صفحه 3 از 13 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 128

موضوع: سفارت امريکا در قبرس

Junior Member mo12 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. in Civil Engineering in Southern Illinois University Edwardsville

پیش فرض پاسخ : سفارت امريکا در قبرس

نقل قول نوشته اصلی توسط AV2020 نمایش پست ها
    بابت اطلاعات ممنون.این آزانسا آمار دقیقی یا تخمینی نداشتن از بچه های دانشجویی که از طریق اون ها اقدام کرده بود؟الان وضعیت وقت ها خیلی بده.فقط دوتا سفارت شرایط وقت نرماله یکی باکو یکی قبرس.ولی به شدت این دوتا سفارت مرموز هستن چون هیچکی راجع بهشون ننوشته.
    من از وقتی وقت قبرس رو گرفتم واسه 8 جولای چندبار ایمیل زدم سفارت:
    اول بگم این نکته رو که خیلی آن لاین هستن و خوب جواب میدن هم سریع جواب میدن هم کامل و واضح
    دوم این که قبرس دو بخش شمالی (ترک) و جنوبی (یونانی) هست که سفارت امریکا تو بخش جنوبی ینی یونانی هست که جزو اتحادیه اروپا هست اما شنگن نیست و ویزا هم سخت میدن حدود یک ماه هم طول میکشه به ماها ویزا بدن.
    اما سفارت تو قسمت شمالی که ترک هستن یه آفیس داره که اینطور که من فهمیدم همه کارای سفارت رو میکنن اینکه میگن فقط واسه مقیم ها و شهروندهای خود قبرس هست حرف درستی نیست. من از خودشون پرسیدم

خلاصه من تونستم تو اون آفیس وقت بگیرم
    بعدش چندبار ایمیل زدم و کلا همه سوالام رو پرسیدم که مطمئن باشم برم
    اول شرایطم رو گفتم که دانشجوی ایرانی هستم و هیچ جا نتونستم وقت بگیرم و فلان تاریخ باید دانشگاه باشم و .. پرسیدم که آیا شرایط یا محدودیت خاصی هست واسه ماها (ینی میتونم ما اونجا وقت بگیریم و اینا) که گفتن هیچ محدودیتی نیست و میتونی وقت بگیی و بیای برای مصاحبه مثل جاهای دیگه
    بعد پرسیدم که آیا این آفیس تو قسمت ترک هست و من نیازی به ویزا ندارم برای رفتن اونجا که گفتن بله قسمت شمالی هست و ویزا نیاز نداره
    بعد پرسیدم که با توجه به این که من زمان زیادی ندارم و باید هرچه زودتر ویزا رو بگیرم و خودم رو برسونم اونجا فکر میکنید برسم با این تاریخ مصاحبه
    جواب خیلی روشن و منطقی دادن و گفتن که هیچ تضمینی برای گرفتن ویزا نیست و این موضوع فقط با مصاحبه مشخص میشه اما اگر واجد شرایط بودی و قرار شد که ویزا بگیری تا 2-3 روز کاری بعد ویزات آمادس

حالا این که میگن یه آفیسر بد اخلاق هست اونجا و با ایرانیا آشنایی نداره و اونجا فقط برای خود قبرسی ها هست و اینا به نظرم حرف و شایعه یا تجربیات شخصی یه نفر بوده
    چون اینطور که من دیدم هم برای ما امکان مصاحبه هست هم زود میدن ویزا رو هم خیلی سریع و کامل و روشن جواب میدن
    حالا این موضوع که چقد احتمال داره ریجکت کنن و این داستانا خیلی برمیگرده به مدارک و شرایط هر نفر ولی باز تا جایی که من میدونم برای دانشجوها خیلی راحت تر هست و همکاری میکنن اگه همه مدارک کامل باشه و مورد خاصی نداشته باشه و همه چی اکی باشه چند روزه به امید خدا میدن ویزارو

در مورد این آژانس ها و شرکت ها که پرسیدی. ببین من حداقل 3-4تا آزانس صحبت کردم سوال پرسیدم حتی به یکی سپردم ک وقت آنکارا برام بگیره اما اینو بگم شخصی پیگیری کنی از یه لحاظ بهتره و اون اینه که هیچ کس شرایط تورو درک نمیکنه و اهمیتی که تو به قضیه میدی رو نمیده. اگ شد برات وقت میگیره نشد هم نشد. خیلی برای اونا موضوع حیاتی نیس این طور بهت بگم که به اندازه خودت برای کار تو دل نمیسوزونه کسی
    خودت پیگیر باشی بهتره اما اگ باز میبینی راه دیگه ای نداری خوب گزینه خوبی هست اما اینم در نظر داشته باش هیچ کدوم تضمینی به تو نمیدن فقط پروسه ای که تو باید انجام بدی رو بعضی قسمت هاشو برات آسون تر میکنن
    اما اگ خودت پیگیری کنی بهتره از همین شروع کن همه کارا رو خودت انجام بدی و فرض رو بر این بذار که فقط خودت هستی و خدای خودت کسی کمکی نمیکنه
    این تجربه شخصی من هست که حتی چندتا دوست و آشنا اونجا دارم

در مورد باکو هم من اونجا تاجری میشناسم که برای خودش ویزای 10 ساله امریکا گرفته همین چندوقت پیش. آشنا هم داره. چندبار برای من رفت سوال کرد گفتن که تا زمانی که وقت ها تو سایت بستس ما کاری ازمون بر نمیاد. ماکزیمم کاری ک گفتن میتونیم بکنیم اینه که هروقت تو سایت وقتی باز شد اولین وقت موجود رو شما بگیر بعد درخواست ویزای فوری بده ما بررسی میکنیم.

آنکارا که من چندروز پیش از یه آزانس پرسیدم گفت من خیلی زود تونستم برای یه نفر وقت بگیرم شد شهریور برای چند نفر که گفت میره آبان آذر
    دبی هم که تکلیفش مشخصه تا 5-6 ماه دیگه وقتا پره

ایروان و آنکارا و باکو که وقت هارو هنوز باز نکردن خیلی ریسکی هست ممکنه برای ماه آینده وقت باز کنن ممکن هم هست تا 2-3 ماه آینده نشه وقت گرفت.
    با این حساب تنها راه همین قبرس هست فعلا
    اول که از کارمند آژانس پرسیدم بنده خدا اطلاعات چندانی نداشت میگفت اون قسمت یونانی هست و ویزا میخاد و نمیرسی و این حرفا
    بعد که زنگ زد از کسی که وقت سفارت میگیره پرسید اونا هم گفتن الان تنها راهی که ما وقت سفارت نزدیک میتونیم بگیریم همین آفیس تو قبرس شمالی هست
    چون خود من هم سپردم کسی که آشنا داره سریع ترین وقت آنکارا رو برام بگیره اونم میگه خیلی زود بتونم میشه اواسط مرداد

نقل قول نوشته اصلی توسط mo12 نمایش پست ها
    من از وقتی وقت قبرس رو گرفتم واسه 8 جولای چندبار ایمیل زدم سفارت:
    اول بگم این نکته رو که خیلی آن لاین هستن و خوب جواب میدن هم سریع جواب میدن هم کامل و واضح
    دوم این که قبرس دو بخش شمالی (ترک) و جنوبی (یونانی) هست که سفارت امریکا تو بخش جنوبی ینی یونانی هست که جزو اتحادیه اروپا هست اما شنگن نیست و ویزا هم سخت میدن حدود یک ماه هم طول میکشه به ماها ویزا بدن.
    اما سفارت تو قسمت شمالی که ترک هستن یه آفیس داره که اینطور که من فهمیدم همه کارای سفارت رو میکنن اینکه میگن فقط واسه مقیم ها و شهروندهای خود قبرس هست حرف درستی نیست. من از خودشون پرسیدم

خلاصه من تونستم تو اون آفیس وقت بگیرم
    بعدش چندبار ایمیل زدم و کلا همه سوالام رو پرسیدم که مطمئن باشم برم
    اول شرایطم رو گفتم که دانشجوی ایرانی هستم و هیچ جا نتونستم وقت بگیرم و فلان تاریخ باید دانشگاه باشم و .. پرسیدم که آیا شرایط یا محدودیت خاصی هست واسه ماها (ینی میتونم ما اونجا وقت بگیریم و اینا) که گفتن هیچ محدودیتی نیست و میتونی وقت بگیی و بیای برای مصاحبه مثل جاهای دیگه
    بعد پرسیدم که آیا این آفیس تو قسمت ترک هست و من نیازی به ویزا ندارم برای رفتن اونجا که گفتن بله قسمت شمالی هست و ویزا نیاز نداره
    بعد پرسیدم که با توجه به این که من زمان زیادی ندارم و باید هرچه زودتر ویزا رو بگیرم و خودم رو برسونم اونجا فکر میکنید برسم با این تاریخ مصاحبه
    جواب خیلی روشن و منطقی دادن و گفتن که هیچ تضمینی برای گرفتن ویزا نیست و این موضوع فقط با مصاحبه مشخص میشه اما اگر واجد شرایط بودی و قرار شد که ویزا بگیری تا 2-3 روز کاری بعد ویزات آمادس

حالا این که میگن یه آفیسر بد اخلاق هست اونجا و با ایرانیا آشنایی نداره و اونجا فقط برای خود قبرسی ها هست و اینا به نظرم حرف و شایعه یا تجربیات شخصی یه نفر بوده
    چون اینطور که من دیدم هم برای ما امکان مصاحبه هست هم زود میدن ویزا رو هم خیلی سریع و کامل و روشن جواب میدن
    حالا این موضوع که چقد احتمال داره ریجکت کنن و این داستانا خیلی برمیگرده به مدارک و شرایط هر نفر ولی باز تا جایی که من میدونم برای دانشجوها خیلی راحت تر هست و همکاری میکنن اگه همه مدارک کامل باشه و مورد خاصی نداشته باشه و همه چی اکی باشه چند روزه به امید خدا میدن ویزارو

در مورد این آژانس ها و شرکت ها که پرسیدی. ببین من حداقل 3-4تا آزانس صحبت کردم سوال پرسیدم حتی به یکی سپردم ک وقت آنکارا برام بگیره اما اینو بگم شخصی پیگیری کنی از یه لحاظ بهتره و اون اینه که هیچ کس شرایط تورو درک نمیکنه و اهمیتی که تو به قضیه میدی رو نمیده. اگ شد برات وقت میگیره نشد هم نشد. خیلی برای اونا موضوع حیاتی نیس این طور بهت بگم که به اندازه خودت برای کار تو دل نمیسوزونه کسی
    خودت پیگیر باشی بهتره اما اگ باز میبینی راه دیگه ای نداری خوب گزینه خوبی هست اما اینم در نظر داشته باش هیچ کدوم تضمینی به تو نمیدن فقط پروسه ای که تو باید انجام بدی رو بعضی قسمت هاشو برات آسون تر میکنن
    اما اگ خودت پیگیری کنی بهتره از همین شروع کن همه کارا رو خودت انجام بدی و فرض رو بر این بذار که فقط خودت هستی و خدای خودت کسی کمکی نمیکنه
    این تجربه شخصی من هست که حتی چندتا دوست و آشنا اونجا دارم

در مورد باکو هم من اونجا تاجری میشناسم که برای خودش ویزای 10 ساله امریکا گرفته همین چندوقت پیش. آشنا هم داره. چندبار برای من رفت سوال کرد گفتن که تا زمانی که وقت ها تو سایت بستس ما کاری ازمون بر نمیاد. ماکزیمم کاری ک گفتن میتونیم بکنیم اینه که هروقت تو سایت وقتی باز شد اولین وقت موجود رو شما بگیر بعد درخواست ویزای فوری بده ما بررسی میکنیم.

آنکارا که من چندروز پیش از یه آزانس پرسیدم گفت من خیلی زود تونستم برای یه نفر وقت بگیرم شد شهریور برای چند نفر که گفت میره آبان آذر
    دبی هم که تکلیفش مشخصه تا 5-6 ماه دیگه وقتا پره

ایروان و آنکارا و باکو که وقت هارو هنوز باز نکردن خیلی ریسکی هست ممکنه برای ماه آینده وقت باز کنن ممکن هم هست تا 2-3 ماه آینده نشه وقت گرفت.
    با این حساب تنها راه همین قبرس هست فعلا
    اول که از کارمند آژانس پرسیدم بنده خدا اطلاعات چندانی نداشت میگفت اون قسمت یونانی هست و ویزا میخاد و نمیرسی و این حرفا
    بعد که زنگ زد از کسی که وقت سفارت میگیره پرسید اونا هم گفتن الان تنها راهی که ما وقت سفارت نزدیک میتونیم بگیریم همین آفیس تو قبرس شمالی هست
    چون خود من هم سپردم کسی که آشنا داره سریع ترین وقت آنکارا رو برام بگیره اونم میگه خیلی زود بتونم میشه اواسط مرداد
    سلام ممنون از توضیحات کامل تون میشه لطفا ایمیل همین قبرس شمالی که باهاشون در تماس بودید رو بگیید چون منم به شدت در گیر وقت هستم و دیگه دارم از دبی و ارمنستان و ناامید می شم می خوام برای قبرس یا گرجستان اقدام کنم

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط rez1khorsandi نمایش پست ها
    سلام ممنون از توضیحات کامل تون میشه لطفا ایمیل همین قبرس شمالی که باهاشون در تماس بودید رو بگیید چون منم به شدت در گیر وقت هستم و دیگه دارم از دبی و ارمنستان و ناامید می شم می خوام برای قبرس یا گرجستان اقدام کنم

Consular Section
    U.S. Embassy Nicosia
    Tel: 357 22 39-3939
    Fax: 357 22 78-0944
    Email: consularnicosia@state.gov
    Website: http://cyprus.embassy.gov

این چیزی هست که خودشون آخر ایمیل می ذارن و من هم با همین ایمیل در ارتباط بودم

بله میشه
    من از 3تا آژانس پرسیدم و دفتر ایران آنکارا باز هم برای اطمینان به همون آفیس تو قبرس شمالی ایمیل زدم هیچ مشکل و محدودیتی برای دانشجوهای ایرانی ندارن
    اینم متن جواب ایمیل:
    Dear Mr. ......,

We do not have any specific limitation for Iranian Citizens requesting F-1 visa in Office in Koskluciftlik Nicosia in Cyprus.

Regards,
    Consular Section
    U.S. Embassy Nicosia
    hc

به نظرم با توجه به این که سفارت های اطراف ایران همه وقت ها پر هست ریسک نکنید منتظر باز شدن وقت بمونید از طریق همین آفیس هم میشه اقدام کرد.
    اما منم مثل بقیه بچه ها بعد از مصاحبه رو نمیدونم این که قبول کنن یا ریجکت یا اینکه چقد طول بکشه تا ویزا رو بدن
    اما چیزی که میدونم اینه که پیک آّ ندارن و باید شخصن بری محلی که تعیین کردی پاس و بدی ویزارو بگیری
    سلام منم تصمیم گرفتم که برای سفارت قبرس شمالی اکانت بسازم که بتونم وقت ها رو ببینم که اگر برام مناسب بود اقدام کنم
    چون منم بهشون ایمیل زدم و راجع به دانشجوی ایرانی بودن گفتم و محدودیت وقت های سفارتهای ترکیه و دبی و ارمنستان و اونام این جواب رو دادن و فقط گفت که ما فارسی مصاحبه نمی کنیم و منم جواب دادم که ما دانشجوها حتی تو ارمنستان و ترکیه هم که فارسی بازم باید انگلیسی مصاحبه کنیم و مشکلی نیست

Dear Mr. Khorsandi,

Iranians may make appointments and apply for nonimmigrant visas at any nonimmigrant visa issuing post. Including Nicosia, Cyprus.

We do not have Farsi speakers or translators at the Embassy in Nicosia. Only applicants are allowed into the waiting room, and will not be allowed to bring a translator to your interview.

Regards,
    Consular Section
    U.S. Embassy Nicosia

فقط یه سوال برام پیش اومد چون از همین سایتی که شما گفتید http://cyprus.embassy.gov اکانت ساختم ولی تو هیچ مرحله ای مشخص نمی شد که قبرس شمالی یا قبرس جنوبی می خوام وقت بگیرم این قضیه شمالی و جنوبی رو توی کجای اکانت سفارت قبرس مشخص می کنند؟ سایت سفارت جفتشون که یکی هست!
    یکی از دوستان SHAHIN_TTFU تو چندتا تاپیک قبلی این رو گفته بود که:

دوستان من ميخوام از سفارت امريکا در قبرس وقت مصاحبه برای ويزا توريستی بگيرم،
    وارد قست وقت که ميشم 2 تا قسمت داره :

Embassy in Nicosia
    Office in Koskluciftlik Nicosia
    ولی من این انتخاب آفیس نیکوزیا رو تو مراحل اکانت ندیدم
    لطفا کمک کنید که کجا تعیین کنم قبرس شمالی!!!!1

نقل قول نوشته اصلی توسط mkhakbazan نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بنده برای اکانت سه نفره در سفارت امریکا در قبرس پرداخت انجام دادم 480 دلار و بعدش وقت مورد نظرم از دست رفت و متاسفانه نرسیدیم به موعدمون. الان 3 نفر کانفرم نشده و پرداخت شده دارم که قابل ویرایش هست. کسی اگر نیاز داره لطفا اعلام کنه
    mkhakbazan@yahoo.com
    سلام ببخشید من دارم شرایط دو سفارت گرجستان و قبرس رو برای گرفتن وقت سفارت بررسی می کنم
    برای گرجستان بعد از ساختن اکانت وقت رو نشون می ده لازم نیست که اول 160 دلار پرداخت بشه
    ولی برای قبرس اکانت رو ساختم ولی نمی تونم وقت ها رو ببینم شما که 160 دلار رو پرداخت کردی وقت هارو می تونید ببیند؟ میشه چک کنید که الان نزدیک ترین وقت خالی که می شه برای ویزای دانشجویی از قبرس شمالی گرفت برای کی هست!
    و مشکل دیگه هم اینه که وقتی اکانت رو ساختم تو هیچ مرحله ای نشون نداد که آفیس قبرس شمالی هست یا قبرس جنوبی! چون من مد نظرم همون آفیس قبرس شمالی هست که ویزا نمی خواد

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط rez1khorsandi نمایش پست ها
    سلام منم تصمیم گرفتم که برای سفارت قبرس شمالی اکانت بسازم که بتونم وقت ها رو ببینم که اگر برام مناسب بود اقدام کنم
    چون منم بهشون ایمیل زدم و راجع به دانشجوی ایرانی بودن گفتم و محدودیت وقت های سفارتهای ترکیه و دبی و ارمنستان و اونام این جواب رو دادن و فقط گفت که ما فارسی مصاحبه نمی کنیم و منم جواب دادم که ما دانشجوها حتی تو ارمنستان و ترکیه هم که فارسی بازم باید انگلیسی مصاحبه کنیم و مشکلی نیست

Dear Mr. Khorsandi,

Iranians may make appointments and apply for nonimmigrant visas at any nonimmigrant visa issuing post. Including Nicosia, Cyprus.

We do not have Farsi speakers or translators at the Embassy in Nicosia. Only applicants are allowed into the waiting room, and will not be allowed to bring a translator to your interview.

Regards,
    Consular Section
    U.S. Embassy Nicosia

فقط یه سوال برام پیش اومد چون از همین سایتی که شما گفتید http://cyprus.embassy.gov اکانت ساختم ولی تو هیچ مرحله ای مشخص نمی شد که قبرس شمالی یا قبرس جنوبی می خوام وقت بگیرم این قضیه شمالی و جنوبی رو توی کجای اکانت سفارت قبرس مشخص می کنند؟ سایت سفارت جفتشون که یکی هست!
    یکی از دوستان SHAHIN_TTFU تو چندتا تاپیک قبلی این رو گفته بود که:

دوستان من ميخوام از سفارت امريکا در قبرس وقت مصاحبه برای ويزا توريستی بگيرم،
    وارد قست وقت که ميشم 2 تا قسمت داره :

Embassy in Nicosia
    Office in Koskluciftlik Nicosia
    ولی من این انتخاب آفیس نیکوزیا رو تو مراحل اکانت ندیدم
    لطفا کمک کنید که کجا تعیین کنم قبرس شمالی!!!!1

نکته اول اینکه برای هر کشور که میخواین افدام کنید باید DS-160 برای همون کشور پر کنید
    بعد که اکانت ساختید با اطلاعات شخصی و بارکد DS-160 تو کشور مورد نظر مرحله سوم قبل از مرحله چهارم که پرداخت هست آپشن هایی که دارید رو نشون میده. مثلا اگر ترکیه بزنید دوتا سفارت یکی مربوط به استانبول یکی آنکارا رو نشون میده. در مورد قبرس هم این جدول رو نشون میده
    که تو مرحله بعدی بعد از پرداخت MRV fee می تونید از تقویم تاریخ و ساعت وقت و محل رو مشخص کنید

رشته و دانشگاه

نکته اول اینکه برای هر کشور که میخواین افدام کنید باید DS-160 برای همون کشور پر کنید
    بعد که اکانت ساختید با اطلاعات شخصی و بارکد DS-160 تو کشور مورد نظر مرحله سوم قبل از مرحله چهارم که پرداخت هست آپشن هایی که دارید رو نشون میده. مثلا اگر ترکیه بزنید دوتا سفارت یکی مربوط به استانبول یکی آنکارا رو نشون میده. در مورد قبرس هم این جدول رو نشون میده
    که تو مرحله بعدی بعد از پرداخت MRV fee می تونید از تقویم تاریخ و ساعت وقت و محل رو مشخص کنید
    منظور از قبرس شمالی هم همون Office in Koskluciftlik Nicosia هستش.
    گزینه اول ینی Embassy in Nicosia در قسمت جنوبی یا اروپایی یا یونانی هستش
    اینطور که من امروز شنیدم با یک بار مسافرت به بخش شمالی تا سه سال نمی تونید به بخش جنوبی و یونانی مسافرت کنید!! انگار خیلی با هم خوب نیستند

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

منظور از قبرس شمالی هم همون Office in Koskluciftlik Nicosia هستش.
    گزینه اول ینی Embassy in Nicosia در قسمت جنوبی یا اروپایی یا یونانی هستش
    اینطور که من امروز شنیدم با یک بار مسافرت به بخش شمالی تا سه سال نمی تونید به بخش جنوبی و یونانی مسافرت کنید!! انگار خیلی با هم خوب نیستند
    بخش شمالی رو فقط کشور ترکیه به رسمیت می شناسه.
    سالهای قبل اینطوری بود که دانشجوها رو هم نمی پذیرفت. الان می پذیره؟
    «اگر می‌اندیشید که با کشتن من می‌توانید کسی را از نکوهش زندگی زیان‌آورتان بازدارید، سخت در اشتباهید. آسان‌ترین و شریف‌ترین راه، از پای درآوردن دیگران نیست؛ بلکه بهتر ساختن خویشتن است.»
    مرگ سقراط

ممنونم از توضیحات تون
    فقط الان متاسفانه وقت ندارن
    و اینکه بین گرجستان و قبرس موندم که کدوم بهتر پرونده های ایرانی ها رو بررسی می کنند

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس معماری

دوست عزیز شما میتونیدببینید برای کی وقت داره و اینکه آیا اصلا تا سپتامبر وت هست یا نه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)