاشتید که مطمئن باشید نمیگن
    دیگه این سبز و زرد و قرمز و اینا جمع شده. همه ی معافیت های پزشکی کارتشون سبزه. فرق معافیت اعصاب و روان تنها اینه که شما اجازه ی تدریس دانشگاه و تاسیس موسسه آموزشی و فرهنگی و اینا رو ندارید که برای شمایی که میخواید برید به هیچ وجه مهم نیست.
    برای گرفتن معافیت پزشکی روانپزشکی در صورت داشتن پرونده بستری 5 ماهه کارت دستتونه ولی اگه تا به حال بستری نشدید احتمال 2 بار معاینه با فواصل مشخص توی بیمارستان وجود داره و روی حدود 6 ماه حساب کنید.
    افسردگی بیماری هست که احتمال معاف از رزمش بیشتره. اختلالات پیسکوزی رو تحقیق کنید شاید بهتر باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad_persona نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان.

از اون حرفاست ها. روزی برسه که کسی که اطلاعات نداره کسیو الکی سرکار نذاره. یکی از بچه ها با شما شوخی کرده

Post پاسخ : معافيت پزشكي مشكلي واسه ادامه تحصيل در خارج از كشور ايجاد ميكنه؟

دوستان برای اولین بار بعد از گرفتن کارت معافیت یکم احساس بدی بهم دست داد وقتی توی فرم استخدام بانک پارسیان دیدم که نوشته شده بود متقاضی مرد با کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت غیر پزشکی.
    این اصلا مهم نیست که اونا چی میگن این مهمه که اگه این مسئله همه گیر بشه یا مثل همه ی چیزای دیگه که تو ایران در کسری از ثانیه مد میشه، مد بشه اونوقت ما خیلی ضایع میشیم و حیف می شیم.
    بی وقفه کار کن ........ توانایی و قابلیت کسب کن
    به دیگران کمک کن ....... و خوشبختی یعنی این
    آنگاه که در این راه لحظه ای خدا را فراموش نکرده باشی. (Please Press Ctrl+A)

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)